Як вибрати зварювальний інвертор

5-17-2018

Апарат складається з двох частин: силовий і блоку керування з зворотним зв’язком. Перетворення промислового або побутового струму в зварювальний (в силової частини) здійснюється завдяки наявності в ньому таких обов’язкових компонентів:
1. Випрямляча, який перетворює змінний струм в постійний пульсуючий, і фільтра, що згладжує пульсацію.
2. Інвертора на основі IGBT або MOSFET транзисторів, в якому відбувається перетворення постійного струму в змінний високої частоти.
3. Трансформатора струму, за допомогою якого через блок управління контролюються його параметри на первинній обмотці силового трансформатора.
4. Силового трансформатора, що перетворює напругу і струм інвертора у відповідності з параметрами, необхідними для зварювання металу.
5. Випрямляча, на виході якого ми отримуємо постійний зварювальний струм високої частоти.
6. Дроселі для придушення пульсацій. Рекомендую купити сварочный инвертор verona

Залежно від моделі, зварювальні інвертори можуть бути оснащені додатковими фільтрами, що забезпечують «плавний пуск», фільтрами ЕМС, які забезпечують захист мережі від виникнення електромагнітних перешкод. Але слід зазначити, що практично всі зварювальні апарати мають теплову перегріву захист силового трансформатора і блок захисту випрямляча, який запобігає поява імпульсів струму при підключенні до мережі.

Блоки управління мають різне пристрій, але головна їх властивість – контроль параметрів зварювального струму в ручному або автоматичному режимі, а також можливість отримання додаткових функцій, істотно полегшують процес зварювання. Але про них ми розповімо нижче.

Може виникнути логічне запитання: навіщо купувати таке недешеве пристрій, тим більш ускладнене додатковими елементами, коли можна купити недорогий звичайний зварювальний апарат, в якому всього-то діодний міст та трансформатор? Давайте розбиратися.