Чим утеплити підлогу на теплій веранді. Способи утеплення веранди

17

Чим утеплити підлогу на теплій веранді. Способи утеплення веранди

Як утеплити веранду для зимового проживання? продумати можливості теплоізоляції бажано на початку будівництва, так як після — трудовитрати і фінансові вкладення зростають в кілька разів.

Щоб утеплити веранду своїми руками, необхідно змонтувати утеплювач на всіх поверхнях: підлоги, стін, стелі. Через високий вплив атмосферного середовища не всі види теплоізоляційних матеріалів можуть бути використані для вирішення даного завдання.

Кращим варіантом служать рулонні і плитні утеплювачі на основі натуральних мінералів. Вони досить повітро — і паропроникні, що сприяє збереженню матеріалу дерев’яного будинку і самої веранди.

Менш кращі для тераси штучні утеплювачі з пінополіуретану. Вони не проникні для повітря і пари, горючі. Їх краще розташовувати зовні, виготовивши попередньо каркас з бруса.

Починаємо з підлоги

Значно простіше поєднати процес будівництва веранди і її утеплення. Як правило, подібні конструкції виготовляються за каркасною технологією. Це полегшує процес закладки утеплювача як в стіни, так і підлогу, верхнє перекриття.

Перший етап підготовки конструкції до зимового проживання-утеплення підлоги на веранді. Після виготовлення фундаменту, на опори встановлюють нижню обв’язку з бруса перетином 150х150 мм.далі монтується решетування. Перед тим, як утеплити підлогу на веранді, брус обробляють захисним складам.

Далі, на брус перекриття кріпиться так званий чорнову підлогу веранди, з обрізних або необрізних дощок товщиною 25 мм.при наявності підпілля дане завдання вирішується порівняно легко. При відсутності необхідного простору під підлогою веранди, на бічні площини бруса в нижній частині, кріплять бруски 30х30, на які укладають чорнову підлогу.

Поверх закріплених дощок укладається утеплюючий матеріал. Для його захисту від вологи вистеляють шар пароізоляції. Так як нижнє перекриття з точки зору тепловтрат приміщення — саме ненадійне, необхідно укласти 2-3 шари утеплювача, чергуючи напрямки під кутом 90о.

Замість плитної або рулонної теплоізоляції використовують тверді матеріали, наприклад — засипають між балками керамзит. Поверх теплоізоляції укладають шар пароізоляції і виконують чистову обшивку підлоги.

Утеплюємо стіни

Утеплення веранди своїми руками продовжують ізоляцією стін. По периметру підлоги кріплять вертикальні бруски і фіксують їх за допомогою укосин і поперечних горизонтальних вставок. Зовні стіни обшивають оздоблювальним матеріалом того чи іншого виду. Попередньо зашиваючи поверхню пароізоляцією.

Між вертикальними стійками укладають утеплювач не менше ніж в два шари.

Як правило, щільність матеріалу дозволяє додатково його не фіксувати. Досить вирізати шматки мінеральної вати на 3-4 см ширше отвору, в який планується установка.

Після того, як всі стіни будуть утеплені, пришивається фінішний шар пароізоляції і виконується внутрішнє оздоблення стін.

Утеплення стелі

Неможливо виконати якісне утеплення веранди зсередини своїми руками без утеплення стелі. Каркас збирається аналогічно нижньому перекриттю, тобто на основі балок квадратного перетину з дерева. У разі послідовного проведення робіт стелю утеплюють до монтажу покрівлі. Для цього з нижньої сторони брусків перекриття виконується чистова обшивка стелі з попередньою установкою пароізоляції.

На чистову обшивку монтують утеплювач в кілька шарів і закривають пиріг чорновою стелею, на який здійснюють монтаж кроквяної системи. У разі відсутності окремого даху з горищем, поверх обшивки кріплять обрешітку і виконують монтаж покрівлі.

Веранда з дощок, як утеплити. Утеплюємо підлогу веранди

Фахівці відзначають той момент, що такі прибудови, як веранда і тераса, краще обмірковувати заздалегідь і передбачати їх в плані-проекті приватного будинку. Звичайно, і прибудоване приміщення може гармоніювати з усією архітектурою, але заздалегідь продуманий варіант утеплювати зручніше.

Утеплюючи прибудову, варто починати з підлоги. Якщо будинок будувався з дерева, то і для веранди використовується той же матеріал (найчастіше). Пол у веранді зазвичай створюється за допомогою укладання дерев’яних лаг на грунт, поверх яких будуть йти дошки. Ось з такою конструкцією і належить працювати, попередньо, правда, її доведеться розібрати.

