Домой Різне --- Як зробити механічний перемикач гірлянд без знання електроніки

Як зробити механічний перемикач гірлянд без знання електроніки

0
Як зробити механічний перемикач гірлянд без знання електроніки

Якщо ви не розбираюся в електроніці і хочете зібрати перемикач гірлянд з ефектом біжить хвилі, то зверніть увагу на цю саморобку.

Пристрій здатний перемикати різні гірлянди і лампочки, щоб вони загорялися і гасли по черзі, ефект вийде вельми вражаючим. Даний перемикач не має в своєму складі жодного радіоелемента. Перемикання відбувається за допомогою механічного контакту.

Матеріали:

  • алюмінієвий циліндр, в ролі якого використовується високовольтний конденсатор;
  • широка ізолента або скотч;
  • електродвигун з редуктором — http://alii.pub/628562
  • листовий пластик;
  • суперклей;
  • жерсть;
  • вимикач — http://alii.pub / 5mk6b7
  • батарея 3,7 в — http://alii.pub / 5becfz

Процес виготовлення перемикача гірлянд

Для виготовлення перемикача необхідно зібрати циліндричний контакт. Для цього відмінно підходить корпус конденсатора. Його потрібно ошкурить, щоб оголити метал від лаку або плівки. Поверхня конденсатора обмотується скотчем або широкою ізоляційною стрічкою. При цьому потрібно залишити оголеним край на 5-10 мм.

З паперу вирізається шаблон, за яким потрібно розмістити ізольований конденсатор, і оголити його поверхню. Кожен такий відкритий острівець буде замикати окрему гірлянду, в результаті чого та зможе горіти короткий час. Конденсатор розділяється по колу на кількість доріжок, що дорівнює кількості гірлянд для приєднання. На кожній з них вирізуєте такий острівець, але не навпроти один одного.

На конденсатор приклеюється шків від моторчика.

Потім з листового пластику склеюється п-подібний корпус пристрою.

У його стійках просвердлюються отвори для двигуна і вала барабана.

У центр конденсатора навпроти приклеєного шківа вкручується гвинт. Потрібно домогтися співвісності. Потім двигун і барабан закріплюються на станину.

З жерсті необхідно нарізати вузькі смужки.

Вони вигинаються, і за допомогою пластикової перемички прикріплюються на станину. Це будуть труться контакти, що замикають ланцюг кожен на своїй гірлянді.

Один контакт повинен розташовуватися на неізольованої частини барабана.

На контакти необхідно припаяти клеми.

До мотору підключається батарея через вимикач.

Після цього один провід від кабелю живлення необхідно підключити на крайній контакт, постійно стикається з барабаном. По проводку від гірлянд слід підключити до решти контактів. Решта ж дроти скручуються разом.

Тепер при пуску мотора барабан буде обертатися. У короткий проміжок часу окремі гірлянди замкнутися, і загоряться. У підсумку вийде почергове мерехтіння.

Дивіться відео