Сорт яблуні пам’ять ульянищева: фото і опис, відгуки садівників

9

Яблуня пам’ять ульянищева – новий перспективний сорт культури, який з кожним роком стає все популярнішим серед садівників. Характеризується смачними соковитими плодами, які зберігають споживчі властивості до весни при дотриманні правил зберігання. І це повністю спростовує думку, що довго лежати здатні тільки тверді яблука з високим вмістом сухих речовин. Також сорт відрізняється невимогливістю до догляду і стабільною врожайністю.

Яблуня пам’ять ульянищева відноситься до категорії напівкарликових видів

Історія появи

Роботи по виведенню сорту проводилися на россошанской зональної дослідної станції садівництва, яка знаходиться поблизу воронежа. Селекцію починав її засновник, а саме м. М. Ульянищев, а закінчували його послідовники – а. М.ульянищева, о. І. Колодій, н. А. Полякова.

Основою для нового виду став знаменитий сорт уелсі, який характеризується високою зимостійкістю, і канділь-китайка, виведена мічуріним. І тільки в результаті багатоступінчастого відбору був отриманий саджанець зі стійкими характеристиками. Сорт був названий в пам’ять про видатного вченого.

В держреєстр яблуня пам’ять ульянищева була внесена в 2004 р а заявка на проведення сортовипробувань була подана за чотири роки до цього.

Опис яблуні сорту пам’ять ульяніщева з фото

Існують деякі особливості зовнішнього вигляду дерева і плодів, що відрізняє цю яблуню від інших. Щоб вміти безпомилково визначати відповідність сорту, потрібно їх заздалегідь вивчити.

Зовнішній вигляд дерева

Пам’ять ульянищева – це середньоросла яблуня, висота якої досягає 3,5 м. Сорт відрізняється округлої, слабозагущенной кроною, з діаметром розростання близько 3 м. Гілки розташовані близько один до одного, але при цьому не переплітаються між собою. Пагоноутворення у сорту слабке.

Кора на скелетних гілках і основному провіднику гладка, насиченого зеленого відтінку. Чечевички округлої або подовженої форми, жовтуватого відтінку, тому добре виділяються. Пагони у пам’яті ульяніщева злегка опушені.

важливо! річний приріст у цій яблуні становить всього 20 см, але це не заважає їй ставитися до числа скороплідних.

Листя великого розміру, подовжено-овальні, із загостреною короткою верхівкою. По краю пластини хвилясті з городчатой зазубренностью. Поверхня листя у цій яблуні з невеликим блиском, злегка зморшкувата. Черешки опушені, середньої довжини.

У пам’яті ульянищева змішаний тип плодоношення, тому яблука утворюються на списках, прутиках, кільчатках. Плоди розташовані впритул, а іноді ростуть по 2-3 штуки разом.

У пам’яті ульянищева п’ятипелюсткові великі квіти білого відтінку. Розмір бутонів при розкритті становить 3,5 см.пелюстки у них щільно зімкнуті між собою. Товкач і рильце розташовані на одному рівні. Яблуня зацвітає в кінці травня і продовжує протягом 10-12 днів.

Компактна форма дерева значно полегшує догляд за ним

Опис плодів

Яблука у цього сорту довгасто-конічні правильної форми, мають привабливий вигляд. Основне забарвлення плодів зеленувато-жовтий, але покривна частина червоно-малинового кольору і займає більшу частину поверхні.

Підшкірні точки у пам’яті ульянищева часто розташовані, світлі, великі. Яблука покриті восковим нальотом середньої інтенсивності. Воронка у плодів вузька, невеликого розміру, чашечка закрита. Плодоніжка коротка, вона не виходить за межі яблука. Шкірочка тонка, але щільна, тому урожай добре переносить транспортування.

У пам’яті ульяніщева плоди великі, середня вага їх становить 200-220 г, а маса деяких екземплярів доходить до 300 г. М’якоть ніжна, соковита, дрібнозерниста, білого відтінку.

