Як вибрати дриль

10-5-2021

Дриль-незамінний інструмент для професійного будівельника і домашнього майстра. Також хочемо вам порекомендувати замовити найкрщу дриль на сайті https://www.makita.ua/, тут найкращі ціни . Завдяки збільшеним розмірам в ній встановлюється більш потужний двигун, ніж в шуруповерті. З її допомогою можна робити отвори великого діаметру в твердій деревині та інших міцних матеріалах. Дрилі розраховані на менші навантаження в порівнянні з перфораторами, тому вони компактні і зручні у використанні. Втім, деякі моделі підходять для свердління бетону і демонтажних робіт в невеликих масштабах.

Види дрилів

Дриль-шуруповерт

Цей інструмент підійде як для свердління, так і для роботи з кріпленням. У ньому є спеціальна муфта для обмеження крутного моменту — зусилля, з яким загортаються шурупи і гвинти. Повернувши кільцевий перемикач, ви легко виберете оптимальні настройки для гіпсокартону, деревини, пластику, листового металу та інших матеріалів. Щоб вибрати кращу дриль, потрібно звернути увагу на її призначення. Побутові моделі розраховані на помірні навантаження. Їх можна включати на 30-60 секунд, а після залишати на пару хвилин для охолодження двигуна.

Професійні інструменти витримують до 10 хвилин безперервної роботи. Крім того, їх патрони сумісні з великою кількістю насадок — від бурів для бетону до коронок і щіток.

Ударна

Така дриль дуже схожа на перфоратор як за зовнішнім виглядом, так і за призначенням. Її свердло не тільки обертається, але і рухається вперед-назад. Вона дозволяє створювати отвори в твердих матеріалах-товстій кераміці, цеглі, піноблоках і легкому бетоні. Але за характеристиками дрилі з ударним механізмом відрізняються від перфораторів — енергія удару нижче, а хід свердла коротше. Це пов’язано з особливостями конструкції — в перших використовується механічна передача з храповими шестернями, а в останніх — електромагнітні котушки або пневматичні циліндри.

Міксер

1 спеціалізований інструмент підійде як для свердління, так і для приготування будівельних розчинів на основі сухих сумішей. Головна відмінність такого виду дрилі-потужний мотор з високим крутним моментом, розрахований на підвищені навантаження. Крім того, в ній використовується низькошвидкісний редуктор, що дозволяє повільно повертати змішувальну насадку. Ще одна особливість міксера-широка d-подібна ручка в задній частині, що допомагає довго утримувати важкий інструмент на вазі.

Кутова

Такий різновид дрилів створена спеціально для свердління у важкодоступних місцях. Залежно від конструкції конкретної моделі її редуктор, який умовно можна назвати «коробкою передач», передає крутний момент під кутом від 30 до 90° по відношенню до осі електродвигуна. Він легко робить отвори в отворах товщиною 10-15 сантиметрів. Кутові дрилі частіше використовують в складанні меблів, ремонті побутової техніки, а також на конвеєрах промислових підприємств.

Крім того, вони незамінні при прокладці проводів та інших комунікацій в існуючих будівлях — з ними можна працювати у вузьких вентиляційних каналах і за гіпсокартонними перегородками.

Алмазна

Ця дриль призначена для професіоналів. З її допомогою можна вирізати отвори великого діаметру в бетоні, взяти проби асфальту для експертизи, прокласти труби і виготовити складні інженерні конструкції, наприклад, дренажний канал в бетонному фундаменті або кабель-канал поруч з дорогою. У більшості алмазних дрилів є система подачі води, яка зменшує кількість шкідливого пилу і охолоджує насадку.

Головні характеристики

Джерело енергії

Говорячи про дрилі, ми найчастіше маємо на увазі електроінструмент. У нього є безліч переваг: компактні розміри, відносно низький рівень шуму і висока продуктивність. Щоб вибрати дриль за параметрами, потрібно уточнити, звідки вона отримує харчування. Мережеві моделі, що підключаються до розетки, важать менше і здатні довше працювати без перерв. А ось акумуляторні надають повну свободу рухів-ви можете використовувати їх під відкритим небом і на будівельному майданчику без доступу до електромережі.

У сучасному інструменті застосовуються батареї двох типів. Нікель-металгідридні коштують дешевше, але важать більше і схильні до «ефекту пам’яті» — їх потрібно заряджати тільки після використання всього запасу енергії. Літій-іонні дорожче, але доплата виправдана надійністю, зручністю експлуатації та безпекою.

