Як побудувати сарай своїми руками

547

Сарай є однією з найбільш важливих і корисних господарських будівель. У цій будові можна зберігати різного роду садові приналежності, мангал, засоби для догляду за садом і будинком, інструменти. При великому бажанні в сараї можна навіть облаштувати туалет і річну душову кабіну.

Як побудувати сарай своїми руками

При належній підготовці на будівництво сараю не піде багато часу і грошей. Існує кілька різновидів таких господарських будівель. Новачкам рекомендується віддавати перевагу каркасних конструкцій – вони найбільш прості у зведенні.

Інструкція з облаштування каркасного сараю буде наведена далі. Ознайомтеся з положеннями керівництва і приступайте до роботи.

Як побудувати сарай своїми руками

Як побудувати сарай своїми руками

Зміст статті

 • 1 Вибір місця для сараю
  • 1.1 Набір для роботи
 • 2 Фундамент
 • 3 Зборка каркаса з дерев’яних брусів
 • 4 Облаштування покрівлі та обшивка стін
  • 4.1 Відео – Як побудувати сарай своїми руками

Вибір місця для сараю

При виборі місця для сараю керуйтеся особистими уподобаннями. Одним власникам більше подобається, коли сарай знаходиться в якому-небудь закутку ділянки. Іншим же зручніше, коли сарай розташований поруч з будинком.

Раціональніше будувати сарай на території, найменш пристосована для вирощування садових і різного роду сільськогосподарських культур. Практично на будь-якій ділянці можна знайти таке місце.

На етапі вибору місця для облаштування сараю враховуйте особливості розташування інших зон земельної ділянки, приймайте до уваги габарити майбутньої будівлі і її зовнішні дані. Постарайтеся, щоб сарай добре вписувався в навколишню обстановку і гармонійно поєднувався з розташованими поблизу будівлями.

Як побудувати сарай своїми руками

Будуємо своїми руками сарай

Набір для роботи

 • Верстат для обробки деревини. Можна обійтися і без станка, але з ним робота пройде швидше і легше.
 • Електричний лобзик.
 • Ручна циркулярна пила.
 • Електричний рубанок.
 • Шуруповерт.
 • Електродриль.
 • Ланцюгова пила.
 • Дошки.
 • Колоди.
 • ДВП.
 • Руберойд.
 • Кріпильні елементи.
 • Вимикачі.
 • Клей ПВА.
 • Розетки.
 • Клейонка.
 • Фундамент

  Кожна будівельна конструкція потребує надійному і міцному підставі, здатному витримати його вагу.

  Для облаштування сараю підходять підстави стовпчастого, монолітного, стрічкового та пальово-гвинтового типу. Стовпчастий фундамент підходить в більшості випадків, тому фахівці рекомендують віддавати перевагу саме такої конструкції.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Стовпчастий фундамент

  Розмітьте майданчик для облаштування фундаменту. У цьому вам допоможуть будь-які відповідні кілочки, шнур і рулетка.

  Заміряйте рулеткою боку фігури і її діагоналі. Довжина елементів повинна бути однаковою.

  Вирийте по периметру розмічені ділянки, в кутах, а також в точках перетину внутрішніх перегородок ями глибиною 500-700 мм (інколи глибше, в залежності від рівня промерзання грунту) для установки стовпів. Оптимальний крок розташування стовпів – 1,2-1,5 м.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Як зробити стовпчастий фундамент

  Облаштуйте опори з азбестових труб, заповнених арматурою і бетоном, або цегляних стовпів – вибирайте на свій розсуд.

  Переконайтеся в рівності встановлення стовпів за допомогою будівельного рівня, засипте простір навколо опор в ямах піщано-гравійної сумішшю приблизно на 150 мм висоти поглиблення, а місце, що залишилося залийте бетоном.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Створення фундаменту з азбестових труб

  Як побудувати сарай своїми руками

  Стовпчастий фундамент армований

  Як побудувати сарай своїми руками

  Стовпчастий фундамент армований

  Залиште фундамент набирати міцність на кілька днів.

  Перед засипанням і бетонуванням можете обробити опорні стовпчики спеціальною мастикою. Вона посприяє поліпшенню гідроізоляції підстави та продовження терміну його служби.

  Збірка каркаса з дерев’яних брусів

  Приступайте до складання каркаса майбутнього сараю. Попередньо просочивши всі дерев’яні елементи антисептичним засобом. Кращий варіант – просочення з колером. Таким засобом просто зручніше користуватися – не оброблені місця будуть чітко видні.

  Укладіть на висохле підстава опору з бруса. Розміри бруса підбирайте відповідно з габаритами зводиться сараю.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Основа — фундамент і периметр з бруса

  Як побудувати сарай своїми руками

  Збірка каркаса з дерев’яних брусів

  Укладайте брус на опорні стовпчики, попередньо вкриті гідроізоляційним матеріалом (руберойдом). Стовпчики скрепляйте будь-яким підходящим способом на свій розсуд.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Збірка каркаса

  Викладіть на каркас дерев’яні дошки товщиною 3-4 див. На цій стадії роботи головне максимально акуратно випиляти частині дощок близько вертикальних стійок.

