Як погодити перепланування квартири самостійно

584

Як погодити перепланування квартири самостійно, якщо вона необхідна для збільшення площі того чи іншого приміщення, або навпаки розділення кімнат? Це питання постає перед багатьма власниками житла, які вирішили внести зміни в існуюче розташування приміщень квартири.

Як погодити перепланування квартири самостійно

Затіваючи ремонт з переплануванням, обов’язково потрібно знати про деякі нюанси, які необхідно врахувати перед початком робіт. Це не тільки складання нового плану квартири з точним архітектурним розрахунком і дизайнерським проектом, але й узгодження всіх майбутній дій в контролюючих органах.

Якщо цими питаннями не зайнятися вчасно, то при виявленні неузаконених переробок при проведенні тих чи інших угод з нерухомістю, її власник, мало того, що заплатить великий штраф він не зможе продати, подарувати, переписати на іншого члена сім’ї до тих пір, поки всі перепланування не будуть офіційно узаконені.

Крім цього, без укладення фахівців-архітекторів не рекомендується чіпати стіни в квартирі, не визначивши, яка з них є несучою. Вирішивши самостійно, без консультації з фахівцями і без затвердження плану, знести стіну або зробити в ній отвір для дверей, а також звести додаткові перегородки, можна серйозно порушити загальну міцність конструкції будівлі, що з великою часткою ймовірності може призвести до її пошкодження. Хочемо порекомендувати почитати про ремонт квартир под ключ в Красногорске  на сайті , тут найкращі спеціалісти та доступні ціни.

Природно, ходіння по різних інстанціях справа клопітна. Однак, потрібно пам’ятати про те, що рано чи пізно це все одно доведеться робити, але тільки пізніше таке узгодження обійдеться набагато дорожче.

Зміст статті

 • 1 Діапазон дозволених і заборонених дії при переплануванні
 • 2 Куди звернутися для узгодження перепланування?
 • 3 Терміни проведення погодження
  • 3.1 Відео: як правило погодити перепланування квартири
 • 4 Відповідальність господарів житла за самовільне перепланування
  • 4.1 Відео: чим може загрожувати самовільне перепланування квартири
 • 5 Як уникнути придбання квартири з неузаконеним переплануванням?

Діапазон дозволених і заборонених дії при переплануванні

Щоб не йти в житлову інспекцію з порожніми руками, потрібно заздалегідь, хоча б приблизно, підготувати власний проект перепланування, з урахуванням наявних правил, які вказують, що допустимо, а що категорично заборонено.

Як погодити перепланування квартири самостійно

При плануванні потрібно обов’язково знати перелік допустимих і заборонених переробок

До допустимим заходів по переплануванню можна віднести:

 • Об’єднання туалету і ванної кімнати для збільшення загальної площі санвузла, а також використання для розширення цієї площі коридору.
 • Облаштування з кухні і суміжної з нею кімнати їдальні-кухні, з пророблянням отвору в стіні, яка не є несучою..
 • Збільшення площі житлової кімнати за рахунок об’єднання її з коридором або його якоюсь його частиною.
Як погодити перепланування квартири самостійно

Приклад збільшення житлової площі за рахунок коридору

 • Пристрій додаткових дверних проходів в стінах, що не є несучими.
 • Демонтаж стін комор або антресолей для збільшення житлових кімнат або кухонного приміщення.
 • Видалення частини стіни під вікном при виході на балкон для розширення проходу або для об’єднання цього приміщення з кімнатою.
 • Перенесення вхідних дверей вглиб коридору, для створення перед нею тамбура, якщо для цього є можливість.

