Який утеплювач не гризуть миші

542

При будівництві заміського будинку без термоізоляційних робіт не обійтися. Добрий господар завжди вживе заходів для утеплення стін, підлоги і даху. При виборі необхідного матеріалу для цього один з головних питань, яке виникає у власника будинку який утеплювач не гризуть миші або їх родичі.

Який утеплювач не гризуть миші

У першу чергу це стосується утеплення підлоги та стін. Як відомо, багато з термоізоляційних матеріалів служать для цих тварин затишним будиночком. Гризуни не їдять ні один з існуючих утеплювачів, але гризуть їх з особливим задоволенням, влаштовуючи всередині нього гнізда і ходи, а якщо вони з’являться товщі такого матеріалу, то виселити їх звідти майже неможливо. Тому, вибираючи термоізоляційний матеріал, потрібно уважно вивчити всі його характеристики, щоб не довелося переробляти всю виконану роботу заново.

Зміст статті

 • 1 Застосовуються утеплювачі та їх властивості
  • 1.1 Керамзит
  • 1.2 Піноскло
  • 1.3 Відео: «люблять» миші піноскло?
  • 1.4 Відео: достоиства піноскла, як утеплювального матеріалу
  • 1.5 Ековата
  • 1.6 Відео: утеплення стін будинку ековатою
  • 1.7 Пінобетон
 • 2 А як йдуть справи з звичними утеплювачами?
  • 2.1 Відео: миші і пінополістирол

Застосовуються утеплювачі та їх властивості

Потрібно відзначити, що для мишей існує мало перешкод, які вони не здатні подолати ці дрібні гризуни проникають через самі вузькі тріщини, що утворюються на стиках стін будинку і бетонних відливів, а через майже непомітні щілини облицювання фасаду. Якщо, проникнувши в утеплювач, гризуни будуть відчувати себе в ньому комфортно, їх звідти викурити, тому матеріал для термоізоляції повинен мати такі властивості, які неприйнятні для існування в його товщі тварин. Існує кілька подібних матеріалів, і вони цілком доступні будь-якому власнику будинку, що будується.

Керамзит

Керамзит давно завоював визнання, як надійний термоізолятор, так як має багато переваг. Він прекрасно не тільки утеплює будинок, але і поглинає шум. Він абсолютно не горючий, ну і головне в ньому не живуть гризуни.

Керамзит проводиться з особливих сортів глини, яка очищається, ретельно протирається і замішується в пластичний розчин. Потім з нього формуються гранули і загартовуються у визначеному температурному режимі, при якому досягається спучування маси. При охолодженні утеплювач стає легкою за вагою і разом з цим дуже міцним, здатним витримувати значні механічні дії.

Керамзит може мати різні фракційні розміри. Так, його виробляють у вигляді піску, дрібного і середньої величини гравію, а також великих, до 10 25 мм гранул.

Навряд чи гризуни виберуть для пристрою гнізд і проживання хоча б який-небудь їхній подібних матеріалів. Якщо за великим фракціям матеріалу вони зможуть пересуватися, то в утеплювачі у вигляді дрібного гравію і піску миші, а тим більше щури, будуть просто тонути. Жити в такому матеріалі гризуни просто не зможуть, так як в його товщі недостатньо повітря і велика кількість дрібних частинок, які будуть забивати дихальні шляхи тварини. Гризти керамзит миші або щури теж не зможуть, так як він їм не по зубах, тому їм нема чого робити в будинку, де для них існує небезпека.

Керамзитом утеплюють підвали, міжповерхові та горищні перекриття, але його можна застосувати і для утеплення стін.

 • Для цього біля або всередині стін роблять своєрідну опалубку, має потрібну товщину, в яку засипають керамзит. Він щільно заповнює весь простір без трамбування.
Який утеплювач не гризуть миші

Керамзитом можна утепляти стіни або фундамент будинку

 • Для утеплення дерев’яного статі на чорнову основу настилається пароізоляційний матеріал, який закріплюється на лаги. На нього насипається керамзит і зверху знову накривається пароізоляцією. Далі, на лаги настилається чистову підлогу з дощок або фанери.
Який утеплювач не гризуть миші

Він відмінно підходить для утеплення дерев’яних підлог

 • Крім цього, дрібний керамзит застосовують для пристрою насипного підлоги за технологією «сухого стягування», де він служить утеплювачем і звукоізолятором, і крім цього основою для настилу панелей з гипсоволокна. Влаштовуючи такий підлога, керамзит можна насипати, як на ґрунт, так і на бетонну поверхню.
Який утеплювач не гризуть миші

Керамзит дрібної фракції — головна складова «сухий стяжки підлоги

Але перш на будь-яку з них настилають гідроізоляційний матеріал, якщо він укладається окремими листами, їх склеюють між собою спеціальним скотчем. Гідроізоляцію піднімають на стіни на 15 20 см, а по стіні встановлюють демпферну стрічку і тільки потім насипають керамзит.