Спочатку потрібно запастися витратними матеріалами і спеціальними інструментами:

 1. дерев’яними брусками;
 2. шурупами для деревини;
 3. утеплювачем (наприклад, мінеральною ватою, піноплексом або пінопластом);
 4. ножем (канцелярським або столовим, головне, щоб він був гострим);
 5. поліетиленовою плівкою або фольгою;
 6. монтажною піною;
 7. металізованим скотчем.

Отже, утеплення веранди своїми руками має наступну послідовність.

Спочатку знімаються дошки, щоб був доступ до лагам. Грунт застеляється поліетиленовою плівкою або фольгою. Таким чином створюється захисний бар’єр від проникнення вологи з землі. Якщо вона потрапить на утеплювач, але то він довго не прослужить.

Після того як гідробар’єр буде створений, між лагами розташовують бруски. Їх фіксація відбувається за допомогою шурупів.

Далі йде укладання утеплювача. Тут особливу увагу потрібно для заповнення порожнього простору. Необхідно контролювати, щоб матеріал щільно заповнював всі щілини. Щоб максимально виконати це завдання, ножем листи або рулони ріжуться на відповідні розміри.

Як тільки укладання утеплювача буде завершена, за допомогою монтажної піни заповнюються всі зазори. Після того як піна висохне, над підлогою натягують поліетиленову плівку, а її краю закріплюються скотчем.

В кінці дошки повертаються на свої місця.

Відразу хотілося б відзначити, що висота утеплювального шару повинна бути на 2-3 мм нижче, ніж висота самої підлоги. Це необхідно для того, щоб створювалася вентиляція. Саме від цього залежить, чи буде в просторі під підлогою накопичуватися волога, але ж вона може привести до загнивання дерев’яних елементів. Значить, така підлога недовго прослужить. До речі, за тією ж аналогією варто діяти і в разі утеплення підлоги в приватному будинку.

Утеплити прибудову зовні. Утеплюємо прибудову до будинку

Як утеплити прибудову до будинку своїми руками?

Багато власників приватних будинків для збільшення житлової площі вдаються до будівництва веранд і прибудов. В такому випадку, ніяк не обійтися без утеплення стін і підлоги в прибудові, що дозволить з комфортом проживати в ній взимку.

Якщо в стінах будуть щілини, а на підлозі не покладений утеплювач, то холод швидко проникне в приміщення. Крім того, не слід забувати і про вікна з дверима, які також повинні бути досить теплоізольовані. Технологія утеплення прибудови до будинку багато в чому залежить від того, з яких саме матеріалів побудовані її стіни.

Крім того, важливо брати до уваги і перекриття. А оскільки в більшості випадків прибудови не припускають наявність, то утеплювати доведеться і його.як правило, досить буде демонтувати покрівельний матеріал, і укласти на перекриття шар поліетиленової плівки з нахлестом, а зверху неї 10 см шар пінопласту. Можна здійснити утеплення перекриття прибудови і зсередини, зафіксувавши слойпрямо на стелю.

Як утеплити прибудову до будинку

Якщо прибудова до будинку буде повноцінним житловим приміщенням, то без її якісного утеплення не обійтися. Після перекриття, через яке також йде великий відсоток тепла, залишаються підлоги і стіни.

Тут можна піти двома шляхами, здійснити утеплення безпосередньо самого підпільного простору (що дуже трудовитратно), або ж використовувати, які укладаються в спеціальну обрешітку, якщо мова йде про дощатих підлогах.

Трохи інакше справи йдуть з утепленням бетонної підлоги в прибудові. Для вирішення даного завдання потрібно заливати додаткову стяжку або передбачати установку системи теплих підлог. Другий варіант, найбільш прийнятний, оскільки він дозволяє, і утеплити підлоги, і підтримувати їх комфортну температуру в зимовий період року.

Утеплення стін в прибудові

Особливої уваги заслуговують стіни в прибудові, особливо якщо вони зібрані з дерев’яних щитів. Кволі дерев’яні стіни в прибудові потребують обов’язкової гідро — і теплоізоляції, вітрозахисту, а можливо навіть і в зміцненні.

Як найбільш ефективний варіант в даному випадку, є, що дозволить одночасно вирішити кілька головних завдань. По-перше, пінополіуретан не боїться вологи, тому стіни дерев’яної прибудови будуть надійно захищені від гниття в процесіЕксплуатація.

По-друге, крім якісної теплоізоляції, напилення пінополіуретану на дерев’яні стіни, дозволить якісно герметизувати стики і зміцнити їх. Як правило, для цього достатньо і 5 см шару пінополіуретану, але можна, звичайно ж, і більше.

Слід зауважити, що всі перераховані вище рекомендації дають лише загальне уявлення про утеплення прибудови до будинку. З причини різноманітності конструкцій і матеріалів, які використовувалися при будівництві, роботи по теплоізоляції, як і технологія, можуть істотно відрізнятися.