Втім, існують і альтернативні варіанти. Пневматичні дрилі підключаються до компресора, а він створює потужний потік стисненого повітря. Такі моделі швидше справляються зі складною роботою, але змушують носити захисні навушники через високий рівень шуму. Ручні дрилі також як і раніше залишаються в строю. Їх продовжують використовувати в особливо складних умовах-всередині меблів або побутової техніки. Вони дуже малі і легкі — вага мініатюрних моделей починається від 15-25 грамів! крім того, їм не потрібне додаткове джерело енергії.

Потужність

Продуктивність інструменту визначає перелік виконуваних робіт і швидкість їх виконання. Якщо замислюєтеся, як правильно вибрати дриль для будинку, зверніть увагу на моделі потужністю до 400 вт. Вони можуть свердлити отвори діаметром до 10 мм в деревині, пластику і mdf-плитах. Дрилі з продуктивністю від 500 до 800 вт вважаються універсальними — ненаголошені варіанти справляються з листовим металом, а ударні — з легким бетоном і цеглою.

Моделі потужністю понад 1000 вт відносяться до напівпрофесійного класу — вони дозволяють працювати з коронками, пір’ям та іншими інструментами діаметром від 20 до 50 мм.

Крутний момент

Крутний момент-це зусилля, з яким дриль повертає свердло, біту або іншу насадку. Крутного моменту до 20 н*м досить, щоб вкрутити шуруп в гіпсокартон або м’яку деревину. Якщо вам доводиться працювати з бетоном, цеглою та іншими щільними матеріалами, цю цифру потрібно збільшити до 40 н * м. А для кріплення діаметром понад 10 мм потрібно 50-60 н*м.

Режими роботи

Найпростіші дрилі працюють на одній швидкості, без можливості регулювання частоти обертання. У таких моделей тільки одне призначення-вкручування шурупів, свердління або розмішування розчинів. Універсальні дрилі пропонують кілька швидкісних режимів для кожного завдання-два, три або чотири. Існують також інструменти з плавним регулюванням частоти обертання шпинделя-вала, що з’єднує двигун з редуктором, патроном і насадкою.

У рейтингу дрилів 2020 року представлені і моделі з електронними контролерами, які підтримують постійну швидкість незалежно від фактичного рівня навантаження на мотор. Вони швидше справляються з поставленими завданнями і довше працюють без перерв — до 3-5 хвилин без перегріву.

Патрон

Почати варто з типу механізму. Кращі дрилі для домашнього використання дозволяють міняти насадки без спеціальних ключів. Ви можете затискати і розпускати їх муфти одним рухом руки, звільняючи інструмент. А ось в професійному будівництві та ремонті як і раніше популярні дрилі з ключовими патронами. Вони набагато надійніше фіксують оснащення і витримують великі навантаження. Однак зміна інструменту в них забирає більше часу.

1. Варто звернути увагу і на внутрішній розмір патрона. Для тонких робіт вам знадобляться насадки з діаметром хвостовика від 0,5 до 6,5 мм. А ось для швидкого свердління потрібно оснащення з кріпленням від 1,5 до 16 мм.

Додаткові можливості

Функція реверсу. Дозволяє змінити напрямок обертання, щоб звільнити застрягле свердло без зайвих зусиль.

Фіксатор кнопки пуску. Особливо зручний при довгій роботі — ви можете розслабити долоні і не притискати клавішу постійно.

Антиблокувальна муфта дозволяє редуктору пробуксовувати при блокуванні свердла. Вона захищає двигун від пошкоджень і зменшує силу ривків.

Моторне гальмо зупиняє насадку після того, як ви відпустите кнопку пуску. Його можна просто покласти після використання.

Антивібраційна рукоятка знижує навантаження на м’язи рук при довгій безперервній роботі. Вона підвищує рівень комфорту і захищає вас від надмірної втоми.

Обмежувач-металевий стрижень з лінійкою, що дозволяє вибрати оптимальну глибину свердління. Він буде особливо корисний при роботі з тонкими стінами і листовими матеріалами.

Патрубок для підключення пилососа допоможе позбутися від будівельних відходів і скоротить витрати часу на прибирання. Але навіть з ним вам потрібно дотримуватися техніки безпеки, в тому числі користуватися респіратором і захисними окулярами.

Система захисту від перегріву відключає живлення при перевищенні допустимої температури, захищаючи двигун і інші деталі відПошкодження.

Вбудована лампа яскраво висвітлює область свердління. Вона знадобиться при роботі у важкодоступних місцях.

Додаткове оснащення розширює список функцій. У комплектацію дрилі можуть входити свердла різного діаметру — по дереву, металу і каменю, коронки, пір’я, щітки, кутові редуктори, фрези, полірувальні круги та інші інструменти.