Як зробити буржуйку в гараж

525

Для більшості людей слово «гараж» асоціюється просто з боксом для зберігання автомобіля. Проте існує досить велика категорія автовласників, для яких гараж є воістину «другим домом». Вони готові проводити в ньому все своє вільний час – благо, робота тут напевно завжди знайдеться. Крім того, за гаражами справедливо закріпилася стійка репутація своєрідного «чоловічого клубу», куди непосвяченим, особливо – жінкам, входити не рекомендується.

Як зробити буржуйку в гараж

Але от тільки зима намагається внести корективи в активну гаражну життя – в промерзлому приміщенні і працювати вкрай незручно, та й просто поспілкуватися з друзями – дуже некомфортно. Однак, винахідливі майстра завжди знаходять вихід – встановлюють саморобні печі, конструюючи їх самостійно або користуючись порадами товаришів як зробити буржуйку в гараж.

Внесемо і ми свій внесок у цю благородну чоловіча справа. У публікації буде розглянуто декілька способів, як виготовити буржуйку своїми руками.

Зміст статті

 • 1 Буржуйки дров’яні з підручних матеріалів
  • 1.1 Відео: саморобна піч для гаража з металевого листа
 • 2 Як зробити буржуйку на відпрацювання
  • 2.1 Відео: пічка на відпрацювання з камерами коробчатого типу
 • 3 Переваги і недоліки буржуйок на відпрацювання
  • 3.1 Відео — Пічка на відпрацювання

Буржуйки дров’яні з підручних матеріалів

Принципова конструкція найпростішої буржуйки, що працює на твердому паливі – досить немудра. По суті – це металева товстостінна ємність, розділена на два основних відсіку.

У верхній – топку, закладаються дрова чи інше паливо, для чого повинна бути передбачена завантажувальна дверцята. Колосникові решітки відокремлює топку від нижнього відсіку, набагато менших розмірів – зольника, який також часто відіграє роль піддувала. Тут також рекомендується установка відповідної дверцята, через яку проводиться регулярне очищення буржуйки від золи. Крім того, приоткрытие дверцят на певну ширину регулює надходження повітря в топкову камеру, а отже, і інтенсивність горіння дров. У верхній топковій камері уварений патрубок для відводу продуктів згорання в димохідну трубу.

Подібна схема дає простір для самостійного проектування нескладних буржуйок, причому в хід в якості заготовок йдуть найрізноманітніші матеріали або відпрацьоване своє предмети і пристосування. Вчити, як зварити буржуйку в гараж, справжніх майстрів, мабуть, і немає потреби – напевно, краще просто дати ряд цікавих ідей, які можна взяти за основу і доповнити своїми доробками, виходячи з наявних можливостей і переваг.

1. Один з найпростіших варіантів – буржуйка зі старої металевої бочки.

Конструкція, представлена на малюнку, спрощена до межі. Майстер-виробник вирішив відмовитися від двох роздільних дверцят, об’єднавши їх в одну загальну. Зверху бочки приварена металева рамка, що дозволяє укладати на неї металевий лист, який стає своєрідною «варильною панеллю» — на ній можна, наприклад, зігріти воду.

Як зробити буржуйку в гараж

Буржуйка з бочки — конструкція проста, але з масою недоліків

Гідність у подібної конструкції, мабуть, тільки одне – простота і швидкість виготовлення, доступний практично кожному. Недоліків же – набагато більше.

 • По-перше, сама по собі бочка не є оптимальним варіантом для буржуйки – стінки тонкі, теплоємність у них невисока, так і прослужать вони недовго – швидко прогорять.
 • По-друге, регулювати інтенсивність горіння – досить важко.
 • По-третє, конструкція громіздка, займає багато місця. Можна, звичайно, продумати вертикальне розташування, але головної проблеми – тонкощі стінок, це все одно не усуне
 • І, по-четверте – така буржуйка дуже небезпечна в протипожежному відношенні.

Подібну пічку краще мати не в гаражі, а де-небудь на вулиці, для утилізації сміття.

2. Щось схоже, з тими ж основними недоліками, але більш компактне можна виготовити з стандартного 40-літрового бідона.

