Які рулонні штори краще. Особливості рулонних штор, їх плюси і мінуси

12

Зміст

Які рулонні штори краще. Особливості рулонних штор, їх плюси і мінуси

Рулонні штори (ролети, рольштори, не плутати з римськими шторами, які при піднятті збираються в хвилеподібні складки) являють собою рулон тканини, накручений на трубку-вал. Вони легко згортаються і розгортаються назад.

По конструкції сучасні ролети бувають двох типів – з відкритим і закритим коробом. У першому випадку полотно кріпиться до вікна зверху, а знизу фіксується магнітами. У прочиненому стані така штора буде рухатися від найменшого вітерця і пропускати сонячне світло з боків. В системі закритого зразка сам рулон покритий коробом з алюмінію в колір рами, а полотно рухається по бічних напрямних і щільно прилягає до скла.

Можливі два варіанти кріплення рулонних штор:

 1. над вікном. В такому випадку найчастіше полотно береться одне на весь отвір, однак врахуйте, що повністю відкрити стулку вийде тільки при піднятою шторі. Так само, як і у випадку з римською шторою, для розміщення ролета потрібно, щоб відстань від верхнього краю віконного отвору до стелі було не менше 20 см.
 2. на саму віконну раму. Ролет встановлюється на кожну стулку окремо і дозволяє їх відкривати і провітрювати разом з опущеною шторою. При певних конструкціях вікон об’ємний короб може перешкоджати повному відкриттю стулки.

Конструкціюможно присвердлити або прикріпити за допомогою монтажного скотча або гачків-кронштейнів. Перший спосіб умовно більш надійний, але потрібно мати на увазі, що свердління здатне пошкодити профіль вікна і стіни.

Особливо важливо вибрати тип полотна. Рулонні штори бувають:

 1. з прозорих і напівпрозорих тканин з бавовни, льону, поліестеру. Пропускають сонячні промені, але приємно розсіюють світло в кімнаті. Можуть бути як гладкими, так і мати хвилясту структуру, наприклад з ефектом плісе.
 2. » день-ніч «(»зебра»). Такі полотна в два рази довше звичайних і поділені на смуги різного ступеня прозорості. Їх можна поєднувати різними способами, домагаючись в приміщенні повного або часткового затемнення.
 3. дімаут. Щільна тканина, що забезпечує ступінь затемнення близько 80%.
 4. блекаут . Самий щільний матеріал, повністю поглинає сонячні промені. При монтажі з бічними напрямними в опущеному стані затемнюють кімнату на 100%.

Практично всі тканини рулонних штор мають зносостійкість, не вигоряють на сонці і не дають вигоряти меблів і шпалер, не збирають пил і легко чистяться.

Самі штори, незважаючи на свою кріпильну систему, прості в установці. При використанні напрямних і правильному підборі розміру полотна (тут важливо читати інструкцію на конкретній шторі або у виробника – нюанси можуть відрізнятися) ролети повністю закривають просвіт вікна і легко ковзають вгору-вниз. Також зручно регулювати надходження світла: на відміну від класичних штор, рулонні можна підняти на різну висоту, щоб сонця в кімнаті було багато, але при цьому воно не світило в очі.

Одним з головних плюсів, крім зручності використання, є сполучуваність ролет з усіма іншими видами– гардинами, тюлем, римської шторою. Це дозволяє створювати цікаві комплекти, роблячи інтер’єр не тільки функціональним, але і красивим.

Якщо прийняти той факт, що рулонні штори частіше призначені не для моновикористання, то мінусів у них практично не буде. Однак можна відзначити, що вибір полотна не такий широкий, як у класичних штор, так як обмежений габаритами вашого вікна і необхідної вам ступенем затемненості. Коли ви точно визначитеся з розміром і щільністю тканини, варіантів кольору і орнаменту залишиться не так вже й багато.

