Як вибрати душову кабіну

1-8-2022

Власники житлових приміщень використовують душові кабіни як доповнення до ванної або в якості єдиного способу приймати водні процедури, особливо в квартирах з невеликим санвузлом або на дачі.  У будь-якому випадку це вимагає ретельного вибору обладнання, адже від її конструкції, якості і функціональності залежить комфортабельність ванної кімнати і якість особистої гігієни. На ринку сантехніки присутня безліч виробників цієї продукції, кожен з яких пропонує кілька модельних лінійок, тому актуальним є питання — як вибрати душову кабіну? для цього слід орієнтуватися на кілька критеріїв. Хочемо порекомендувати вибрати найкращі душові кабіни на сайті , тут тільки найкращі варіанти .

Загальний пристрій

Душова кабіна в загальному вигляді складаються з огорожі, піддону і комплекту обладнання для регульованої подачі води. Таке обладнання може поставлятися в двох варіантах:

 • моноблочні — такі кабіни поставляються у вигляді єдиної конструкції, яку досить підключити до інженерних систем і можна використовувати;
 • збірні-моделі цього типу поставляються у вигляді роздільних огорожі, піддону і душового комплекту, які перед підключенням необхідно зібрати в єдину конструкцію.

Переважна більшість душових кабін на ринку — збірні моделі, що комплектуються з серійно випускаються і стандартизованих деталей. Моноблочні конструкції у вільному продажу практично не представлені, вони виготовляються на замовлення за індивідуальними вимогами.

Тип конструкції

За своєю конструкцією і способом установки всі душові кабіни поділяються на 4 основних класи:

 • відкриті. Конструкція таких кабін не має даху, але включає повне огородження з дверцятами, піддон і душовий комплект із змішувача, верхньої і ручної лійки. Відкриті моделі інтегруються в загальну планування приміщення (біля стіни, в кутку або в ніші), відрізняються низькою вартістю і простотою конструкції (часто відсутня навіть піддон — його роль виконує підготовлену основу підлоги). Однак такі кабіни не забезпечують ізоляції від загального мікроклімату приміщення, відрізняються утрудненим капітальним монтажем і ремонтом комунікацій.
 • закриті. Являють собою повністю автономну конструкцію з повним огорожею, піддоном і стелею. Такі конструкції відрізняються простотою монтажу і підключення, забезпечують ізоляцію внутрішнього простору від шуму і мікроклімату приміщення, легко демонтуються в разі переїзду, мають вбудовану систему верхнього душа і додаткові функції (вентиляцію, баню, гідромасаж і т.д.). Значущих недоліків закриті кабіни не мають, хіба що коштують дорожче в порівнянні з відкритими системами.
 • бокси. Різновид кабін, що відрізняється від стандартних моделей великим поглибленим піддоном, який використовується в якості ванни. Таке обладнання об’єднує переваги обох різновидів сантехніки, дозволяючи приймати і душ, і ванну без необхідності установки роздільних комплектів. Як і закриті моделі, мають вбудований верхній душ, можуть оснащуватися додатковими функціями.
 • куточки. Неповні душові огорожі без даху і сантехнічного обладнання, що встановлюються в нішах або впритул до стін приміщення. Можуть монтуватися на піддон або безпосередньо на облаштовану поверхню зі зливом.

Відкриті кабіни — найбільш бюджетний і простий варіант, але не забезпечує високого рівня комфортабельності. Зазвичай їх встановлюють на додаток до ванн. Закриті моделі дорожчі, але відрізняються великим комфортом і функціональністю при відносній компактності, можуть повністю задовольнити всі потреби користувача. Найбільш універсальними є душові бокси — їх часто використовують як альтернативу ваннам, проте вони мають найвищу вартість на ринку і рідко встановлюються в маленьких приміщеннях через значних розмірів.

Тип планування

Конструкція конкретної душової кабіни може бути адаптована для її розміщення біля стіни або в кутку приміщення. В даному випадку вибір визначається розмірами і особливістю планування кімнати. Якщо її площа обмежена і його потрібно економити для свободи пересування, то доцільніше встановити кутові моделі, що дозволяють раціональніше використовувати зазвичай порожній простір кута. У просторих приміщеннях можна змонтувати пристінну кабіну — як правило, вони більш зручні в плані розміщення в них людини.

