Як вибрати документ-камеру

4-11-2021
документ-камеру

Документ камера являє собою відеокамеру на рухомому штативі, яку можна підключити до комп’ютера, телевізора або проектора. Також хочемо вам порекомендувати документ-камеру https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/dokument-kamery/, тут кращі ціни. Спочатку цей пристрій замислювався як інструмент, що дозволяє демонструвати маленькі предмети на велику аудиторію, проте сучасні документ камери активно застосовуються і для інших цілей, наприклад, як портативні сканери.

Документ камера може з успіхом замінити класичний планшетний сканер. Головна її перевага перед традиційним сканером-компактність. Мініатюрній камері завжди знайдеться куточок на столі бухгалтера, юриста або секретаря. При цьому якість сканування буде не гірше, ніж у планшетного сканера, а швидкість – навіть вище. Таким чином, документ дуже полегшує створення електронного архіву фінансової та юридичної документації.

Оскільки моделей документ камер існує безліч, буває непросто швидко визначити, яка саме буде відповідати всім вашим потребам. У даній статті ми постараємося допомогти розібратися, як правильно вибрати документ камеру ідеально підходить для використання саме в якості сканера.

Дозвіл

При виборі камери насамперед потрібно звернути увагу на її дозвіл. У специфікації може бути окремо вказано дозвіл для відео зйомки і для знімків. Якщо ви плануєте використовувати камеру тільки як сканер, в першу чергу зверніть увагу на максимальну роздільну здатність для знімків.

Більшість сучасних документ камер оснащені матрицями coms від 3,0 м пікс. Їх максимальна роздільна здатність становить від 2048 х 1536. Звичайно, чим вище дозвіл камери, тим краще якість знімків, але і ціна камери, швидше за все, теж буде вище. Як показує практика, дозволу матриці coms від 3,0 м пікс., цілком достатньо для сканування документів. Якщо ви збираєтеся використовувати камеру виключно як електронний сканер, в більш чутливої матриці необхідності немає.

 

Поворот камери і автофокусування

Існують камери, об’єктивну стійку яких можна повертати (аж до 360° у камер на гнучкій стійці типу classic solution dc6) і камери з фіксованою стійкою (наприклад, classic solution dc3). Для сканування документів рекомендуються моделі з фіксованою стійкою. Ці камери простіше і швидше підготувати до зйомки, оскільки у них фіксоване робоче положення і фокус, оптимізовані для зйомки документів певних форматів. Вам не доведеться витрачати зайвий час на налаштування. Якщо ж ви все ж віддасте перевагу модель з повертається стійкою, переконайтеся, що у камери є функція автофокусування, як, наприклад, у камери classic solution dc8. Ця функція дозволить швидко і, що особливо важливо для роботи з документами, точно, налаштувати фокус незалежно від положення камери.

 

Формати сканування

Для електронного сканера особливо важливо звернути увагу на формати сканування документ камери. До деяких документів (наприклад, classic solution dc3) додаються спеціальні килимки, на яких розмічені положення для документів різних форматів. Це значно полегшує сканування.

 

При виборі моделі необхідно взяти до уваги, що камери, що дозволяють сканувати великі формати (а3 і більше), часто коштують на порядок дорожче камер, розрахованих на формати а4 і менше. Але насправді багато камер, формально не пристосовані для роботи з великими форматами, фактично можуть це робити. Просто треба підняти камеру, наприклад, поставити її на підставку. Це рішення може бути особливо цікаво, якщо вам доводиться працювати з великими форматами лише зрідка.

 

Підключення та роз’єми

Камери можуть бути оснащені різними роз’ємами, що дозволяють підключати камеру до комп’ютера, телевізора, проектора, мікроскопа, зовнішнього підсвічування та інших приладів. Для використання камери в якості електронного сканера для документів досить того, щоб камера підключалася до комп’ютера. Таке підключення може здійснюватися через роз’єми usb або vga. Самі лаконічні моделі для роботи з комп’ютером (classic solution dc3, classic solution dc5) мають всього один роз’єм – usb вихід, через який одночасно відбувай і передача даних, і харчування камери. Такі камери особливо зручні для використання в якості електронного сканера, оскільки їх значно швидше і простіше підключати.

 

Формати збереження сканів, конвертація, розпізнавання тексту

Обробку відсканованого зображення дозволяє зробити програмне забезпечення камери. Для електронного сканера особливу увагу слід приділити форматам збереження знімків, наявності функцій конвертації знімків з графічних форматів в pdf, doc, txt і xls і функції розпізнавання тексту.

Більшість камер за замовчуванням зберігають знімок в один з графічних форматів (наприклад, jpg, bmp, tga, png, ras, tif, pcx, j2k, jp2, jpc і т.д.). Але є моделі, наприклад, classic solution dc6 і classic solution dc7, які дозволяють зберігати відскановане зображення відразу в формат pdf.

Що стосується функції конвертації в pdf, при роботі з документами зручно, якщо програмне забезпечення дозволяє конвертувати знімки не тільки окремо, але і в єдині багатосторінкові документи. Таким функціоналом володіють камери classic solution dc3 і classic solution dc8. Зокрема, таку можливість може особливо оцінити юридичний відділ при скануванні договорів.

Крім того, для електронного сканера великим плюсом буде наявність функції розпізнавання тексту. Сучасні документ камери, оснащені даною функцією, як правило, автоматично розпізнають найбільш поширені мови. Більшість камер зберігає розпізнаний текст в текстових форматах doc і txt. Однак якщо електронний сканер буде використовуватися для роботи в основному з бухгалтерськими документами, переконайтеся, що обрана вами модель підтримує і збереження в формат xls. У нашому модельному ряду-це моделі classic solution dc3 і classic solution dc8.

 

Налаштування балансу білого та збереження режимів сканування

Ще одна корисна функція документ камери, на наявність якої слід звернути увагу при виборі електронного сканера — це настройка балансу білого. Як випливає з назви, ця функція дозволяє налаштувати відтінки білого кольору на відсканованому зображенні і домогтися того, що при скануванні документів, папір на сканах не буде здаватися жовтуватою або сіруватою.

Позбавити вас від необхідності кожен заново налаштовувати баланс білого для різних документів допоможе функція запису режиму, що дозволяє зберігати певні набори налаштувань камери і миттєво їх застосовувати. Наприклад, камери classic solution dc6 і classic solution dc7 дозволяють зберегти до 11 наборів налаштувань.

 

Автосканування

Якщо сканер вам необхідний для створення електронного архіву книг, абсолютно незамінною буде функція автосканування. Ця функція дозволяє зробити безліч фотографій поспіль з певним часовим інтервалом. Працює вона дуже просто: наприклад, у моделей classic solution dc6 і classic solution dc7 в програмному забезпеченні досить налаштувати кількість знімків, встановити інтервал сканування і просто почати перегортати книгу із заданою швидкістю під об’єктивом камери. Так швидко відсканувати книгу не зможе жоден планшетний сканер.