Рулонні штори на пластикові вікна без свердління. Свободновисящие рулонні штори без свердління

Насправді свободновисящих систем рольштор значно більше, але в цій статті ми розглянемо тільки ті, які встановлюються на стулку вікна з використанням двостороннього спеціального скотча. Цей вид кріплення менш надійний ніж кріплення на саморізи, але зате за допомогою нього можна вирішити конкретну задачу, а саме не псувати рами пластикового вікна. Після демонтажу рольштор ніяких слідів їх застосування на вікні не залишається. Без свердління можна встановити систему рольштор міні, зебра міні або автоматичний їх варіант . Розглянемо їх докладніше …

Міні (mini)

Рулонні штори системи міні (mini) на пластикові вікна без свердління — це легка і дешева система для установки на пластикові вікна з можливістю використання установки на двосторонній скотч. Для цього на кронштейни одягається спеціальний майданчик для скотча, яка збільшує площу приклеювання, і виріб тримається надійніше ніж без платформи.

Майданчик безумовно допомагає, але при використанні важкої, щільної тканини, або коли габарити виробу значно більше стандартних, виріб набуває досить велику вагу, і в цьому випадку рекомендується іспользоватьрулонних штор уні (uni). Рулонні штори без свердління так само можуть бути оснащені електроприводом.

.

Зебра міні (zebra mini)

Рулонні штори системи зебра міні (zebra mini) на пластикові вікна без свердління — це все та ж звичайна, тільки з подвійним шаром тканини зі смужок. Одна з них прозора, і одна щільна. Цей вид виробів так само без проблем встановлюється на пластикові вікна не використовуючи свердління вікна, тобто не роблячи в ньому технічних отворів.

Платформа для скотча у цієї системи майже така ж як і у міні (mini), з однією невеликою різницею, що у платформи додається засувка, для кріплення фінішної планки полотна тканини зебра.

Можна так само використовувати спеціальні пластикові затискачі. Але їх застосування в реальності насправді дуже мало, з простої причини, їх можна використовувати тільки на відкривається стулці.

.

   • огляд
   • як замовити в інтернет-магазині жалюзник
   • завмер
   • розпакування
   • монтаж зебра міні на двосторонній скотч
   • монтаж на саморізи (шурупи)

Автоматичні міні (mini)

Автоматичні рулонні штори системи міні (mini) без свердління — найзручніший варіант для стулок вікон, який можливо встановлювати без свердління рами. Але і найдорожчий. Електропривод в цьому випадку, разом з блоком акб ховається в валі, зовні рольштори практично ні чим не відрізняється від системи, але це можна зрозуміти по відсутності ланцюга управління. У шторах з електроприводом управління проводиться з пульта ду, або з кнопки на стіні.

Автоматикою можна оснастити будь-яку з розглянутих система міні (mini) або.

.

Рулонні штори на пластикові вікна з напрямними. Рулонні штори на пластикові вікна: як використовувати штори рулонних конструкцій. 145 фото штор рулонного типу

Рулонні штори-один з варіантів оформлення пластикових вікон поряд з жалюзі, римськими шторами і класичними фіранками. Рулонні штори, або рольштори, користуються заслуженою популярністю — сьогодні саме їх все частіше вибирають для регулювання природного освітлення в житлових будинках, офісах, спортивних клубах, на підприємствах громадського харчування і торгових площах.

Конструкція рулонних штор

З самої назви випливає, що штори сконструйовані у вигляді рулону: полотно намотується на валик, який кріпиться на вікно.

Механізм управління

Управління рулонними шторами здійснюється вручну або за допомогою пульта дистанційного керування.

Ручне управління

Для дому та офісу частіше вибирають варіанти з ручним керуванням — вони більш доступні за ціною, а механізм управління надійний. Процес намотування полотна на валик регулюється за допомогою ланцюгового механізму (такий раніше встановлювали на жалюзі). Намотуючи і розмотуючи полотно за допомогою ланцюжка, шторку піднімають повністю або на потрібну висоту і таким же чином опускають вниз.

Ще один варіант ручного управління — пружинний. На планці нижнього схилу штори встановлюють невелику ручку-тримач. Щоб змінити положення полотна, потрібно взятися за ручку, з невеликим зусиллям відтягнути край вниз і потім потягнути нижче при опусканні або дозволити шторі піднятися вище, якщо потрібно.

Потім слід просто зупинитися в потрібному положенні — пружина зробить свою справу. Мінус механізму-швидка зношуваність пружини при частому використанні.

