Як вибрати вікна ПВХ

465

Напевно, нікому вже не треба доводити, що пластикові вікна зі склопакетами за своїми експлуатаційними якостями давно і міцно зайняли лідируючі позиції в змаганні зі старими дерев’яними рамами. Переваги – практично за всіма показниками, від теплопровідності і шумопоглинання до максимальної зручності у використанні і естетичності.

Як вибрати вікна ПВХ

Власники квартир і приватних будинків старої споруди при найменшій можливості намагаються замінити недосконалі дерев’яні конструкції на сучасні вікна. Проблем з цим, на перший погляд – ніяких, в будь-якому регіоні існує чимало великих і малих фірм, що працюють на цьому терені. Але всім можна довіряти, і так пропоновані до придбання вікна рівноцінні? На жаль, але в цьому сегменті будівельного бізнесу є чимало «підводних каменів», і зовнішня схожість вікон аж ніяк не говорить про їх однаковій якості і експлуатаційних характеристиках. Тому, перш ніж приймати остаточне рішення і підписувати договір на установку, необхідно чітко уявляти, як вибрати вікна ПВХ, щоб не розчаруватися в них вже через кілька місяців.

В повсякденний побут росіян подібні вікна увійшли відносно недавно. Але й за ці 15 ÷ 20 років, як, напевно, будь-яка дивовижна новинка, встигли «обрости» цілим букетом міфологічних чуток, як непомірковано превозносящїх якості, так і несправедливо приписують неіснуючі вади. Для початку спробуємо внести ясність у цьому питанні.

Зміст статті

 • 1 Що говорять про ПВХ-вікна, і так це насправді
 • 2 Параметри вибору ПВХ-вікон
  • 2.1 Вигляд і якість профілю
  • 2.2 Вибираємо склопакет
  • 2.3 Схема роботи вікна і комплект фурнітури
  • 2.4 Відео: якісна фурнітура для ПВХ-вікна
  • 2.5 Ущільнювачі
 • 3 Як підійти до вибору компанії – установника вікон
  • 3.1 Відео: як правильно вибрати пластикове вікно

Що кажуть про ПВХ-вікна, і так це на самому справі

 • Існує поширена думка, що установка пластикових вікон зі склопакетами повністю вирішує питання термоізоляції – вони повністю перекривають шлях холоду.
Як вибрати вікна ПВХ

Якісні вікна при грамотній установці добре утримують тепло, але про повну термоізоляції говорити все ж не можна

На жаль, не все так райдужно. Створити абсолютно термонепроницаемую світлопропускаючих конструкцію – дуже непросто, хоча якісні склопакети і надійна ущільнювальна система дозволяють значно підвищити тепловий опір вікна. Однак, будь-яка віконна конструкція – це ще і монтажні шви, які завжди в якійсь мірі є «містками холоду».

Про що можна говорити впевнено в цьому питанні – рівень утеплення приміщень з встановленням якісних пластикових вікон значно зросте.

 • Наступний «міф» з простору між стеклами повністю відкачується повітря, там створюється вакуум.

Це твердження не відповідає дійсності. Насправді, повітря всмоктується частково, створюючи всередині область зниженого тиску. Це необхідно для кращої герметизації – зовні атмосферний тиск максимально щільно притискує скла до ущільнювачів. Дає це і ефект підвищення тепло — і шумоізоляційних якостей. До речі, в цих же цілях деякі виробники застосовують практику закачування в цей простір інертних газів, що створює особливу, «шарувату» атмосферу всередині склопакета, яка ефективно глушить звукові хвилі.

 • Як поставитися до твердження, що установка склопакетів дає абсолютне придушення шумів з вулиці?

Повністю вірити в це теж не можна. Більшою мірою конструкція ПВХ вікон «зрізає» високі частоти, але низькочастотні шуми, що поширюються, в тому числі, і через вібрацію, на жаль, знаходять собі дорогу. Так, якщо за вікном буде працювати будівельна техніка, або ж неподалік проходить жваве шосе, шуму, уникнути не вдасться.

Як вибрати вікна ПВХ

ПВХ-вікна більшою мірою перешкоджають поширенню високочастотних звукових коливань. З низькими частотами справа йде гірше

Виробники постійно працюють над удосконаленням конструкції, але повністю вирішити цю проблему поки що не вдалося.

 • Закрите ПВХ-вікно дає повну герметичність приміщення.

