Як вибрати камеру відеоспостереження

9-8-2020

 

Камери відеоспостереження — один з елементів системи безпеки. Сьогодні у продажу можна знайти відеокамери в різному ціновому діапазоні, тому покупець постає перед непростим вибором. Не завжди доцільно купувати дороге обладнання. Нижче зібрана інформація, яка допоможе вибрати відповідну камеру відеоспостереження за квартирою і будинком. Хочемо порекомендувати найкращий магазин видеонаблюдения на якому Ви можете купити камеру по найкращій ціні

різновиди камер

Відеокамери, які купуються для спостереження за власним житлом, можна розділити на кілька великих груп:

 • аналогові і цифрові;
 • провідні і бездротові;
 • приховані і явні.

Не завжди вибір на користь однієї з категорій очевидний.

Аналогові і цифрові

10 років тому прірву між аналоговими і цифровими камерами була величезна. Експерти вважали, що ера аналогової зйомки себе зжила. Але в 2019 році аналогові камери не тільки не зникли з магазинів, а й практично зрівнялися за характеристиками з цифровими моделями.

Основна відмінність камер — формат зйомки.

Аналоговий сигнал не може бути відразу відтворений, так як потребує кодуванні і оцифрування. Відео з аналоговий камер не записується, для цього буде потрібно додатковий комплект обладнання (відеореєстратор) для зберігання даних спостереження.

Картинка з ip камер не вимагає обробки, але для захисту даних сигнал може кодуватися. Результати зйомки зберігаються в хмарному сховищі, додаткового обладнання не потрібно.

Раніше основною відмінністю між цифрової та аналогової зйомкою було якість відео. Старі аналогові моделі не підтримували дозвіл вище 960H, тому картинка виходила нечітка, роздивитися обличчя людей і деталі обстановки було неможливо. Сьогодні використовуються більш точні аналогові стандарти. Наприклад, HD-TVI підтримує дозвіл від 720p завдяки чому суттєвої різниці за якістю картинки між аналогом і цифрою сьогодні немає.

Провідні та безпровідні

Передача даних з камери відеоспостереження здійснюється по кабелю або через Wi-Fi (також можуть використовуватися і інші технології бездротової передачі даних — 3G, 4G). Обидва варіанти мають свої переваги і недоліки.

До плюсів бездротових камер варто віднести:

 • простоту установки;
 • можливість монтажу системи безпеки без пошкодження ремонту.

Відсутність проводів часто супроводжується технічною недосконалістю системи. Бездротові камери припиняють запис при втраті сигналу інтернет. Більшість моделей для відновлення роботи потребують перезавантаження. Це означає, що збій харчування або перезавантаження маршрутизатора можуть повністю відключити відеозйомку на тривалий час.

Також вище ризик злому системи безпеки ззовні. Передача даних по кабелю нехай і вимагає проведення монтажних робіт, зате більш надійна і швидка в порівнянні з бездротовими моделями.

Явні і приховані

Основна відмінність між прихованими і явними камерами — розмір. Мінікамера для прихованого спостереження практично непомітна. Крім того міні-камери для прихованого відеоспостереження можуть бути замасковані у вигляді іграшок або елементів декору. При виборі обладнання спостереження за будинком або квартирою різниці між прихованої і звичайною камерою немає.

Важливо! Приховане відеоспостереження для квартири має певні недоліки. Багато маленькі бездротові камери швидко виходять з ладу і мають невисокий дозвіл.

Технічні характеристики: як вибрати камеру відеоспостереження?

Дорогі камери відеоспостереження мають безліч примочок, які виглядають дуже привабливо. Наприклад, дозвіл Full HD, кольорова зйомка і металевий корпус. Однак для спостереження в квартирі деякі технічні характеристики будуть зайвими, тому сміливо можна вибрати більш доступну техніку.

Основні параметри, на які потрібно звертати увагу:

 • частота передачі кадрів;
 • світлочутливість;
 • кут огляду;
 • Розширення;
 • формат зйомки;
 • Матеріал корпуса.

Частота передачі кадрів

Кадрова частота — це кількість кадрів, яке камера робить за секунду зйомки. Чим їх більше, тим більш плавним буде відео.

Камери відеоспостереження випускаються з частотою передачі кадрів від 1 до 30 fps. Чим вище кадрова частотність, тим дорожче техніка. Але для спостереження за квартирою не обов’язково ставити максимальну частоту зміни кадрів, так як:

 • архіви з такими відео будуть дуже важкими;
 • різниця між високо- і среднечастотной зйомкою не впливає на якість відео;
 • знайти кадр з чітким зображенням обличчя буде складно навіть при зйомці на 30 fps.

Оптимальним варіантом стане камера відеоспостереження для квартири з частотністю кадрів в 10-15 fps. Цього достатньо, щоб картинка була плавною, а рухомі фігури не змащувалися. При такій швидкості можна буде знайти досить кадрів з чітким зображенням обличчя людини (що може бути корисно, якщо зловмисники проникнуть в вашу квартиру).

