Інструкція по застосуванню і склад карбофосу, дозування препарату і аналоги

24

Шкідливі комахи завдають істотної шкоди рослинам, руйнуючи кореневу систему, знищуючи пагони і листя, сходи. Завдяки своєчасній обробці рослинних культур «карбофосом» вдається знищити більшу частину паразитів. Препарат також ідеально підходить для лікування рослин, профілактики поширення захворювань і шкідників. Примітно, що обприскувати можна більшість рослинних культур.

Що входить до складу і існуючі форми випуску

Препарат випускається в різних формах (таблетки, концентрована емульсія, водна емульсія, гранули). Діючою речовиною є малатіон, який проявляє активність у знищенні кліщів, шкідливих комах в саду, на грядках. У рідкому вигляді малатіон має вигляд маслянистої консистенції, що володіє специфічним запахом.

«карбофос» входить до групи препаратів суцільної дії. Садовий робочий розчин рекомендується використовувати навесні для захисту культур від личинок, гусениць сисних комах.

Призначення та механізм дії

діюча речовина малатіон в організмі комах під впливом окислювальних процесів перетворюється в більш токсичний малаоксон, який викликає параліч і загибель шкідників внаслідок порушення процесу передачі нервових імпульсів.

Особливість «карбофоса» — широкий спектр застосування. У сільському господарстві препарат використовують для боротьби з комахами гризучими і сисними, для захисту врожаю зернових на складах. На присадибних ділянках обробляють пестицидом садові дерева, рослини на грядках. Також засіб використовують з метою санітарної та побутової дезінсекції приміщень.

Робочий розчин готують безпосередньо перед використанням. Обробка проводиться при температурі повітря не нижче +15° с, в безвітряну суху погоду.

«карбофос » відноситься до препаратів 3 класу небезпеки для людини і корисних комах. Однак при обприскуванні культур дотримуються правил безпеки:

  • у процесі приготування робочого розчину і обробки рослин надягають засоби індивідуального захисту (гумові рукавички, захисні окуляри, респіратор, спецодяг, гумове взуття);
  • під час обприскування культур забороняється знімати засоби індивідуального захисту, пити, курити, приймати їжу;
  • роботи проводяться в безвітряну погоду, в ранкові або вечірні години.

Після закінчення робіт спецодяг знімають. Відкриті ділянки тіла обов’язково миють з милом під проточною водою. Бажано також прополоскати рот.

Що робити при отруєнні

Препарат не проявляє чітко виражених канцерогенних якостей. Однак при порушенні правил безпеки можливе отруєння організму. Симптоми отруєння: задишка, блювота, пронос, слинотеча, гіпертензія. Перша допомога при появі небезпечних симптомів: промивають шлунок великою кількістю води, ніс і носоглотку промивають 2% розчином харчової соди, п’ють активоване вугілля.

Правила зберігання і термін придатності

Складують препарат в спеціально виділеному сухому провітрюваному приміщенні. Забороняється одночасно зберігати в приміщенні пестициди, продукти харчування, корми для тварин. Рекомендований температурний режим: від -20° с до + 35° с.термін зберігання препарату – 36 місяців. Забороняється нагрівати засіб.

Препарат дозволяється одночасно застосовувати з фунгіцидами, інсектицидами, стимуляторами росту. Також можна об’єднувати внесення добрив і обробку рослинних культур.

Аналоги

Малатіон є діючою речовиною багатьох пестицидів. Можна виділити кілька найбільш популярних засобів.

  • препарат «аліот» відноситься до контактних інсектоакарицидам і ефективно бореться зі шкідниками сільськогосподарських культур.
  • «алатар» захищає від шкідників садово-городні культури. Особлива речовина в складі препарату проявляє якість прилипача, завдяки чому розчин зберігається на листі в разі випадання опадів.
  • засіб «профілактин» застосовують для обробки рослинних культур ранньою весною. Завдяки цьому вдається знищити більшість зимуючих шкідників. Потрібно враховувати, що препарат використовують до розпускання бруньок. Гідність — не є фітотоксичним.

«карбофос » проявляє активність по знищенню більшості шкідливих комах. Засіб малотоксично і швидко виводиться з грунту і рослин. Але потрібно враховувати, що при тривалому використанні препарат викликає звикання.