Звукоізоляція стін своїми руками

420

Створення якісної та ефективної шумоізоляції – один з найважливіших етапів облаштування комфортного і сучасного житла. Ознайомтеся з представленим керівництвом, і ви зможете самостійно впоратися з усіма необхідними заходами, заощадивши на послуги сторонніх фахівців.

Звукоізоляція стін своїми руками

Зміст статті

 • 1 Основні відомості про звукоізоляції стін
 • 2 Матеріали для шумоізоляції
  • 2.1 Штукатурка
  • 2.2 Гіпсокартон
  • 2.3 Плити
 • 3 Керівництво по звукоізоляції стін
  • 3.1 Відео — Звукоізоляція розетки
  • 3.2 Перший крок
  • 3.3 Другий крок
  • 3.4 Третій крок
  • 3.5 Четвертий крок
  • 3.6 Відео – Звукоізоляція стін своїми руками

Основні відомості про звукоізоляції стін

Згідно з законами фізики, шум найсильніше гасне при проходженні через багатошарові конструкції. Проте облаштування багатошарової шумопоглинаючою конструкції неминуче призводить до зменшення площі приміщення.

Чим товще буде звукоізоляційний шар, тим тихіше буде в приміщенні. Однак надто захоплюватися теж не потрібно – постарайтеся знайти золоту середину.

Звукоізоляція стін своїми руками

Основні відомості про звукоізоляції стін

Існує кілька методів поліпшення звукоізоляційних характеристик стін і перегородок. Ви можете зробити наступне:

 • якісно оштукатурити поверхні;
 • змонтувати багатошарову конструкцію, що складається з каркаса, спеціальних звукоізоляційних прокладок, основного шумоізоляційного матеріалу і гіпсокартонних листів;
 • встановити готові плити для звукоізоляції.

Ознайомтеся з особливостями кожного методу і виберіть відповідний варіант.

Матеріали для шумоізоляції

Штукатурка

Звукоізоляція стін своїми руками

Штукатурка

Істотне кількість шуму, що проникає в приміщення через пори в матеріалі виготовлення стін, щілини, сколи та інші дефекти. Ваше завдання – позбутися всіх перерахованих недоліків.

Якісно оштукатурив стіни, ви відразу вирішити два важливі завдання: поліпшити звукоізоляцію і створите ідеальну основу для облаштування фінішної обробки.

Звукоізоляція стін своїми руками

Штукатурка

Гіпсокартон

Найбільш популярний і один з найпростіших методів облаштування додаткової звукоізоляції. Ґрунтується на застосуванні спеціальних звукоізоляційних матеріалів у комплексі з фінішної обшивкою листами гіпсокартону.

Звукоізоляція стін своїми руками

Схема установки шумоизолятора

Перед кріпленням гіпсокартону все одно настійно рекомендується закрити суттєві дефекти поверхні за допомогою штукатурки.

Гіпсокартон кріпиться на спеціальний каркас. В осередки каркаса укладається звукоізоляційний матеріал.

Звукоізоляція стін своїми руками

Схема установки шумоизолятора

З погашенням звукових хвиль найефективніше справляються матеріали з пористої і волокнистою структурою. Тому осередки каркаса найкраще заповнювати матеріалами типу мінеральних плит або звичайного скловолокна.

Шуманет-БМ, Акустична минплита класу преміум

Вони продаються в рулонах. При монтажі каркаса для фіксації гіпсокартону обов’язково враховуйте ширину рулону, щоб надалі можна було без зайвих зусиль вкласти звукоізоляційний матеріал в осередку підстави.

Для досягнення максимального ефекту створіть в конструкції невелику повітряну прошарок. Для цього споруджують каркас з рейок або дощок товщиною, трохи перевищує товщину звукоізоляційного матеріалу.

На завершення конструкція обшивається гіпсокартонними листами. Для кріплення зазвичай використовуються саморізи.

Звукоізоляція стін своїми руками

Термозвукоізол

Плити

Також до числа ефективних і популярних методів поліпшення звукоізоляційних властивостей приміщень відноситься монтаж спеціальних плит. На сучасному ринку представлені плити безлічі марок і різновидів.

Звукоізоляція стін своїми руками

Звукоізоляція Phone Star

Характеристика Значення
Довжина, мм 1195
Ширина, мм 795
Товщина, мм 12
Вага, кг 17,4
Зниження ударного шуму до, дБ 33
Зниження повітряного шуму до, дБ 36
Припустиме навантаження на стиск, т/м2 65
Допустима кінцева навантаження, кН 4
Міцність на вигин (поздовжня), Н 2107
Міцність на розтяг, Н 71,5
Теплопровідність, Вт/(м*С) 0,17
Горючість, група Г4
Займистість, клас В2
Вага піддону, кг 1044

Плити виготовляються з застосуванням методів пресування в умовах підвищеної температури. В основі виробів можуть лежати різні матеріали. Найчастіше це кам’яна вата і деревна стружка.

Для кріплення панелей застосовуються спеціальні дюбелі. Після завершення монтажних робіт стики підлягають обов’язковій обробці штукатуркою. Для забезпечення максимально ефективної звукоізоляції панелі потрібно прикріпити не тільки стін, але і до підлоги і стелі.