Це ще одне стійке оману. При якісній багаторівневій системі ущільнювачів можна говорити про непроникності вікна для протягів, для виходу теплого повітря з квартири, але це ще далеко не герметичність.

 • Ще одна помилкова думка – чим ширше розставлені скла на склопакеті, тим якісніше вікно.

Відстань між стеклами – це не взята «зі стелі» величина. Існує складна система теплотехнічних розрахунків, яка дає досить парадоксальні результати – надмірне збільшення цієї відстані веде до різкого зниження термоізоляційних якостей. При виробництві вікон дотримуються оптимальних, перевірених теорією і практикою величин: для однокамерних склопакетів максимальна товщина повинна становити 24 мм, а для двокамерних – 44 мм

 • Далеко не завжди виправданий принцип, що при виборі вікна не потрібно обмежуватися в товщині профілю і кількості повітряних камер в ньому: «Чим товще профіль – тим, безумовно, вікно краще».

Так міркувати це рівнозначно тому, як стверджувати, що велика кувалда набагато краще і корисніше звичайного молотка, адже кожен з цих інструментів має своє власне призначення. Безумовно, кількість і розміри повітряних камер віконного профілю безпосередньо впливають на теплопровідність і шумоізоляцію. Але все має бути розумно і належну міру. Збільшення кількості камер – це неминуче, підвищення габаритів і ваги всієї віконної конструкції, труднощі з її доставкою і установкою, стрімке зростання ціни. Не буде ніякого сенсу платити зайві гроші за «сверхнавороченную» конструкцію, якщо за кліматичними умовами регіону, призначенню приміщення, в якому планується установка вікон, і його розташування досить обмежитися не менш якісним по виконанню, але більш «бюджетним» варіантом.

 • Нерідко можна почути, що пластикові вікна порушують нормальний екологічний баланс в квартире.
Як вибрати вікна ПВХ

Якісний полівінілхлорид не представляє ніякої небезпеки для екології

Ну, по-перше, полівінілхлорид, хоча і синтетичний матеріал, але відрізняється абсолютною безпекою для здоров’я людини і тварин. Досить згадати, що він активно використовується для виготовлення медичних ємностей і приладів, харчової посуду, посудин для води і т. п. А по-друге, якщо озирнутися навіть побіжним поглядом довкола себе, то обов’язково побачиш полімерні вироби, від побутової техніки до предметів меблів. Але «грішать» чомусь, лише на ПВХ-вікна.

 • Безпідставні твердження про підвищену пожежонебезпеку таких вікон.

Так, звичайно, полівінілхлорид є горючим матеріалом, але температура його термічного розкладання набагато вище, ніж у деревини – дерев’яні вікна загоряться швидше. Мало того, якщо немає відкритого полум’я, то ПВХ, швидше, розплавиться, чим займеться вогнем. Що ж стосується виділяються при горінні речовин, то вони, безумовно, токсичні, але виділяється при згорянні дерева чадний газ являє нітрохи не меншу небезпеку.

 • Термін служби ПВХ-вікон невеликий – ще одне поширене оману.

Все залежить від якості використовуваних для їх виробництва профілів, склопакетів, фурнітури, від професіоналізму майстрів-збирачів і установників. Погодьтеся, що і звичайне дерев’яне вікно, виготовлене «криворуким» столяром навіть з добірного матеріалу, довго не прослужить.

Якщо було вибрано дійсно якісний ПВХ-вікно, воно повинно гарантовано не один десяток років без втрати будь-яких експлуатаційних характеристик. Звичайно, господарями повинні при цьому дотримуватися правила його використання і регулярного обслуговування.

 • Можна зустріти думку, що пластикові вікна своїм стандартизованим видом збіднюють дизайн, можуть зіпсувати зовнішнє оформлення будинку або інтер’єр приміщень.
Як вибрати вікна ПВХ

Всупереч розхожій думці, ПВХ-вікна можуть мати дуже різнобічне оформлення

Це твердження не витримує жодної критики. Так можуть говорити люди, які ніколи не цікавилися існуючим різноманіттям віконних систем з ПВХ. В реальності ж можна замовити конструкцію найхимерніших форм, з одностороннім або двостороннім ламінуванням пластику, яке додасть вікна потрібний колір або цікаву зовнішню фактуру – під благородні породи дерева, під метал і т. п. Одним словом, можливостей вписати вікно в задуманий дизайн – хоч відбавляй.

