Ялівець лускатий-опис виду, кращі сорти з фото

16

Низькорослі сорти ялівців все частіше вирощують на ділянках російські садівники і дачники. Вони привносять фарб і красиво оформляють газони, квітники і схили. Однією з різновидів, що знаходять популярність, є ялівець лускатий.

У статті розповімо про те, як виглядає чагарник, чому подобається садівникам і ландшафтним дизайнерам і наскільки складно виростити його самостійно.

У природних умовах лускатий ялівець виростає в горах. Звичайне місце проживання-тайвань, китай. Чагарник відносять до кипарисовим. Кущ при сприятливих зовнішніх умовах росте кілька століть.

зовнішній вигляд рослини

лускатий ялівець відносять до видів хвойних низькорослих чагарників. крона – широка і гілляста, медленнорастущая. голки хвої мають довжину не більше сантиметра, ростуть часто, за рахунок чого чагарник здається густим і щільним.

колір хвої варіюється від насиченого зеленого до синьо-сизого.

В рік рослина стає найбільше на один сантиметр, як в ширину, так і в довжину. Вище півтора метрів ялівець лускатий не виростає.

Рослина видає тонкий хвойний аромат.

На рослині дворічного віку утворюються плоди – шишки овальної форми. шишки з’являються зеленими, потім змінюють колір на червоний і поступово стають бурими. Дозрівання шишок припадає на кінець весни.

ялівець лускатий :

як використовується в ландшафтному дизайні ділянки

Різні сорти лускатого ялівцю використовуються в ландшафтному дизайні присадибних ділянок, скверів, парків і садів. чагарник висаджують самостійно і укупі з іншими рослинами. здатність очищати повітря робить ялівець бажаним рослиною не тільки в заміських просторах, але і в містах.

застосування лускатого ялівцю в ландшафті поділяють на три основні стилі.

  1. японський . Використовуються сорти лускатого ялівцю і камені, укладені в якійсь послідовності.
  2. англійська . Стиль використовують для декору парків і скверів.
  3. французький . При такому стилі ялівці стрижуть, надаючи їм форму геометричних фігур і роблять симетричне висаджування чагарників.

лускаті ялівці використовують при створенні альпійських гірок, рабаток, рокаріїв, клумб. чагарник любить сусідство з туєю, карликовими ялицями, соснами, рослинами сімейства вересові.

особливо виглядає ялівець в оточенні троянд, лілій, флоксів та інших квітучих рослин.

корисний лускатий ялівець при вирощуванні на кам’янистій місцевості і схилах. він одночасно зміцнює і прикрашає подібного роду місцевість. Ландшафтні дизайнери висаджують ялівець поблизу штучних і природних водойм, навколо альтанок.

характеристика ялівцю лускатого: його зимостійкість, жаростійкість, оптимальні умови для росту і цвітіння

Більшість видів чагарнику вважаються невибагливими в догляді. Але не всі сорти лускатого ялівцю здатні переносити морози. частина з сортів не рекомендується вирощувати в сибіру і на півночі.

лускатому ялівцю необхідне сонячне світло, але не прямі промені, а розсіяні. притінення і легка півтінь дозволяють ялівцю рости в комфортних умовах. Відсутність світла зводить зростання чагарнику до нуля і негативно впливає на якість хвої. Рослина починає чахнути, втрачає красу і поступово в’яне.

ялівець не любить високого рівня грунтових вод. якщо води піднімаються вище півтора метрів, з’являється ризик захворювання кореневою гниллю і грибковими хворобами.

чагарник стійко переносить спеку і посуху. Грунт, що підходить для лускатого ялівцю – родюча, легка, пропускає воду і повітря.

причини популярності ялівцю лускатого, його переваги

ялівець лускатий має деякі переваги у порівнянні з іншими рослинами для прикраси ландшафту:

  • чагарник невибаглива і росте в багатьох регіонах росії,
  • високі декоративні властивості дозволяють створювати з ялівцем різні види ландшафтних композицій,
  • чагарник легко формується за допомогою обрізки,
  • відноситься до жаростійким рослинам,
  • уживається в сусідстві з більшістю хвойних, листяних і квітучих рослин.

