Як вибрати мідний дріт

4-30-2020

Електричні кабелі відрізняються типом ізоляції, діаметром перетину, матеріалом струмопровідних жил, областю застосування та умовами експлуатації. Для передачі електроенергії широко використовується мідний дріт. Рекомендуємо https://emyr.com.ua/kabel-i-provod/silovye-mednye-kabeli/

Конструкція і переваги мідного дроту
Робочим елементом проводу є струмопровідна жила, виготовлена з електротехнічної міді. Всередині кабелю є кілька ізольованих жил, укладених в загальну внутрішню оболонку. Залежно від умов експлуатації виріб додатково покривають захисним екраном або бронею.

Перевага:

Висока тепло — і струмопровідність. Це означає, що для вирішення електромонтажних завдань можна вибрати мідний дріт з меншим діаметром перетину, ніж кабель з алюмінієвою жилою. Втрати при нагріванні провідника будуть менше. Властивість кабелю залишається незмінним навіть при окисленні металу.
Пластичність і гнучкість. Провід з міді стійкий до зламів при вигині і скручуванні, а це полегшує монтаж і подальшу експлуатацію.
Стійкість до появи корозії і, як наслідок, тривалий термін експлуатації. Повна заміна проводки вимагає проведення капітального ремонту. Якщо обраний мідний кабель, то в найближчі 30-35 років можна не турбуватися про його заміну.
Мінімальний ризик загоряння проводів. При пожежі горіння не поширюється, а ізоляційний матеріал виділяє мінімум диму і газу.

Області застосування проводів з міді
Провід з мідної житлової використовують в лініях електропередач, які служать для перенесення і розподілу електроенергії в стаціонарних установках. Застосування кабелів з міді обгрунтовано на промислових підприємствах, де існує ризик виникнення пожежі або вибуху. З їх допомогою виконують монтаж внутрішньої проводки в житлових і офісних приміщеннях, промислових комплексах, виробничих і громадських будівлях.