Як зробити буржуйку в гараж

Найпростіша конструкція із стандартного металевого бідона

Масштаб робіт, в тому числі – зварювальних, тут ще менше. По суті, до корпусу (1) приварюються тільки ніжки (3) і димохідна труба (2). Дверцята вже готова – вона залишається штатна, тільки в ній висвердлюється два ряди отворів (4) для доступу повітря. Всередині укладається саморобна колосникова решітка з металевого прута, умовно розділяє бідон на два відсіки – і міні-буржуйка готова.

3. Дуже широкі можливості у виготовленні гаражних пічок-буржуйок надає використання старих газових балонів. У цих судин – товсті сальні стінки, які легко піддаються зварюванні і самі по собі мають добру теплоємність.

Основна складність – правильно підготувати балон до подальшої роботи, так як навіть при знятій горловині в ньому можуть залишатися пари під вибухонебезпечної концентрації. Можна зустріти пораду заповнити балон водою на ніч, а потім, після зливу рідини, приступати до його різанні. Однак, як показує практика, і це не дає повної гарантії безпеки робіт. У цьому світлі вбачається оптимальним наступний підхід:

 • Вертикально поставлений балон прикопати в землю з таким розрахунком, щоб він був надійно зафіксований для його різання шліфмашинки.
 • Заповнити його водою під саму горловину, дати відстоятися 23 години.
 • Нанести по колу лінію розмітки майбутнього різу.
 • По наміченій лінії почати різання до появи наскрізного отвору. Вода почне витікати назовні. Необхідно дочекатися, поки її рівень не опуститься до рівня зрізу, а потім акуратно продовжити роботу шліфмашинки і зняти кришку повністю.
 • Тепер воду можна зливати і продовжувати подальші роботи – ніякої небезпеки балон вже представляти не буде.

Варіантів пічок-буржуйок з балонів – дуже багато.

— Часто її виготовляють у горизонтальному виконанні. Сама ємність балона являє собою, по суті, готову топкову камеру. Ділити її при такій орієнтації на дві – нераціонально, краще виготовити з листового металу і приварити знизу коробчатий зольник-піддувало з власної дверцятами.

Як зробити буржуйку в гараж

Знизу балона приварена коробка зольника

Колосникових гратами може бути в цьому випадку ряди высверленных в корпусі балона отворів:

Як зробити буржуйку в гараж

Роль колосника можуть виконати ряди отворів высверленных

Якщо знайшлася справжня чавунна решітка відповідного розміру, то можна поступити і інакше – вирізати в стінці балона вікно, яке забезпечить щільне прилягання цієї деталі:

Як зробити буржуйку в гараж

Інший варіант — вікно для установки звичайного чавунного колосника

Топкові дверцята можна виготовити самостійно, використавши для цього вирізаний під віконце топки фрагмент, або ж приварити готову деталь, яку можна придбати в господарському магазині:

Як зробити буржуйку в гараж

Дверцята можна зробити самому або використовувати стандартну

Конструкція встановлюється на приварені їх труби або куточка ніжки на зручній для експлуатації висоті. У задній частині врізається патрубок для підключення до димоходу.

— В цілях економії гаражного простору балон можна розмістити і вертикально. В цьому випадку його ділять на дві камери, приварюючи всередині кронштейни, на які укладається саморобна кругла колосникова решіткавиготовлена із сталевого прутка діаметром 10 12 мм Робляться дві двірци – топкова і піддувальна.

Верхню зрізану частину можна заглушити металевим листом – в цьому випадку з’явиться своєрідна варильна поверхня. Інший варіант – придбати чавунний казан потрібного діаметру, який в точності підійде в якості «заглушки» і перетвориться в ємність для підігріву води або навіть для приготування самих різних блюд.

Як зробити буржуйку в гараж

Оригінальне рішення — замість верхньої кришки використовується добре підігнаний казан

Для виходу продуктів згоряння ззаду вваривается стандартний відведення на 90 градусів діаметром 100 або 110 мм, а до нього потім приєднується вертикальна частина димоходу.

