Подовжений секатор для гілок або що можна зробити з зламаного секатора

25

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей. На вулиці осінь, саме час зайнятися садовими деревами, підготувати їх до зими. Саме тому пропоную вашій увазі варіант виготовлення подовженого секатора від автора ютуюб каналу «майстерня палича». Його автор зробив довжиною 2 м, під себе. Ви ж можете регулювати довжину на свій розсуд. Думаю, ця ідея буде якраз актуальна в цей час. Конструкція зовсім не складна і виготовлена на базі звичайного секатора, який у автора зламався. Змайструвати таке просте і в той же час корисне пристосувань, цілком під силу будь-якому бажаючому. Якщо ідея вас зацікавила, читайте статтю, дивіться відео під нею і беріть на замітку.

Матеріали:

* зламаний секатор, * профільна металева труба перетином 20х20 мм,* обрізок металевої смуги,* металевий пруток діаметром 10-12 мм,* два цвяхи,* болт з гайками,* тросик металевий.

Інструменти

* болгарка, * зварювальний апарат, * молоток,* пінцет (необов’язково), * дриль (можна шуруповерт або свердлильний верстат).

Крок 1.

І так, автор бере зламаний секатор, в ньому зламана ручка, а в іншому він в хорошому робочому стані і ножі ще нові і гострі, мабуть пластик попався не якісний. Спочатку автор знімає пружину, її не викидає, вона ще стане в нагоді. Потім за допомогою молотка знімає пластикові ручки.

Крок 2.

Потім автор бере два цвяхи і відступивши від капелюшків приблизно 1-1,5 см, надрізає їх болгаркою, але не до кінця. Цвяхи не обов’язково брати рівні. Потім надрізані кінчики автор приварив капелюшками до металевих пластин секатора навпроти один одного. Одну з пластин секатора автор вкоротив болгаркою приблизно на половину довжини.

Крок 3.

На цьому етапі автор бере відрізок профільної труби перетином 20х20 мм довжиною 2 м, це основа і ще один, такий же труби, але короткий, це як би ручка. Обидва відрізка автор зачищає по всіх сторонах болгаркою. Короткий відрізок прикладає до довгого з караю під кутом приблизно 30 градусів. На короткому, креслить лінію. По розмітці обрізає торець. Потім обидва відрізка зварює так, як показано на фото.

Крок 4.

На цьому етапі автор приварює секатор обрізаної пластиною до протилежного від ручки краю підстави. До іншої пластини секатора автор приварює гайку, утримуючи її пінцетом.

Крок 5.

Потім автор підібрав обрізок профільної труби (можна взяти шматочок листового металу товщиною 1,5-2,5 мм) на ньому накреслив контур необхідної деталі у вигляді літери г. Вирізав її болгаркою, обробив на шліфувальному верстаті (можна болгаркою). Потім приварив цю деталь до металевого прутка. Після зварювання на пластині поставив маркером мітки, виконав керненіе і просвердлив два отвори різного діаметру.

Крок 6.

Тут ми бачимо, як автор бере болтик, затискає його в лещатах і накручує гайку. Потім в болтику виконує болгаркою пропив, забігаючи вперед скажу, ширина пропила повинна збігатися з діаметром підібраного вами троса. Болтик буде встановлений в отвір пластини, раніше підготовленої деталі і закріплений там гайкою, ще одна гайка потрібна, щоб закріпити в прорізи тросик.

Крок 7.

На цьому етапі автор виготовляє останню деталь для пристосування. Бере смужку товщиною приблизно 3-4 мм і шириною 20-22 мм.з одного боку приблизно по середині свердлить отвір. Потім цей край обробляє і шліфує. Після приблизно креслить лінію і відрізає частину з отвором, вийшла вушко. Її автор приварює до ручки (відігнутої труби).

Крок 8.

І так всі деталі пристосування готові. Можна приступати до складання. Спочатку автор встановлює між пластинами секатора» рідну » пружину, насаджуючи її на гвоздики. Потім бере тросик і протягує його через труб-підставу наскрізь. Вийшов кінець фіксує в гайці пластини секатора за допомогою ось такої втулочки овального перетину. Інший кінець троса, як я вже писав раніше, він фіксує в прорізи болта гайкою. Довжина тороса між точками кріплення, повинна бути такою, щоб при натисканні на пруток (притиснувши його до ручки), на протилежно кінці підстави сходилися ножі секатора.

Далі автор обрізав зайвий трос і вкоротив пруток. Ось тепер інструмент повністю готовий. І автор відчуває його в справі, все працює відмінно.

На цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!!джерело (source)