Параметри вибору ПВХ-вікон

Перш за все, для тих, хто цього не знає, загальна схема пристрою пластикового вікна:

Як вибрати вікна ПВХ

Приблизна схема пристрою пластикового вікна

Здавалося б, все просто і очевидно, але практично будь-який елемент цієї конструкції потребує окремої уваги.

На запропонованому нижче малюнку схематично відображено основні критерії вибору моделі ПВХ-вікна.

Як вибрати вікна ПВХ

Основні параметри вибору ПВХ-вікна позначені на схемі

Тепер про кожен з цих параметрів – детальніше.

Вид і якість профілю

На конструкцію і якість профілю звертають саме перше і саме пильну увагу – від нього в основному і залежать всі експлуатаційні характеристики вікна і його довговічність.

 • Матеріал виготовлення – це повинен бути якісний полівінілхлорид, міцний і абсолютно інертний до будь-яких атмосферних впливів. Товщина зовнішніх стінок профілю – не менше 3 мм. Деякі виробники практикують, в цілях зниження собівартості продукції, виготовлення профілів з товщиною стінки, наприклад, 2,7 мм. Здавалося б, несуттєво, але твердість і зносостійкість при цьому різко погіршуються, і говорити про тривалий термін служби подібних вікон не доводиться.

Для регіонів з суворими зимами слід вибирати профіль, виготовлений з ПВХ з підвищеною морозостійкістю. Зазвичай про це говорить додатковий індекс «М» на маркуванні.

 • Кількість повітряних камер – від цього параметру в чому залежать термоізоляційні характеристики вікна.
Як вибрати вікна ПВХ

Приклад трикамерного і п’ятикамерного профілів

Кількість камер підраховується по ширині профілю. Якщо стоять горизонтальні перемички, порожнину розділяють на декілька вертикальних відсіків, то це додатковими камерами не вважається. Допустиме стандартами мінімальна кількість камер – дві, але, як правило, таких виробів немає з-за їх незатребуваності. Звичайно для установки в житлових приміщеннях застосовуют трьох— або п’ятикамерні профілі.

Трикамерні профілі, загальною товщиною близько 58 ÷ 60 мм, безумовно, набагато дешевше. Їх має смысл приобретать, якщо клімат регіону не відрізняється суворими зимами, або ж у тому випадку, коли вікно буде встановлюватися, наприклад, для скління лоджії або балкона. Допустимі вони на кухні або на південній стороні будівлі, за умови, що в будинку забезпечено ефективне опалення та загальна термоізоляція.

Для основної ж частини Росії, там, де січневі морози нижче -20 градусів вважаються звичайним явищем, краще придбати якісний п’ятикамерний профіль з загальною товщиною понад 70 мм – його опір тепловтратам значно вище. Правда, заплатити за це доведеться більше.

Існують і інші різновиди – з чотирма або шістьма камерами, але вони зустрічаються нечасто і, як правило, мають специфічне призначення.

 • Наявність і вид армуючої вставки. За існуючим стандартам всі профілі довжиною понад 800 мм або мають відмінне від білого кольору покриття обов’язково повинні мати армуючу вставку. Втім, провідні виробники оснащують всю свою продукцію таким конструктивним елементом. Це посилення буде створювати необхідну жорсткість і стійкість віконної конструкції, запобігати деформації, пов’язані з температурним розширенням, що істотно підвищить термін експлуатації.
Як вибрати вікна ПВХ

Армуючі ставки замкнутого (ліворуч) і розімкнутого типу

В якості армуючої вставки застосовується профіль з коррозиеустойчивой оцинкованої сталі товщиною близько 1,2 2 мм. Якщо ж застосований тонкий матеріал, наприклад, 0,5 мм, або ж не має антикорозійного захисту, то це можна вважати фікцією – ні твердості, ні довговічності від такого вікна не дочекатися, а вставка зроблена лише для «замилювання» очей.

Армуюча вставка може мати замкнутий або розімкнутий профіль. Безумовно, при замкнутому її формі міцнісні характеристики значно вище. Однак, це позначається на загальній масі віконної конструкції і, звичайно, на її вартості. Можна, для невеликих по площі вікон, обмежитися профілем з якісним П-образним армуванням, однак, якщо дозволяють кошти і умови встановлення, все ж перевагу краще віддати замкнутим.

