Як правильно омолодити і розмножити кімнатні рослини з представників ароїдних

14

Декоративність рослин цього чудового сімейства доводити не потрібно. Вони прекрасні і чудово виглядають в сучасних інтер’єрах. Часом досить одного великого рослини-монстери, диффенбахії або філодендрона, – щоб приміщення змінилося. Модний нині стиль jungle не вимагає, щоб рослин в кімнаті було багато, ось тільки кожне повинно виглядати відмінно і розташовуватися так, щоб виробляти найбільший ефект. Але з відмінним видом ароїдних у багатьох власників великі проблеми. Однак винні в цьому не рослини, а незнання особливостей їх росту і розвитку.

Що потрібно ароїдним?

Якщо світла їм майже завжди достатньо і температура влаштовує, то вологість повітря, на жаль, набагато нижче, ніж в природних умовах проживання. У себе на батьківщині ліани філодендрони, монстери і епіпремнуми розвивають додаткові корені при кожному з’являється новому аркуші. Це дозволяє їм відразу закріплюватися на опорі і збільшувати площу харчування. Кожен наступний лист стає більшим і розсіченим, і нарешті рослина готова цвісти. Але в стандартному офісному або житловому приміщенні все навпаки: листя дрібнішають, стебла витягуються, рослина втрачає зовнішній вигляд.

Диффенбахії і аглаонеми, хоч і не ліани, але теж при підвищенні вологості повітря відрощують додаткові корені з вузлів. Це рослини важкі, і, виростаючи до певного розміру, не можуть залишатися вертикальними. Коли верхівка лягає на землю, то при контакті стебла з вологою поверхнею швидко виростають нові корені, за допомогою яких рослина може знову рости вертикально вгору.

а тепер подумаємо, що нам подобається більше: вирощувати великі ароїдні на опорі або використовувати швидке утворення коренів по-іншому?

Повірте, на те, щоб кілька разів на день зволожувати опору, потрібно багато часу, але це не дуже результативно. Я завжди містила свої ароїдні в виставковому «тілі «іншим способом, що дозволяє постійно зберігати декоративність і при цьому вирощувати домашніх» монстрів», які всім заважають.

Секрет успіху при розмноженні ароїдних

У всіх ароїдних швидко ростуть коріння у верхній частині пагонів, і немає нічого простішого, ніж раз на два роки викликати появу коренів в потрібному нам місці стебла і потім зрізати пишний верхівковий держак, готовий до посадки. Необов’язково один, все залежить від розміру листя і наявності відповідного контейнера. Плюс такого способу омолодження в тому, що після посадки вкоріненого живця вдається зберегти все листя цілими і ні на день не втратити декоративність.

якщо хтось розповідає або пише про отруйність цих рослин, особливо про диффенбахії, потисніть плечима. Ароїдні не отруйні інших кімнатних рослин. Місцеве подразнюючу дію соку-це правда. Але, як часто буває, ефект залежить від індивідуальної чутливості шкіри.

Як це робиться?

Філодендронам і монстерам досить прикласти в одному або 2-3 верхніх вузлах кому вологого моху і не туго обмотати поліетиленовою плівкою. Замаскувати плівку найкраще сизалем або рафією натуральних кольорів. Диффенбахії і аглаонеми відрощують коріння трохи довше, тому кращі результати виходять, якщо зробити під нижнім листом v-подібний неглибокий надріз довжиною 1-2 см і присипати його порошком «корневина». Раджу надіти рукавички, якщо у вас ніжна і чутлива шкіра, або відразу після роботи помити руки. Далі вчинити так само, як описано вище з філодендронами. Такий спосіб відомий дуже давно, називається він»повітряний відводок».

Порядок розмноження ароїдних

Коли коріння під плівкою будуть вже довжиною не менше 10-12 см, можна відрізати втечу, присипати зрізи меленою корицею або порошком деревного вугілля і посадити в земляну суміш для ароїдних, складену самостійно з листового і хвойного перегною, торфу і піску. Тим, хто використовує покупні субстрати, раджу додавати до них вермикуліт, дрібну фракцію кори і кокосове волокно для зменшення вологоємності.

У старому горщику залишаються «пеньки» товстих стебел або несколькоподурневшіе батоги ліан, що втратили головного свого прикраси – молодого листя. Що робити з ними, залежить тільки від вашого бажання і можливостей. Можна розмножити рослину звичайним живцюванням, якщо воно цінне або друзі давно просять отросточек. Можна поставити горщик з обрізаним рослиною туди, де воно нікого не засмутить своїм виглядом, і доглядати за ним, як раніше. Ароїдні швидко відновлюють зовнішній вигляд після обрізки.