Як вибрати новобудову для покупки квартири

7-10-2021

Правила купівлі новобудови

Перше питання, яке вирішує для себе людина, твердо має намір поліпшити житлові умови, – на якому ринку краще купувати нерухомість: на первинному або на вторинному. . В обох варіантах є свої плюси і мінуси.

Як вибрати квартиру на первинному ринку

Купівля квартири на сайті https://vdoma.online/residential-complexes/1/sykhiv, таунхауса або котеджу на первинному ринку має як мінімум три очевидних переваги перед угодою на вторинці. Споруджувані об’єкти дешевше готових. У них немає «історії» — ними ніхто не володів до вас, і, відповідно, вони чисті з юридичної точки зору. Нарешті, пакет документів на них, як правило, вже готовий, і забудовник або діючий від його імені продавець можуть підписати договір буквально в один день. Звичайно, за умови, що покупець готовий оплатити покупку в обумовлений термін.

Позитивні моменти врівноважуються специфічними ризиками, яких немає на вторинному ринку. Будівельна компанія може не здати об’єкт в строк: в петербурзі відомі прецеденти, коли покупці чекали новосілля більше п’яти років. У найгіршому випадку забудовник зовсім збанкрутує і залишить клієнтів без житла і без грошей. Проте десятки тисяч покупців щорічно укладають договори про покупку споруджуваного житла і отримують свої квартири в строк.

Якщо ви вирішили приєднатися до когорти не бояться ризиків новоселів, то наступним кроком стає вибір локації, в якій буде розташоване житло, що купується. Як правило, кращий район визначений заздалегідь: люди намагаються оселитися в знайомій і звичній частині міста, ближче до роботи, школі, в яку ходить дитина, або до місця проживання батьків. При цьому кожен район розділений на території, цінність і комфорт яких вельми різняться.

Зрозуміло, що більшість з нас мріє жити ближче до метро, подалі від автомобільних доріг і бажано поруч з парком. Але ціни на квартири в житлових комплексах з кращою локацією зазвичай набагато вище, ніж в новобудовах у віддалених спальниках цього ж району. На цьому етапі слід визначитися з оптимальним співвідношенням ціни і якості. Не забувайте, що за однією і тією ж ціною можуть продаватися, скажімо, двокімнатна квартира в майже добудованому будинку і трикімнатна на стадії котловану. Але в першому випадку ймовірність отримати нове житло в строк, безсумнівно, вище.

Як проводити порівняльний аналіз новобудов з шорт-листа, радити не будемо. Кожен оцінює житлові комплекси відповідно до власних критеріїв: для одного принциповим моментом стане площа і планування квартири, для іншого – наявність зручної автомобільної розв’язки поруч з будинком, для третього – школи та дитячі садки в пішій доступності. А ось до забудовників слід придивитися уважно-перш за все оцінити їх надійність.

Варіанти договору на покупку новобудови

Наступним важливим моментом повинна стати форма договору, за якою вам пропонується купити квартиру в вподобаному будинку. Настійно радимо відмести всі нелегітимні варіанти оформлення відносин із забудовником.

Цілком законні і допустимі договори паенакопления жбк і цесії (покупки квартири по переуступці від третіх осіб). Обидва ці варіанти прийнятні, але не позбавлені підводних каменів, так що слід уважно вивчити можливі ризики і тексти документів до підписання.