Звукоізоляція стін своїми руками

Звукопоглинальні матеріали

Матеріал має ряд переваг, серед яких особливої уваги заслуговують наступні моменти:

 • невелику вагу, що дозволяє виконувати монтажні роботи поодинці;
 • простота збірки і установки;
 • стійкість до агресивних зовнішніх впливів;
 • в процесі роботи не утворюється бруду, пилу;
 • легкість обробки.

Крім захисту від шуму, такі плити будуть сприяти збереженню додаткового тепла в приміщенні, що також відноситься до числа їх переваг.

Єдиним недоліком матеріалу є його порівняно висока вартість, проте вона цілком виправдана. Для порівняння: спеціальна плита має приблизно в два рази більш високі звукоізоляційні властивості у порівнянні з конструкцією з гіпсокартону.

Керівництво по звукоізоляції стін

Звукоізоляція стін своїми руками

Керівництво по звукоізоляції стін

У посібнику описано метод шумоізоляції стін за допомогою багатошарової конструкції з звукоізоляційного матеріалу, гіпсокартонних листів і супутніх доповнень. Це оптимальний варіант для новачка з середнім бюджетом.

Звукоізоляція стін повинна бути комплексною, тоді ефект буде максимально відчутним.

Почніть з пошуку різного роду отворів і тріщин на стінах. Зашпаклюйте знайдені дефекти.

Звукоізоляція стін своїми руками

Зашпаклюйте знайдені дефекти

Враховуйте той факт, що розетки також відносяться до числа головних джерел шуму, особливо в багатоквартирних панельних будинках. Тому, перш ніж приступати до облаштування звукоізоляції, ви повинні відповідним чином підготувати розетки.

Вимкніть електропостачання квартири або будинку. Додатково перевірте розетку на відсутність напруги за допомогою спеціального тестеру. Переконавшись у відсутності струму, розберіть розетку і вийміть її з отвору.

Звукоізоляція стін своїми руками

Перевірка розетки

Заповніть отвір мін ватою або поролоном, закладіть матеріал гіпсом або іншої підходящої быстросхватывающейся сумішшю, а потім поверніть розетку назад. Завдяки такій простій обробці звукоізоляційні властивості розетки будуть істотно збільшені.

Облаштуйте герметизацію і звукоізоляцію опалювальних труб у місцях їх з’єднання зі стінами. Не ігноруйте це та інші згадані додаткові заходи. Навіть такі дрібниці дозволяють значно покращити показники звукоізоляції стін, при цьому робота виконується дуже легко: вам потрібно лише закласти шви між опалювальними трубами і стінами за допомогою еластичного герметика.

Використовуйте саме еластичне засіб – такий матеріал, на відміну від своїх нееластичних аналогів, нормально переносить температурні перепади.

Після цього можете приступати до основного етапу роботи.

Відео — Звукоізоляція розетки

Перший крок

Зберіть решетування з металопрофілю.

Спочатку використовуйте направляючий профіль. Попередньо зафіксуйте в місці кріплення профілю до стіни спеціальну шумоізоляційні стрічку. Завдяки стрічці буде додатково поліпшена звукоізоляція.

Звукоізоляція стін своїми руками

Звукоізоляційна стрічка

Прикріпіть профіль спочатку до підлоги, потім до стелі, а після цього до стін. У місцях сполучення профілів скріпіть їх за допомогою саморізів.

У такому ж порядку підготуйте стієчний профіль. Його потрібно встановити закріплений раніше направляючий профіль з кроком 600 мм (стандартне значення, в іншому керуйтеся розміром обраного шумоізоляційного матеріалу).

Звукоізоляція стін своїми руками

Кріплення профілів до стіни

Перевірте рівність установки елементів каркаса рівнем або схилом. Остаточно скріпіть стієчний профіль з направляючим за допомогою саморізів. Поверхня профілів обклейте звукоізоляційної стрічки для запобігання втрати шумоізоляційних властивостей в місцях дотику каркаса з листами гіпсокартону.

Другий крок

Заполните свободное пространство каркаса выбранным шумоизоляционным материалом

Заповніть вільний простір каркаса обраним шумоізоляційним матеріалом

Звукоізоляція стін своїми руками

Шумоізоляція стін у квартирі

Заповніть вільний простір каркаса обраним шумоізоляційним матеріалом. У комплексі з гіпсокартоном найчастіше застосовуються звукоізоляційні матеріали на основі кам’яної вати. Робота з такими матеріалами вимагає обов’язкового використання засобів індивідуального захисту – респіратора і рукавичок.

При бажанні можете віддати перевагу іншому звукоизоляционному матеріалу на свій розсуд.

Третій крок

Приступайте до кріплення гіпсокартонних листів. Для фіксації гіпсокартону використовуйте саморізи або шурупи довжиною 2,5 див.

Звукоізоляція стін мінеральною ватою і гіпсокартоном

Звукоізоляція стін своїми руками

Шпаклювання стиків

Звукоізоляція стін своїми руками

Звукоізоляція стін в квартирі своїми руками

Четвертий крок

Ретельно закрийте місця стиків листів шпаклівкою. Зазори між поверхнями приміщення і листами обшивки заповніть еластичним герметиком.

На цьому звукоізоляція стін готова. На завершення вам залишиться обробити гіпсокартонну обшивку грунтовкою і виконати фінішну обробку обраним матеріалом.

Вдалої роботи!

Відео – Звукоізоляція стін своїми руками