Як вибрати бордюр декоративний

12-18-2021

Багато наших читачів, швидше за все, чули про шпалерних бордюрах, але, що це таке, слабо собі уявляють, ми постараємося розповісти про них детальніше. Хочемо порекомендувати замовити Бордюр декоративний на сайті , тут тільки найкращі варіанти .

Загальний опис шпалерних бордюрів

Отже, шпалерні бордюри являють собою невелику смужку паперу або вінілу, зазвичай згорнуту в кілька разів, або закручену в рулон. Шпалерні бордюри використовуються для додання шпалерам закінченого вигляду, якщо це необхідно за задумом дизайнера.

Подібні рішення в декорі приміщень використовуються досить часто, особливо у випадках необхідності зміни візуального сприйняття приміщення. При правильному застосуванні ця невелика смужка паперу здатна творити чудеса, подовжуючи або розширюючи приміщення. При неправильному застосуванні бордюру легко домогтися зворотного ефекту. Також хочемо порекомендувати замовити Багет на стіну на сайті .

Бордюр затребуваний, коли кімнату потрібно розмежувати на кілька незалежних зон. Робиться це за допомогою шпалер різного кольору і фактури, а бордюр з’єднує простір воєдино.

1. При покупці шпалер, рекомендується відразу спробувати підібрати бордюр, якщо він необхідний.

Так ви зможете знайти більш підходящу фактуру, наприклад, паперовий бордюр відмінно поєднується з паперовими шпалерами, а для вінілу, бордюр, що імітує вініл, або вініловий. Не варто підбирати його по пам’яті, швидше за все ви не вгадаєте з забарвленням і малюнком.

Перетворити приміщення і надати йому свіжий вигляд, можна не тільки заміною шпалер, але і переклеюванням бордюру.

Види бордюрів і місця їх поклейки

Найчастіше шпалерний бордюр наклеюють в наступних місцях:

  • вгорі, прямо під стелею, по всьому периметру приміщення,
  • знизу, трохи вище плінтуса, також по всій кімнаті,
  • у нижній частині стіни, приблизно на рівні пояса, на спеціально розділених стінах,
  • посередині стін, вертикально, для створення окремих ділянок.

Існує кілька видів шпалерних бордюрів, вироблених з різних матеріалів:

  • паперовий, відмінно підходить для всіх паперових шпалер і тонких вінілових (шовкографія),
  • вініловий, підходить для більшості видів шпалер, відрізняється прийнятною товщиною і гарною якістю, застосуємо в будь-якому приміщенні, в тому числі в кухні і у ванній,
  • текстильний, має багату гаму кольорів, використовується з тонкими вініловими шпалерами,
  • акриловий-найміцніший і фактурний, використовується з найважчими шпалерами і в найскладніших приміщеннях.

Бордюр для паперових шпалер — як вибрати собі бордюр, відповідний по малюнку, кольору і фактурі. Різновиди бордюрів з паперу і їх застосування в інтер’єрі різних приміщень.Бордюр для шпалер дитячої тематики-вибрати бордюр для дитячих шпалер дуже просто, достатньо підібрати правильну колірну гамму. Дитячі бордюри можуть клеїтися не тільки по горизонталі, але і в вертикаль.

Бордюри випускаються двох стандартів: по довжині — 10м і 15м, і декількох по ширині, найширші з натяжкою можна назвати вже шпалерами.

По ширині розрізняють бордюри шпалерні: 2см,3-4см, 5-7см, 8-10см, 10-15см.

При розрахунку довжини бордюру варто підрахувати периметр кімнати, а не її квадратуру. До речі, для розрахунку шпалер це правило теж актуально, квадратура нам мало про що говорить, тому тут враховується ще й висота стелі.

Поради по поклейці

Клеїти шпалерний бордюр рекомендується на шпалерний клей, в залежності від типу бордюру, вибираємо і тип клею. Якщо у вас є клей пва, він теж підійде, проте цей бордюр навічно з’єднається з вашими шпалерами.

Клей краще наносити на поверхню, підготовлену до наклеювання бордюру, оскільки сам він може розмокнути від клею. Особливо це стосується найпростіших паперових бордюрів, які розтягуються і рвуться при зайвому намоканні.

Деякі виробники виготовляють самоклеючі бордюри, для полегшення процесу їх поклейки. Приклеїти такий екземпляр дуже просто, достатньо видалити захисну плівку.

Намагайтеся не забруднити клейову поверхню для кращого зчеплення з шпалерами. Такий же принцип застосуємо і до поверхні під поклейку, необхідно її знежирити, помити по можливості, прибрати весь пил.

Якщо ви хочете наклеїти бордюр на стіну встик з шпалерами, подбайте про вирівнювання цієї поверхні заздалегідь, оскільки її нерівності і дефекти будуть чітко видно на бордюрі. Порожнини так само краще не залишати, щоб уникнути прогинання і втягування бордюру в них.

Бордюр клеїться на суху поверхню, тому не клейте його відразу після поклейки шпалер, дайте їм зістикуватися зі стіною.

Важлива рекомендація: починати клеїти бордюр найкраще поруч з кутом, але не з самого кута, як, наприклад, шпалери. Таким способом ви уникнете непотрібних стиків в найпримітніших місцях і спростите собі завдання поклейки бордюру.

Рекомендації щодо підбору

Якщо у вас приміщення з високою стелею, то варто підібрати широкий бордюр, вузький буде просто губитися десь вгорі, і, навпаки, в кімнатах з низько розташованою стелею відмінно виглядають тонкі бордюри, додаючи витонченість і елегантність.

1.у наш час забарвлень шпалерних бордюрів випускається величезна безліч. Проте, намагайтеся підбирати тематику малюнка до стилю ваших шпалер. Універсально виглядають лише однотонні бордюри.

Не варто вибирати різні малюнки на шпалерах і бордюрі, може вийти дуже насичена важко сприймається оку картина. Якщо ви хочете доповнити малюнок на шпалерах або підкреслити його тематику, шукайте не перенасичений малюнком схожий за кольором і фактурою бордюр.

Наприклад, якщо у вас на шпалерах зображені дерева, то на бордюрі відмінно будуть дивитися гілки або листя.

Якщо ви сумніваєтеся в своїх силах, то довірити вибір бордюру можна професійному дизайнеру, він інтуїтивно використовує всі правила підбору, включаючи закони кольору, перспективи малюнків і методику розташування бордюру на стіні.

Ось і все, що ми хотіли вам розповісти про шпалерні бордюру, а вирішувати вже вам, використовувати їх в інтер’єрі своєї квартири чи ні.