Яку бруківку вибрати

7-12-2021

Бруківка — популярне дорожнє покриття, що складається з безлічі брусків однакової форми. Серед способів складання композиції зустрічаються як суцільний тип укладання, так і по певному малюнку. Зараз в спеціалізованих магазинах можна придбати традиційну продукцію подібного роду і безліч новинок бруківки. Спершу хочу вам порадити якісна львівська бруківка https://brukart.lviv.ua/brukivka/ за кращою ціною.

Найбільш поширена, бетонна бруківка, виготовляється методами вібролиття і вібропресування. Перша проводиться заливанням і затвердіння розчину в формах на вібрує робочому столі. Друга — шляхом пресування двох шарів: основного і облицювального. Спочатку на пресі під тиском формується основа, а зверху напресовується облицювання. Більш грунтовний і одночасно дорогий продукт отримують з натурального каменю. Як вибрати бруківку, з’ясуємо трохи пізніше, а до того розглянемо не менше важй питання.

Відмінності тротуарної плитки від бруківки

 • Бруківка відрізняється від плитки формами і габаритами.
 • Бруківка товщі і міцніше плитки, а тому довше експлуатується.
 • Незалежно від того, який різновид бруківки використовують, зазвичай її укладають вручну, тоді як для укладання плитки частіше застосовують спеціальне обладнання.
 • Плитку монтувати і демонтувати набагато простіше.
 • За вартістю бруківка дорожче, ніж тротуарна плитка, але з часом більш дороге придбання з лишком окупається.

Види описуваного будматеріалу

Різні види бруківки відрізняються один від одного способами виготовлення, різноманітністю характеристик і цінових категорій:

 1. Гранітна — популярна продукція початку минулого століття, коли асфальту на дорогах було значно менше, як зараз. Багато покриття з граніту збереглися до наших днів за рахунок надійності та довговічності каменю. Окремі плити отримують шляхом розколювання або розпилювання гранітного каменю на однакові частини. Іноді після оброблення граніту проводиться шліфування лицьового боку для більшої естетичності. Гранітний матеріал має високу міцність — це дозволяє використовувати його на будь-яких дорожніх ділянках. Недолік — складність виготовлення.
 2. Тротуарна (полімерпіщана) бруківка — найпоширеніший матеріал для дорожнього облаштування після асфальту. Для споживача залишається тільки вирішити питання: яку бруківку вибрати, якої форми і кольору. Виготовляється методом сухого пресування суміші з піску або дрібного гравію, цементу з додаванням полімерів, хімічних присадок, які надають матеріалу додаткову міцність. Укладається на подушку з піску, яка служить для відводу вологи, і запобігає руйнуванню покриття. По краях бруківки встановлюється тротуарна бордюр. Вирішіть тільки, яку товщину бруківки вибрати. У разі необхідності плитку можна демонтувати і використовувати повторно, наприклад, при ремонті підземних комунікацій.
 3. Гумова — недавній винахід. Застосовується для облаштування підходів до будинків, дитячих майданчиків, басейнів і спортзалів. Виготовляється пресуванням гумової крихти (дробленням старих автопокришок). Отриманий матеріал має високу міцність і неслизьку лицьову сторону. Вивчивши всі його властивості та характеристики, які не задаєшся питанням: яку бруківку вибрати? Укладається на рівну поверхню з використанням спеціального клею. Така бруківка стійка до зовнішнього впливу, не втрачає колір і форму багато років.
 4. Клінкерна бруківка формується з якісних сортів глини, а потім проводиться її випалення в муфельній печі. Перевага бруківки такого типу в тому, що виходить міцний стійкий матеріал, стійкий до перепадів температури і впливу вологи. Укладається на подушку з гравію, поверх якої насипають шар піску. Оскільки така бруківка згідно з технічними характеристиками випускається не дуже великої товщини, то якість майбутнього покриття залежить від стану основи.
 5. Бетонна — робиться з суміші цементу, піску і дрібного щебеню. У розчин додається пластифікатор для посилення структури матеріалу і іноді барвники для естетики. Укладається на піщану подушку.

Форми і розміри

Яку бруківку вибрати залежно від її розмірів:

 1. 50 на 50 — найбільша і товста. Використовується для укладання дачних доріжок і вимощення навколо житла;
 2. 40 на 40 — найпопулярніший розмір для укладання тротуару;
 3. 30 на 30 — на думку фахівців найбільш оптимальний розмір під будь-які роботи, бруківка зазвичай укладається на суху суміш;
 4. 10 на10 — найстійкіший варіант для будь-яких доріг.

Основні форми і види малюнків бруківки:

 • стандартна квадратна — імітує кам’яну кладку;
 • «Цеглина» — прямокутної форми;
 • грубо обтесаний камінь довільної конфігурації.

І все ж: як вибрати бруківку? Можна покластися на власний смак або попросити поради у друзів або родичів. Ми пропонуємо звернутися за консультацією до фахівців, продавцям подібної продукції.

Переваги та недоліки бруківки

плюси:

 • екологічність — виробляється з натуральних матеріалів;
 • тривалий термін експлуатації — до декількох десятків років;
 • можливість повторного використання на іншому майданчику;
 • висока несуча здатність, міцність бруківки — на ній можна впевнено розміщувати різні стаціонарні об’єкти, в тому числі кіоски, альтанки транспортні;
 • зовнішній вигляд — додає урочистість практично будь-якого ландшафту;
 • простота укладання — можна впоратися самотужки, без сторонньої допомоги.

недоліки:

 • вартість — особливо це стосується матеріалу з натурального каменю;
 • непроста технологія обробки каменю і методів виготовлення виробів;
 • необхідність облаштування дренажу покриття — на його поверхні після опадів може накопичуватися вода і негативно вплинути на стан матеріалу. Тому потрібно передбачити якісне водовідведення за допомогою мінімального нахилу загальної брусчатой ​​поверхні, а також створення зливової системи.

Практичні поради щодо вибору

Отже, як правильно вибрати бруківку? Перш за все, при покупці необхідно з’ясувати, яким способом була проведена реалізована продукція. Якщо для покупця пріоритетним показником є ​​зовнішня привабливість виробів, то радимо придбати бруківку, отриману методом вібролиття.

Той матеріал, що отриманий шляхом вібропресування, менш привабливий, але зате міцніше попереднього, стійкіше до механічних впливів, довше зберігає чіткі обриси форми. Такого типу бруківка витримує досить серйозні навантаження, тому її допускається укладати навіть на дорогах з інтенсивним авторусі. Ну а бруківка з натурального каменю і красива, і міцна одночасно.

У другу чергу потрібно загострити увагу на насиченості відтінку виробів, як виглядає бруківка. Надто яскравий колір вказує на те, що в процесі виготовлення бруківки, швидше за все, мало місце порушення технології — просто в продукцію було додано зайва кількість пігменту. Все це призводить до швидкого зносу бруківки, матеріал через нетривалий час почне тріскатися і кришитися.

Чи існує який-небудь простий варіант перевірки якості обраного товару? Як вибрати бруківку без зайвих роздумів? Саме елементарне дію полягає в наступному: потрібно взяти пару виробів і постукати ними одна об одну. Якщо звук від виробленої маніпуляції лунає глухий, то бруківка була неправильно висушена. Якщо звук навпаки, видасться дзвінким, то це означає, що в обох брусках міститься мінімум вологи, і продукція відрізняється належною якістю. Все про бруківці — ціною, асортименті, розмірах — тут, на сайті нашого інтернет-магазину.