Як класти цегляну кладку

6-7-2021

Цегляні будинки користуються найбільшою популярністю. Це цілком зрозуміло, тому що цегла має ряд властивостей і характеристик, які відіграють вирішальну роль в ухваленні рішення побудувати свій будинок саме з цього будівельного матеріалу.

Серед таких властивостей можна виділити високий рівень надійності і безпеки, гарна якість і довговічність. Але для того, щоб досягти максимального і бажаного результату, необхідно знати всі тонкощі і технологію того, як класти цегляну кладку.

Існує безліч варіантів цегляної кладки. Серед найбільш поширених можна виділити такі, як:


— ланцюгова кладка (полягає в чергуванні рядів);

— хрестова кладка (горизонтальні шви ложкових виконуються в перев’язку);

— голландська (суміщення точкових рядів зі змішаними);

— готична (тільки змішані ряди);

— англійська (чергуються два ложкових ряду з одним точкових)

— багаторядна (один тичковий чергується з чотирма ложковимі рядами);

— багаторядна без перев’язки швів по горизонталі.

Якщо вивчити і з точністю виконувати всі етапи технології, в результаті вийде міцна несуча конструкція з достатнім рівнем надійності. В залежності від побажань, за допомогою цегельної кладки можна створити незвичайні цікаві рельєфи, які зроблять звичайні цегляні стіни по-справжньому красивим архітектурним витвором.

Варто зауважити, що найбільш економним варіантом цегляної кладки цегла 2нф . Її суть полягає у виконанні двох стін в півцеглини, а також в поєднанні конструкцій по системі містків, тобто горизонтальними і вертикальними.

Що стосується загальної для всіх варіантів технології кладки цегли, можна виділити три основні ступені.

1. Правильний метод того, як розстелити розчин і укласти на нього цегляний будівельний матеріал, обраного кольору і розміру. Особливість даної процедури полягає в тому, що в процесі укладання цегли і його ущільнення, певна частина розчину повинна видавлюватися, створюючи таким чином надійний, міцний шов. Самі цеглини повинні розташовуватися не впритул, а на відстані від попереднього розміром приблизно в четверту частину самого цегли.

2. Ущільнення цегли. В процесі цього цегла в ідеалі повинен зібрати таку частину розчину, яка необхідна для якісного закріплення шва по вертикалі. Якість цегельної кладки в значній мірі залежить, перш за все, від якості розчину.

3. Правильне встановлення, притиснення цегли і видалення частини розчину, яка виявиться зайвою. Для цього процесу необхідний будівельний рівень. Саме за допомогою будівельного рівня можна правильно встановити цегла в потрібне положення.

Таким чином, починаючи будівництво, необхідно заздалегідь продумати всі деталі зведення цегляних стін — від можливої і підходящої вам особисто складності до безпосередньо способу кладки і оформлення рельєфу стіни.