Як утеплити лоджію зсередини

509

Лоджію цілком можна було б назвати додатковою кімнатою в квартирі, але, на жаль, багато її використовують тільки в літній час, так як вона спочатку не має утеплення, і туди не виведені батареї опалення.

Як утеплити лоджію зсередини

Щоб знати, як утеплити лоджію зсередини, потрібно розглянути різні способи і матеріали, які застосовують для цього процесу.

Відразу ж потрібно відзначити, що батареї опалення, встановлені у квартирі, виносити на балкон або лоджію заборонено. Тому, доведеться обходитися іншими варіантами приведення лоджії до стану повноцінного житлової кімнати за допомогою різних утеплювачів.

Зміст статті

 • 1 Термоізоляційні матеріали, застосовувані для утеплення лоджії
 • 2 Підготовка лоджії до утеплительным робіт
  • 2.1 Гідроізоляція поверхні
 • 3 Як утеплити лоджію зсередини — монтажні роботи
  • 3.1 Утеплення стелі
  • 3.2 Утеплення підлоги лоджії
  • 3.3 Відео — Утеплення підлоги лоджії з застосуванням лад
  • 3.4 Утеплення стін лоджії
  • 3.5 Відео — Утеплення лоджії эктрудированным пінополістиролом
 • 4 Утеплення пінополіуретаном
  • 4.1 Відео — Як проводиться напилювання пінополіуретану
 • 5 Дизайнерські рішення оформлення лоджії
  • 5.1 Відео — Як утеплюється лоджія

Термоізоляційні матеріали, застосовувані для утеплення лоджії

Якщо раніше магазинний асортимент утеплювальних матеріалів був невеликий, то сьогодні їх продається досить велика кількість. Це дозволяє вибрати відповідний залежно від планованої системи утеплення та кліматичних умов регіону.

Мінеральна вата

Мінеральна вата традиційний утеплювач, перевірений часом. Вона не втратила своєї популярності і сьогодні, тим більше що в останні роки цей термоізолятор модернізується і проводиться в різних формах.

Як утеплити лоджію зсередини

Мінеральна вата залишається одним з найбільш ефективних утеплювачів

Мінеральна вата може бути скловолокнистої, кам’яної та шлакової. Випускається вона у матах і рулонах, мають товщину від 20 до 200 мм і різні габарити. Цей матеріал досить пластичний, тому з ним дуже зручно працювати. Крім цього, вату легко різати звичайним будівельним ножем.

Дуже важливими її властивостями є низька тепло і звукопровідність, тому вата добре гасить звуки ззовні і зберігає внутрішнє тепло в приміщенні.

Однак, необхідно пам’ятати, що, працюючи з цим утеплювачем, необхідно передбачити засоби для захисту дихальних шляхів, очей, шкіри обличчя та рук від мікроскопічних частинок, які відокремлюються від матеріалу. Особливо обережно потрібно працювати зі скловатою, так як її непомітні часточки можуть упиватися в шкірні покриви і слизові оболонки, дратуючи їх і викликати свербіж. Найменше шкідлива в роботі базальтова кам’яна вата.

Спінений полістирол (пінопласт)

Пінопласт теж часто застосовуваний матеріал, так як він доступний за ціною і добре тримає тепло у приміщеннях, а також його легко монтувати до відносно рівних поверхнях.

Як утеплити лоджію зсередини

Звичайний пінопласт цілком може застосовуватися для утеплення лоджії

Пінопласт є відмінним утеплювачем і звукоізолятором, він легкий по вазі і має гладку поверхню, тому при правильному монтажі їм навіть можна вирівняти стіну.

Матеріал випускається різної товщини від 20 до 200 мм, а також він може мати різну щільність це дозволяє вибрати потрібний варіант. Потрібно знати, що чим вище щільність, тим гірше термоізоляційні якості, але матеріал з високою щільністю легше встановлювати і кріпити, а також він витримує великі навантаження.

