Як утеплити ворота гаража зсередини

665

Не всі автовласники мають гараж, але більшість з них мріють про нього. Не всі щасливі власники гаража мають його утепленим, але більшість з них, хто хоч раз відчув красу утеплення, мріють про це. І за уявною складністю процесу утеплення варто послідовність простих дій, яку зможе відтворити будь-який нормальний чоловік. У даній статті автовласникам пропонується дізнатися, як утеплити ворота гаража зсередини, так як саме вони є головним джерелом загальних тепловтрат.

Як утеплити гаражні ворота зсередини

Зміст статті

 • 1 Навіщо утеплювати ворота гаража
 • 2 Які види гаражних воріт необхідно утеплювати
 • 3 Вибір утеплювача
  • 3.1 Мінеральна вата
  • 3.2 Пінопласт
 • 4 Як утеплити гаражні ворота зсередини
  • 4.1 Підготовка поверхні воріт
  • 4.2 Виготовлення обрешітки для утеплення воріт
  • 4.3 Утеплення гаражних воріт мінеральною ватою
  • 4.4 Утеплення воріт пінопластом
   • 4.4.1 Відео: Як правильно різати пінопласт ножем
   • 4.4.2 Відео: Як приклеїти пінопласт монтажною піною
  • 4.5 Утеплення пінополіуретаном воріт
   • 4.5.1 Відео: Нанесення пінополіуретанового покриття на ворота гаража
  • 4.6 Облицювання внутрішньої поверхні воріт
  • 4.7 Додаткові заходи щодо утеплення воріт гаража
   • 4.7.1 Ущільнювачі стулок воріт
   • 4.7.2 Гаражна штора
 • 5 Висновок
  • 5.1 Відео: Варіант утеплення воріт гаража
  • 5.2 Відео: Ще один варіант утеплення

Навіщо утеплювати ворота гаража

Автолюбителі можуть задати цілком резонне питання: «А навіщо ,взагалі, утеплювати ворота, та й сам гараж? Адже це приміщення періодичного появи людини в ньому, а машина стоїть під дахом і захищена від природних впливів». На словах усе начебто так, але необхідно розібратися порядку. Які ж аргументи утеплення воріт гаража?

 • Ворота є найбільшою за площею деталлю гаража, яка пов’язує із зовнішніми, не завжди сприятливими, природними умовами. Саме через ворота відбувається максимальна передача тепла: взимку потрібне тепло прагнути вирватися назовні, а спекотним літом непотрібне проникає всередину гаража.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Як «витікає» тепло з гаражних воріт наочно видно на термограмі

 • Дуже часто власники гаражів організовують у них майстерні, щоб не робити необхідні столярні або слюсарні роботи вдома, дуже багато операцій по ремонту автомобіля можна зробити в гаражі, а це передбачає тривале перебування в ньому. Тому утеплення воріт просто необхідно.
 • Утеплення гаража робить температурний режим більш м’яким, без різких коливань, а це рятує від конденсації вологи як в гаражі, так і на автомобілі і, особливо в його прихованих порожнинах. У правильно утеплених гаражах кузова машин менше схильні корозії.

Ще одне принципове питання – зовні або зсередини утеплювати ворота? Капітальні стіни будівельна наука рекомендує утеплювати зовні, і вкривати шар утеплювача штукатуркою. Ворота є зовсім іншою конструкцією. По-перше, їм потрібно бути рухливими для відкриття і закриття, а, по-друге, вони виконують захисну і антивандальну функцію, з чим найкраще справляється металевий лист. Тому доцільно їх утеплюють зсередини.

Які види гаражних воріт необхідно утеплювати

Більшість гаражних воріт мають орні конструкцію, яку, безумовно, утеплювати просто необхідно. Основу таких воріт становить рама з профільних труб і сталевого листа в якості зовнішньої обробки. Відома дуже висока теплопровідність сталі, тому можна вважати, що такі не утеплені ворота не представляють ніякої перешкоди для витоку тепла. В орних воротах принциповим є наявність хвіртки, яка сильно знижує тепловтрати при частому переміщенні людей. Тому, якщо гараж знаходиться ще на етапі будівництва, то треба замовляти ворота відразу утеплені і з хвірткою.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Хвіртка у воротах гаража дозволяє значно знизити тепловтрати

Дуже модні нині підйомно-поворотні і секційні ворота в переважній більшості заводського виготовлення. Їх полотно або секції являють собою сендвіч панелі з листової сталі зовні та спіненого поліуретану всередині. Така конструкція вже володіє потрібними теплоізоляційними властивостями і додаткових заходів з утеплення не вимагає. Ці види воріт, за бажанням замовника, можна теж оснастити хвірткою, що і треба обов’язково зробити.

