Як вибрати Терморегулятор для теплої підлоги

7-10-2020

Основні елементи електричного теплового полу – це нагрівальний кабель і регулятор температури. Останній компонент спрощено називають терморегулятор або термостат. Його потрібно купувати окремо і підбирати на розсуд клієнта. Це видима частина конструкції, яка кріпиться на стіну, тому вона може відрізнятися не тільки набором функцій, але і дизайном. Також хочемо вам порекомендувати почитати Обзор терморегуляторов Mycond для теплых полов

Терморегулятор – це своєрідний мозковий центр для теплої підлоги, який здатний самостійно встановлювати температурний режим і підтримувати задану температуру як окремо приміщення, так і самої підлоги. Діє термостат дуже просто, як тільки температурний датчик зафіксує встановлене значення, вся система перестає працювати і нагрівальні секції перестають забезпечуватися електрикою до тих пір, доки їх температура не знизиться на декілька градусів. Таким чином, додатково забезпечується економія електрики і грошей на власника системи.

Які види терморегуляторів теплої підлоги існують?

Існує 3 види регуляторів температури для електричного теплого статі:

  • механічні. Температуру, якої вони повинні дотримуватися, власник виставляє поворотним роликом. Цей вид термостата доступний за ціною і просто управляється. Є моделі з додатковими опціями (захист від дітей, автоматичний вимикач тощо);
  • цифрові. Температура нагріву задається кнопками, розташованими на цифровому табло. Бувають накладні та вбудовувані в стіну моделі. Окремо випускається варіант для установки на дін-рейку;
  • найсучасніші програматори або програмовані термостати. Це найбільш дорогий варіант терморегуляторів, але і найбільш економічний. Їх можна запрограмувати на включення і виключення в певному режимі, особливо економно при різних тарифах на електроенергію в залежності від часу доби. Такі терморегулятори виробляють з сенсорним і кнопковим управлінням.

Щоб зробити роботу терморегулятора максимально економної, функціональною і зручною можна підключити до нього різні датчики. На сьогоднішній день є 4 їх типи:

  • температури підлоги;
  • температури повітря;
  • ІЧ-датчик нагріву підлоги;
  • датчик, одночасно визначає температуру підлоги і повітря.

Якщо ви точно не знаєте, який саме регулятор температури вибрати, то розкажіть продавця-консультанта про призначення і місце використання даного пристрою, а він вже порекомендує підходящий варіант. Так для простого підігріву підлоги до заданої температури достатньо використати термостат з виносним датчиком ступеня нагріву підлоги, який знімає показання з підлогової поверхні.

Якщо ж тепла підлога є основним видом обігріву в приміщенні, то необхідно використовувати як датчик температури підлоги, так і повітря, щоб підтримувати комфортних мікроклімат в кімнаті і в будинку в цілому. Використання терморегулятора дозволяється обмежувати максимальну ступінь нагріву системи, що запобігає його перегріву, а значить, і поламку.