об’єктивні недоліки і складності

недоліки і складності вирощування викликають неправильна посадка, невідповідне місце для вирощування і неправильний догляд. Якщо рослина висаджено з урахуванням вимог і не відчуває нестачі в світлі і догляді, воно не завдає незручностей власникам і успішно росте тривалий час.

популярні сорти ялівцю лускатого: фотопідбірка з коротким зазначенням особливостей кожного сорту

сорти лускатого ялівцю: відеоогляд:

блю карпет (blue carpet)

Успішно вирощується в кашпо і відкритому грунті. У віці десяти років виростає у висоту 0,6 м, що є швидким темпом для лускатих ялівців. Любить сонячне світло, добре переносить холод до -25 градусів. Не переносить заболочених ділянок і надлишку грунтової вологи.

ялівець блю карпет:

голден флейм (golden flame)

Назва обумовлена присутністю в зелені голок золотистого відтінку. Жовта суха хвоя робить чагарник недоглянутим, але сама не опадає, тому потрібно її видалення вручну. Любить сонячне світло, не переносить сильних холодів і відрізняється повільним зростанням. Періодично чагарник даного сорту потребує поливу.

флореант (floreant)

Хвоя ялівцю сорту флореант прикрашена множинними плямами жовтувато-коричневого кольору. Представники сорту виростають до 100 см, не вище. Однак розлога крона в діаметрі досягає двох метрів.

лодері (loderi)

Зовнішній вигляд ялівцю лодері схожий на кеглю і нагадує ялину. Виростає до півтора метрів заввишки і до метра шириною. Колір хвої-зелено-блакитний, кори – коричнево-сірий. Світлолюбний чагарник, допустима легка тінь в місці вирощування.

блю спайдер (blue spider)

Сорт має синьо-зеленим кольором хвої і розлогою кроною. Здатне вирости до півтора метрів заввишки і двох з половиною метрів шириною. Шишкоягоди пофарбовані в синьо-сизий колір. Добре переносить холод і витримує мороз до -35 градусів. Любить світлі ділянки і поживний грунт. Нерідко вирощується в міських просторах, так як легко переносить загазованої і підвищене забруднення повітря.

холгер (holger)

Сорт виростає у висоту до вісімдесяти сантиметрів, а ширина крони буває до метра. Хвоя має зелений відтінок з сріблястим відливом і жовтими закінченнями. Володіє морозостійкими якостями. Любить легку півтінь. Використовується при оформленні альпійських гірок і квіткових клумб, вигідно відтіняючи красу квітучих рослин.

мейєрі (meyeri)

Гілки стеляться вздовж землі, мають густу м’яку хвою зелено-сизого кольору. Погано переносить холод, тому потребує утеплення взимку. Колір хвої-зелено-синій, з сизим відливом. Підходить для вирощування в кашпо на верандах, балконах, терасах. Красиво виглядає при використанні на дахах і вікнах.

дрім джой (dream joy)

Виростає у висоту до вісімдесяти сантиметрів, в діаметрі – більше метра. Хвоя має зелений колір, верхівка чагарнику-жовта. Сонцелюбива рослина, віддає перевагу родючому пухкому грунту. Не любить сусідства інших рослин, краще росте самостійно, вважаючи за краще газони або клумби.

сорт ялівцю дрім джой:

блю стар (blue star)

Сорт відноситься до медленнорастущим. Максимальна висота-один метр. Гілки мають густу і щільну хвою. Колір хвої-блакитний, з сизим відливом і білими смугами. Сорт грунтопокривний, використовується при декоруванні садового ландшафту. Пристосовується до погодних умов різних регіонів, добре переносить холодний клімат.

ялівець блю стар:

блю свид (blue swede)

Має зелено-блакитну хвою зі срібним відливом. Не переносить холодів, тому не підходить для вирощування в холодному кліматі. Сорт низькорослий, не більше 60 см у висоту. Діаметр крони при цьому – більше 2,5 м. Переносить легку тінь, росте на будь-яких грунтах. Вирощується в міських просторах,Так як здатний виростати в умовах загазованості.

хуннеторп (hunnetorp)

Вічнозелений низькорослий сорт ялівцю. Має компактну крону і дрібну сріблясто-зелену хвою.