Дистанційне

Автоматичні рольштори з електроприводом дорогі, їх встановлюють на вікна, доступ до яких утруднений (наприклад, високо розташовані), або як частина «розумного будинку». Живлення надходить від мережі або від вбудованих акумуляторів (зарядний пристрій додається). Пульт управління купується окремо.

Комплектуючі

Крім валика з механізмом управління, до складу комплекту можна додати кілька зручних опцій.

Обважнювач

Для того, щоб полотно плавно ходило і не утворювалося заломів, уздовж нижнього краю кріпиться планка-обважнювач. Стандартний пластиковий обважнювач вставляється в підшитий «кишеню» тканини, його колір не має значення, так як він закритий тканиною.

Обважнювачі також можуть бути у вигляді профілю з заглушками, звичайні пластикові або сталеві для магнітної фіксації — їх колір часто підбирається в тон полотна.

Напрямні

Напрямні для штори — це два вузьких пластикових профілю (п-образних), закріплених на вікні уздовж віконної рами праворуч і ліворуч. Полотно заправляється в напрямні і щільно прилягає до рами, при підйомі і опусканні рух плавне і рівне, тканина не задирається.

Але головне, напрямні просто необхідні для поворотно-відкидних половинок пластикового вікна — при похилому відкриванні стулки полотно буде все також щільно прилягати і залишатися в будь-якому положенні, наприклад, в піднятому наполовину.

Якщо використовується пружинний механізм управління, замість напрямних на нижній рамі стулки з боків можна прикріпити спеціальні гачки: за них чіпляється планка-обважнювач, коли рулонна штора повністю опущена. Гачки знадобляться, якщо штора встановлена на відкривається стулку.

Короб для валика

Валик можна заховати під коробом (стандартний білий або в тон полотна) — це естетично плюс додатковий захист від пилу і бруду. Обважнювач, напрямні і короб для валика разом входять до складу комплекту касетної рулонної штори — поліпшеного варіанту рольштори. Касетна штора акуратно і гармонійно виглядає на вікні.

Для тих, хто ніколи раніше не користувався рольшторами, рекомендується відвідати відповідний відділ в леруа мерлен, щоб подивитися на рулонні штори наживо. У магазині представлені найбільш популярні варіанти. Там же можна придбати комплектуючі. Будь-яка додаткова опція веде до подорожчання комплекту.

Матеріали

Рулонні штори виготовляють з синтетичних або натуральних матеріалів, найчастіше з поліестеру, іноді з додаванням бавовни або віскози.

Як кріпляться рулонні штори. Як встановити рулонні штори: покрокова інструкція з описом процесу

Можливі варіанти монтажу:

 • на саморізах;
 • без свердління отворів.

Перший з них підходить для випадків, коли планується закріплювати рол-штори стандартного виду. Його вибирають для фіксації вала з кронштейнами на стіні, стелі. Конструкція кріпиться і на вікно за допомогою саморізів. В цьому випадку пошкоджується рама.

Роликова система встановлюється і без кріплення, якщо вона відрізняється невеликими габаритами. Щоб повісити штори цього різновиду, використовується майданчик з двостороннім скотчем.

Недоліком такого способу є обмежена область застосування. Його не слід вибирати, коли виріб планується вішати на стіні, стелі. Адгезія матеріалів підвищується при фіксації рулонних штор на пластиковій поверхні (віконному профілі, стулці).

Підходить такий спосіб для установки виробів:

 • відкритого типу (міні);
 • закритого типу (уні-1, уні-2) – обидві конструкції зовні не відрізняються від аналогів даної групи (стандартних касетних), але напрямні розташовуються на рамі з тонкими штапиками.

Кріплення рулонних штор збирається подібним чином для різних видів: першими готують кронштейни, в кожному з них по 2 отвори – під саморізи. Потім фіксується рухливий елемент, що приводить конструкцію в рух (з одного боку) і тримач вала – з іншого.

Сам же вал потрібно встановлювати, коли конструкція зібрана наполовину. При цьому встановлений тримач або тільки рухливий елемент. На останньому етапі потрібно одягати заглушки на кронштейни. Ланцюг управління містить обмежувач, з’єднувач, має окремий обважнювач.

Кріплення рулонної штори на вікно без свердління

Розглядають 2 варіанти фіксації:

 • кріпити рулонні штори можна за допомогою двостороннього скотча;
 • за допомогою кліпс.