Якщо пенопласт сверху буде накриватись більш щільним матеріалом, наприклад, фанерою, то краще вибирати утеплювач з меншою щільністю він краще збереже тепло і звукоизолирует приміщення.

За умови, коли пінопласт повинен не тільки утеплити, але і вирівняти поверхню, потрібно вибирати варіант з максимально високою щільністю, а ще краще застосувати эктрудированный пінополістирол.

Екструдований пінополістирол

Цей тип утеплювача за своїм хімічним складом, в принципі, є аналогом звичайного пінопласту, при його виробництві застосовується зовсім інша технологія. Його виготовляють экструзивным методом, який допомагає досягти високої щільності матеріалу. Таким утеплювачем часто покривають насипний підлогу, і він добре вирівнює і тримає поверхню. На відміну від звичайного пінопласту, екструдований майже не піддається деформації при механічній дії навіть при ходінні по ньому він не промінается, тому його часто використовують для верхнього покриття підлоги.

Як утеплити лоджію зсередини

Екструдований пінополістирол набагато практичніше і надійніше пенопалста

ЕППС виробляється різної товщини, а листи, що мають 20 мм і більше, зазвичай мають спеціальний шпунт для з’єднання панелей в єдину площину без щілин.

Такий матеріал можна різати будівельним ножем, завдяки замкової частини він легко вкладається, листи зазвичай скріплюються між собою за допомогою «рідких цвяхів» або монтажної піни.

Перевага пінополістиролу перед звичайним пінопластом не тільки в його щільності, але й у низької горючості.

Потрібно сказати, що цей матеріал досить недешевий за ціною, але для підлоги лоджії його потрібно зовсім небагато, тому можна його собі дозволити.

Пінополіетилен

Цей матеріал виготовляється в матах і рулонах. Він може мати різну товщину самий тонкий рулонний пінополіетилен в 2 мм використовують для підкладки під ламінат, а самий товстий, до 20 мм застосовують і як самостійний утеплювач або у комплексі з іншими матеріалами.

Як утеплити лоджію зсередини

Рулон фольгованого пінополіетилену

Найбільш ефективний пінополіетилен, має фольговані покриття (його ще називають теплоотражателем), так як він дійсно здатний відображати тепловий потік в потрібному напрямку в кімнату, утримуючи його всередині приміщення. Для того щоб матеріал працював правильно, його встановлюють або укладають фольгированной стороною в бік кімнати.

Пінополіетилен в матах теж використовується для утеплення стін і підлоги, але рідше, ніж рулонний матеріал. В основному його використовують для виготовлення килимків різної товщини для занять спортом і дитячих ігор.

Підготовка лоджії до утеплительным робіт

Як утеплити лоджію зсередини

До початку ремонту лоджія може мати абсолютно непривабливий вигляд

Визначитися з утеплювачем можна тільки після того, як буде обраний метод утеплення, але перш ніж говорити про його способи, потрібно знати, як підготувати приміщення до подальших процесів. Яка б технологія термоізоляції не була обрана, підготовка лоджії проходить однаково. Її необхідно провести для того, щоб через тріщини і щілини волога не могла проникнути під утеплювач, який від цього почне псуватися, втрачати свої властивості, і його функціональність зійде нанівець, а значить, вся робота буде проведена марно. Тому, не варто нехтувати підготовчими заходами або економити на них.

Підготовка стін, стелі і підлоги проходить в певній послідовності.

1. Першим кроком йде очищення поверхонь від цементних наростів, старої фарби і інших виступаючих елементів, які будуть заважати подальшій роботі. Обов’язково видаляються слабкі відшарувалися або кришаться ділянки до «здорового» бетону.

2. Потім проводиться ретельне прибирання пилу і сміття з поверхні підлоги. Пил потрібно обов’язково зібрати пилососом, так як необхідно виявити тріщини різної величини в плитах і стінах.

3. Після прибирання можна переходити до роботи по закладенню різного виду отворів, щілин на стиках плит і невеликих тріщин.

