Як вибрати інфрачервоні обігрівачі

2-27-2021

інфрачервоні обігрівачі  — це відносно новий вид системи обігріву навколишнього середовища, що не спалює кисень і не представляє загрози займання. Принцип його дії заснований на віддачі тепла за допомогою інфрачервоного випромінювання, яке поглинається навколишніми предметами. Це випромінюване тепло нагріває простір. Тобто, іо діють так само як сонце, що посилає теплові промені на землю, де вони поглинаються різними предметами, в тому числі поверхнею землі, і нагрівають повітря.

Якщо нагріти тіло-воно почне виділяти своє тепло або через тверду стінку (теплопередача), або через рідину або газ (конвенція), або відбудеться теплове випромінювання. Саме на останньому принципі передачі тепла і працюють всі іо.

Як працюють інфрачервоні обігрівачі?

Робота обігрівача заснована на властивості будь-якого нагрітого тіла або речовини випромінювати тепло в інфрачервоному спектрі. Головним конструктивним елементом такого обігрівача є випромінювач, за рахунок нагріву якого випускається інфрачервоне випромінювання. Виділення тепла здійснюється тільки в зоні дії іо, що дає цій системі обігріву наступні переваги:

 • не накопичується тепле повітря під стелею приміщення;
 • можливість використання зон локального підігріву дозволяє знизити основну температуру приміщення;
 • можливість установки іо під стелею знімає всі обмеження по розміщенню обладнання;
 • вирішує специфічні завдання, які непідвладні іншим системам обігріву (захист в зимовий період скляних вікон великої площі, очищення від снігу сходинок сходів, виїзду з гаражів і багато іншого).

Типи інфрачервоних обігрівачів

Іо можна розділити за типом:

 • випромінювання (короткохвильові, середньохвильові, довгохвильові);
 • отримання джерела енергії (електричні, газові, дизельні);
 • способу установки (переносні, стаціонарні).

Області застосування іо залежать від діапазону інфрачервоного випромінювання і виду енергії, використовуваної в системі нагріву. Обігрівачі можуть служити як додатковий обігрів, самостійна система опалення, локальний обігрів в будівлі і поза ним, використовуватися при будівельних роботах в зимовий період, обігрівати виїзні шляхи. У побуті, для обігріву невеликих приміщень використовуються підлогові, стельові і точкові обігрівачі. Вони забезпечують глибокий і швидкий прогрів поверхні предмета і створюють максимально комфортний клімат в будинку.

Щоб вибрати інфрачервоний обігрівач в свій будинок, потрібно чітко зрозуміти, чи бажаєте ви обігріти всю кімнату, квартиру, або вам достатньо буде нагріти тільки ваше робоче місце. Виходячи з цього, можна починати пошуки кращого варіанту.

Основні характеристики

Щоб знати, на що звертати в паспорті на прилад при покупці потрібно вивчити і зіставити всі його параметри:

 • потужність, яка варіюється для домашнього споживання від 300 до 2000 вт, для виробничих потреб — до 4 квт;
 • довжина хвиль; до 2,5 мкм — коротка, до 50 мкм — середня, від 50 мкм — довга.
 • напруга мережі (для побутових 220 в, потужністю до 2000 квт);
 • вологоізоляція (маркування ip 24);
 • пожежна безпека;
 • спосіб монтажу (підлогові, настінні, стельові обігрівачі);
 • фізичні характеристики приладу (маса, площа, товщина, матеріал корпусу);
 • колір, щоб виділити іо в інтер’єрі або, навпаки, зробити непомітним;
 • ціна, яка варіюється в широкому діапазоні і доступна кожному покупцеві.

Знаючи, на які характеристики звертати увагу, вам буде легше вибрати іо.

Точкові та плівкові інфрачервоні обігрівачі

Сьогодні виробниками пропонуються різні види іо, найбільш затребувані з яких-точкові і плівкові обігрівачі. Вони схожі, основною відмінністю є можливість приховати і не виділяти в інтер’єрі плівковий іо, тоді як точкові обігрівачі можуть використовуватися як частина інтер’єру. Своїм зовнішнім виглядом точкові іо нагадують лампи денного освітлення, монтуються в різних місцях за допомогою кронштейна.

Інфрачервона плівка здатна рівномірно прогрівати навколишній простір завдяки можливості використання великої площі, а точкові пристрої гріють невелику частину приміщення, що ефективно для місцевого нагріву. Основний недолік плівкових іо в порівнянні з точковими-висока ціна.