особливості вирощування даного виду ялівцю (лускатого). Можливі проблеми та їх вирішення

посів насінням

Вирощувати ялівець лускатий можна з насіння. Отримують їх з шишкоягод.

щоб зібрати посівний матеріал високої схожості, потрібно проводити збір з дозрілих шишок. підбирати шишки потрібно після їх потемніння. Зелені шишки є незрілими, насіння з них прорости не зможуть.

збір проводять в кінці літа або початку осені. шишки промивають у воді, розтирають, щоб насіння випало. Оболонку надрізають, щоб сходи отримати швидше, опускають в кислотний розчин і промивають. Потім знову перетирають, засипають золою і перекладають насіння наждачним папером. Витримують насіння три тижні, потім на місяць прибирають в холодильник, після чого проводять посів.

висаджування виробляють в суміш з піску і торфу, вміщену в дерев’яний ящик. або, дочекавшись весни, висівають насіння у відкритий грунт. Підбирають відповідне місце-освітлене сонцем і закрите від протягу, — роблять борозенки глибиною два сантиметри і проводять посів. Після посіву насіння поливають і мульчують. Саджанців дають вирости протягом трьох років, після чого готують до пересадки на постійне місце.

посадка саджанців ялівцю лускатого

посадочні ями готують за два тижні до пересадки кущів. глибина і ширина ями залежить від величини кореня. Якщо висаджується кілька кущів, дотримується дистанція не менше півметра між ямами. Дно ями викладається керамзитом, битою цеглою або плиткою. Цей дренажний шар дозволить уберегти кущі від надмірного зволоження і загнивання коренів.

Поверх дренажу висипають суміш піску, торфу і землі. Удобрити другий шар допоможе нітроамофоска. Яму поливають водою і залишають, щоб відбулася природна усадка.

саджанець ялівцю витягують з горщика або викопують із землі безпосередньо перед посадкою. кущ встановлюють в центр посадкової ями і розправляють коріння. Потім присипають землею, не утрамбовуючи. Важливо залишити кореневу шийку над поверхнею землі, засипати її не слід. Після посадки ялівець поливають відром води і мульчують пристовбурні кола. Мульча допомагає зберегти рівень вологи, перешкоджає вивітрюванню, вимерзання і перегріву кореневої системи.

догляд після посадки

Після посадки саджанець поливають, землю навколо періодично розпушують і прополюють. молоді саджанці вкривають на зиму, навіть ті, які відносять до морозостійких. вкривають кущі ялиновим гіллям, тканиною, мішковиною, покривним матеріалом. Навесні, з настанням тепла, укриття знімають, щоб не почалося утворення цвілі.

удобрюють ялівець до трьох разів на рік. навесні застосовують азотні добрива, компост. Восени-комплексні мінеральні добрива з вмістом фосфору і калію. Протягом сезону допустимо обприскування чагарнику з мінеральними препаратами. Використання свіжого гною заборонено, так як може нашкодити кореневій системі, перегрів її.

обрізка лускатого ялівцю:

можливими проблемами у вирощуванні ялівцю лускатого може стати розвиток хвороб і шкідників. найпоширенішими захворюваннями сортів є іржа, шютте, фузаріоз, альтернаріоз . Хвороби мають характер грибкових уражень і лікуються фунгіцидами, обрізанням щовесни і осінь. При великих ураженнях обприскування підсилюють і санітарну про різання проводять у міру необхідності. Всі уражені кущі виносячи за межі ділянки і спалюють. Популярні препарати: вектра, арцеріда, строби, квадріс, фітоспорін, гамаїр.

зрозуміти, що рослина уражена хворобою або комахами, можна за зовнішнім виглядом. кущі жовтіють, сохнуть, скидають хвою. Якщо поруч ростуть кілька кущів ялівцю, рекомендується відсадити уражений кущ, щоб уникнути поширення хвороби.

висновок

Ялівець лускатий-почвопокривна хвойна рослина, широко використовується в ландшафтному дизайні заміських будинків, міських парків і скверів.

Чагарник має більше десяти сортів, частина з яких є морозостійкими. Ялівець лускатий невибагливий, для повноцінного росту потрібно світлий ділянку саду, своєчасний полив, добриво і мульчування.

Росте чагарник повільно, але тривалість життя рослини обчислюється століттями при належному догляді і відповідних умовах вирощування.