 • Великі і дрібні тріщини розширюються, прочищаються, при необхідності змочуються водою і заповнюють герметиком або цементним ремонтним розчином.
Як утеплити лоджію зсередини

Закладення тріщин герметиком

 • Щілини між плитами також потрібно розширити, пробрызгать водою з пульверизатора і заповнити монтажною піною.
Як утеплити лоджію зсередини

Всі шви і щілини необхідно закрити монтажною піною

 • Крім цих вад, бетонних плитах можуть виявитися вибоїни та сколи їх теж необхідно закрити. Вони не будуть заважати рівності кріплень, але в них може збиратися конденсат при перепадах температур. Для їх вирівнювання з загальною поверхнею підійде цементний розчин з добавкою з клею ПВА.

4. Після просихання всіх забитих ушкоджень, зрізаються надлишки застиглої піни та герметики, а потім всі поверхні покриваються грунтовкою. Цей склад зміцнить поверхню, стане захистом від виникнення цвілі.

Гідроізоляція поверхні

Далі, необхідно провести гідроізоляційні роботи статі і нижньої частини стін, на ту висоту, на яку буде піднято фінішне покриття.

Гідроізоляція проводиться різними способами, і з них можна вибрати прийнятний для виконання:

 • Укладання рулонних гідроізоляційних матеріалів найчастіше для цього вибирається руберойд. Його клеять на підігріту пальником бітумну мастику. Сьогодні проводиться вдосконалений руберойд, має більш високу еластичність і власний склеювальний шар мастики, який також розігрівається пальником.
Як утеплити лоджію зсередини

«Гаряча» укладання руберойду

 • Просочення спеціальними проникаючими речовинами цей вид матеріалу застосовується на бетонних поверхнях. Якщо підлоги покриті кахельною плиткою, то цей спосіб гідроізоляції не підійде.

Такий вид гідроізоляції наноситься в декілька шарів, кожен з яких проникає в товщу плити значну глибину, крісталлізуясь всередині і закриваючи всі дрібні пори в бетоні.

Наносити склад на підлогу і стіни треба дуже обережно, надівши рукавички, щоб уникнути отримання опіку.

 • Для плиткового статі підійде покриття підлоги рідкою гумою, яка наноситься за допомогою широкої кисті на вузьких поверхнях і валиком на великих площинах. Для цього іноді розливають складу окремими калюжами і розподіляють валиком.

Завдані рідини, висихаючи, утворюють на підлозі і стінах плівку, яка надійно захистить плиту лоджії від проникнення вологи ззовні.

 • Ще один спосіб гідроізолювати бетонні покриття це водостійкі штукатурні суміші. Їх наносять пензлем або шпателем, розрівнюючи на поверхні.
 • «Народним способом» можна назвати покриття підлоги і стін густотертой олійною фарбою. Такий спосіб краще підійде для стін, оброблених плиткою, так як погано підготовлена під фарбу бетонна поверхня буде швидко її вбирати.

Для бетонної поверхні можна використовувати спеціальні фарби на акрилово-латексній основі.

 • Доступним способом гідроізоляції є укладання щільної поліетиленової плівки. Її настилають підлогу з заходом на стіни, на висоту майбутньої підлоги. Дуже важливо правильно укласти матеріал в кутах лоджії це потрібно зробити таким чином, щоб плівка утворювала своєрідну ємність, яка захистить утеплювач. На стінах плівку закріплюють будівельним скотчем.

Будь-який з цих способів захистить від проникнення вологи в приміщення лоджії, а значить – і від ризику виникнення освіти чорної цвілі, з якою дуже важко боротися.

Як утеплити лоджію зсередини — монтажні роботи

Після остаточного висихання гідроізоляції, можна переходити безпосередньо до процесу утеплення.

Утеплення лоджії з застосуванням решетування на стінах, стелі та підлозі це найпоширеніший і, мабуть, зручний на сьогодні спосіб. Він досить просто і швидко втілюється в життя, якщо заздалегідь підготовлені поверхні приміщення і необхідні матеріали.