Оригінальну конструкцію пропонує ще один умілець. В якості готової деталі для буржуйки він використовував повітряний бак-ресивер від гальмівної системи вантажного автомобіля.

Майстер не став встановлювати звичайні двері. Для піддувала уварений патрубок, оснащений регульованою заслінкою, обмежує доступ повітря. Люка завантаження на бічній стінці буржуйки також немає – в ній використовується принцип верхній завантаження твердого палива. Верхня кришка – відкидна, для зручності оснащена дугоподібної рукояткою.

Як зробити буржуйку в гараж

Відкидна верхня кришка буржуйки з верхнім завантаженням дров

Внутрішній простір баллона топку і зольник поділяє саморобна колосникова решітка:

Як зробити буржуйку в гараж

Простір умовно ділиться на два відсіки саморобної колосникових гратами

Сама по собі конструкція складна у виготовленні, але при експлуатації вимагає обережності під час підкладання дров. Крім того, процес очищення такої буржуйки від накопичилася золи також буде не зовсім зручний.

Аналогічні по конструкції буржуйки можуть бути виготовлені і з обрізків товстостінних труб діаметром 300 500 мм.

4. Сталевий лист – відмінний матеріал, з нього може бути виготовлена піч буржуйка своїми руками креслення якої нескладно відшукати в інтернеті.

Для прикладу можна привести креслення ефективною в роботі печі на твердому паливі, для якої знадобиться листовий метал товщиною не менше 4 мм (стінки з більш тонкого просто швидко прогорять).

Як зробити буржуйку в гараж

Креслення для самостійного виготовлення буржуйки для гаража із сталевого листа

На пропонованому увазі кресленні вказані всі розміри, і будь-якому майстрові нескладно буде врізати необхідні для роботи деталі. Головна «родзинка» такої конструкції – наявність двох перегородок (1). Вони створюють своєрідний лабиринт для виходу продуктів згоряння, які не відлітають відразу в димохідну трубу, а забезпечують максимальну тепловіддачу від буржуйки.

Як колосникових грат використовується металева пластина (2) з рядами высверленных отворів діаметром 12 15 мм.

Доцільно «одягнути» буржуйку в металевий кожух, використавши для нього листовий метал товщиною 2 мм Пластини (3) вирізують за розмірами бічних і задньої стінки і кріпляться до корпусу печі або на різьбові стійки, або з використанням втулок довжиною 50 мм (4).

Подібне доповнення до конструкції буржуйки вирішить відразу три завдання:

 • Знизиться ймовірність випадкового опіку від розпечений стінок печі.
 • Зменшиться вплив жорсткого інфрачервоного випромінювання від неї, далеко не завжди приємного і необхідного.
 • Отриманий зазор в 50 мм мміж стінками буржуйки і екранами створить потужний конвекційний потік нагрітого повітря, завдяки якому буде відбуватися швидкий і рівномірний нагрів приміщення гаража.

Це – далеко не всі можливі варіанти гаражних буржуйок на твердому паливі. З іншими цікавими конструкціями і з докладною технологією їх виготовлення можна ознайомитися на сторінках нашого порталу, присвячених цьому питанню.

Відео: саморобна піч для гаража з металевого листа

Зараз же, напевно, має смысл бліже познайомитися з конструкцією печі, яка в якості палива використовує настільки поширений в гаражах, практично «непридатний» матеріал, як відпрацьоване моторне масло.

Як зробити буржуйку на відпрацювання

У самому справі, мати в гаражі запас дров для топки буржуйки – далеко не завжди зручно. А ось відпрацювання є майже постійно або її нескладно знайти. Це стає особливо актуально у великих гаражних товариствах-кооперативах, де, найчастіше, встановлюють спеціальні ємності для зливу старого масла, або авторемонтних майстерень. Так чому б не скористатися можливістю застосовувати для обігріву практично безкоштовне паливо?

Конструкція таких грубок та їх компонування також можуть бути дуже різноманітними – він компактних буржуйок, розрахованих на невелике приміщення до великих і громіздких приладів з високою тепловіддачею, які здатні обігріти вже значні площі.