Як вибрати вікна ПВХ

А ось таке псевдо-армування (ліворуч) жорсткість конструкції навряд чи підвищить

А ось якщо псевдо-армування виконано з двох плоских металевих вставок, розміщених ближче до країв профілю, то від такого варіанту краще відразу відмовитися – ніякої опірності від деформації, наприклад, на згинання чи скручування, від них не буде.

 • «Зовнішність» профілю теж має неабияке значення. Звичайна технологія декорування вікон – використання спеціальних ламінуючих плівок, які можна підібрати із запропонованого каталогу. Є можливість при цьому виконати одностороннє ламінування або двостороннє, причому зовнішня і внутрішня поверхня можуть бути оброблені під різну фактуру.
Як вибрати вікна ПВХ

Конструкція показаних профілів — однакова, декорування — розрізняється

Зустрічаються профілі, пофарбовані в масі, на стадії виробництва, коли пігментні склади вводяться в початкову масу. Хорошими якостями відрізняються профілі, з акриловими покриттями, нанесеними за методом коекструзії – виходить додатковий захисний і декоративний шар, який стає при цьому нерозподільним з ПВХ-основою компонентом. Ще однією технологією зовнішньої обробки є нанесення на білу поверхню кольорового акрилового лаку.

 • Дуже важливе значення при виборі має компанія-виробник профілів. Навряд чи має смысл связываться з невідомим або заслужив вже недобру славу виробником – можна знайти безліч прикладів, коли такі вікна розчаровували своїх власників вже на першому році експлуатації. Якщо вже вирішено піти на заміну, то краще віддати свої накопичення за дійсно якісну продукцію, яка супроводжується гарантій виробника.

Сміливо можна купувати профілі REHAU, КВЕ, VEKA+. Цілком заслуговують довіри LG Chem, MONTBLANC. У категорії вікон преміум-класу традиційно лідирують DIMEX і THYSSEN. З’явилося кілька вітчизняних компаній, що намагаються не відстати в питаннях якості від зарубіжних виробників, наприклад, SOK (Самарські віконні конструкції), DI FENCE або PROPLEX. Ніколи не зайвим буде зайти на офіційний сайт производителя і ознайомитися з особливостями продукції – застосовуваним сировиною, технологією, різноманітністю моделей, наданими гарантіями. Ну а при замовленні вікон не слід соромитися вимагати документи, які підтверджують, що профілі дійсно є брендом, а не дешевою підробкою.

Вибираємо склопакет

Площа заскленого ділянки вікна завжди в багато разів перевершує простір, займане пластиковим профілем, тому значення якості склопакета важко переоцінити.

Конструкція склопакетів, в принципі, однакова для всіх моделей:

Як вибрати вікна ПВХ

Схема пристрою склопакета

1 – скла, товщиною не менше 4 мм

2 – утворюються між стеклами повітряні камери.

3 – дистанційні рамки, що забезпечують однакову відстань між стеклами.

4 – осушувальна засипка (селикагель або інший матеріал з підвищеною гігроскопічністю). Головна мета – підтримувати в камерах оптимальний вологісний режим.

5 – герметизуючий клейовий склад, що збирає всі елементи в загальну конструкцію.

Які основні критерії вибору склопакета:

 • Товщина і якість скла. У більшості моделей використовується скло товщиною 4 мм. В тому випадку, коли вікна виходять на вулицю з підвищеним рівнем шуму, має сенс подумати про установку зовнішнього скла товщиною 5 або 6 мм. Це істотно підвищить звукоізоляційні якості, так як скла різної товщини ніколи не потраплять в резонанс.

Скло повинно бути загартованим, які пройшли спеціальну термічну обробку вже після нарізки його в потрібний розмір. При цьому загартоване скло ні в якій мірі не втрачає своєї світлопропускної здатності і будь-яких інших якостей. Але зате, по-перше, це значно, в 5 ÷ 6 збільшує його міцнісні характеристики, стійкість до ударів, і до навантаження на вигин або стиснення. По-друге, навіть при випадковому розбитті воно розсиплеться на дрібні осколки практично правильної форми без гострих ріжучих країв.

Ще більш безпечним варіантом є багатошарове скло – триплекс. Вони можуть витримати навіть спрямований удар, протистояти спробі злому, а в разі руйнування не розлітаються на друзки. Крім того, такі скла набагато менше схильні мікровібрації, а отже, ефективніше глушать звукові коливання. Правда, ціна таких склопакетів досить висока.

