З яких матеріалів повинна бути дитячі меблі

6-6-2018

Все в дитячій кімнаті має бути екологічним. Меблі зроблені з натурального дерева – самий оптимальний варіант. Але можна вибрати меблі з ДСП і МДФ. Це теж екологічний матеріал і меблі, зроблені з цих матеріалів, практична і красива. Купуючи дитячі меблі (без різниці з якого матеріалу) попросіть у продавця сертифікат екологічної безпеки. Не дивуйтеся, так як від правильного вибору меблів в дитячу, залежить здоров’я вашої дитини.
ДСП – найпоширеніший матеріал для виробництва корпусних меблів. Водостійкий, міцний матеріал і легкий в обробці. Має низьку ціну, тому ДСП широко використовуваний матеріал для виробництва меблів економ-класу. Є 2 види ДСП: Е1 і Е2. Е2 абсолютно не підходить для дитячих меблів. Найбільш екологічними вважаються ДСП австрійського та німецького виробництва. Пропоную замовити https://www.divani.ua/product/shkafi_tumbi/detskaya_mebel/

Види порід натурального дерева.

Якщо ви вибрали дитячі меблі з натуральних порід, тоді заздалегідь визначтеся з видом деревини.
Сосна – дуже часто використовується для виробництва дитячих меблів. Не дорогий вид деревини, але з-за того, що він м’який – швидко втрачає зовнішній вигляд. Це «дихаючий» матеріал, що в свою чергу сприяє накопичення достатнього обсягу кисню в кімнаті. При цьому виділяються пари смоли благотворно впливають на дихальну і нервову систему дитини.

Дуб – це, звичайно, один з міцних матеріалів, але має темні відтінки і відповідно для виробництва меблів використовується вкрай рідко. Хоча якщо постаратися, то можна знайти і більш світлі відтінки.
Модрина – міцність і довговічність цієї породи можуть стати на щабель вище, ніж дуб, при цьому їй не страшна вологість.

Бук, ясен – так само, як і попередні деревні матеріали – міцний. Має м’яку текстуру і різноманітну палітру відтінків. Але це дорогі матеріали і тому простому обивателеві не по кишені.
Вишня, горіх – має м’яку теплу текстуру. Не досить тверда порода, тому рідко використовується для виробництва дитячих меблів.

Червоне дерево – міцний матеріал, дуже красивий, але і дуже дорогою. Але фактура цього матеріалу і колірна гамма не зовсім впишуться у світлий інтер’єр дитячої кімнати.
Звісно, можна з допомогою дизайнерських ідей поєднувати темні і світлі відтінки. Це залежить тільки від вашої фантазії та фінансових можливостей. Головне, щоб було поле дій для реалізації ваших ідей, а що створити, я впевнена, ви придумаєте. Роль інтер’єру дитячої кімнати для дитини важко переоцінити. Адже дитяча кімната – перше житло малюка, в ній він проводить більшу частину свого часу, навчається, грається, вивчає суть речей і предметів, набуває навички. І саме від її інтер’єру, тобто від пристосованості кімнати до потреб дитини, багато в чому залежить його настрій, бажання вчитися і багато іншого.

Щоб з найбільшою користю використовувати простір кімнати, застосовується так званий метод зонування, тобто дитяча умовно ділиться на функціональні зони. Зазвичай таких зон три: зона відпочинку, навчальна, ігрова.
Непоганим варіантом облаштування зони для відпочинку вважається двох’ярусне ліжко. Крім того, що на ній можна відпочивати, дитина із задоволенням буде вести активний спосіб життя, лазячи по сходах і розвиваючись фізично. При цьому немає необхідності встановлювати шведську стінку, що економить місце, яке можна з користю заповнити, встановивши письмовий стіл або який-небудь спортивний комплекс.

Ще один, досить раціональний варіант облаштування дитячої – обладнати так званий подіум. Для цього кімнату слід розділити на дві частини, в одній з яких і розташовуватиметься подіум (висота – 57 сантиметрів), на якому обладнують навчальне місце (письмовий стіл, тумбочка, шафа для книг тощо). З одного боку подіуму роблять сходинки, а з протилежного ставлять ліжко, яку в денний час можна засунути під подіум. Меблі для дитини конструктивно має свої особливості; вона не повинна мати явних виступаючих не згладжених кутів, а її компоненти повинні бути великими і простими за формою.

Ще один важливий аспект – як буде висвітлюватися дитяча. Потрібно враховувати, що світла має бути достатньо для занять, але в той же час його надлишок, різкі перепади освітлення можуть надмірно дратувати дитячу психіку і небезпечні для здоров’я. Основним світильником може стати як люстра, стилістично підходить до меблів та оздоблення кімнати, так і підвісна стеля з вбудованими світильниками. Також необхідно передбачити в дитячій додатковий світильник (бра, настільну лампу). Щоб малюк міг самостійно використовувати вимикачі, їх не слід монтувати вище 90 сантиметрів від підлоги.

Кольорове рішення для дитячої кімнати – важливий аспект комфортного перебування дитини в ній. Крім власних смакових пристрастей, батьки повинні керуватися також і уподобаннями і колірними уподобаннями дитини. Вважається, що у віці до 8 років діти воліють яскраві емоційні кольори (червоний, рожевий, фіолетовий) з 8 до 11 років люблять зелений, жовтий, помаранчевий, а після 12 років – синій.

При виборі кольору меблів в дитячій зазвичай зупиняються на нейтральних кольорах, в особливості це стосується письмового столу і інших меблів для навчання і розвитку. Прекрасний варіант – заспокійливий світло-зелений колір.
Підлога в дитячій не повинен бути холодним, для нього підійде ламінат, на який можна покласти килим, килимове покриття. Бажано вибирати для цієї мети якісні, несминаемые антистатичні покриття з грязеотталкивающимі властивостями.