Який утеплювач не гризуть миші

Гипосволоконные плити, настеленные на керамзитовую засипку, створять рівну та стійку поверхню підлоги

Зверху такий насипу, ретельно вирівняною по горизонталі за допомогою системи тимчасових маяків, укладають гіпсоволокнисті панелі, які і створюють жорстку поверхню. У такий утепленій основі статі ніколи не заведуться гризуни.

 • Так як миші примудряються проникати в міжповерхові і горищні перекриття, їх теж заповнюють керамзитовою крихтою.

Піноскло

Ще один матеріал, який не шанують миші і їх родичі це піноскло. Його виробляють в плитах і розсипом.

Який утеплювач не гризуть миші

Піноскло — такий матеріал мишам за смаком не доведеться

Россыпной матеріал має такі ж властивості, як і керамзит дрібної фракції, і використовують його таким же способом для стін, підлог і перекриттів.

Який утеплювач не гризуть миші

З допомогою гранульованого піноскла відмінно утеплюються підлоги і перекриття

Плити ти ж кріплять на стіни з зовнішньої або внутрішньої сторони, а також укладають на підлогу, на бетонний розчин, бітум, будівельний клей або ж на попередньо насыпанное під них піноскло або керамзит в дрібній фракції.

Який утеплювач не гризуть миші

Блоки піноскла застосовуються для термоізоляції стін будинку

Піноскло це теплоізоляційний матеріал, який виготовляють шляхом розплавлення і спінювання скла. Цей процес можливий завдяки здатності скла розм’якшуватися і закипати при температурі 950 ÷ 1000 градусів.

Який утеплювач не гризуть миші

Можна його застосовувати й усередині приміщення, наприклад, для утеплення мансарди

При застиганні матеріал набуває високу міцність – це має надійно захистити будинок від проникнення гризунів. Однак, потрібно пам’ятати і про те, що розчин, на який кріпляться плити, повинен бути якісним, а шви між ними герметичними. Тільки в цьому випадку миші не зможуть проникнути в приміщення.

Відео: «люблять» миші піноскло?

 • Піноскло відмінно протистоїть не тільки гризунів, але і виникненню грибкових утворень і появи гнізд комах.
 • Матеріал довговічний, не пошкоджується від вологи і не розкладається від ультрафіолетових випромінювань, не кришиться і зберігає свої теплоізоляційні якості на довгі роки.
 • Дуже важливою перевагою піноскла є його екологічна чистота при будь-яких умовах матеріал не виділяє ніяких шкідливих випарів, що негативно впливають на здоров’я мешканців.
 • Піноскло піддається обробці за допомогою ножівки або електролобзика, тому з ним дуже просто працювати під час монтажу термоізоляції.

Відео: достоиства піноскла, як утеплювального матеріалу

Ековата

Щоб уникнути поселення в утеплювачі гризунів, фахівці рекомендують використовувати ековату. Це відносно новий матеріал, але він впевнено займає свою нішу серед часто використовуваних ефективних термоизоляторов.

Який утеплювач не гризуть миші

Процес напилення ековати на перекриття

Монтаж ековати відбувається за допомогою спеціального обладнання, яке допомагає розподілити матеріал по утеплюваної площі. Після первинного схоплювання нанесений шар вирівнюється спеціальним катком.

Який утеплювач не гризуть миші

Вирівнювання шару нанесеної ековати

Виникає питання про те, чому гризуни обходять ековату стороною, адже вона м’яка і легко піддається зубах мишей і щурів. Секрет нелюбові цих тварин до подібного утеплювача полягає в тому, що при його виготовленні виробник додає в суміш ортоборную кислоту, яка викликає у гризунів задуха і зневоднення. Можливо, окремі примірники і спробують влаштувати в ековаті гніздо, але довго вони в цьому утеплювач не зможуть, і тим більше розмножуватися, тому гризуни швидко залишають, здавалося б, затишне місце для житла.

Який утеплювач не гризуть миші

Стіна, утеплена ековатою

Ековата оброблена ортоборної кислоти, володіє антисептичними властивостями, а також добре виділяє вологу при сильному нагріванні, тим самим забезпечуючи досить високі протипожежні характеристики.

Виробляють ековату з целюлози, яка абсолютно нешкідлива для організму людини, тому утеплення можна проводити не тільки зовні будівлі, але і зсередини, розподіляючи матеріал між латами з бруса, встановленої на підлогу і стіни.

Ековата має низьку теплопровідність і звукопровідність, тому добре утримує тепло всередині приміщень і заглушає всі шуми, що йдуть з вулиці, а також з інших кімнат, якщо нею оброблені міжкімнатні стіни.