Як утеплити ворота гаража зсередини

У підйомно-поворотних і секційних воріт заводського виготовлення вже передбачена теплоізоляція з пінополіуретану

Зустрічаються підйомно-поворотні ворота кустарного виготовлення, але в цьому випадку їх утеплення принципово нічим не буде відрізнятися від розпашних воріт, так як в основі лежить та ж рама і сталевий лист.

Ролетні ворота утеплити неможливо в силу особливостей їх будови. Так і гаражними воротами їх можна назвати з дуже великою натяжкою, так як по теплоізоляції і антивандальним властивостями вони поступаються всім іншим.

Вибір утеплювача

Утеплювач – це такий матеріал, який має мінімальну теплопровідність. У будівельній науці теплопровідність оцінюють спеціальним показником – коефіцієнтом теплопровідності. І чим він менше, тим більше шансів у цього матеріалу стати утеплювачем.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Коефіцієнти теплопровідності різних будівельних матеріалів

У представленій таблиці верхня її частина — це утеплювачі, а нижня (з №16 і далі) будівельні матеріали, які потрібно утеплювати. Шар утеплювача сильно уповільнює передачу теплової енергії і чим товще буде цей шар – тим краще, але при цьому дотримуються принцип розумної достатності. Для гаражних воріт шару утеплювача в 5 см буде цілком достатньо.

У сучасному багатому виборі різних будівельних матеріалів існує величезна кількість утеплювачів під різними назвами. Зорієнтуватися в них досить складно, особливо недосвідченому людині, але насправді існує кілька основних класів, деякі з яких підходять для утеплення воріт гаража, а деякі ні.

Мінеральна вата

Мінеральна вата – чудовий теплоізолюючий матеріал, який дуже добре зарекомендував себе в будівництві. Під цією назвою насправді представлені три підвиди утеплювача:

 • Скловата, що складається з найтонших скляних волокон (5-15 мкм) довжиною від 15 до 50 мм. Вона обладает требуемым низьким коефіцієнтом теплопровідності 0,03—0,05 Вт/м*°K, широкий діапазон допустимих температур від —60 до +450 °C, хорошою пружністю і міцністю. При роботі з нею завжди надягають засоби захисту, так як дрібні волокна легко ламаються, впиваються в шкіру і потрапляють в дихальні шляхи. Гігроскопічність у скловати помірна.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Скловата хороший утеплювач, але вимагає мар безпеки при монтажі і експлуатації

 • Шлаковата, що отримується з відходів металургійного виробництва – доменних шлаків. Волокна тонкі – 4-12 мкм, а довжина менше, ніж у скловати – приблизно 15-16 мм. Теплопровідність цього матеріалу дещо більше, ніж у скловати 0,040—0,050 Вт/м*°K, але цілком допустима. Для утеплення гаража краще її не застосовувати, так як вона дуже гігроскопічна і при цьому володіє кислотністю, яка негативно впливає на метал.
 • Кам’яна вата, одержувана шляхом розплаву гірських порід вулканічного походження. За структурою вона сильно схожа на шлаковату, але має кращу термостійкістю і у неї відсутня кислотна агресивність. Теплопровідність кам’яної вати 0,03–0,04 Вт/м*°K. В якості сполучного в деяких видах цього утеплювача застосовуються фенолформальдегідні смоли, тому при нагріванні вона може виділяти в навколишній повітря феноли, надзвичайно шкідливі для людини. Гігроскопічність цього матеріалу висока.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Базальтова вата — найбільш затребувана серед всіх пористих утеплювачів

Всі види мінеральних ват мають високу гігроскопічність, тому застосування їх для утеплення гаражних воріт обмежена, так як в шарі утеплювача буде конденсуватися волога, що знижує теплоізоляційні властивості цього матеріалу. Скловата небезпечна в роботі, шлаковата має залишкової кислотністю, тому застосовується лише кам’яна базальтова вата за умови використання пароізоляційних плівок.

Пінопласт

Пінопластами називають досить широкий класзинтетических матеріалів, загальним для яких є їх спінена газонаполненная структура, а основою – небудь полімер. Саме з цього типу полімеру і можна пінопласти класифікувати.