Як зробити буржуйку в гараж

Пічки на відпрацьовуванні можуть мати досить великі розміри

Тим не менш, принцип роботи й базові елементи конструкції у всіх у них схожі. Вони складаються з двох ємностей. Нижня призначена для заправки відпрацьованим маслом – там проводиться його поверхневий розпал та доведення до стану кипіння. Пари масла піднімаються вгору по трубі, що має перфорацію для доступу кисню. Тут починається процес допалювання піднімаються пари, а остаточне їхнє окислювання й згоряння проходить у верхній камері, яка пов’язана з димохідної системою.

Як зробити буржуйку в гараж

На фотографії наочно видно основні зони нагріву пічки на відпрацьовуванні

Якщо подивитися на фотографію працює на відпрацювання пічки-буржуйки, то і інтенсивності плям інфрачервоного випромінювання дуже добре видно розподіл температур в цьому опалювальному приладі. Нижня ємність з маслом нагрівається не сильно: світла пляма – це лише видима ділянка відкритого полум’я на поверхні палаючого масла. Основний допалювання починається у верхній третині вертикальної перфорованої труби, а температура досягає пікових значень у верхній камері – навіть товстостінний її корпус розжарюється в буквальному сенсі слова докрасна. Саме ця частина буржуйки дає максимальні теплообмін з повітрям в приміщенні.

Принцип роботи такої печі знати необхідно. Це допоможе правильно визначитися з необхідними для її виготовлення матеріалами – очевидно, що найбільш термостійкими повинні бути деталі вертикальної труби і верхньої камери.

Нижче представлені креслення печі буржуйки своїми руками, що працює за такою схемою. У них проставлені практично всі розміри, але все ж для виготовлення такого опалювального приладу потрібно дати ряд пояснень, розглянувши цей процес детальніше.

Як зробити буржуйку в гараж

Базовий креслення для виготовлення пічки на відпрацьовуванні

Отже, робота з виготовлення подібної печі починається з підбору матеріалів. Перш за все, необхідно мати два відрізка труби для корпусів нижній і верхній камер (поз. 2 і 8). На кресленні зазначений діаметр 352 мм і 344 мм, однак такого стандарту просто не існує. Легше трохи змінити дані і застосувати обрізки труби 355,6 × 6 або 325 × 6 мм.

Як зробити буржуйку в гараж

Робота розпочинається з підбору необхідних деталей та матеріалів

Товщина сталевих листів, які застосовуються для виготовлення інших деталей – 4 мм, за винятком верхньої кришки (поз. 10) і перегородки (поз. 9), для яких потрібно метал товщиною до 6 мм

Як зробити буржуйку в гараж

Схема розміщення основних вузлів печі

Для вертикальної камери застосовується труба діаметром 100 мм з товщиною стінки не менше 4 5 мм. Така ж труба буде потрібно і для патрубка димоходу.

Процес можна почати з виготовлення нижньої камери. Для цього до обрізку 355 мм труби висотою 115 мм (поз. 2) приварюється вирізане по колу дно (поз. 1). Всі шви в конструкції печі повинні бути абсолютно герметичними.

Як зробити буржуйку в гараж

Стінки і дно нижньої камери

Верхня частина цієї ємності повинна бути знімною. Значить, необхідно мати циліндр (поз. 3) який би щільно, майже без зазору, одягався б на нижній. Підібрати його за стандартними розмірами труб – не вийде, значить, доведеться виготовляти самостійно. Вирізається металева смуга шириною 60 мм, яка з допомогою прогріву газовим пальником і з використанням струбцин огинається навколо корпусу нижній ємності, а потім проварюється вертикальним швом.

Як зробити буржуйку в гараж

Виготовлення кільця для знімної кришки нижньої камери

Тепер, залучившемуся кільцю можна точно виміряти і вирізати кришку для нього (поз. 4). На неї відразу вирізаються два отвори – центральне Ø 100 мм (поз. 4.1) для вварювання вертикальної перфорованої труби, і зміщене до краю, Ø 60 мм – воно буде використовуватися для заправки палива, розпалювання і регулювання надходження первинного повітря для горіння масла. Готується зсувна кришка (поз. 4.3), яка буде закріплена в отворі (поз. 4.4) з допомогою заклепки або болта (поз. 4.5).

