Як закрити щілини в дерев’яній підлозі?

8

Суміші з тирси

Універсальний засіб для закладення тріщин і щілин в деревині – тирса. Існує кілька варіантів створення робочого розчину або стружки.

 • тирса з клеєм. Деревну стружку запарюють в кип’яченій воді на пару годин. До набряклим тирсі додають пва, епоксидний або столярний клей. Маса повинна вийти тягучою і в’язкою.
 • тирса з цементом. Для створення розчину змішують клей пва, воду, деревну стружку і цемент в співвідношенні 2:15:5:5. Отриману суміш перед застосуванням нагрівають і настоюють 5-10 хвилин.
 • тирса з лаком. Стружку змішують з лаком для деревини в пропорціях 1 до 4. Розмішують розчин до однорідного стану.

Суміші з тирси наносять шпателем на дефекти, добре розрівнюючи. Після висихання поверхню шліфують.

Для невеликих дефектів в підлозі можна використовувати гарячий розчин з воску і лляної олії. Він не тільки усуне тріщини, але і захистить дерево від впливу вологи.

На підготовчому етапі дошки очищають від пилу. Віск і лляне масло змішують в рівних пропорціях, нагрівають на водяній бані і в гарячому вигляді заливають в відколи, тріщини і щілини. В процесі висихання розчин твердне, утворюючи міцну «латку». Надлишки воску зачищають шпателем або дрібної наждачкою.

Для тих, хто не звик возитися з розчинами, виробники лакофарбових матеріалів пропонують готові воскові крейди і захисні лаки. Вони підходять і для підлоги, і для реставрації меблів. Створюючи водонепроникний захисний шар, перешкоджає подальшому розповзання тріщин.

Замазка з клейстеру і газет

Клейстер з появою сучасних клейових розчинів використовується при ремонті все рідше, хоча з проблемою закладення тріщин справляється швидко і надійно.

 • подрібнені газети заливають окропом і настоюють до повного розмокання.
 • зі склянки борошна і двох склянок крохмалю готують суху суміш для майбутнього клейстеру.
 • отриману масу заливають водою і варять на водяній бані протягом 20-30 хвилин.
 • загусла суміш додають до заздалегідь віджатим газетам, перемішуючи до однорідної маси.

Спосіб хоч і вважається «дідівським», проте дозволяє впоратися зі щілинами при мінімальних витратах.

Шпаклівка

Простий і швидкий спосіб закладення дефектів – шпаклівка. Готові розчини продаються в кожному будівельному магазині. Для ремонту підлоги підійде універсальна або вологостійка шпаклівка для деревини. На більшості розчинів виробник окремо прописує можливість застосування заповнювача для закладення тріщин.

За допомогою шпателя розчин поміщають в щілини і злегка придавлюють. Після висихання поверхню вирівнюють.

Для дрібних дефектів і невеликих щілин такий варіант усунення дефектів вважається одним з кращих, але з глибокими і занадто широкими тріщинами шпаклівка справляється не так добре. Згодом утворюються тріщини, і ремонт доводиться проводити заново.

Синтетичні шнури і клоччя

Конопаченіе стиків між дошками клоччям або іншим волокнистим матеріалом – давно відомий і роками перевірений спосіб позбавлення від щілин. Він актуальний не тільки для підлоги, але і для усунення зазорів в стінах.

 • мотузку або клоччя замочують в клейовому складі до повної просочення. При використанні ущільнювального синтетичного шнура цей крок пропускають.
 • матеріал закладають в тріщину. Шпателем або молотком утапливая волокно на 4-5 мм.
 • решту висоту заповнюють розчином з тирси і клею або шпаклівкою.

Такий варіант усунення дефектів підходить для досить глибоких і довгих щілин.

Монтажна піна і герметики

Якщо візуальна привабливість підлоги не стоїть на першому місці при закладенні тріщин, можна використовувати монтажну піну. Такий спосіб підійде для ремонту підлогового покриття, який пізніше сховається під килимом, лінолеумом або ламінатом.

При проведенні робіт потрібно бути максимально акуратним. Піна має властивість розширюватися, тому вносити склад в щілину слід дуже дозовано. Після висихання розчину надлишки зрізають, настил в місці ремонту шліфують.

Якщо фарбувати або ховати підлогу під килимом не хочеться, краще використовувати герметики для дерева. Процес ремонту буде більш тривалим і трудомістким, проте зовнішній вигляд настилу буде в рази привабливіше.

Для дерев’яних підлог підійде силіконовий або акриловий герметик. Перший відмінно справляється з» граючими » дошками, останній-ідеальний для приміщень без різких перепадів температури, легко фарбується і лакується.

Дерев’яні рейки

Нерідко після усадки будинку в дерев’яній підлозі утворюються довгі щілини на всю довжину дошки. Їх можна закрити тонкими рейками.

 1. щілину зачищають від пилу і тирси. Можна пройтися пару раз наждачкою, щоб прибрати всі щербини.
 2. з дерев’яної рейки готують клини. Верхня частина повинна бути дорівнює ширині щілини. Нижні краї злегка підтісують, надаючи клиноподібну форму.
 3. поверхні щілини і рейки для кращої зчіпки покривають клеєм пва.
 4. за допомогою гумового молотка клин забивають в тріщину. Якщо після установки частина рейки залишається нагорі, по поверхні проходяться рубанком.

Після ремонту настил фарбують для маскування рейок і покривають лаком.

Листові матеріали

Якщо глибоких щілин в підлозі багато, використання розчинів і замазок може бути недоцільним. Деякі вважають за краще повністю перекладати настил, проте приховати недоліки під листовими матеріалами набагато простіше і швидше.

Фанеру, осб або дсп кріплять до дощатої основі на саморізи або цвяхи. Капелюшки саморізів утапливают в фанеру на 1-2 мм.між листами залишають температурні зазори до півсантиметра.

Після укладання підлоги по поверхні рекомендують пройтися шліфувальною машинкою для усунення можливих перепадів висот. Настил очищають від тирси. Шви між листами заповнюють герметиком.

Щоб уникнути появи тріщин на дерев’яній підлозі, слід уважно підходити до вибору матеріалу. Не всі породи дерева однаково добре підходять для вологих або, навпаки, надмірно сухих приміщень. Варто уникати погано просушену деревину, а також стежити за дотриманням технологічних вимог під час укладання підлоги. Ці поради допоможуть вам уникнути появи щілин, а якщо щілини вже з’явилися, то скористайтеся будь-яким способом вище і проблема буде вирішена.