ЯК ВИБРАТИ ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ?

2-14-2020

На жаль, на сьогоднішній день ціна котла не завжди є показником його надійності і безвідмовної роботи. Звичайно, в більшості випадків дорога модель буде функціонувати довше. Проте, багато виробників грішать тим, що у вартість агрегатів закладають не інноваційні інженерні рішення і дорогі матеріали, а витрати на маркетинг і рекламу. Рекомендуємо твердопаливний котел перейшовши на сайт

ПОТУЖНІСТЬ: ПРОБЛЕМИ НАДЛИШКУ І НЕСТАЧІ
Недолік потужності твердопаливного котла обернеться його роботою на знос – споживач не зможе отримувати необхідну температуру приміщення. Для завантаження ж палива може знадобитися кочегар, так як спалюватися воно буде дуже швидко, а топка малопотужного котла невелика.

Надлишок потужності призведе до зниження ККД котла. Палива в цьому випадку знадобиться більше, збільшаться відкладення сажі, а димохід, як і сам котел, буде схильний до корозії. До того ж, при покупці такого котла Вам доведеться переплатити – чим вище потужність агрегату, тим він дорожче.

З надлишком потужності «боротися» простіше, ніж з її недоліком. Підключивши бойлер (акумулятор тепла) непрямого нагріву і водяні теплі підлоги, володар такого котла виграє – палива в агрегат поміщається більше, горіти воно буде довше, а ККД буде високим.

В ідеалі, Номінальна потужність котла повинна бути не нижче рівня тепловтрати опалювального будинку. Рекомендований її запас-близько 30%.

Усереднений (приблизний) розрахунок потужності котла опалення зводиться до того, що для опалення приміщення утепленого з висотою стель до 3 м на кожні 10 м2 площі береться 1,2 кВт потужності агрегату.

Увагу слід звертати і на специфікацію конкретної моделі котла. Авторитетний виробник завжди вказує площу (орієнтовну) обігріву котлом в залежності від його номінальної теплової потужності.

КРАЇНА ПОХОДЖЕННЯ МАЄ ЗНАЧЕННЯ!
Багато хто вважає, що країна-виробник твердопаливного котла не настільки важлива, як інші його характеристики. Насправді це не так. У кожній країні свої стандарти безпеки та сертифікації обладнання, десь вони жорсткіші, десь-менш.

СУХА ВАГА КОТЛА-ПОКАЗНИК ТОВЩИНИ МЕТАЛУ
Давно в минулому залишилися часи, коли котли виготовлялися з чавуну. І хоча такі твердопаливні котли в продажу все ще зустрічаються, це аж ніяк не високоефективні екземпляри з порівняно низьким ККД.

Сучасні котли тривалого горіння, до яких відносяться і агрегати Rakoczy, зварюються з листової сталі товщиною не менше 6 мм.з чавуну в них може виконуватися решітка і реторта.

При покупці звертайте увагу, чи вказує виробник вага котла без води і палива. Сучасний сталевий котел з номінальною тепловою потужністю 32-38 кВт без води повинен важити не менше 330-350 кг.якщо це модель з великим бункером і шнекової подачею, вага повинна бути близько 500 кг. така вага означає, що виробник не шкодує металу, а котел не прогорить через рік-два.

РОЗМІР ТОПКИ: УНИКАЄМО ПОМИЛОК
Важливим фактором, що впливає на вибір котла опалення, є розмір топкової камери (камери згоряння) і розмір дверки. Камера згоряння котла повинна відповідати параметрам основного палива, яке ви збираєтеся закуповувати, а форма і розмір завантажувальних дверцят повинні полегшувати завантаження палива, а не ускладнювати її.