Характеристика сорту

Продуктивність даного сорту безпосередньо залежить від його характеристик. Тому їх потрібно вивчити, що також дозволить уникнути можливих помилок в догляді за деревом.

Смакові якості

У плодів яблуні пам’ять ульянищева десертний солодкий смак з кислинкою. При дозріванні яблука виділяють приємний винний аромат. Дегустаційна оцінка сорту пам’ять ульянищева становить 4,8 бала з можливих 5.

Терміни дозрівання

Сорт яблук пам’ять ульянищева вважається пізньоосінним. Плоди досягають зрілості в другій половині вересня. При цьому вони міцно тримаються на гілках і не обсипаються.

Врожайність

Яблуня починає плодоносити на п’ятий рік після посадки. Обсяг перших врожаїв становить близько 60 кг. Але в міру дорослішання дерева він збільшується і досягає близько 130 кг.зібраний урожай зберігається до п’яти місяців, повністю зберігаючи споживчі якості.

Сорт зберігає врожайність при короткочасній посусі

Морозостійкість яблуні пам’ять ульянищева

Пам’ять ульянищева володіє високою морозостійкістю. Кора і пагони здатні витримувати зниження температури до -35 °с.однак стійкість дерево набуває в процесі росту, тому молоді саджанці рекомендується утеплювати на зиму протягом трьох років після посадки.

Важливо! при порівнянні цієї яблуні з антонівкою звичайної, остання виявилася більш стійкою до морозів.

Запилювачі яблуні пам’ять ульяніщева

Пам’ять ульяніщева – це самоплодная яблуня. Тому зав’язь плодів у сорту не залежить від наявності запилювачів і погодних умов в період цвітіння. Продуктивність яблуні становить 55-70%. Щоб підвищити цей рівень, рекомендується висаджувати поблизу запилювачів на дистанції не більше 10 м.у них повинен збігатися період цвітіння з даними сортом.

Регіони вирощування

Сорт пам’ять ульянищева рекомендований до вирощування на території центрально-чорноземного регіону. Але судячи з відгуків садівників, він також показує високу продуктивність в центральних і південних областях. Але в останньому випадку яблуні потрібно регулярний полив.

Стійкість до захворювань

Пам’ять ульянищева володіє високим природним імунітетом. Але в разі дощового холодного літа листя і плоди яблуні уражаються паршею в середньому ступені. Тому при вирощуванні даного сорту рекомендовані профілактичні обробки навесні і восени фунгіцидами.

Переваги і недоліки

Цей сорт культури має багато переваг, що виділяє його серед інших. Але також у нього є і певні недоліки, на які потрібно звернути увагу.

Сорт пам’ять ульянищева плодоносить щорічно

Основні переваги:

 • швидкоплідність;
 • компактний розмір дерева;
 • морозоусточивость;
 • не потребує опылителях;
 • стабільна висока врожайність;
 • гарний товарний вигляд;
 • відмінний смак;
 • підходить для транспортування, тривалого зберігання;
 • великий розмір яблук.

Недоліки:

 • вимагає дбайливого збору врожаю;
 • схильний до парші, плодожерки.

Правила посадки яблуні пам’ять ульянищева

Висаджувати яблуню цього сорту на постійне місце можна навесні в кінці квітня і восени – на початку жовтня. Для пам’яті ульянищева потрібно вибирати сонячне відкрите місце, захищене від холодних поривів вітру. Оптимальним варіантом є південна і східна сторони саду. При цьому рівень грунтових вод на ділянці повинен бути не менше 2 м.

Як мінімум за два тижні до посадки необхідно підготувати лунку і наповнити її доверху живильної почвосмесью. Вона повинна складатися з дерну, перегною, піску, листової землі в пропорції 2:1:1:1. Також додатково в посадкову яму потрібно додати 40 г суперфосфату і 25 г сірчистого калію і ретельно перемішати добрива з землею.