Як утеплити лоджію зсередини

Приблизна схема утеплення лоджії з використанням обрешітки

Зазвичай утеплення лоджії починають зі стелі, але можна це робити зі стін або підлоги, кожен майстер вирішує сам, головневиконувати роботи якісно.

Утеплення стелі

 • Термоізоляційні роботи на стелі проводять різними способами, в залежності від обраного утеплювача. Але спочатку краще всього закріпити на всю його поверхню тонкий пінополіетилен з фольгированной поверхнею це стане хорошою основою під обрешітку і шар основного утеплювача.
Як утеплити лоджію зсередини

Перед кріпленням решетування доцільно відразу прокласти шар фольгованого утеплювача

Пінополіетилен закріплюється на двосторонній будівельний скотч або на клей «Момент» його точково розподіляють на стелі, а зверху притискають утеплювач. Лист пінополіетилену необхідно загорнути на стіни на 150 ÷ 200 мм – цей загин стане додатковим ізолятором для стиків стелі та стін.

Так як далі на цей шар утеплювача буде встановлюватися решетування, його потрібно закріпити так, щоб він протримався до її монтажу.

 • Далі, зверху утеплювального матеріалу монтується решетування. Її можна зробити з дерев’яного бруска або металевого оцинкованого профілю, який зазвичай застосовують для гіпсокартонних конструкцій.

І одна, і інша решетування добре підійде для укладання між її елементами мінеральної вати або пінопласту. Елементи обрешітки кріпляться на відстані один від одного, рівному ширині утеплювача, щоб він щільно встав між ними. При використанні мінеральної вати цей інтервал можна скоротити на 30 ÷ 50 мм – так буде навіть краще для максимально щільної установки.

Як утеплити лоджію зсередини

Укладання матів в осередку стельової обрешітки

 • Наступним етапом укладається утеплювач. Мінеральна вата пластичний матеріал, тому щільно встає між брусками. Пінопласт має жорстку структуру, тому іноді між елементами обрешітки і утеплювачем утворюються невеликі щілини. Їх необхідно заповнити монтажною піною, щоб уникнути утворення містків холоду.
Як утеплити лоджію зсередини

Утеплення стелі з допомогою пінопластових плит

 • Утеплювач закривається по напрямних решетування гіпсокартонними листами або ж дерев’яною вагонкою.
Як утеплити лоджію зсередини

Міцні плити піноплекс можна кріпити безпосередньо до поверхні стелі

Іншим способом утеплення є закріплення екструдованого пінополістиролу безпосередньо до бетонної стелі.

Як утеплити лоджію зсередини

Дюбеля-«грибки» для кріплення утеплювача

Кріпити мати утеплювача до стелі потрібно спеціальними пластиковими грибками. Для цих кріплень через утеплювач в бетонній стіні висвердлюють отвори, в нього встановлюється грибок, а потім у нього акуратно забивається пластиковий цвях.

Утеплення підлоги лоджії

Підлогу лоджії теж утеплюється різними способами це може бути суха стяжка, підняття підлоги за допомогою лаг або просто настил екструдованого пінополістиролу на бетон. Останній спосіб не дасть належного ефекту, він просто допоможе зробити підлогу не занадто холодним.

 • Утеплення з застосуванням лад самий застосовуваний і ефективний спосіб.

Лаги можуть укладатися на бетон, або ж бути підняті на потрібну висоту з допомогою різних пристосувань для цього застосовуються металеві утримувачі, шпильки, регульовані млм саморобні підставки.

Як утеплити лоджію зсередини

Лаги, виставлені на металеві П-подібні тримачі

Металеві утримувачі здатні підняти направляючі підлоги на певну висоту, і якщо її буде достатньо для вирішення проблеми з утепленням, то це дуже хороший варіативностінт для кріплення лаг.

