Що робити з півоніями в серпні: обрізка, поділ, посадка і інші важливі роботи

52

Виростити красиві квітучі півонії у відкритому грунті досить просто. Найвідповідальніший останній місяць літа особливо . Належить обрізати старий кущ півоній, викопати, розділити півонії, а потім пересадити свіжі деленки на нове місце.

Також варто знайти час для догляду за молодими і зрілими півоніями, щоб в наступному році вони рясно зацвіли. Ми підкажемо, як спланувати садові роботи, щоб ви нічого не упустили!

коли можна садити і пересаджувати півонії

Друга половина серпня і весь вересень – сприятливий час для омолодження півоній. До середини серпня у рослин формуються нирки на майбутній рік, тому раніше пересадку проводити не варто. Але і занадто затягувати не потрібно. У жовтні вже холодно, і деленки можуть не встигнути прижитися, тому пересадка півоній восени пов’язана з деяким ризиком. Хоча якщо погода дозволяє, з посадкою можна трохи почекати.

Пересадка півоній в серпні дозволить омолодити кущі, посилити їх цвітіння, тому що. На сильно загущених кущах квітки стають дрібними. Для процедури краще вибирати трав’янисті півонії у віці 4-5 років, деревовидні – 5-6 років. Можна ділити кущі і рідше, раз в 10 років, але зробити це буде фізично складніше через великий розмір кореневої системи.

Ідеальний час для викопування куща півонії: коли нирки вже сформувалися, але ріст коренів ще не почався.

коли потрібно обрізати півонії?

В першу чергу необхідна обрізка півоній після цвітіння, коли слід видалити пожовкле листя і засохлі бутони. Що стосується обрізки під корінь, деякі квітникарі не рекомендують робити її в серпні, тому що це погано впливає на формування квіткових бруньок. Але викопувати і ділити кущ в такому випадку буде нелегко, тому ми радимо перед пересадкою обрізати старі стебла, залишивши відростки довжиною 5-7 см.деревовидні півонії обріжте на третину і обв’яжіть мотузкою.

Обрізка півоній на зиму

І молоді, і дорослі кущі потребують обрізку. Більш краща обрізка півоній восени (в жовтні-листопаді), що дозволяє рослинам відпочити після цвітіння і підготуватися до холодів. Для цього обріжте всі пагони, залишивши кілька сантиметрів над грунтом. Зрізи присипте золою з розрахунку 2-3 жмені на один кущ.

Не закладайте обрізані частини півоній в компост, краще спаліть залишки, щоб вони не стали джерелами захворювань.

як пересаджувати півонії в серпні

Розглянемо покроково, як пересадити старі кущі півоній.

крок 1. Викопування кущів

Коренева система у півоній потужна, тому викопати кущ без пошкоджень практично нереально. Але можна мінімізувати шкоду, наприклад, вибрати для роботи сухий день, щоб грунт не прилипала до коріння.

Щоб було легше працювати, заздалегідь підготуйте інструменти: лопату, секатор, дерев’яний кілок і молоток. Обкопайте кущ на відстані 20-25 см від кореневища, намагайтеся ставити лопату вертикально, щоб не обрубати коріння. Витягайте рослину без зусиль, обережно тримаючись за обрізані стебла. Якщо кущ не піддається, розділіть його прямо в землі на кілька частин за допомогою кола і молотка.

Після обтрусіть кущ від землі і промийте кореневище під струменем води, щоб було легше його ділити.

Розподіл півоній дозволяє омолодити рослину, запустити рясне цвітіння і одночасно позбутися від гнилі і сухих коренів. Огляньте кореневище з усіх боків і за допомогою садового ножа приберіть всі підозрілі частини. Після залиште кущ на 5-6 годин в тіні, щоб він трохи подвялілся. В іншому випадку свіжі коріння можуть сильно ламатися, і ви не отримаєте хороші деленки.

Тепер пора приступати безпосередньо до поділу. Ваша мета-нарізати кореневище на деленки, на кожній з яких буде 3-5 нирок і здорові коріння довжиною до 20 см.занадто довге коріння подрежьте. Різати кореневище можна ножем, в складних випадках – рубати сокирою. Якщо тканини рослини податливі, можна розділити їх і руками.