Одне можна сказати напевно, щоб не довелося взимку опалювати вулицю, потрібно здійснити якісне утеплення прибудови, що буде запорукою комфортного проведення часу в ній, в будь-який час року.

Переробка старої веранди. Веранда на дачі своїми руками (41 фото): особливості та етапи будівництва

Різні за типом і розмірами, призначенням і зовнішнім виглядом веранди стали звичним доповненням до дачного будинку, місцем відпочинку в спеку і застіль літніми вечорами. Як зробити веранду на дачі, ми розповімо в статті, а також розглянемо деякі особливості юридичного, технічного та архітектурного характеру.

Будуємо веранду на дачі своїми руками-це просто і недорого.

Будівництво веранди

Вибір виду і розташування

Літня конструкція обійдеться дешевше.

Перш за все, ви повинні вирішити для себе, яку саме конструкцію ви хочете.

Для цього слід визначити такі моменти:

 • розташування споруди щодо будинку . Як відомо, веранда прилаштовується до лицьової частини фасаду там, де розташований розташований або збоку від нього, але не на задній стіні або десь ще;
 • розміри споруди . Веранда на дачній ділянці повинна вдало вписатися в загальний стиль споруди і не стати занадто громіздкою, при цьому тісною вона також бути не повинна. Зазвичай довжину роблять від 4 до 7 метрів, а ширину – від 2.5 – 3.5 метрів;
 • матеріали споруди . Тут все гранично просто: матеріал веранди повинен збігатися з матеріалом будинку, або хоча б включати їх в свою конструкцію. Прилаштовувати пластикові конструкції до каменю або металеві до дерева неприпустимо через очевидну невідповідність, якщо не сказати каліцтва;
 • відкрита або закрита це буде конструкція, чи буде опалюватися в зимовий період або служити лише літнім приміщенням . Відразу вирішується питання: «чим закрити веранду на дачі?»- це може бути дерево або цегла, каркасна конструкція, скло та інші матеріали, що гармоніюють з будинком і оточуючими об’єктами ділянки;
 • ціна питання . Від цього буде залежати, які саме матеріали і технології ви зможете собі дозволити, а також наскільки надійним і довговічним вийде споруда.

Санвузол на веранді. Перепланування веранди під ванну кімнату в приватному будинку

Ремонт нашого нового будинку ми почали з облаштування ванної кімнати. Під санвузол переробили веранду, збільшивши висоту. Вийшла кімната 2х2, 5 м.

Зробивши підведення каналізаційних труб, перейшли до обробки ванної кімнати . На стіни і стелю ми поклали рулонний фольгований утеплювач, а на підлогу – пінополістирол. Далі стіни і стеля обшили вологостійким гіпсокартоном – так вдалося вирівняти стіни і заховати непотрібні труби, а за рахунок простоти монтажу економився час.

Стеля вирішили зробити білим, тому обмежилися звичайною потяжкой з сатенгіпса. На решту площі поклали плитку. Вибираючи плитку, орієнтувалися на вартість, тому вирішили звести декор до мінімуму. Нам сподобалася плитка» фіджі», поверхня якої була ребриста, а сам розмір плитки 30х45 см дозволяв швидко укладати її. Для стін вибрали світлий варіант, для підлоги – темний. Кут кімнати прикрасили комбінацією плитки двох кольорів з гілкою сакури.

З метою економії води і часу ми вирішили встановити душову кабіну , але про всяк випадок вирішили взяти бокс прямокутної форми 1500х90 см з високим піддоном, в якому так само можна приймати ванну і робити гідромасаж. Проведений він був в китаї.

Унітаз вибрали фірми colombo. До нього підібрали не дуже велику, але глибоку раковину з тумбочкою і дзеркало цієї ж фірми.

У ванній ми поставили пральну машину.

Над дзеркалом встановили вентилятор, а вимикач сховали збоку на шафці. З метою провітрювання ми встановили відкриваються пластикове вікно . Воно прикрите жалюзі з натурального дерева.

Полотенцесушитель у нас саморобний з тонкої залізної труби, яку пофарбували білою фарбою. Ще в кімнаті є батарея.

Стельового світильника і підсвічування на дзеркалі цілком вистачає для освітлення.

Ванна кімната виконана в жовтувато-коричневих тонах, вона тепла і затишна.

Як утеплити веранду під ванну кімнату. Два напрямки в утепленні

Обмовлюся, що верандою прийнято називати відкрите або засклене приміщення, прибудоване або вбудоване в основну будівлю. Примітно, що про опалення тут мова не йде, отже, утеплювати як дощату, так і кам’яну прибудову можна лише іншими способами.