Якщо лоджія має стандартну ширину, то на ній досить встановити три ряди лад.

Власники прикріплюються до бетонної основи, потім на кожен з них надівається утеплювач. В комплексі з такими кріпленнями зазвичай застосовують один з видів мінеральної вати. Від неї відрізається квадратний шматок, у ньому роблять два отвори, через які утеплювач і надягають на стійку.

Як утеплити лоджію зсередини

Для початку утеплювач укладається біля кожної стійки

Коли всі лаги будуть закріплені у власника і вивірені по горизонталі, укладається основний утеплювач на всю поверхню підлоги. Потім краще всього укласти ще один шар мінеральної вати вона повинна бути піднята майже на рівень лад.

Як утеплити лоджію зсередини

Укладання плит мінеральної вати між лад

Зверху утеплювач укладається пароізоляційна плівка її прикріплюють до лагів скобами.

На лаги прикручується фанера товщиною в 10 мм. Всі щілини між стіною і фанерою закладаються монтажною піною. Після просихання, вона зрізається. А зверху фанери укладається декоративне покриття.

Іншим варіантом можуть бути металеві або пластикові регульовані підставки, які легко встановлюються на потрібну висоту. Вони зручні в тому випадку, якщо підлога на лоджії не зовсім рівний, а з допомогою підставок лаги нескладно буде виставити строго горизонтально. Використовуючи такі пристосування, можна відмовитися від стяжки.

Як утеплити лоджію зсередини

Один з типів зручних регульованих стійок для лаг

На підставки встановлюють і закріплюють лаги, і тільки потім їх ставлять і прикручують до підлоги і вирівнюють по висоті.

Інші роботи по розміщенню утеплювача і покриття виробляються так само, як і монтаж з використанням металевих власників.

Якщо не вдалося знайти вищеописаних підставок, або їх монтаж здався занадто складним, а підняти підлогу на рівень порогу балконних дверей неодмінно потрібно, то підійде решетування, встановлена на підставки, виготовлених з тих же брусків.

Як утеплити лоджію зсередини

Виставити лаги можна і за допомогою саморобної дерев’яної конструкції

Виставляти таку конструкцію, при нерівностях підлоги, набагато складніше, але зробити це можливо. Така решетування обов’язково повинна кріпитися до стін лоджії.

Інша робота проводиться так само, як і в двох попередніх випадках.

Якщо на балконе планується влаштовувати додаткову кімнату, а утеплюють її для того, щоб холодне повітря не проникав у квартиру, то не потрібно піднімати підлогу до рівня порогу. Досить того, щоб утеплювач був покладений на висоту лад, закріплених на тонкий пінополіетилен, покладений на бетон.

У цьому випадку лаги просвердлюються наскрізь і закріплюються за допомогою анкерних кріплень. Між лад, і по стінах укладається мінеральна вата або пінопласт, закривається пароізоляцією і фанерою.

Відео — Утеплення підлоги лоджії з застосуванням лад

 • Останнім часом все частіше для утеплення використовують насипний підлогу (суху стяжку), який складається з керамзиту дрібної фракції і гипсоволоконних плит. При необхідності таку підлогу укладається в два шари.
Як утеплити лоджію зсередини

Один з варіантів утеплення підлоги — насипна «суха» стяжка

Для того, щоб провести монтаж такого утеплення, на гідроізоляційному матеріалі встановлюються тимчасові маячки для вирівнювання по них насипаної суміші. Крім цього по стінах, на висоту майбутньої стяжки, закріплюється демпферна стрічка, яка покриття обереже про деформації при будь-яких температурних перепадах.

Як утеплити лоджію зсередини

Перед засипанням обов’язково встановлюється еластична демпферна стрічка

Найчастіше таку підлогу на лоджії вирівнюється частинами через незручності роботи в обмеженому просторі. Вирівнявши одну ділянку і покривши його гипсоволоконными панелями, можна переходити до наступного. Процес вирівнювання необхідно постійно контролювати за допомогою будівельного рівня.

