Як підібрати і встановити світильники на кухонні меблі

6-17-2018

Запорукою смачної їжі і чудового настрою господині завжди була і буде функціональна і добре освітлена кухня. Це найпроблемніша приміщення у всьому будинку, так як завжди має невеликі габарити, особливий клімат і погане освітлення у вечірні та нічні години. Прибрати деякі негативні моменти, як планування, так і видимості допоможе додаткова підсвічування, а саме світильники, які можна встановити на кухонні меблі. Хочу запропонувати купити мебельные точечные светильники

Світильники на кухонних меблів
Світильники на кухонному гарнітурі

Сьогодні якісно освітити приміщення кухні можна різноманітними методами, використовуючи для цього певні освітлювальні установки. Причому будь-який тип підсвічування відмінно реалізується своїми руками. Питання того, яким чином можуть висвітлити кухню світильники, призначені для меблів, буде присвячена наша стаття.

Модна тенденція
Сучасні технології, які знайшли успішне застосування в освітлювальних приладах, сьогодні дозволяють використовувати самі різноманітні функціональні та дизайнерські прийоми. Одним з найбільш популярних тенденцій сучасного світу – світильники, призначені для меблів. Їх різноманітність настільки велика, що кожна людина зможе вибрати для себе саме той варіант, який ідеально впишеться не тільки в саме приміщення, але і створений своїми руками інтер’єр.
Найбільш часто меблеві освітлювальні моделі зустрічаються в наступних місцях:

навісні полиці в кімнатах;
шафа-купе;
навісна кухонна гарнітура.
Зверніть увагу! Найбільшу популярність меблеві світильники знайшли саме на кухні. Саме тут у них має найбільша потреба.

Кухня з підсвічуванням на меблів
Меблеві світильники на кухні

Правильно підібравши освітлювальний прилад, ви зможете найкращим чином вписати його в інтер’єр не тільки кухні, але і будь-якого іншого домашнього приміщення. Головне тут, щоб меблеві світильники виконували своє функціональне призначення.

Навіщо підсвічувати стіна?
Найпоширенішим варіантом застосування меблевих світильників на кухні є підсвічування робочої зони, яка охоплює мийку, плиту і стільницю. Саме в цій області господині найбільш часто відчувають потребу в гарному освітленні, так як тут відбуваються основні маніпуляції, пов’язані з приготуванням їжі, її сервірування та подавання.

Зверніть увагу! Їжа завжди повинна готуватися при достатньому рівні освітленості, а світловий потік повинен рівномірно розповсюджуватися по освітлюваної площі.

Для кухні характерне розміщення гарнітури в два яруси:

підлогові тумби, в яких зберігаються габаритні електроприлади, а також вбудовані різні технічні пристосування (посудомийка, плита, мийка, відро для сміття);
навісні полиці або шафи. Тут зберігається різна малогабаритна і маловагих кухонне начиння, спеції, а також вбудована сушарка для посуду.
Приклад меблів на кухні
Меблі на кухні

Крім цього, якщо дозволяють габарити, на кухні можна розмістити обідній стіл і невеликий диванчик зі стільцями. Як бачимо, тут досить простору для того, щоб розгулятися з різними варіантами підсвічування.
Вибираючи світильники для меблів на кухні потрібно враховувати той факт, що людина, займаючись приготуванням їжі, буде створювати природну перешкоду для світла. Багато процеси, такі як миття посуду, оброблення м’яса або нарізка інгредієнтів, вимагає рівного і якісного освітлення без затенений. Дуже часто господиня займає таке положення, коли джерело світла (стельова люстра або точкові світильники) перебувати у неї за спиною. В результаті відбувається практично повне затінення кухонної робочої зони. Вирішенням цієї проблеми якраз і буде установка меблевих освітлювальних приладів.
Крім цього створення додаткового підсвічування кухні з допомогою меблевих моделей несе в собі не тільки функціональний (головний аспект), але і декоративний. Для її організації часто використовують світлодіодну стрічку.

Підсвічування кухонних шафок
Декоративне підсвічування меблів на кухні

Такі світильники (наприклад, навісні або накладні) дозволять надати приміщення незвичайності, більшої оригінальності або просто більш домашньою і камфорною атмосфери.
Використовуючи меблеві світильники (наприклад, накладні або навісні), можна домогтися своїми руками повноцінного освітлення кухні, на якій буде не тільки приємно пити чай і спілкуватися з сім’єю і друзями, але й готувати кулінарні шедеври.

Як не заплутатися в різноманітності
Сьогодні, напевно, на ринку освітлювальних приладів найбільш широкий асортимент мають меблеві світильники для кухні. Щоб правильно вибрати для себе найбільш підходящу модель, потрібно мати хоча б мінімальне уявлення про асортименті даної освітлювальної продукції.
Меблеві освітлювальні прилади можуть поділятися на різні види за різними параметрами. Приміром, найважливішим параметром вибору для багатьох людей, що будуть робити підсвічування своїми руками, є те, яка ж буде їх встановлення. По даному параметру меблеві кухонні моделі діляться на дві категорії:

вбудовувані. Вони можуть бути врізними або точковими. Встановлення таких світильників планується ще на етапі складання кухонного гарнітуру. А ось сам монтаж здійснюється вже після її складання. Даний тип освітлювальних приладів застосовується для підсвічування вмісту висувних ящиків, шаф, а також робочої області;