Як зробити буржуйку в гараж

До приготовленого кільцю приварюється кришка з отворами

Потім готова кришка приварюється до кільця.

Відрізок труби 100 × 5 мм довжиною 360 мм розмічається для висвердлювання в ньому отворів. Верхній ряд повинен відстояти від краю на 55 мм, нижній – 20 мм Необхідно розмістити рівномірно 6 рядів по 8 отворів в кожному, так, щоб вони розташувалися в шаховому порядку. Діаметр отворів – 9 мм. З обох кінців труби відразу знімається фаска для подальшого приварювання в процесі складання.

Наступним кроком монтують верхню камеру. Для початку готують дві кришки, які мають однакові розміри, але розрізняються по товщині металу – нижня (поз. 7) – 4 мм, а верхня (поз. 10) – 6 мм. В кожній з них вирізається отвір Ø 100 мм – так, як показано на кресленні. Діаметр цих кришок, безумовно, повинен точно відповідати діаметру використовуваної товстостінної труби, з якої вирізається циліндр висотою 100 мм (поз. 8).

Відразу необхідно підготувати та перемичку (поз. 9), яка буде служити для більш повного спалювання піднімаються пари, не допускаючи їх швидкого виходу в димохідну трубу, створюючи тим самим додаткову камеру допалювання.

Збирання починають з приварювання верхній, більш товстої кришки до циліндра.

Як зробити буржуйку в гараж

Поєднання верхньої кришки зі стінками циліндра

Після того, ка герметичний шов виконаний, встановлюють перемичку з максимальним її зміщення до дымоотводному отвору, і проварюють з трьох сторін.

Як зробити буржуйку в гараж

Встановлення перемички в верхній камері

Тепер можна приварити і нижню кришку. Її отвір повинне бути розташоване суворо діаметрально верхнього.

Дуже точно звіряючись по косинцю, домагаючись перпендикулярності у всіх площинах, встановлюють, прихоплюють, а потім ошпарюють перфоровану трубу на нижній кришці.

Як зробити буржуйку в гараж

Перфорована труба повинна бути строго перпендикулярна нижній кришці

Потім можна приварити патрубок димоходу (поз. 11) до відповідного отвору верхньої кришки.

Як зробити буржуйку в гараж

Ввареный патрубок димоходу

З протилежного кінця перфорованої труби, також, з дотриманням перпендикулярності, приварюють кришку нижній паливної ємності.

Як зробити буржуйку в гараж

Приварювання кришки паливної ємності до перфорованої труби

Для того, щоб розбірна частина нижній ємності не перекашивалась, а також для попередження «паразитного» потрапляння повітря, рекомендується виконати ущільнювальний бортик. Зробити його можна, зігнутий сталеву катанку по колу циліндра в місці сполучення верхньої і нижньої частини.

Як зробити буржуйку в гараж

Виготовлення ущільнюючого паска

Це ущільнювальне кільце потім приварюється до нижньої частини «каструлі».

Як зробити буржуйку в гараж

… і його фіксація до стінок «каструлі»

По суті, залишилося тільки приварити ніжки (поз. 6) і пічку можна вважати готовою. Для більшої стійкості печі можна приварити стійку (на схемі – III), яка додасть жорсткості конструкції.

Як зробити буржуйку в гараж

Готова буржуйка в розібраному стані. Добре видно підсилює стійка

Можна при бажанні її, після зачищення, покрити жаростійкої фарбою і сміливо експлуатувати.

Як зробити буржуйку в гараж

Пічку можна покрити фарбою жаростійкої

Заправляти її можна через горловину нижній ємності, проте безпечно це можна буде зробити лише тоді, коли раніше заправлене масло повністю вигорить. Щоб уникнути подібних неудобстб прі експлуатації, рекомендується доповнити таку буржуйку на відпрацюванні ще однією опцією» пристосуванням для контролю за рівнем масла в топковій камері і безпечної дозаправки в ході роботи.