Коли використовується такий метод, висота полотна буде трохи менше розміру світлопропускної частини вікна, так як зазвичай без саморізів на пластиковій рамі фіксують варіант штор міні, уні.

Інструкція по монтажу за допомогою скотча:

 1. поверхня очищається мильним розчином, коли волога випарується, профіль знежирюється.
 2. виконується розмітка: кронштейни з валом розташовують на стулці/рамі там, де конструкція повинна бути. Відзначають, де буде знаходитися основа.
 3. знімають захисну плівку.
 4. встановлюють вал з кронштейнами або короб (якщо система зарита).

Пружинні елементи кріплення можна ставити навіть без скотча. Вони фіксуються на стулці.

Послідовність дій:

 1. навішують кліпси з двох сторін стулки (поверх неї), для надійності їх фіксують за допомогою двостороннього скотча.
 2. встановлюють тримач, рухому частину і безпосередньо вал.
 3. перевіряють роботу виробу, чи правильно опускається штора. Розмітка при такому способі не виконується.

Монтаж рольштор на віконний отвір

В цьому випадку застосовують саморізи, так як конструкція кріпиться вище пластикового профілю.

Інструкція:

 1. необхідно зібрати кронштейни, вал, тримачі.
 2. конструкцію розташовують у віконному отворі, роблять розмітку, перевіряють, закриває полотно склопакет.
 3. потрібно відрегулювати положення ролет будівельним рівнем.
 4. В отворі часто недостатньо місця для установки закритої системи. Такий варіант можна використовувати для кріплення за допомогою саморізів на рамі.

Які рулонні штори краще захищають від сонця. Види рулонних штор від сонця для пластикових вікон

Ще не так давно захистити приміщення від сонця можна було, тільки повісивши тканинні довгі завіси. Сьогодні ринок пропонує широкий асортимент сучасних товарів, серед яких все більшої популярності набувають рулонні штори.

Види рулонних штор від сонця для пластикових вікон

Нові матеріали, які стали використовуватися при виготовленні, поліпшили захист мешканців житла або співробітників і відвідувачів офісних приміщень від сонця. Як не можна краще до вікон із пластику підійшли рулонні штори.

Сонцезахисні штори ефективно захищають кімнату від сонячних променів

Рулонні штори від сонця: опис, особливості, світловідбиваючі здібності, властивості

Основним матеріалом, з якого виготовляються рулонні штори від сонця, є тканина. Від її складу залежать їх світловідбиваючі і світлозахисні можливості, рівень теплоізоляції.

Вибираючи рулонну штору, необхідно звернути увагу на щільність тканини і наявності спеціального покриття, що підвищує світловідбиваючу здатність матеріалу

Які тканини використовуються

Для виробництва рулонних гардин використовуються різні види матеріалів, серед яких:

 • комбіновані;
 • натуральні;
 • синтетичні.

Зовні вони можуть відрізнятися фактурою: бути рельєфними або гладкими, а також ступенем светопроводимости: прозорими або не пропускають світло.

Різноманітність тканин, використовуваних для виготовлення рулонних штор, дозволяє підібрати підходящу модель як для житлового, так і для офісного приміщення

Кожен з них має свої особливості, переваги і недоліки.

 • бавовняні та лляні жалюзі вносять особливий колорит, створюють відчуття домашнього затишку і тепла. Вони гарні в вітальнях, спальнях: «дихаючі», що відрізняються різноманітним забарвленням. Їх недоліком вважають неможливість установки в приміщеннях підвищеної вологості: за рахунок намокання відбувається усадка тканини, що веде до втрати форми.

  Рулонні штори з натуральних тканин підходять для вікон спальні або дитячої кімнати

 • фіранки з поліестеру відрізняються міцністю і довговічністю, прекрасно виконують свої основні функції: відображають і поглинають світло. Тканина-синтетичного походження, універсального призначення, що не має в своєму складі шкідливих або небезпечних для здоров’я компонентів.

  Штори з поліестеру можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю

 • поєднання бавовни і поліестеру – прекрасний зразок, що з’єднав кращі властивості обох матеріалів відрізняються міцністю, «диханням» поверхні, естетичністю, простотою догляду.