Як вибрати домофон

7-5-2018

У нашому житті є багато небезпек, ризиків, що виникають стресові ситуації, які змушують нас знайти місце з затишними, комфортними та безпечними умовами. Таким безпечним місцем може стати квартира. Люди намагаються зробити свій будинок затишним і захищеним. У цій справі можуть стати хорошим помічником домофони. Хочу порекомендувати  купить найкращий  домофон на сайті https://benefits.com.ua/domofony/ip-domofony/

У багатоповерхових будинках домофон став невід’ємною їх частиною, такий же, як замок на двері. Його перевагою можна назвати швидку установку. Ви заздалегідь будете знати, хто прийшов до вас, і можете за своїм бажанням вирішити, чи впускати цієї людини в дім чи ні. Причому, про це ви можете сказати йому по домофону, і він вас не побачить.

Розповімо, як вибирати домофон для власного будинку, для повного задоволення ваших потреб. Розберемо влаштування домофону, і як можна підібрати код, якщо ви забули його.
Переваги, якими володіють домофони, універсальні. Нежданих гостей в садовому будиночку буває не менше, ніж у місті. Тим більше, що за містом у таких гостей більше привабливих справ. Люди не встигають піднімати вище паркани, ставити колюче загородження, прив’язувати злих собак або наймати охоронців.

Сучасні методи нападу обумовлюють розробку нових засобів оборони. Домофони доводяться до досконалості. Їх оновлення спрямоване на захист самих домофонів. У багатьох моделях блоків домофонів застосовані протиударні панелі. Вони захищають внутрішню конструкцію пристрою від цікавих перехожих, які так і хочуть щось поламати або вдарити.
Господар будинку сьогодні намагається замінити дверне вічко і дзвінок на такий пристрій, як домофон, тому що це створює комфорт і зручність відкривати вхідні двері, перебуваючи в будинку і натиснувши кнопку.
Багатоабонентські. Застосовуються в багатоквартирних будинках. Вони ще поділяються на координатно-матричні і цифрові виконання.
Щоб зрозуміти, як працює той чи інший домофони, потрібно уявити, як при натисканні кнопки на панелі виклику біля дверей на вході в будинок, звучить сигнал, або передається відеозображення на дисплей панелі всередині приміщення. Далі, дія відбувається в залежності від виконання пристрою.

Якщо це handsfree, то ви почуєте тільки голос. Таке обладнання застосовується найчастіше в будинках, де багато квартир, так як вартість такого домофона і його монтажу невелика. Недоліком такого домофона є відсутність інформації про те, скільки чоловік проходило через вхідні двері, не видно їх осіб. Будь-яка людина може зателефонувати вам і сказати, що він є листоношею. Тому повної безпеки майна мешканців і всього будинку в цьому випадку говорити не доводиться. Потрібно бути обережним і свідомим.
Блок виклику є основною частиною домофона. Такі блоки виробляють з наявністю індикаторів, або без них, з ручками, кнопками. Це видно на дверях під’їздів будинків, якщо, пройшовши по вулиці, придивитися. Ви також побачите різні виконання складальних панелей.
По суті блок виклику і складальна панель – це один і той же елемент, що представляє собою панель з кнопками. Домофони служать для того, щоб набирати номер або код квартири. Також, до складу викличного блоку входить монтажна плата, динамік, мікрофон. Все це розташовано в одному корпусі.

Раніше випускали домофони з обертовими ручками на панелі, і з механічними галетными перемикачами, які не відрізняються надійністю. Крім того, ці системи влаштовані так, що розмовляти можна тільки по черзі, що не додає комфорту.
Панелі без кнопок з сенсорним управлінням мають наступне пристрій. По периметру блоку виклику знаходяться маленькі лінзи, що формують інфрачервоне випромінювання спрямованого виду. При торканні пальцем кнопку з цифрою, ви замикаєте інфрачервоні промені, які невидимі для людини. Електронна система отримує імпульс і визначає цифру на кнопці.
Такий пристрій зручно тим, що цікаві люди не зможуть підпалити або виколупати кнопки, тому, що таких кнопок немає. Зате є лінзи, які тендітні, і їх можна зламати. На поверхні лінз накопичується пил, яка може вивести з ладу набірну панель.

Щоб зробити правильний вибір домофона, потрібно визначити для себе, який апарат вам потрібен. Якщо ви не можете зробити вибір, то ми рекомендуємо розглянути варіант пристрою фірми Keyman. Розробники створили конструкцію сенсорної панелі без лінз на основі оптики, застосовуючи оргскло.
Таке скло вимагає періодичного догляду та обробки. Робити це потрібно акуратно, так як воно швидко дряпається і скоро стане непрозорим. Панелі з кнопками не вимогливі до забруднень, але схильні до дій хуліганів. Це можна сказати і про інші панелі, навіть з механізмами, які захищають від ударів. Щоб підвищити термін служби, сенсорні панелі виробляють з оснащенням оптичної сіткою. Замість мікроперемикачів під клавіатурою розташовані оптичні пристрої.