Застосування та види стельових обігрівачів

Якщо у вас квартира добре прогрівається центральним опаленням, то в зимовий період ви не відчуваєте прохолоди, вона з’являється в міжсезоння, коли опалення відключається, а на вулиці не завжди тепло. На допомогу в цей період вам прийдуть

Принцип дії такого обігрівача подібний обігрівання землі сонячними променями. Ця система опалення дозволяє нагрівати повітря до комфортної температури. Чи не перегріваючи його і не даючи накопичуватися теплому повітрю вгорі. Це дає відчуття комфорту-ноги в теплі, а голові не жарко і є чим дихати.

Температура випромінювача може досягати 300с, близько 90% енергії якої буде направлено на перетворення теплових променів, що розходяться конусом під кутом 90 градусів, по всій площі, що обігрівається, і тільки 10% енергії піде на зігрівання повітря, що стикається з випромінювачем.

У кожній кімнаті потрібна температура підтримується за допомогою терморегулятора в економному режимі. Йдучи з дому надовго, можна задати невелику температуру, достатню для того, щоб уникнути заморожування труб і стін, а якщо використовувати програмований регулятор, то це дозволить вам забути про регулювання тепла вручну.

Стельові іо знаходять широке застосування в опаленні заводських, складських, адміністративно-офісних приміщеннях, приватних будинках, гаражах, квартирах.

Переваги їх в тому, що вони економлять споживання електроенергії в порівнянні з конвективними (гріють повітря) системами опалення до 60%, не мають токсичних матеріалів, зберігають вільними підлогу і стіни. Саме інфрачервоне випромінювання нешкідливо для здоров’я людини.

Інфрачервоний обігрівач приходить на допомогу там, де потрібно зробити локальний обігрів конкретного робочого місця, наприклад, для людини, що працює за комп’ютерним столом, а повний контроль тимчасового і температурного режиму призводить до економії.

Плівкові підлогові і стельові іо

Плівкові нагрівачі монтуються на стелю, підлогу, стіни. Якщо розглянути підлогові і стельові іо уважніше, можна помітити, що вони мають однаковий принцип роботи і їх можна замінити один одним.

Принцип функціонування стельового плівкового інфрачервоного обігрівача-промені, що випускаються випромінювачем, спрямовані вниз, акумулюються поверхнею підлоги і меблями, а потім тепло випромінюється в простір. Найвища температура біля ніг, що дуже комфортно.

До недоліків такої системи можна зарахувати вплив випромінюваного тепла на побутову техніку, що іноді негативно позначається на її роботі. Зі збільшенням висоти стель зростає споживання електрики, а стелі більше 3,5 м вимагають більш потужного обладнання, що збільшує витрату електроенергії.

Система підлогового плівкового опалення грунтується на прогріванні підлоги і монтується під нього. Підлогові пристрої не впливають на функціональність техніки і не нагрівають її, що є безсумнівною перевагою перед стельової системою, а рівномірність і ступінь прогрівання приміщення практично не відрізняється в обох системах.

Підлогова плівкова система опалення може виступати в якості локального обігріву — у вигляді килимків під ноги. Це мобільна система обігріву, вкрай зручна для створення тимчасового або постійного робочого місця.

Плівковий підігрів монтується під будь-яке підлогове покриття, включаючи цементну стяжку. Для захисту від пошкоджень іо монтується зі спеціальною захисною плівкою. Монтаж плівкової системи обігріву не рекомендується проводити під важкими, постійно стоять предметами, в зв’язку з перегрівом цих ділянок і швидкого виходу з ладу.

Плівкові настінні обігрівачі

Настінний варіант менш ефективний, ніж підлоговий і стельовий, тому що нагріте повітря прагне вгору, тим самим зменшуючи ефективність і збільшуючи витрати на електроенергію. Їх не рекомендується використовувати як єдину систему обігріву, а ось застосування як додаткового джерела в холодних зонах дає непоганий результат.

Додамо, що ці прилади не тільки нагрівають робочий простір, але мають естетичний вигляд, можуть бути виконані у вигляді картини, якоїПрикрашають і доповнюють інтер’єр кімнати. Споживають вони близько 400 вт, швидко досягають робочої температури, прості в перенесенні, вага не більше 1 кг.завдяки низькою температурою поверхні забезпечується безпека від опіків при випадковому зіткненні.

Таким чином, зіставивши свої фінансові можливості, проблеми з опаленням, і необхідністю в додатковому обігріві будь-якої ділянки внутрішнього або зовнішнього простору, ви зможете вирішити, який обігрівач вам потрібен.