  Кріплення дощок до статевих лагів виконуйте «непомітності».

  При визначенні необхідного числа опорних стійок враховуйте наявність отворів для установки склопакетів і дверей, а також кількість кутів конструкції.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Збірка каркаса

  Бруси виставляйте строго за будівельним рівнем. Для вирівнювання використовуйте палиці-укоси. Вони дозволять вам забезпечити тимчасову фіксацію брусів у потрібному положенні. Для тимчасового скріплення елементів використовуйте цвяхи. Забивайте їх приблизно на половину довжини, щоб надалі не виникло ніяких труднощів з демонтажем тимчасових підпірок.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Збірка каркаса з дерев’яних брусів

  Прикріпіть до нижньої обв’язки каркаса вертикальні опорні стійки. Фіксацію виконуйте за допомогою куточків, саморізів, а також штирів, що виходять з підстави.

  Каркас можна побудувати і на цегляних опорах. В даному випадку спочатку по периметру фундаменту облаштовується кілька рядів цегляної кладки, а після цього на них встановлюються дерев’яні вертикальні стійки.

  На установленные стойки насаживаются брусья верхней обвязки с готовыми гнёздами

  На встановлені стійки насаджуються бруси верхньої обв’язки з готовими гніздами

  Виконайте обробку трьох внутрішніх сторін вертикального бруса електричним рубанком. Зі сторін, спрямованих всередину приміщення сараю, зніміть фаску. Без обробки залишайте тільки сторони, які надалі будуть обшиті зовнішніми дошками.

  Облаштування покрівлі та обшивка стін

  Як побудувати сарай своїми руками

  Дах сараю односхила

  Прикріпіть виставленим до вертикальних опорних стійок верхню складову каркаса сараю. Попередньо підготуйте в брусі пропили за розміром стійок. З’єднання фіксуйте куточками і саморізами.

  Традиційно сараї комплектуються односхилими покрівельними конструкціями. В даному випадку довжина дерев’яних стійок з одного боку, повинна перевищувати довжину протилежних опор.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Решетування для укладання м’якої покрівлі на дах

  Таке розміщення надалі сприятиме ефективному відведенню осадової вологи з поверхні покрівлі.

  Облаштуйте крокви покрівельної конструкції з дощок товщиною 4-5 см. По довжині стропила повинні приблизно на 50 см перевищувати довжину каркаса.

  У місцях з’єднання стропил із брусами попередньо зробіть врубки. Укладіть крокви на каркас і закріпіть за допомогою саморізів. Крок встановлення крокв – 40-50 див.

  Обробіть каркас антисептичним засобом. Прикріпіть до каркаса дошки обрешітки. Оптимально підходять дошки розмірами 2,5х15 див.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Односхилий дах

  Дах з дощок вимагає обов’язкового облаштування гідроізоляційного шару. Традиційно для вологоізоляції використовується руберойд. Якщо планується монтаж більш красивого фінішного покриття, гідроізоляцію облаштовувати з поліетиленової плівки.

  Фінішне покриття вибирайте на свій розсуд. Можете укласти металочерепицю, профнастил, єврошифер і пр.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Пристрій односхилого даху

  Для обшивки стін будівлі підійде вагонка, також можна закріпити ДСП, дошки та інші подібні матеріали. Спочатку обшийте фронтальну сторону сараю, а після виконайте облицювання бічних і задньої стін. Дошки кріпляться без зазорів.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Варіант конструкції односхилого даху

  При необхідності обробіть зовнішню сторону дощок електричним рубанком. Зазвичай подібна обробка потрібна тільки при обшивці стін дошками. Завдяки цьому матеріал стане більш привабливим зовні, так і дощ на гладкій поверхні затримується набагато менше.

  При бажанні можете пофарбувати стіни сараю. Для фарбування таких будівель найкраще підходять масляні та водоемульсійні склади.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Фарбування сараю

  Внутрішнє облаштування готового сараю виконуйте на свій розсуд. Якщо будівля призначена для зберігання різного роду інструментів і приладдя, встановіть по периметру зручні стелажі і полиці. Стелажі дозволяють максимально ефективно використовувати наявний простір і безперешкодно отримувати доступ до потрібних речей.

  Стелажі і полиці можете купити в готовому вигляді або ж зробити самостійно, наприклад, з дощок, ДВП, залишків меблів тощо

  На цьому сарай готовий. Вам залишається лише підвести до нього електропроводку, якщо в цьому є необхідність, і встановити необхідні прилади.

  Як побудувати сарай своїми руками

  Готовий сарай

  Вдалої роботи!

  Відео – Як побудувати сарай своїми руками