Існують скла з внутрішнім металевим армуванням. Останнім часом простежується тренд зростання популярності стекол з електромагнітним захистом. Це може бути металева сітка або струмопровідна плівка, які підключаються до контура заземлення. Ця міра дозволяє запобігти вплив зовнішніх електромагнітних випромінювань, не допустити витоку інформації, що передається по радіочастот.

 • Кількість камер і їх ширина.

Склопакети бувають одно — і двокамерними. Однокамерний варіант – це два скла, рознесені на певну відстань. Загальна товщина такого пакета – у межах від 24 до 30 мм. Зазвичай таку конструкцію вибираю за тим же принципом, що і кількість камер в профілі – для південних регіонів або для неопалюваних приміщень.

Як вибрати вікна ПВХ

Однокамерний і двокамерні склопакети різної компоновки

Двокамерні, відповідно, мають три скла і два повітряних або газових прошарки між ними. Товщина таких пакетів зазвичай від 32 до 44 мм і Термоізоляційні шумоподавляющіе якості в цьому варіанті, безумовно, набагато вище, так що для житлових приміщень краще всього вибирати саме його.

У двокамерному склопакеті можливі різні варіанти компонування стекол. Так, вони можуть бути однакової товщини і встановлені на одній відстані одне від одного. Щоб забезпечити підвищену звукоізоляцію, якщо це необхідно, краще вибрати іншу схему – камери мають різну ширину (використовуються дистанційні рамки, наприклад, 6 і 16 мм), а зовнішні скла – потовщені. При проходженні через такий «пиріг» звукові коливання заглушуються найбільш ефективно.

 • Спеціальні енергозберігаючі технології в конструкції склопакета.

Для того, щоб значно поліпшити теплотехнічні якості склопакетів, знизити витрати на опалення взимку і на кондиціонування влітку, розроблені спеціальні технології. У першу чергу це стосується нанесення на скло плівкового покриття або низькоемісійного напилення на основі іонів срібла. Залежно від застосовуваної технології розрізняють k-скла iскла. Перші – значно простіше у виготовленні і, відповідно, дешевше. Другі мають більш вражаючі енергозберігаючі характеристики, але їх виробництво складніше, що, звичайно, позначається і на ціні.

Як вибрати вікна ПВХ

Використання сучасних технологій нанесення спеціальних покриттів підвищує теплотехнічні якості склопакета

Такі покриття взимку відображають тепловий потік назад в приміщення, не даючи йому выстуживаться через велику площу вікна. У той же час, вони перешкоджають вільному проходження жорсткого сонячного випромінювання в квартиру в літній час, максимально зберігаючи в ній необхідну прохолоду.

Маркування таких склопакетів зазвичай задається формулою із зазначенням товщини скла, типу покриття (якщо воно застосоване) і відстані між ними. Наприклад, позначення «4i – 10 – 4 – 10 – 4i» говорить про те, що це двокамерний склопакет, з товщиною скла 4 мм, з відстанню між ними 10 мм, а зовнішнє і внутрішнє скло, крім того, належать до iтипу.

Ще ефективніше з точки зору збереження тепла склопакети, у яких в камерах не розряджений повітря, а закачаний інертний газ (зазвичай аргон або криптон). Особлива молекулярна структура цих газів істотно знижує коеффициент теплопроводности. Приміром, у порівнянні з звичайним (з однаковими іншими характеристиками), склопакет з аргоном дає вагому прибавку в 5% до енергозбереження. А якщо використовується комбінована схема, то цей показник ще вище: на склопакеті «4 16Argon – 4i» можна говорити про підвищення на 10 ÷ 12%. Ще більш вражаючими будуть результати на двокамерних комбінованих склопакетах.

Існують скла зі спеціальним захисним шаром, що особливо важливо в літній час для приміщень, орієнтованих на південь або південний захід, особливо в регіонах з жарким кліматом. Правда, у таких стекол зазвичай знижена і світлопроникна здатність.

Схема роботи вікна і комплект фурнітури

При виборі вікна покупцеві належить визначитися, яким він його бачить і за якою схемою воно повинно працювати. Базові принципи роботи зображені на малюнку:

Як вибрати вікна ПВХ

Основні схеми «роботи» вікна

Схеми можуть застосовуватися як окремо, так і в певній комбінації, наприклад, поворотне відкривання плюс відкидне для проведення провітрювання.