Форма піддону

Залежно від типу планування душової кабіни форма її душового піддону і огорожі можуть бути:

 • прямокутної, квадратної, круглої і напівкруглої — для пристінних моделей;
 • прямокутної, квадратної, секторальної (чверть кола або еліпса) — для кутових кабін.

Форма піддону визначає місткість кабіни і зручність пересування по приміщенню, в якому вона встановлена. Прямокутні і квадратні моделі відрізняються місткістю, але займають і більше місця в приміщенні, а їх гострі кути потенційно травмонебезпечні. Кабіни з округлою формою піддону менш місткі, але в той же час забезпечують більше свободи пересування і краще підходять для невеликих ванних кімнат. У продажу є також моделі з нестандартною конфігурацією, вибір яких теж залежить від характеристик приміщення.

Матеріал піддону

Сьогодні на ринку представлені душові кабіни, що підрозділяються за цим критерієм на наступні типи:

 • металеві-застосовуються тільки в куточках, виготовляються з чавуну або листової сталі, відрізняються високою міцністю, але багато важать і вимагають додаткового посилення підстави перед монтажем;
 • акрилові-характеризуються найменшою ціною, великою різноманітністю форм, легкістю, хорошою тепло — і шумоізоляцією, але менш стійкі до пошкоджень( що компенсується ремонтопридатністю);
 • фаянсові-перевагами таких моделей для куточків є масивність, що поліпшує загальну стійкість кабіни, хороша теплоізоляція, малошумність, недоліком-крихкість матеріалу і неможливість ремонту;
 • зі штучного каменю-швидко прогріваються і довго зберігають воду теплою, відрізняються високою міцністю, стійкістю, довговічністю, ремонтопридатністю, але досить дорого коштують;
 • з натурального каменю-володіють усіма перевагами піддонів попереднього типу, але коштують ще дорожче.

Піддони також можуть мати або не мати антиковзаюче покриття-спеціальну рельєфну поверхню , яка запобігає ковзанню ніг під час миття. Як правило, воно передбачається в акрилових і фаянсових моделях, в виготовлених з натурального або штучного каменю сам матеріал володіє достатньою шорсткістю для прийнятного зчеплення.

Глибина піддону

Душові кабіни можуть оснащуватися піддонами різної глибини, що позначається на функціональності обладнання:

 • плоскі піддони виконують роль виключно опори для ніг, але більш зручні для користування душовою кабіною дітьми і людьми з обмеженою рухливістю;
 • глибокі (до 40 см) моделі є своєрідною міні-ванною, в якій користувач може помити і погріти ноги, випрати речі, викупати домашню тварину або дитину і навіть повністю прийняти ванну (якщо дозволяють розміри).

При виборі плоских моделей їх монтаж потрібно виконувати на п’єдесталі або з підвищенням рівня всієї підлоги в приміщенні для підключення до патрубків каналізації. У глибоких піддонів таких проблем з монтажем немає, однак для зручного подолання високих стінок слід передбачити сходинки. Також багато моделей з високими стінками мають виїмку для сидіння, що полегшує прийняття душу втомленому або літній людині.

Матеріал огорожі

Огородження душових кабін складаються з двох елементів, що визначають їх експлуатаційні характеристики:

Несучий профіль. Він виконується з нержавіючої сталі, латуні або алюмінію. Вибір між ними визначається головним чином з естетичних міркувань, тому як міцності, стійкості до корозії всіх трьох металів досить для довгої експлуатації кабін в звичайних побутових умовах.

Стінки. Матеріалом для самих огорож можуть бути:

 • полістирол-дешевий, легкий, стійкий до вологи пластик, але відрізняється коротким терміном служби, порівняно низькою міцністю і прозорістю;
 • загартоване скло-ударостійке, гігієнічне, легко очищається стандартними засобами, стійке до появи подряпин і плям, але значно ускладнює конструкцію;
 • оргскло (поліметилметакрилат) — володіє високою міцністю і прозорістю справжнього скла, але більш легке, проте схильне до утворення поверхневих дефектів (подряпин, плям і т. Д.) і неподдающееся шліфовці;
 • триплекс-армоване плівкою двошарове загартоване скло, що володіє тими ж перевагами і високою міцністю, але значно більш важке і дороге.

Також слід звернути увагу на поверхню огорожі. Матові моделі приховують приймає душ людини від сторонніх очей, їх доцільно встановити в квартирах, де живуть діти, або в громадських установах.