Категорично заборонено планувати і проводити наступні переробки приміщень:

 • Демонтаж або самостійне пробиття проходів в капітальних несучих стінах.
 • Об’єднання житлових кімнат або кухні з лоджіями або балконами шляхом повного розбору будь-яких зовнішніх стін.
 • Об’єднання житлових приміщень з кімнатами санвузла або збільшення корисної площі за їх рахунок.
 • Перестановка на лоджію або балкон радіаторів, підключених до центральної системи опалення.
 • Категорично заборонено об’єднувати квартири, що знаходяться на різних поверхах, з демонтажем навіть самої незначної частини міжповерхового перекриття.
 • Проведення демонтажу або перекриття вентиляційних коробів і віддушин.
 • Добудова додаткових кімнат до квартир перших поверхів, а також облаштування в них або під балконами погребів і підвалів.
 • Самовільна установка капітальних перегородок в кімнатах із залізобетону або інших масивних матеріалів.

Беручи до уваги ці правила, можна скласти попередню власну схему-проект для надання її в житлову комісію.

Куди звернутися для узгодження перепланування?

Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт з перепланування квартири, необхідно звернутися в місцеві органи самоврядування району, де або формується житлова комісія або створена спеціальна інспекція. Для того, щоб точно з’ясувати, який же уповноважений орган у конкретному районі буде погоджувати подібні заходи, необхідно звернутися в місцеві органи виконавчої влади.

Як погодити перепланування квартири самостійно

Для початку ремонтних робіт необхідно отримати погоджувальний документ — дозвіл

Для того щоб не втрачати час даремно, можна заздалегідь підготувати необхідний пакет документів, необхідних для процедури розгляду заявки і її узгодження.

 • Підтверджуючий документ на право власності. Надати можна копію, завірену нотаріально.
 • Технічний паспорт на житло, в якому планується перебудова.
 • Спеціальна форма заяви з описом майбутньої перепланування. Бланк видається безпосередньо в комісії, що займається цими питаннями.
 • Проект-план проведення перепланування.
Як погодити перепланування квартири самостійно

Проект майбутньої перепланування входить в пакет документів на погодження

 • Згода всіх постійно зареєстрованих у квартирі мешканців на проведення заходів по переробці житлової площі.

Перепланування в старих будовах може бути ускладнена ще і тим , що вони можуть представляти собою історичну або культурну цінність. Якщо з’ясувалося, що все складається саме так, то доведеться ще звернутися за дозволом і в організацію, що займається охороною пам’яток.

Цей перелік документів узаконений для надання на території всієї РФ, ніяких інших документів з власника житла уповноважені особи вимагати не мають. До речі, ще не так давно процедура узгодження була набагато складніше, так як представникам житлової комісії надавалося право на самостійне визначення переліку необхідних для погодження документів.

Терміни проведення погодження

Робота з прийнятими до розгляду документами проводиться комісією максимум півтора місяця (а точніше — 45 днів). При здачі пакету документів власнику житла повинна бути видана розписка, на якій проставляється дата їх прийому. Від цієї дати і починається встановлений для всього процесу узгодження термін. Коли висновок про дозволеної або навпаки, забороненої перепланування прийнято, готовий завірений документ можна отримати у закінченні трьох робочих днів.

Якщо отримано дозвіл на перепланування, то можна спокійно приступати до будівельних робіт.

Якщо ж отримано відмову, то потрібно звернути увагу на обґрунтування причин заборони, так як офіційно затверджено всього три фактори, які можуть служити причиною негативного рішення з перепланування в квартирі.

 • Складений проект-план не відповідає вимогам законодавства або йде врозріз з установленими правилами, про які йшлося вище.
 • Необхідний пакет документів зібраний не повністю або достовірність документів викликає сумніви.
 • Документація надана в комісію, яка не займається подібними питаннями поодинокі випадки таких казусів теж відбуваються. Щоб подібного не сталося, і чи не було втрачено час, краще відразу достовірно з’ясувати, хто саме в даному районі розглядає подібні питання.

Якщо в переплануванні відмовлено, то рішення про відмову видається також у вигляді документа, в якому вказана точна причина. Якщо рішення власника квартири здається неправомірним, то у нього є можливість оскаржити відмову в судових інстанціях. Статистика показує, що після того, як набули чинності такі правила, відмов у проханні видати дозвіл на перепланування стало значно менше.