Ековата залишається функціональної довгі роки, так як вона не схильна до гниття і розкладання.

Відео: утеплення стін будинку ековатою

Пінобетон

Ще один утеплювач, який точно не доведеться за смаком гризунів це пінобетон. Причому, матеріал виготовляється у двох формах у вигляді блоків і спеціального розчину.

 • З готових блоків проводять кладку стін, або ж ними обкладають вже готові цегляні або дерев’яні стіни.
Який утеплювач не гризуть миші

Пінобетонні блоки підходять для будівництва, і для додаткового утеплення стін

 • Розчин розподіляють поповерхні підлоги або заповнюють їм опалубку, влаштовану, наприклад, з двох рядів цегляної кладки.
Який утеплювач не гризуть миші

Пінобетон, залитий між цегляною кладкою, стає відмінним утеплювачем стін

Цей матеріал складається з цементу, води, піску і піноутворювача. При застиганні він набуває твердість і виражену пористу структуру. Пінобетон точно не будуть гризти миші, намагаючись влаштувати в ньому собі гніздо, так як такі умови для них неприйнятні.

Стіни утеплюють пінобетоном тільки з зовнішньої сторони будівлі, або ж масу заливають в середину кладки при її зведенні. Всередині приміщення для утеплення стін його застосовують рідко, так як потрібно строго дотримуватися технологічний процес, і при найменшому відступі від нього в простінках може з’явитися конденсат, а значитьпочатися розвиток цвілевих процесів.

Який утеплювач не гризуть миші

Застосовують пінобетон і для термоізоляції підлог і перекриттів

Підлоги ж цілком можуть бути залиті пінобетонним розчином. При повному застиганні він стане надійною основою для декоративного оформлення поверхні. Підлоги, залиті цим матеріалом, отримають термо і звукоізоляцію.

Якщо з піноблоків виводяться стіни будинків, то такі будови вважаються надійними, теплими і довговічними, так як матеріал не поглинає вологу, не схильний появі тріщин, а значить, буде недоступний не тільки для гризунів, але і для появи колоній мікроорганізмів та комах.

Блоки з пінобетону легкі по вазі, тому проводити їх кладку нескладно. Вони екологічно чисті і недоб ніякої небезпеки для мешканців будинку. Їх легко обробляти – різати або висвердлювати при необхідності отвори. Матеріал абсолютно не горючий і не схильний до гниття.

А як йдуть справи з звичними утеплювачами?

1. Піноізол це той же пінопласт, тільки в рідкому вигляді напилюваний на стіни і підлога за допомогою спеціального компресора. У багатьох статтях вказано на те, що миші не гризуть цей матеріал через його складових, але, на жаль, це не відповідає дійсності. Гризуни відмінно «працюють» над цим матеріалом. Можливо, вони не влаштують у ньому ходів і гнізд, але вони гризуть його з великим задоволенням.

Який утеплювач не гризуть миші

Піноізол для мишей не стане перешкодою

Те ж можна сказати і про екструдований пінополістирол він досить щільний, і тому миші або щури не буде в ньому жити, але погризти його вони не відмовляться.

Звичайний пенопласт станет не тільки тренажером для зубів, але і відмінним місцем для пристрою гнізд і ходів. Гризуни вільно проходять через нього, знаходять щілини в стіні і проникають в будинок.

Відео: миші і пінополістирол

2. Всі види мінеральної вати також по зубах мишам і щурам, і неважливо буде це скловата або ж кам’яна. Будь-яка з них підходить для того, щоб гризуни влаштувалися в ній для проживання.

Який утеплювач не гризуть миші

Над цим утеплительным шаром з мінеральної вати вже добре «попрацювали» миші

Вони не їдять цей матеріал, але й уміло його подрібнюють, влаштовуючи свої будиночки, а якщо вже вони облюбували утеплювальний шар певного будинку, вивести їх буде дуже складно. Біда, в тому, що і отруту для них розкладати не можна, інакше гризун може попрощатися з життям прямо в гнізді і тоді від гнильного запаху позбутися буде дуже важко. Тому нижню частину будинку утеплювати цими матеріалами не рекомендується.

Щоб будинок був захищений від гризунів, його подклет і цокольні приміщення повинні бути утеплені жорсткими або сипучими матеріалами, а також дуже ретельно закладено стик між стіною і бетонним відливом. Надзвичайно важливо, щоб на цьому місці не утворювалося щілин і тріщин навіть найменша з них стане хорошою лазівкою для сірих пройдисвітів. І ще щоб приватний будинок був захищений від мишей, потрібно обов’язково завести гарного активного кота, який буде перехоплювати гризунів ще на підході до будинку.

Але, вибираючи утеплювач, все-таки потрібно слідувати даним вище порад, які спираються на експлуатаційні характеристики матеріалів і на досвід численних власників приватних будинків.