Слід продумати кількість, форму і розмір всіх засклених ділянок. У багатьох господарів нерідко виникає спокуса мати одне велике засклене полотно на всю площу отвору. Однак, потрібно враховувати, що це – дуже великі навантаження на елементи кріплення. Крім того, чим більше площа вікна, тим більше ймовірність виникнення резонансної передачі звукових хвиль, а стало бути – нижче шумоізоляційних якості. Доцільніше розподілити велику площу на кілька ділянок, розділених імпостами.

Як вибрати вікна ПВХ

У замовника завжди є можливість вибрати найбільш відповідну для нього схему

Правильна і легка робота вікна безпосередньо залежить від якості використовуваної в ньому фурнітури, і питання її вибору має першорядне значення. Ні в якому разі не варто купувати вироби з пластиковими елементами – вони не витримують жодної критики, ніколи не маю сертифікації і прослужать вкрай недовго.

Фурнітура повинна бути виключно сталева (краще всього – з легованої сталі), така, щоб вона могла витримати кілька десятків щоденних циклів роботи протягом багатьох років. Разом з тим, вона повинна бути ідеально підігнана, так, щоб відкрити або закрити вікно легко міг будь-який член сім’ї.

Як вибрати вікна ПВХ

Якість фурнітури — запорука надійної і тривалої роботи віконної системи

При виборі варто звернути увагу на посилену фурнітуру з захисними характеристиками. Вона має декілька ступенів захисту, і сама надійна може протистояти навіть впливу потужного електроінструменту.

Якщо в квартирі є малолітні діти, варто поцікавитися системами блокування, щоб дитина не могла самостійно відкрити вікно. Це можуть бути знімні ручки з заглушеними розетками для них, спеціальні приховані кнопкові фіксатори, обмежувачі поворотної функції, врізні або накладні замки і т. п.

Як вибрати вікна ПВХ

Один з типів «дитячих» замків — дитина не зможе відкрити вікно на небезпечну відстань

Існують і додаткові елементи фурнітури, які, наприклад, забезпечують ступінчате відкриття вікна, запобігають його довільне закриттю на протязі, не допускають неправильне закриття ручок і т. п. До елементів фурнітури також належать всі рукоятки, декоративні накладки та інші предмети зовнішнього декору.

Поважаючі себе фірми, що займаються виробництвом, установкою пластикових вікон, зазвичай використовують високоякісну фурнітуру провідних європейських виробників. Безумовними лідерами в цьому сегменті ринку є компанії MACO, ROTO або SIEGENIA-AUBI.

Відео: якісна фурнітура для ПВХ-вікна

Ущільнювачі

Ще один важливий критерій вибору ПВХ-вікон. Від цього «кордону» залежить надзвичайно багато – максимально можлива герметичність закриття, термо і звукоізоляція, захист елементів фурнітури від попадання в неї пилу і бруду, здатних викликати її абразивний знос.

Як вибрати вікна ПВХ

Одна зі схем розташування ущільнювальних контурів

У віконних системах може застосовуватися один або кілька (до трьох) контурів ущільнення. В залежності від розташування вони бувають зовнішніми, внутрішніми або ж проміжними. Крім герметизації рухомої частини ущільнювальні елементи обов’язково розташовуються з обох сторін встановленого склопакета.

Як вибрати вікна ПВХ

Ущільнювачі можуть розрізнятися за матеріалом виготовлення, конфігурації профілю, забарвленням

Ущільнювачі можуть мати різний профіль поперечного перерізу. Виготовляються вони з каучуку, силікону, спеціальної гуми або композитних полімерних складів. Кожному з них властиві свої переваги і недоліки, як в плані реакції на низькі температури, так і щодо стійкості до стираючих і деформуючим навантажень, розтріскування, розшарування і т. п. Вважається, що найкращими експлуатаційними показниками володіє композитний складу ЕPDМ (в перекладі на російську має складну назву «етилен-пропілен-термополимер-каучук» або ЕПТК).

Як підійти до вибору компанії – установника вікон

Анітрохи не менше, а мабуть, навіть вирішальне значення має і вибір фірми, яка повинна здійснити збірку і установку вікон. Пропозицій про таких послугах зустрічається чимало, і важливо – не попастися на гачок недобросовісним виконавцям або навіть дилетантам в цьому питанні.