Для цього доведеться виготовити ще одну відкриту ємність, висотою приблизно такий же, як і нижня «каструля». Форма цього судини особливого значення не має. Розташовуватися обидві ємності будуть на загальній підставці з двох паралельних металевих кутників.

Як зробити буржуйку в гараж

Обидві ємності приварені до напрямних — куточках …

У днище обох ємностей вирізують отвори одного діаметру, які з’єднуються зігнутою трубкою.

Як зробити буржуйку в гараж

… і з’єднані трубкою

Отже, вийшло дві сполучені посудини. За законами фізики рівень рідини в обох завжди однаковий. Таким чином, господар печі завжди бачить рівень олійною відпрацювання, що залишилися в топковій камері, і може без яких би то не було проблем поповнити запас палива, заливши його у відкриту ємність.

Правда, щоб забезпечити більшу безпеку, краще передбачити ще і захисний екран, який прикриє відкритий посудину від прямого теплового випромінювання топкової камери.

Як зробити буржуйку в гараж

Для більшої безпеки рекомендується встановити захисний екран з листа металу

Ось тепер можна з повною впевненість говорити, що пічка-буржуйка на відпрацювання готова. Залишилося тільки встановити її на місце, приєднати до димохідної труби, заправити паливом і провести пробний розпал.

Як зробити буржуйку в гараж

Розпалювання готової пічки на відпрацьовуванні

для розпалювання зазвичай використовують рідину для камінів (печей), наливаю близько 100 мл поверх масла в заливну горловину. Туди ж опускають запалений гніт їх просоченої тією ж рідиною дрантя або паперу. Має початися поверхневе горіння, яке через кілька хвилин призведе до кипіння масла, утворення парів і переходу всієї буржуйки в її «штатний» режим роботи це зазвичай супроводжується характерних гулом.

У розглянутій моделі використовувалися готові деталі – обрізки товстостінних труб. Якщо їх знайти не вдалося, то цілком таку ж піч можна зробити і зі сталевого листа, із коробчатими; камерами заправки і допалювання, просто дотримуючись певні пропорції їх обсягу стосовно параллелепипеду. Ефективність грубки від цього анітрошки не постраждає. Товщина використовуваного матеріалу – така ж, 4 і 6 мм.

Відео: пічка на відпрацювання з камерами коробчатого типу

А що робити тим власникам гаража, які вже мають звичайну буржуйку, що працює на твердому паливі, але зацікавилися можливістю застосування в якості пального олійною відпрацювання? Нічого страшного – і для них є прийнятний вихід. Можна виготовити спеціальну «приставку», яка зробить буржуйку універсальної.

Як зробити буржуйку в гараж

Така «приставка» зможе перетворити звичайну буржуйку в працюючу на відпрацьованому маслі

По суті, це нижня місткість пічки на відпрацьовуванні, теж з перфорованою трубою, але тільки зігнутої під кутом в 90 градусів (з допомогою вварювання стандартного відведення).

Як зробити буржуйку в гараж

Вона ж — в іншому ракурсі

А ось замість камери остаточного допалювання використовується звичайна дров’яна буржуйка, куди ця вигнута труба підключається за допомогою адаптаційного пристосування. Наприклад, у звичайній буржуйке можна дверцята топки зробити знімною і змінною. Одна, звичайна, буде встановлюватися при використанні дров, а інша, що має відповідне отвір для вставки труби – при використанні «приставки» на відпрацювання.

Як зробити буржуйку в гараж

В якості «адаптера» в даному випадку використана кругла заглушка з отвором для входу труби. Штатна дверцята топки просто відкинута в сторону

Інший варіант – вварить трубу збоку, в стеку буржуйки – тоді пічка взагалі вийде універсальної. Тільки доведеться передбачити заслінку, щоб при використанні дров і полум’я не поширювалася, і зола з топки не потрапляла в перфоровану трубу і ємність з маслом.

Достоїнства і недоліки буржуйок на відпрацювання

Щоб експлуатація пічки на відпрацьовуванні не доставляла особих хлопот, необхідно знати її особливості, переваги і недоліки, які обов’язково слід враховувати при її використанні.