чутливість

Світлочутливість визначається в люксах (лк) і вибір цього параметра залежить від того, при якому освітленні буде працювати камера. Мінімально можливе значення — 0, 01 лк, така камера буде записувати щодо чітке відео навіть безлунной вночі. Однак для поліпшення якості зйомки в нічний час краще використовувати ІК-підсвічування.

Для вибору камери спостереження для дому рекомендується проаналізувати, в яких умовах техніка буде працювати. Можливо, в кімнаті буде постійно темно, тоді доцільно купувати камеру з підсвічуванням і максимальною роздільною значення світлочутливості. У звичайній кімнаті з великими вікнами і періодично включається освітленням можна використовувати обладнання з показником в 1-5 лк.

Зверніть увагу! Якщо в квартирі буде часто різко змінюватися рівень освітленості необхідно вибрати камеру із захистом від світла. Це можуть бути фільтри або засувки, які регулюють освітленість на об’єктиві. Занадто часта зміна кількості світла може негативно позначитися на техніці.

Кут огляду

Кут огляду, або фокус, це площа, яку охоплює об’єктив камери. Для квартири можна використовувати фіксовану камеру з оглядом в 45 градусів. Цього достатньо для того, щоб:

 • в поле зору потрапляли всі, хто входить в кімнату, квартиру, у двір будинку;
 • чітко розпізнавати обличчя всіх гостей;
 • поставити під спостереження певну зону, віддалену від камери не більше, ніж на 40 м.

У камери з фокусом в 45 градусів буде багато сліпих зон, однак вона досить недорога, а кут огляду може охопити значну частину кімнати. Купувати моделі з більш широким фокусом більше 90 градусів можна для охоплення всього приміщення. Однак деталізованість зображення буде менше. При необхідності збільшити кут огляду без зниження якості відео можна збільшити кількість камер і поставити їх в різних кутках кімнати.

Довідка! Деякі камери з віддаленим доступом дозволяють не тільки подивитися запис через додаток на телефоні, але і змінити напрямок об’єктива дистанційно. Можливість дистанційного контролю може бути корисна, якщо у вас є можливість викликати групи швидкого реагування, які зможуть затримати злочинців або зменшити шкоду від побутової аварії.

Розширення

При високому дозволі відеокамера дасть хорошу і чітку картинку. Але для спостереження за квартирою не обов’язково купувати техніку з великими показниками. Навіть застаріла технологія аналогових камер з роздільною здатністю 960х480 давала досить хорошу картинку. Сьогодні цей стандарт можна підвищити до 1 мегапікселя (1280х720). Це розмір зазвичай зображення на ноутбуці. При збільшенні картинки можна добре роздивитися обличчя людини і навіть дрібні деталі, наприклад, сережки.

формат зйомки

Раніше згадувалося про аналоговому і цифровому форматі зйомки. Однак також цей термін можна використовувати вибору камери з кольоровим або чорно-білим зображенням. Кольорова картинка:

 • насичена і яскрава;
 • допоможе встановити колір важливих елементів (наприклад, куртки незваного гостя);
 • підійде для зйомки в денний час.

Установка камер відеоспостереження з кольоровою картинкою обійдеться дорожче, вона допоможе в пошуку злочинця «по гарячих слідах». Чорно-біле зображення буде таким же детальним і пропрацював. А зйомка в нічний час з ІК-підсвічуванням можлива тільки при переході в чорно-білий режим зйомки.

Матеріал корпуса

Відеокамери для спостереження за квартирою встановлюються всередині приміщення, тому досить звичайного пластикового корпусу. Однак якщо потрібно відеоспостереження за приватним будинком, то камеру можна встановити зовні перед вхідними дверима. Звичайний пластик взимку може потріскатися, тому краще вибирати камери з міцнішого матеріалу. Відмінним рішенням стане вибір камери з металевому корпусом і функцією підігріву.

Цікаво! Деякі виробника випускають мініатюрні безкорпусні камери. Вони являють собою невеликий об’єктив і мікросхему. Такі камери вбудовуються. Їх можна використовувати, наприклад, в якості імітації вічка.

висновок

Купівля камер відеоспостереження не допоможе уберегти квартиру від пограбування, тому важливо користуватися послугами повноцінної служби безпеки. Охоронна система Цезар Сателіт — це вже готове рішення ваших проблем:

 • можна вибрати систему відеоспостереження з певними опціями;
 • співробітники компанії самі проводять монтаж, що займе всього 1 день;
 • дивитися записи в режимі онлайн можна через мобільний додаток;
 • записи надходять на охоронний пункт, де проводиться цілодобовий моніторинг;
 • при підозрілих діях охоронна група прибуде на місце за 5-7 хвилин.

Послуги компанії Цезар Сателіт — це гарантія безпеки вашого будинку і квартири.