Як вибрати вікна ПВХ

Якість вікна — це не тільки перевірені матеріали, але і професіоналізм майстрів фірми, що займається його складанням і установкою

Ніколи не варто «купуватися» на явно занижені ціни – найчастіше їх пропонують фірми-одноденки, і претензій за якістю вже через рік пред’явити буде нікому. Обов’язково повинно насторожити, якщо у цієї організації, наприклад, немає офісу, а всі переговори ведуться тільки по мобільному телефону. При цьому, як правило, пропонують укласти договір на дому у замовника.

Якщо при телефонній розмові вас просять самостійно виміряти віконний отвір для оформлення замовлення – кладіть трубку негайно, не вплутуючись в яку б то не було дискусію, так як професіоналізмом тут навіть не пахне.

Солідна компанія має в своєму офісі продемонструвати зразки застосовуваних нею профілів і склопакетів – зазвичай для цього встановлені розрізні макети вікон. Навіть перелік питань, які задуст грамотный менеджер, може сказати багато про що. Для того щоб вікно вийшов дійсно якісним і повною мірою виконувало свої функції, виробник повинен оцінити чимало інформації:

 • Серія будинку, матеріал стін – швидше за все, установникам вже доводилося стикатися з подібними квартирами і у них напрацьовані оптимальні варіанти.
 • Побажання замовника на конфігурацію вікна. Не всі «капризи» господаря квартири можуть бути виконані, і завдання менеджера – знайти компромісне рішення, і за «расстекловке», і за схемами роботи стулок.
 • Обов’язково повинно враховуватися напрямок вікон по сторонах світу, розташування шумних проїздів або навпаки, тихих двориків. Це дасть можливість точніше визначитися з кількістю камер профілю та типу склопакета.
 • Як правило, одночасно вирішуються питання щодо встановлення відливів і підвіконь, іноді – відразу планується монтаж віконних укосів з ПВХ. Майже напевно буде запропонована установка москітної сітки, звичайною накладної або ролетного типу.
 • Серйозна компанія завжди піде назустріч хорошому замовнику і зробить йому істотну знижку, якщо купується і встановлюється відразу декілька вікон.
 • Не виключено, що у перелік послуг компанії входять і інноваційні рішення, наприклад, вбудована в профіль система вентиляції.
Як вибрати вікна ПВХ

Можуть бути запропоновані додаткові опції, наприклад, система вентиляції

Не варто обмежуватися тільки однією фірмою – їх чимало, і між ними, як правило, досить жорстка конкуренція. Слід ознайомитися з умовами та застосовуваними матеріалами в декількох, має смысл проконсультироваться зі знайомими, які вже міняли старі окна на ПВХ, почитати відгуки в інтернеті. Пам’ятайте, що ваш перший візит до чого ще не зобов’язує. Просто візьміть телефон, за яким можна буде зв’язатися з менеджером для виклику замірника.

Багато чого може підказати і стійке враження від візиту замірника. Справа навіть не в його зовнішності й манері поведінки (хоча це іноді створює певну думку). Якщо майстер обмежився двома — трьома промірами і витратив на це не більше п’яти хвилин, швидше за все, слід утриматися від подальших контактів. Професійний підхід передбачає оцінку не менш ніж за 10 ÷ 12 параметрами, і займає зазвичай навіть до півгодини. Ні в якому разі не потрібно платити за проведення замірів гроші – ця послуга є платною і, знову ж таки, поки ще ні до чого не зобов’язує замовника.

Ось тільки коли в офісі фірми буде складено детальний проект, повністю влаштовує клієнта, з усіма кресленнями та схемами, переліком матеріалів і кошторисом на збірку і установку, можна підписувати договір. При цьому обов’язково потрібно обумовити максимально допустимі строки виконання всіх робіт, відповідальність сторін за невиконання зобов’язань та цілий ряд інших важливих моментів.

Як вибрати вікна ПВХ

Обов’язково перевіряйте, чи входить у кошторис доставка вікна, підйом на поверх і інші важливі моменти

Так, слід з особливою увагою поставитися до того, чи підлягає оплаті кошторис доставка вікон, підйом їх на поверх, демонтаж старих рам, вивезення сміття, використання витратних матеріалів (наприклад, монтажної піни). Нерідко подібні «пастки» недобросовісних фірм трапляються недосвідчені замовники, які потім в ході установки вікна опиняються перед необхідністю додаткових витрат, не передбачених в укладеній угоді.

І, наостанок, ще один відеосюжет з порадами щодо вибору ПВХ-вікон.

Відео: як правильно вибрати пластикове вікно