Деленки перед посадкою потрібно обробити, щоб вони залишилися здоровими і швидше прижилися. Наприклад, помістіть їх на півгодини в слабкий розчин марганцівки, а потім просушіть і присипте золою всі пошкоджені частини. Підготувати деленки до посадки можна і за допомогою глиняної бовтанки (піввідра глини залийте водою до кашкоподібного стану) з додаванням золи. Після частини кореневища підсушіть.

Тепер деленки готові до посадки на нове місце!

крок 3. Посадка півоній у відкритий грунт

На цвітіння півоній впливає безліч факторів, і ділянка для посадки займає серед них одне з перших місць. Вибирайте добре освітлену майданчик, бажано, зі східною орієнтацією, де сонце світить не менше 4-5 годин до обіду. Півтінь у другій половині дня дозволить півонії довше цвісти. Крім того, на ділянці не повинно бути протягів.

Докладні пояснення чому не цвітуть півонії. 8 причин.

Посадкову яму викопуйте заздалегідь, щоб грунт встиг осісти, і рослина змогла швидше прижитися. Оптимальна глибина і діаметр-50х70 см. На дно укладіть 10-15-сантиметровий шар дренажу (річковий пісок, керамзит або бита цегла). Потім заповніть яму живильною сумішшю з 2 відер перегною, в які попередньо додайте по 0,5 склянки суперфосфату, хлористого калію і вийнятої з ями землі. Все ретельно перемішайте і полийте чистою водою.

Якщо грунт кислий, додайте в посадкову яму 2 склянки вапна або доломітового борошна.

Деленку в ямі розмістіть так, щоб її коренева шийка була нижче рівня грунту. Трохи підгортайте півонія, прикривши нирки землею, але не притоптують грунт. Добре полийте рослини, а восени замульчируйте посадку товстим шаром торфу або перегною (10-15 см).

Щоб рослина швидше прижилося, можете полити його корневином (1 г на 1 л води).

Посадка деревовидного півонії сорту ароматний нефрит. Зверніть увагу на стан деленки в ямі

Пересадка півоній влітку на інше місце може проводитися в один ряд. В такому випадку дотримуйтесь наступну дистанцію:

  • для низькорослих трав’янистих півоній — 70-80 см;
  • для середньорослих трав’янистих півоній – 90-110 см;
  • для високорослих трав’янистих і деревовидних півоній – 130-180 см.

На цьому посадка півоній в серпні закінчена. У наступні два роки кущі будуть нарощувати кореневу масу, тому рекомендуємо видаляти всі бутони, які з’являться. А вже з 3-4 роки після посадки півонія стане досить сильним, щоб пишно зацвісти.

чим підгодовувати півонії в серпні

Підживлення півоній влітку важлива для формування квіткових бруньок на майбутній рік. Молоді і старі кущі на початку серпня підгодовують настоєм коров’яку, розведеним водою в пропорції 1:10. Чим ще підгодувати півонії? обов’язково фосфорними і калійними добривами. Наприклад, після поливу внесіть під кожен кущ 20-30 г суперфосфату і 10-15 сірчанокислого калію на 10 л води. У розчин варто додати 1 таблетку мікродобрив. Підживлення можна внести і в сухому вигляді, підсипавши її в канавки по периметру куща.

Півонії після пересадки не потребують добривах, тому що все необхідне ви вже внесли в посадкову яму. З другого року можете поступово починати підгодовувати рослини.

Догляд за півоніями в серпні включає також і інші роботи:

  • поливайте рослини, щоб вони добре цвіли в майбутньому році (6-7 л води під кожен кущ), до кінця місяця полив поступово скорочуйте;
  • рихлите грунт після поливів і дощів;
  • прополювати бур’яни;
  • замульчуйте грунт перегноєм або торфом;
  • для профілактики хвороб і появи шкідників обприскати півонії 1%-ним розчином бордоською рідини або хлороокисом міді (40 г на 10 л води).

У серпні можна зібрати насіння півоній і висадити їх на підготовлену ділянку. Проростуть рослини через 1,5 року, а зацвітуть тільки через 6 років. Отримані екземпляри не збережуть сортових ознак материнського куща, але зате з них можуть вийти цікаві рослини з незвичайною забарвленням і формою квіток.

Тепер ви знаєте, як посадити півонії в серпні і доглядати за ними. Це досить клопітно, зате витрачений час і сили окупляться красивим і пишним цвітінням!