До переваг можна віднести наступні якості:

 • Пічка невибаглива, не вимагає втручання в свою роботу – головне, правильно відрегулювати повітряний зазор на заливній горловині (зазвичай це становить 10 15 мм). Вона володіє хорошою тепловіддачею, здатна швидко обігріти закрите приміщення.
 • При правильній експлуатації така буржуйка не коптить, з димохідної труби не виділяється гарі.
 • Піч в певній мірі можна вважати пожежобезпечний в тому плані, що паливо (відпрацювання) саме по собі в звичайних умовах ніколи не горить, а в камері відбувається тільки допалювання виділених їм парів.

Однак, чимало у подібної схеми і недоліків:

 • Вже згадувалося про шумність роботи печі. Крім того, не можна позбутися і від характерного запаху. Втім, для гаражних умов це не повинно мати великого значення. Іноді майстри знаходять і інше рішення пождобной проблеми. Наприклад, встановлюють на верхню камеру додатковий повітряний теплообмінник, через який за допомогою вентилятора проганяється повітря, обігрівальний сусіднє приміщення.
Як зробити буржуйку в гараж

У конструкцію додано повітряний теплообмінник, підключений до вентилятора. Потік гарячого повітря опалює сусіднє приміщення

 • І камера згоряння (перфорована труба), і димар досить швидко заростають відкладеннями продуктів згоряння, вимагають частої профілактичного прочищення.
 • Палаюче масло в нижній камері завжди залишає закоксованный шар, який досить важко піддається очищенню.

Відео — Пічка на відпрацювання

У процесі експлуатації печі слід дотримуватися ряду обов’язкових правил:

 • Не допускається використання олійною відпрацювання з горючими домішками, наприклад, бензином. Відпрацювання повинна бути обов’язково відфільтрована, щоб у ній не містилося твердих суспензій.
 • Становить небезпеку і відпрацювання з водою – це може призвести до закипання рідини і розбризкуванню олії з можливим його займанням. Збір відпрацювання для подальшого використання у вигляді палива повинен проводитися в умовах, що виключають потрапляння води.
 • Ні в якому разі не можна розміщувати таку піч на сильному протязі – це може викликати перекидання полум’я на навколишні предмети. Навколо печі не повинно ніколи розташовуватися ніяких легкозаймистих речовин та матеріалів. Обов’язково передбачається надійна термоізоляція стін приміщення.
 • Приміщення обов’язково повинно мати надійну вентиляцію, так як роботи печі пов’язана з інтенсивним поглинанням кисню повітря і виділенням небезпечною для здоров’я і життя окису вуглецю.
 • Категорично заборонено використовувати в якості палива які б то не було інші легкозаймисті рідини – це може закінчитися вибухом у верхній камері або димохідної труби.
 • Ніколи не можна залишати подібну буржуйку без нагляду. Категорично заборонено лягати спати в приміщенні з увімкненою пічкою. Перед відходом слід переконатися, що масло повністю згорить, закінчився процес допалювання його парів.
 • Забороняється поливати піч водою для її охолодження, застосовувати воду для гасіння вогню – це лише посилить небезпечну ситуацію.
 • Димар печі не повинен мати горизонтальних ділянок. Допускається похила ділянка для зміни напрямку під кутом 45 градусів. Мінімальна довжина димохідної труби повинна становити 4 м, а рекомендована – від 5 до 7 м.
 • Рекомендований рівень заливки при первинній заправці печі – до ⅔ обсягу нижній ємності.
 • При використанні подібної буржуйки в гаражі, поблизу від неї обов’язково повинен бути порошковий вогнегасник або ящик з піском.

Отже, виготовити буржуйку в гараж зможе, напевно, кожен, хто має стійкі навички зварювальних і слюсарних робіт. Досить проявити фантазію або скористатися кресленнями готових розробок – і все повинно вийти. Головне, що і при виготовленні, і при експлуатації подібних пічок – постійне дотримання елементарних заходів безпеки, щоб опалювальний прилад не став причиною великої біди.