Переговорне обладнання класифікується за методом підключення на аналогові і цифрові. Аналогові пристрої ще називають координатними, а цифрові – 2-дротяними. Ці системи чутливі до неправильної полярності джерела струму, а також їх не можна замінювати між собою.
В результаті такого підключення в системі виникає збій, двері в під’їзд відкрити не можна, а якщо це багатоповерховий будинок, то іноді можна почути чужі розмови і виклики. У виконанні двопровідної зв’язку такі поломки можуть дати вам інформацію про ваших сусідів з їх розмов. Але двері не буде відкриватися. Тому необхідно уважно ставитися до питання дотримання полярності при підключенні переговорного обладнання.
У власному будинку можна встановити різні типи домофона. Найпростіший з них виконаний відразу на відкриття замку, без викличної панелі. Виклик здійснюється від дзвінка, що знаходиться на стіні біля входу. У підсумку його дія подібно до звичайного пристрою для розмови. Після цього вам потрібно йти і відкривати двері. Звичайно, зручніше відкривати двері шляхом натискання кнопки, перебуваючи при цьому в будинку, закритому дверима з металу, побачити у вікно прийшов людини. Для таких випадків оптимальним вибором є домофон з максимальною кількістю функцій.
Основним завданням домофона вашого житла має бути те, щоб стороння людина не могла зайти на вашу територію без дозволу. Такий дозвіл може дати спеціальний ключ, або код.

Невже можна підібрати код до домофону? На клавіатурі пристрою є 9 цифр на кнопках, розташованих у три ряди. Наприклад, у вас тризначний код, який ви не знаєте, чи забули.
Якщо згадати закони ймовірності, то можна обчислити число комбінацій коду. У нашому випадку їх визначено 504 коду. Записуємо всі комбінації коду на аркуш паперу і починаємо набирати цифри на кнопках і відчиняти двері. Так можна простояти біля домофона близько години. І це за умови, що він не буде нікуди відволікатися, дивитися на записані коди, смикати двері і набирати цифри. Зрештою так можна підібрати код, якщо, звичайно, грабіжник повністю впевнений в тому, що це потрібно робити.
Краще придумати код з чотирьох цифр, тоді число комбінацій стане рівним 3024, і стане практично нереальним завданням підібрати код.

Підібрати ключ можна набагато простіше, ніж код. Ключ ви можете втратити, або його можуть вкрасти. А код ви можете лише забути, але вкрасти його неможливо.
Щоб двері після її відкриття домофоном знову закривалася, встановлюють пристрій, зване доводчиком. Він встановлюється окремо від домофона і у вартість не входить. Однак, він завжди потрібен, так як без нього двері часто будуть відкриті.
Доводчик застосовують з гідравлічним пристроєм. В нього заливають певну марку масла. Якщо не дотримуватися необхідну марку масла, то на морозі вона загусне, і взимку двері буде важко відкрити. Влітку ж масло стане рідким, і можливі його патьоки.
У заміських будинках виявляється ще один недолік: періодичне відсутність електрики в результаті обриву проводів з-за вітру, снігу.
Для таких випадків роблять аварійну кнопку, за допомогою якої можна відкрити замок, знову ж таки при наявності енергії.

Якщо електроенергії немає, то вирішувати цю проблему тільки вам. Хтось підключає замок від акумулятора, а хтось йде до сусіда за сходами, щоб перелізти через паркан. В цілях безпеки не потрібно монтувати на двері зовні велику міцну ручку. При дуже сильному ривку за ручку електромагніт може не втримати двері.
Незважаючи на наявні недоліки домофона, це зручний пристрій з невисокою вартістю, і швидкою установкою. Краще встановити домофон з відеокамерою з інфрачервоним випромінюванням. Тоді ви побачите гостей навіть вночі. Камеру можна встановити так, що її ніхто не помітить.
Передача виклику на смартфон господаря будинку імітує його присутність. Передавальний блок оснащений СІМ-картою. Зі смартфона можна відповідати на дзвінки і відкривати двері.

Можливо фотографувати прийшов гостя при виклику. Фото зберігається в блоці пам’яті у вигляді декількох кадрів. Недоліком є той факт, що при відсутності живлення пам’ять не зберігається. Можна вийти з положення, підключивши акумулятор, або флешку. Ці додаткові елементи не входять у вартість домофона.
Є безліч нюансів по роботі з домофоном. Тільки ви вирішуєте, що вам необхідно, виходячи з потреб комфорту, а також матеріальних можливостей.