Укладати плити починають з кута лоджії, використовуючи наявні на них пази, які промащуються «рідкими цвяхами» і накладаються один на одного, утворюючи цілісне покриття.

Як утеплити лоджію зсередини

З’єднання панелей підлоги, виконаного за технологією «сухого» стяжки

Коли панелі будуть покладені повністю, щілини між ними і стінами заповнюються монтажною піною.

Поверхня виходить досить жорстка, і на неї можна укласти будь-які декоративні покриття, в тому числі посилити утеплення інфрачервоною плівкою.

 • Центральне водяне опалення виводити на балкон або лоджію забороняється, але можна цілком організувати електричний підігрів приміщення. Найкращий і економний варіативностінт прі це – відразу передбачити на підлозі установку інфрачервоної обігрівальної плівки.
Як утеплити лоджію зсередини

Плівковий підігрів підлоги допоможе підтримувати на лоджії оптимальну температуру

Плівка інфрачервоного підлоги повинна укладатися на жорстку ізольовану поверхню. Однак, якщо покласти її на бетонну основу, те належного ефекту від її роботи одержати неможливо, Вона буде функціонувати правильно, є створити необхідні умови, які полягають в тому, щоб тепло від плівки було збережено і спрямовано в сторону лоджії, а не йшло в бетонну підлогу і стіни.

Для цього плівка укладається на вже утеплений і вирівняну підлогу, під декоративне покриття. Детальніше ознайомитися з технологією монтажу плівкового інфрачервоного обігріву підлоги можна на відповідній сторінці нашого порталу.

Утеплення стін лоджії

Процес утеплення стін проводиться в тій же послідовності, що і інших поверхонь приміщення лоджії. Його теж можна виконувати різними способами, із застосуванням обрешетування або встановленням жорсткого утеплювача, з прикріпленням його до стіни клеєм або монтажною піною.

Як утеплити лоджію зсередини

Утеплення стін плитами екструдованого пінополістиролу без обрешітки

 • Встановлення піноплекс проводити досить просто, якщо заздалегідь підготувати необхідні за розміром панелі.

На зворотну сторону утеплювача наноситься клейка речовина, і панель притискається до стіни так облицьовується всі вертикальні поверхні. Для надійності проводиться фіксація панелей за допомогою пластикових «грибків»

 • Найбільш поширений варіант утеплення із застосуванням обрешітки стін, тому що, застосувавши його, можна використовувати будь-термоізоляційний матеріал.

Обрешітку роблять із брусків або металевого профілю.

Рекомендовано, перед установкою решетування, на всі поверхні закріпити фольгований пінополіетилен, який значно посилить ефективність будь-якого утеплювального матеріалу.

Як утеплити лоджію зсередини

Суцільне покриття стін фольгованим полиэтеленом створить своєрідний «термос», ефективно утримує тепло в приміщенні лоджії

 • Зверху цієї підкладки кріпиться решетування. Її напрямні розташовують на відстані один від одного, рівному ширині або довжині утеплювальних матів.
Як утеплити лоджію зсередини

Установка дерев’яної обрешітки на стіни

 • Далі, укладається або встановлюється вибраний теплоізоляційний матеріал.
Як утеплити лоджію зсередини

Утеплення стін пінопластом …

Як утеплити лоджію зсередини

… або мінеральною ватою

 • Утеплювач рекомендовано закрити пароізоляційною плівкою, яку закріплюють на дерев’яних брусках скобами, а при використанні металевої обрешітки, його можна закріпити по верхньому і нижньому краю.
Як утеплити лоджію зсередини

Закріплення пароізоляційної плівки

Заключним етапом утеплення стін є обшивка декоративним матеріалом, таким як вагонка, або ж основою під фарбування або обштукатурювання, наприклад, гіпсокартоном.

