Як самостійно встановити хвіртку в паркан з профнастилу

4-30-2018

Власники заміських будинків з особливою відповідальністю підходять до вибору хвіртки, адже цього елементу присадибної ділянки відведена функціональна і декоративна роль. Хвіртка повинна надійно захищати володіння від непроханих гостей, і бути невід’ємною частиною дизайну заміського ділянки. Рекомендую купити профнастил купить Киев

Самим затребуваним матеріалом для виготовлення хвіртки вважається профільований лист. Готовий виріб володіє всіма необхідними якостями і добре поєднується з різними видами огорож, в особливості, з парканом з профнастилу.

Який матеріал використовувати при виготовленні хвіртки для забору із профнастила
Хвіртка – це одностулкові дверцята, яка може розташовуватися у воротах або огорожі. Вона служить своєрідною візитною карткою присадибної ділянки, тому матеріал виготовлення хвіртки повинен бути не тільки міцним, але й естетично привабливим.

Звичайно, зовнішній вигляд і тип відокрем хвіртки, підбирається у відповідності з парканом або вже встановленим воротах. Однак бувають виключення. В огорожі з профнастилу можна встановити хвіртку з таких матеріалів:

металевого листа;
металевого дроту або сітки (якщо хвіртка «виходить» не на вулицю, а в сад або город);
кованих зварних прутів;
полікарбонату з металевим обрамленням.
При всьому достатку будівельних матеріалів, оптимальним варіантом для паркану з профнастилу залишається хвіртка, зроблена з цього ж матеріалу.

Профільний лист в якості матеріалу для огорож, володіє багатьма суттєвими перевагами:

Зручність і швидкість монтажу. Конструкцію з металевої пластини можна звести за 1-2 дні, а всі роботи виконати самостійно.
Хороші експлуатаційні характеристики. Профільні листи покриті антикорозійним, полімерним шаром та лаком – це підсилює стійкість вироби до впливу різних погодних умов.
Тривалість експлуатації. Термін служби хвіртки з профнастилу – 50 і більше років.
Привабливий зовнішній вигляд. Хвилеподібні металеві пластини виготовляються у різних відтінках і кольорах. Є можливість підібрати оптимальний варіант, що ідеально доповнює екстер’єр будівель та ландшафтний дизайн саду.
При виборі матеріалу для виготовлення хвіртки в огорожі з профнлиста слід звернути увагу на такі параметри:

Форма і висота хвилі. Саме від «хвилі» залежить жорсткість майбутньої конструкції і область застосування матеріалу. Маркування профлиста має таку розшифровку:
«Н» — несучий, використовується при покрівельних роботах (має високу міцність і високу вартість);
«З» — стіновий, призначений для облаштування огорож (стін, перегородок, огорож);
«СН» — матеріал застосовується для будівництва парканів, дахів.
Тип покриття. Для виготовлення хвіртки не рекомендується використовувати лист, покритий тільки цинком – незначна подряпина поверхні зробить метал доступним до впливу корозії. Краще віддати перевагу пофильному листа з полімерним (пластизолевым або поліестерним) покриттям. Такий матеріал більш стійкий до механічних впливів.
Оптимальний профнастил для хвіртки (у співвідношенні ціна/якість) має маркування С10, С20, С21, НС35. Цифрове позначення – висота гофри в мм

Креслення хвіртки: вибір оптимальної форми і розміру
Перед тим як зробити хвіртку в паркані, необхідно визначитися з габаритами і формою конструкції. Грамотний розрахунок дозволить уникнути проблем в процесі експлуатації: незручність користування з-за широкого або занадто вузького полотна хвіртки, передчасний знос замку або петель конструкції.