Як облаштувати прибудинкову територію

11

Важливо розуміти, що благоустрій території приватного будинку – це дуже важливий і відповідальний процес, який ненабагато легше, ніж оформлення інтер’єру будинку. Кожна людина мріє про те, щоб у нього був гарний присадибна ділянка. На жаль, наймати ландшафтного дизайнера не всім по кишені, проте бачити біля будинку красиву ділянку все ж хочеться. Це не проблема, адже сьогодні кожна людина може створити привабливу прибудинкову територію власними руками.

Принципи планування

Якщо ви зважилися створювати власними руками дизайн ландшафту, то необхідно зробити продуманий план, в якому будуть враховані всі нюанси.

Слід подивитися фотографії в інтернеті перед тим, як приступати до планування. Там ви можете надихнутися багатьма прекрасними ідеями. З цих ідей ви зможете почерпнути щось цікаве, що дозволить вам створити неймовірний ландшафт власними руками.

а у вашому плані потрібно буде відзначити такі речі, як:

  • будівлі біля житлового будинку;
  • водойми;
  • споруди з каменів;
  • доріжки, по яких можна пересуватися;
  • ділянки, де ви будете висаджувати дерева;
  • ділянки, де ви будете висаджувати клумби;
  • огорожі;
  • елементи декору;
  • освітлення.

Облаштування ділянки

Якщо ви хочете правильно розпланувати двір, то потрібно відштовхуватися від вашого будинку. Зверніть увагу на те, в якому він виконаний стилі. Ні в якому разі не слід допускати надлишку декору. Наприклад, доріжки можна зробити з простого гравію — стильно, економно і не перевантажує загальний вигляд двору. При плануванні своєї ділянки ми замовляли щебінь в https://pro-karier.ru / — вийшло так:

Думаю, і в вашому місті не складе труднощів замовити гравій або щебінь для оформлення доріжок.

Дуже важливо приділити багато уваги зоні відпочинку та дитячому майданчику. Якщо у вашому дворі недостатньо місця для цих двох зон, то можна об’єднати їх в одну зону. Для обмеження ділянок відмінно підійде жива огорожа. Крім цього, можна висадити дерева, які теж розмежують ділянку.

Що стосується тротуарних доріжок, то вам потрібно буде зробити їх таким чином, щоб по них можна було вільно переміщатися. Ви можете зробити стежки декількох видів, які будуть пролягати від зони до зони.

Озеленення та благоустрій території

Коли планування і розмітка ділянки будуть завершені, далі потрібно подумати про озеленення території. Ясна річ, що вам потрібно придумати проект перед тим, як садити рослини. Ви можете посадити у дворі кущі та дерева різних видів. Ваш прибудинковий дизайн стане трохи різноманітніше. Крім цього, дерева несуть і практичний сенс. Завдяки їм, ви зможете захистити деякі ділянки двору від сонця і вітру, що в деяких випадках буде дуже корисно.