Відео — Утеплення лоджії эктрудированным пінополістиролом

Утеплення пінополіуретаном

Цей спосіб найчастіше використовується для утеплення дахів, стін зсередини і зовні в приватних будинках. Але, завдяки швидкості і зручності монтажу, сьогодні цим способом утеплюють балкони і лоджії.

Як утеплити лоджію зсередини

Сучасний спосіб утеплення — напилення пінополіуретану

Пінополіуретан напилюють на стіни за допомогою спеціального обладнання, і таким утепленням займаються профільні компанії.

Однак, перш, ніж їх запрошувати для напилення подібного утеплювача, стіни потрібно підготувати, зробивши на них риштування. Вона буде своєрідним каркасом для напилюваного і розширюється теплоізолятора, а також для закріплення декоративного оздоблювального матеріалу.

Перевагою цього способу утеплення є те, що при напиленні матеріал, розширюючись, закриває всі щілини, роблячи поверхню абсолютно не продувається, без містків холоду. Пінополіуретаном покривають не тільки стіни, але також і стеля та підлога.

Відео — Як проводиться напилювання пінополіуретану

Дизайнерські рішення оформлення лоджії

Хотілося б показати кілька варіантів утеплених лоджій. Можливо, затіявши процесс превращения холодного приміщення в корисну площу, хтось надихнеться однією з ідей, розроблених дизайнерами.

Як утеплити лоджію зсередини

Невелика лоджія преображена в затишний куточок відпочинку

В даному випадку представлена стандартна лоджія з невеликим метражем, перетворена в затишну кімнату відпочинку. Тут можна усамітнитися з книгою або ноутбуком і заглибитися в читання. Якщо в квартирі проживає велика родина, зазвичай кожен її член займається улюбленою справою, і часом важко знайти затишне місце, щоб посидіти в тиші. Утеплена лоджія стане для цього ідеальним варіантом.

У такому приміщенні можна розмістити невеликий телевізор і насолоджуватися улюбленими програмами або посидіти з рукоділлям, затишно підібравши на зручне крісло ноги. Головне, що з’являється зайве простір, яке може служити всім членам сім’ї по черзі для занять улюбленою справою.

Як утеплити лоджію зсередини

Оригінальний варіант — лоджія перетворюється в стильний бар

Такий варіант підійде для квартир, в яких двері на лоджію влаштована в приміщенні кухні. У цьому випадку, вона може стати їдальні, тим більше що в основному кухні в квартирах зовсім невеликі.

Якщо власники квартир люблять часто проводити вечірки, підвіконня лоджії з легкістю замінить стійку бару.

Тут же можна влаштувати романтичну вечерю. Вечірнє місто, на який відкривається чудовий вигляд, і приємний літній повітря створять для цього необхідний настрій. У зимовий же час приємно сидіти за стійкою, попиваючи каву і дивлячись на відкривається широку панораму за вікном.

Скляні двері-купе, встановлені між кухнею і лоджією, допоможуть об’єднати або розділити приміщення, в залежності від необхідності.

Як утеплити лоджію зсередини

Добре утеплена лоджія може бути об’єднана з вітальнею

У цьому варіанті лоджію об’єднали з вітальні, а стіна, раніше служила розділяє елементом між двома приміщеннями, стала об’єднуючою, так як перетворена в зручний стіл.

Зону колишній лоджії в такому плануванні можна використовувати, як кабінет з зручним письмовим столом, а також занять хобі, коли не хочеться, щоб хтось заважав.

Ну і, звичайно ж, об’єднання лоджії і кімнати збільшить загальний простір, відкривши велике вікно. Приміщення буде більше висвітлено, що допоможе заощадити на електроенергії.

Додаткове житлове приміщення можна пристосувати до різних занять, наприклад, зробити на лоджії зимовий сад, майстерню або комп’ютерну кімнату. Тому, якщо квартира обладнана лоджією, але вона ще не утеплена, треба терміново братися за справу і розширити площу свого житла за рахунок не використовується функціонально приміщення.

Відео — Як утеплюється лоджія