Як підібрати освітлення в будинку.

8-3-2018

Аналізуючи світлодіодні лампи, плюси і мінуси виділити легко. Навіть у бою з новими енергозберігаючими джерелами світла вони майже в усьому будуть краще, не кажучи вже про лампах розжарювання. Однак переваги світлодіодних ламп — річ підступна. Розповідаємо, як відрізнити хорошу LED лампу від поганої. Хочу порекомендувати сайт, де Ви можете замовити гарне освітленя та по доступній ціні https://svetilnikof.com.ua/svetilniki-dlia-kuhni

Світлодіодні лампи для дому — як вибрати Ще якихось 6-7 років тому світлодіодні лампи здавалися дорогою іграшкою з незрозумілим майбутнім. Інші джерела світла в енергозберігаючому сімействі і коштували дешевше, і виглядали перспективніше. Але не встигли ми толком попрощатися з лампами розжарювання, як вже хвалені люмінесцентні в експертних оглядах стали називати «тупиковою гілкою еволюції» — почасти через ртуті, але в основному у зв’язку з інтенсивним розвитком LED. Світлодіодні лампи, які і служать значно довше, і в енергоефективності не поступаються, вдалося зробити прийнятними за ціною. Здавалося б — ура! Однак відгуки від користувачів нових лампочок надходять суперечливі. Саме час зрозуміти, де криється підступ і яку світлодіодну лампу вибрати, щоб не пошкодувати.

ЩО ТАКЕ СВІТЛОДІОДНА ЛАМПА
У порівнянні з лампою розжарювання, LED — набагато більш складний прилад. І від якості кожного елемента залежить якість світла. Подивимося, з чого складається світлодіодна лампа:

1. МОНТАЖНА ПЛАТА ЗІ СВІТЛОДІОДАМИ
Що таке світлодіод? Це напівпровідниковий чіп, що випромінює світло при проходженні електричного струму. У побутовому світі використовують три види світлодіодних чіпів:

SMD (Surface Mounting Device) — на керамічну підкладку наносять один або кілька чіпів, при цьому кожен з них заливають шаром люмінофора.
COB (Chip-On-Board) — кілька чіпів, встановлених на підкладці, заливають лиминофором — як би накриваючи їх загальним «ковдрою».
Філамент (Filment) — іноді термін перекладають як «світлодіодні нитки», але це неправильно, тому що світиться не ниточка, а чіпи (від 16 до 48 штук), нанесені на підкладку-паличку з різних матеріалів (скло, метал, кераміка, сапфірове скло або графен).
Є дві основні схеми отримання білого світла LED-лампи. Перший — використання світлодіодів трьох кольорів: червоного, зеленого і синього — в одному корпусі (RGB). Така лампа може змінювати відтінок і колірну температуру за бажанням господаря. Другий спосіб — більш дешевий. На синій світлодіод наноситься люмінофор, який змінює колір випромінювання напівпровідника.

2. ДРАЙВЕР
Прилад, що перетворює змінний струм в постійний — найважливіший елемент лампи. Він захищає її від стрибків напруги і згладжує пульсацію. Жителі селищ з нестабільним електрикою добре знають, що таке драйвер для світлодіодів. Якщо падає напруга в мережі, звичайна лампа світить з меншою яскравістю, а світлодіодна, завдяки стабілізації, згладжує перепади вхідної напруги. Правда, це характеристика тільки дорогого драйвера.

Світлодіодні лампи для дому — як вибрати

3. РОЗСІЮВАЧ
Колба або плафон з пластику або скла. Від його форми та прозорості залежать сила і напрям світлового потоку. Форми бувають різні, наприклад, «груша» або «свічка». Ще — софіти, капсульні та ін. Колби — матові і прозорі. Матові, як правило, використовують в закритих світильниках, де не важлива естетика лампи. Звичайно, така колба «з’їдає» частину світлового потоку і робить його більш розсіяним. Але навіть з самої щільною матовою колбою лампочка (особливо потужна) буде засліплювати, якщо дивитися прямо на неї.

Матовий або прозорий плафон — виключно справа смаку. Спочатку всі колби були прозорими, але футуристичний вигляд світлодіодів всередині відлякував споживача. Їх стали «одягати» в матові плафони. Але і це рішення виявилося не універсальним. У матовою колби є незаперечний мінус: вона «перетворює» кришталь у пластик. Тій самій дисперсії, за яку ми так любимо кришталь, коли впав на нього промінь світла розкладається на всі кольори веселки, і люстра починає «грати» — з лампочками в матових колбах, на жаль, не отримати.

4. АЛЮМОПЛАСТИКОВЫЙ АБО ПЛАСТИКОВИЙ РАДІАТОР
Світлодіодні лампи для дому — як вибрати Термін життя світлодіода практично нескінченний — швидше вийдуть з ладу комплектуючі, що забезпечують роботу світлодіода. Головна небезпека для чіпа — перегрів. Довге і коректну роботу світлодіодному чіпу забезпечує хороший тепловідвід. Подивіться на фото: ребриста частина корпусу лампи — це радіатор. Завдяки йому, а також термопасті на платі, лампа не нагрівається. Зараз все менше використовуються ребристі радіатори, тільки на дуже потужних лампах.

Так як виробництво та обробка металу — досить дороге підприємство, китайські уми налагодили виробництво алюмопластиковых радіаторів. Всередині корпусу з пресованого пластикового порошку поміщають алюмінієвий склянку. Чим потужніший лампа, тим цей стакан повинен бути товще. Недобросовісні виробники економлять на тому, що не видно оку і роблять металеву частину не відповідної потужності лампочки. Визначити це можна за вагою: візьміть дві аналогічні лампи з алюмопластиковым корпусом і потримайте їх у руці. Краще за якістю та, яка важче.

5. ЦОКОЛЬ
Штіфтовий, резьбовий, контактний та інших типів. Взагалі їх близько десятка. Найпоширеніші з них — класичні різьбові Е27, Е14 і потолочые штиркові — GU4, GU5.3.

Важливо: для поліпшення росту і цвітіння рослин використовуються спеціальні світлодіодні лампи синього і червоного спектру. Фитолампы не годяться для освітлення кімнат.