Важливо! за добу до посадки саджанець потрібно поставити в воду для насичування коренів, що прискорить його адаптацію на новому місці.

Порядок дій:

 1. зробити піднесення в центрі лунки.
 2. встановити поруч дерев’яну опору.
 3. поставити на горбок саджанець і акуратно розправити його коріння.
 4. рясно полити.
 5. присипати коріння землею, періодично струшуючи яблуню, щоб заповнити всі порожнечі.
 6. ущільнити грунт біля її основи.
 7. підв’язати саджанець до опори м’яким шпагатом.

Коренева шийка яблуні після посадки повинна бути на рівні грунту

Рекомендації по догляду

Перший час необхідно постійно контролювати вологість грунту, щоб не допустити пересихання коренів. Тому поливати яблуню рекомендується два рази в тиждень. Через місяць перерви між зволоженнями потрібно збільшити вдвічі.

Доросла яблуня пам’ять ульяніщева потребує поливу тричі за сезон при відсутності дощів, а саме в період бутонізації, формування зав’язі і дозрівання плодів. В цьому випадку необхідно проводити зволоження ввечері по периметру крони з промоканнямГрунту до 10 см.

Сорт пам’ять ульянищева добре відгукується на підгодівлі. Проводити їх потрібно тричі за сезон. Перший раз застосовувати добрива рекомендується на початку вегетації, використовуючи сечовину або аміачну селітру з розрахунку 30 г на 10 л води. Надалі підгодівлі рекомендовані після цвітіння і під час зав’язі плодів. У ці періоди актуально застосування суперфосфату 40-100 г і сірчистого калію 25-80 г на 10 л води.

Важливо! дозування добрив необхідно коригувати в залежності від віку дерева.

Крону яблуні рекомендується формувати в перші 2-3 роки після посадки. Для сорту пам’яті ульянищева підходить розріджено-ярусна схема. Обрізку в цьому випадку потрібно проводити навесні.

Надалі необхідно тільки зачищати крону дерева від поламаних і пошкоджених пагонів . У кардинальної обрізку пам’ять ульянищева не потребує через невеликого щорічного приросту.

Пізньої осені в прикореневій коло молодих саджанців необхідно укладати шар перегною товщиною 10 см. При цьому він не повинен стикатися з корою, так як може викликати її подпреваніе під час відлиг.

Збір і терміни зберігання яблук пам’ять ульянищева

Збір врожаю потрібно проводити акуратно, так як яблука мають соковиту ніжну консистенцію. Знімати їх з дерева рекомендується вранці в суху ясну погоду разом з черешками. Для тривалого зберігання плоди потрібно складати в дерев’яні ящики, обертаючи папером. Оптимальні умови для збереження: температура +2-4 °с і вологість близько 65%.

Урожай набуває збалансований смак через два тижні після знімання

Висновок

Яблуня пам’ять ульянищева ідеально підходить для частого вирощування. Вона не займає багато місця на ділянці, але дає щедрий урожай щорічно. При цьому сорт не вимагає складного догляду. Тому з його вирощуванням впорається навіть початківець садівник.

Відгуки садівників про яблуні пам’ять ульяніщева

Світлана ларіна, м брянськ

Цей сорт придбала випадково, коли шукала яблуню з помірною силою зростання, так як присадибна ділянка у мене невеликий. З тих пір пройшло п’ять років, і в цьому році вона порадувала першим урожаєм. Плоди у пам’яті ульяніщева дійсно мають привабливий зовнішній вигляд, великі. Та й смак у них відмінний, солодкий з невеликою кислинкою. Дуже задоволена новопридбаним сортом.

Ігор кузнєцов, м саратов

Вирощую яблуню пам’яті ульянищева протягом семи років. Останні два роки урожай склав близько 65 кг.причому всі яблука великого розміру, з яскравим красивим рум’янцем. Смак у них теж відмінний. Практично весь урожай з’їдається в свіжому вигляді, так як добре зберігається протягом п’яти місяців.