Як вибрати кабель силовий

10-8-2020

 

При монтажі нової електропроводки або заміні старої необхідно досить відповідально підходити до питання вибору силового кабелю. Це обумовлено тим, що він повинен забезпечувати надійність всієї електромережі, витримувати передбачувані навантаження з деяким запасом по потужності і повністю відповідати експлуатаційним умовам. В даний час кабельної продукції випускається досить багато і звичайному споживачеві не завжди зрозуміло, який силовий кабель вибрати. Тому, щоб забезпечити високий рівень пожежної безпеки в приміщеннях і створити необхідний захист від ураження електричним струмом слід використовувати інструкцію з вибору кабелів. провода 

В першу чергу варто звертати увагу на вибір основного матеріалу струмопровідної жили. Саме її матеріал впливає на такі важливі характеристики, як опір, здатність проводити різні за величиною струми, а також відповідати умовам експлуатації. Жили бувають:

Мідні є найбільш вигідними для споживачів, так як вони мають оптимальний опір, при пошкодженнях обплетення не іржавіють, але і при цьому коштують відносно недорого. Однак з точки зору електротехніки алюміній є кращим вибором, особливо для передачі невеликих струмів. При необхідності максимально заощадити застосовують кабелю зі сталевими жилами. При їх виборі також варто врахувати той факт, що безпосередньо з’єднувати мідні і алюмінієві жили заборонено, так як в місці стику утворюється гальванічна пара і він буде сильно нагріватися. Тому додатково потрібно придбати з’єднувальні клеми.

Після цього в залежності від типу розводки вибирають відповідне кількість жил кабелю (одно-, дво — або трижильний). Однак для складних мереж можуть знадобитися провідники з великою кількістю жив, наприклад, кг 4х 4,0 кв. Мм +1х2, 5 кв. Мм.

Перетин кабелю грає важливе значення для електромереж, так як від нього безпосередньо залежить загальна передана потужність. Тобто при підключенні потужного споживача провід почне нагріватися і в результаті перегорання ізоляційної обплетення може виникнути коротке замикання в мережі. Тому перед тим як вибрати силовий кабель потрібно користуватися таблицею 1 для вибору перетину жив.