Варіант 1: склопакети

Одинарний (зліва) і подвійний (праворуч) склопакети

Раз вже мова йде про утеплення веранди в дерев’яному будинку (цегляному, кам’яному), то, безумовно, тут мається на увазі не відкрите, а засклене приміщення:

 • основним джерелом холодної температури в даному випадку є вікна, яких тут, звичайно, дуже багато, але це, на жаль, невід’ємна частина такого приміщення;
 • отже, можна міркувати так — якщо ми не можемо зменшити кількість вікон у даному приміщенні, які є основним джерелом холоду, значить, треба якось зменшити провідність цього містка;
 • єдине, що ми можемо зробити в цьому випадку, це встановити рами (пластикові, алюмінієві, дерев’яні зі склопакетами (одинарними, подвійними, потрійними);
 • звичайно, при такому склінні значно зросте ціна вікон, зате ви отримуєте якісні вироби, які ніяк не зроблять гірше інтер’єр або екстер’єр приміщення, а навіть поліпшать його;
 • звичайно, не можна нехтувати і самими рамами, особливо якщо вони з алюмінію, який є чудовим термопровідником;
 • якщо вітражі будуть зроблені саме з цього матеріалу, то подбайте про те, щоб це був «теплий» алюміній, наприклад, як на верхньому схематичному зображенні.

Як би ви не збільшували потужність теплоізоляції стелі , стін і підлоги своїми руками, всі ваші старання зійдуть нанівець з одинарними вітражами. Це буде те ж саме, як якщо б ви наділи шапку і черевики, але при цьому залишалися в одному нижній білизні на морозі.

Варіант 2: підлога, стеля, стіни

Утеплення підлоги в дерев’яному будинку мінеральною (базальтової) ватою

Одним з найпотужніших джерел холоду в приміщенні може бути підлога, на якому відсутня гідро — і термоізоляція, особливо, якщо будівля розташована в північних регіонах нашої країни. Почнемо з гідроізоляції.

Будь-яка волога субстанція є чудовим провідником холоду, не кажучи вже про такі проблеми, як вогкість і гниття. Отже, якщо відсічна гідроізоляція не була застелена при будівництві, то її потрібно змонтувати зараз.

Це може бути руберойд або щільна поліетиленова плівка (я не згадую про паропроникною плівці — вона занадто дорога, до того ж без неї можна цілком обійтися).

А тепер — про матеріали для утеплення. Наприклад, мінеральна вата, пінопласт, екструдований пінополістирол і, звичайно ж, керамзит — найдешевший і надійний компонент заміського будівництва.

Хочу також сказати про пісочної подушці, якщо ви, звичайно, будете її підсипати. Гідроізоляцію слід стелити нема на неї, а під неї — так ми зведемо до мінімуму кількість вологи знизу.

Керамзит на горищі

Стелю можна утеплити, як зсередини, так і зовні — все залежить від того, який дах на вашій веранді і, звичайно, від вашого бажання. З приводу матеріалу тут можна сказати те ж саме, що і для підлоги, але все залежить від місця його розташування — знизу, звичайно, набагато зручніше використовувати пінопласт або мінеральну вату.

Але, якщо врахувати, що веранди в основному мають односхилий дах, то горища там немає, отже, в 99% випадків утеплювач доводиться підшивати знизу, тобто, робити внутрішній монтаж.

Металева решетування для гіпсокартону і мінеральна вата

Для того щоб зробити внутрішнє утеплення, вам доведеться монтувати будь-якої з підвісних стель, наприклад, такий, як на фото вгорі, для гіпсокартону . Але утеплення веранди зсередини своїми руками таким способом може вийти не завжди з самої банальної причини-низьких стель, які, ну просто неможливо опустити ще на 5-6 см.

В такому випадку залишається тільки одне —Встановити будь-якої утеплювач під покрівельним матеріалом, тільки з хорошою гідроізоляцією. А це вже буде складніше, так як доведеться демонтувати, а потім знову монтувати покрівлю.

Зовнішнє утеплення найбільш ефективно

Ну, і нарешті, давайте розглянемо, як утеплити холодну веранду під житлове приміщення всередині або зовні по стінах. Помічу, нового тут нічого сказати не можна. У таких випадках, як правило, використовують мінеральну (краще базальтову) вату або пінопласт.

Товщина матеріалу вже безпосередньо залежить від потреби, тобто — від товщини стін і клімату регіону. Тут є один маленький нюанс — якщо утеплювач встановлювати зовні, то він принесе більше користі, ніж зсередини, а його ефективність ви зможете побачити на діаграмі, наведеній вище.

Ще один момент — утеплюючи приміщення зовні пінопластом, ви отримуєте можливість «мокрої обробки». Тобто, ви можете облицювати веранду декоративною штукатуркою прямо по пінопласту (звичайно, з армуючої штукатурною сіткою).

Відео помилка утеплення підлоги в будинку. Пароізоляція для підлоги.