Навіщо потрібен поріг для гаражних воріт і як його вибрати

11

Про різновиди і критерії вибору гаражних воріт сайт rmnt докладно писав. Найчастіше вони не утворюють герметичного закриття, їх встановлюють таким чином, що внизу залишається нехай невеликий, але помітний зазор, щоб ворота не терлися об підлогу. Спеціальні гаражні пороги вирішують цю проблему.

Як зрозуміти, що вам потрібно окремо купити поріг для гаражних воріт? все просто:

  1. всередину гаража потрапляють листя, інший дрібне сміття, заливається вода під час дощів і танення снігу. Вогкість всередині гаража небезпечна і для автомобіля, і для всіх металевих інструментів, які там зберігаються — з’явиться іржа. Та й просто ходити по калюжах неприємно.
  2. ворота гаража утеплені, як це можна зробити своїми руками, портал rmnt.ru раніше розповідав. Але все одно всередині недостатньо тепло взимку, протягує, холодок йде саме знизу. Значить, між воротами і підлогою є зазор.

Поріг купують і встановлюють, якщо гаражні ворота не ізольовані, не герметичні, а також якщо через вік і постійного використання ущільнювач зіпсувався, втратив свої якості. Наприклад, по нижньому профілю сучасних секційних воріт зазвичай йде ущільнювач, як в пластиковому вікні. Але з часом, на відміну від металевих деталей, він зношується і потребує заміни. Можна виправити ситуацію, купивши спеціальний гаражний поріг.

Гаражні пороги зазвичай роблять з м’якої, але міцної гуми, а також вінілу, пвх-каучуку. Матеріал не боїться вологи, не схильний до корозії, не змінює форму навіть при сильних морозах, машина буде спокійно заїжджати в гараж — це не твердий бордюр, який стане перешкодою для коліс. Висота гумового порога не перевищує 1-2 сантиметри, але цього більш ніж достатньо, щоб вода не потрапляла всередину гаража. Стандартна ширина — 12 сантиметрів, але вона може помітно варіюватися.

В першу чергу, вибираючи поріг для гаражних воріт, потрібно визначитися з розмірами. Продається він в рулонах, довжина може становити 3-6 метрів. Тобто, якщо у вас гараж на дві машини або ширина воріт перевищує три метри, вам потрібен гумовий поріг достовірніше. Ширина теж може бути різною, для більш надійного захисту і зручності заїзду в гараж варто вибрати гумовий поріг з ухилом по обидва боки.

На деяких порогах вгорі є спеціальна світловідбиваюча смуга безпеки червоного або жовтого кольору. Зручно в’їжджати і виїжджати, орієнтуючись на неї. Необхідно також звернути увагу на спосіб установки. У більшості випадків зробити це дуже просто:

  • пол під гаражними воротами очищається від пилу і сміття, якщо є плями від масла або бензину — теж потрібно прибрати.
  • на підлогу наносяться рідкі цвяхи, на які і кріпиться поріг, щільно притискаючись.
  • в процесі укладання потрібно стежити, щоб поріг ліг рівно, точно під воротами.

Іноді поріг кріпиться саморізами, але це не настільки вдалий і герметичний варіант, додатково все одно використовуються рідкі цвяхи.

Якщо у вашому гаражі розпашні або відкатні ворота, металевий поріг вже є, його можна доповнити гумовим або вініловим ущільнювачем. Кріпиться він по сторонам від уже наявного порога, забезпечуючи не тільки герметичність, але і зручний, «м’який» проїзд.

Варто гаражний гумовий поріг зі світловідбиваючою смугою близько 1,5 тисячі рублів за погонний метр. Не так вже й мало, враховуючи, що потрібно мінімум три метри, але деякі виробники дають довічну гарантію, запевняючи, що міняти поріг взагалі не доведеться, хіба що з самими воротами. Переконайтеся, що поріг підходить вам за розмірами, висоті зазору, буде сумісний з вашими воротами. І обов’язково купите, щоб в гаражі було сухо, чисто і тепло.