Якщо перепланування дозволена, і роботи згідно із затвердженим проектом, проведені в повному обсязі, то наступним кроком йде запрошення комісії з приймання виконаної роботи. Вона перевірить всі вироблені переробки і їх відповідність затвердженим планом і складе відповідний акт. Потім весь пакет документів та акт-висновок повинні відправитися в комісію по нерухомості, і тільки після цього перепланування буде вважатися чинною.

Як погодити перепланування квартири самостійно

Після закінчення перепланування комісія повинна прийняти виконані роботи, звіривши їх з проектом

Усі зміни обов’язково відображаються в технічному паспорті квартири, і у господаря згодом не виникне жодних проблем при здійсненні операцій з нерухомістю.

Відео: як правило погодити перепланування квартири

Відповідальність господарів житла за самовільне перепланування

При неправомірних діях власника за самовільне перепланування, можуть бути накладені наступні покарання.

Комісія залишає за собою право зобов’язати власника повернути квартирі первісний вигляд і встановлює для цього процесу визначені терміни.

Якщо переробка квартири була проведена без порушень існуючих правил і ніяк не впливає на загальну конструкцію будівлі, то комісія може дозволити узаконення нового плану квартири. Такий варіант тоже передбачено законодавчо. Безумовно, це буде пов’язане з залученням господаря житла до адміністративної відповідальності у відповідності зі ст. 7.21 КоАП РФ. Хоча сума штрафу там поки що встановлена незначна – від 2 до 2,5 тис. рублів, є передумови до того, що в недалекому майбутньому стягнення суттєво посилиться – розглядається варіант збільшення штрафів навіть до 100 тис. рублів.

Якщо комісією було прийнято рішення про повернення квартирі первісного вигляду, у зв’язку з тим, що порушена безпеку всієї будівлі, але власник вперто відмовляється виконувати ці вимоги і не проводить відповідних робіт, то позов на нього передається в судові інстанції. Суд може прийняти рішення про відчуження житла у власника і виставлення його на публічні торги. Винесення таких рішень проводиться дуже рідко, але все ж такі випадки бувають. Після продажу квартири гроші передаються власникові житла за вирахуванням судових витрат.

Якщо неузгоджену перепланування проводив громадянин, що проживає в квартирі за договором соціального найму (державне, муніципальне чи службове житло), то договір може бути розірваний з подальшим виселенням винних.

Відео: чим може загрожувати самовільне перепланування квартири

Як уникнути придбання квартири з неузаконеним переплануванням?

Купуючи квартиру, необхідно дуже уважно вивчити її технічний паспорт і звірити його з реальної плануванням. Якщо креслення в паспорті збігається з наявним розташуванням приміщень та їх розмірами, то це означає, що переробки узаконені, так як в будь-якому випадку всі узгоджені зміни заносяться в технічний паспорт на житло. Самостійно зробити звірку досить складно, тому рекомендується запросити в квартиру, що купується спеціаліста з бюро технічної інвентаризації або іншого уполномоченного займатися подібними питаннями органу. Спеціаліст произведет потрібні виміри, звіриться з існуючим планом, і однозначно визначить законність планування.

Як погодити перепланування квартири самостійно

При купівлі квартири — особливу увагу її планом, який повинен співпадати з реаліями

Перше, на що потрібно звернути увагу в плані квартири це червоні лінії, що показують нове розташування кімнат і їх розмір. Якщо план квартири не співпадає з реаліями, і відсутні червоні лінії перепланування, значить, вона не узаконена, і у нового власника можуть виникнути великі проблеми. Надалі вся відповідальність за дії колишнього власника цілком ляже на нового власника.

Тому, купуючи житло, необхідно проявляти до документів особливу увагу, вимогливість у розгляді всіх нюансів, до, здавалося б, дрібниць, щоб згодом не довелося залишитися без квартири або ж робити масштабний дорогий ремонт, повертаючи приміщень первісний вигляд.