 • Полістирольний пінопласт – саме він найбільш відомий і являє собою з вигляду спечені газонаповнені кульки. Такий пінопласт чудовий утеплювач і застосовується найчастіше. Позначається як ПСБ або ПСБ-С. В цьому класі найбільш цікавий екструзійний (екструдований) пінополістирол (ЕППС), який має кращу міцність, мізерно малою гігроскопічністю і стійкість до займання. Для утеплення воріт гаража ЕППС – один з найкращих виборів. В торгових мережах може називатися: Стирэкс, Техноніколь, Піноплекс, URSA XPS та ін.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Екструдований полістирол дуже добре підходить для утеплення воріт

 • Полівінілхлоридні (ПВХ) пінопласти – застосовують у будівництві для тепло і звукоізоляції. Панелі з нього бувають жорсткі або еластичні. Це відмінний матеріал, схожий на ЕППС, який володіє підвищеною вогнестійкістю. За міжнародними стандартами маркується як PVC. В торгових мережах зустрічається рідше, ніж ПСБ або ЕППС.
 • Карбамідно-формальдегідний пінопласт (КФП) – широко використовується для теплоізоляції. Його перевагою є те, що при висиханні вона не збільшується в об’ємі, тому на будмайданчиках його використовують у рідкому вигляді для заповнення порожнин. Відомий в торгових мережах під назвами: Мэттэмпласт, Поропласт cf, Юнипор, Омифлекс, Піноізол, Пентил. Цілком може бути застосований для теплоізоляції воріт гаража.
 • Пінополіуретановий (ППУ) пінопласт відомий нам в двох видах. ППУ еластичний не що інше, як поролон, а жорсткий – монтажна піна. Для цілей теплоізоляції підходить жорсткий ППУ, так як він має чудову адгезію до всіх поверхонь, володіє чудовими теплоізоляційними властивостями і є гідроізолятором. Може наноситися безпосередньо на будівельному майданчику методом розпилення. Мабуть, це найкращий вибір для теплоізоляції гаражних воріт. Єдиний недолік – нанесення покриття вимагає спеціального обладнання, що трохи підвищує вартість теплоізоляції.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Пінополіуретанова теплозахист наноситься на поверхні розпилювачем

Як утеплити гаражні ворота зсередини

Судячи з описаних раніше видів конструкцій, гаражних воріт утеплення вимагають, перш за все, розпашні, а також підйомно-поворотні виготовлені самостійно. Перш ніж починати утеплення слід зробити ревізію системи вентиляції в гаражі. Для чого це робиться?

Як утеплити ворота гаража зсередини

Схема організації вентиляції гаража

 • Будь гараж повинен бути забезпечений системою вентиляції: припливною і витяжною. Дуже часто припливний отвір робиться у воротах, тому при утепленні це треба врахувати. Утеплювач не повинен перекривати вентиляційний отвір.
 • Буває, що припливна вентиляція «організована» за рахунок нещільного прилягання стулок воріт гаража. Це неприпустимо! Якщо в гаражі немає отвори припливу повітря, то його слід організувати в нижній частині воріт.

Підготовка поверхні воріт

Перед тим як починати роботи по теплоізоляції воріт, необхідно підготувати внутрішню поверхню воріт, на якій можуть бути вогнища корозії, стара відшаровується фарба, різні забруднення і т. д. Для цього необхідно:

 • Великі вогнища корозії, де є відшаровуються шари іржі, зачищають щіткою з металевою щетиною.
 • Далі, краще вдатися до механізованої обробки поверхні воріт за допомогою насадки-корщетки на дриль.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Очищення іржі спеціальною насадкою-корщеткой на дриль

 • Найкращі результати дає очищення від іржі за допомогою полімер-абразивні щітки «Піранья», яка працює спільно з болгаркою. Робота з нею абсолютно безпечна, але про засоби захисту забувати не варто. При роботі можна поливати поверхню водою, полімерний урс проникает в самі важкодоступні місця. Враховуючи, що кутошліфувальні машинки (болгарки) працюють на високих обертах, процес очищення йде дуже швидко.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Полімер-абразивна щітка спільно з болгаркою дуже швидко очистить поверхню воріт від іржі

 • Після повного очищення і знежирення в два шару наноситься антикорозійна грунтовка. Можна використовувати будь-яку підходящу. Якщо грунтовка буде наноситися кистю, то другий шар накладається перпендикулярно першому. Краще всього користуватися аерозольними балонами – якість покриття буде краще.

Виготовлення обрешітки для утеплення воріт

При будь-якому способі теплоізоляції, будь-якими матеріалами, конструкції полотна воріт знадобиться решетування, яка, по-перше, допоможе закріпити утеплювач, а, по-друге, до неї буде надалі кріпитися облицювання воріт. Для виготовлення обрешітки знадобляться дерев’яні бруски перетином 4*4 см або 5*5 см, в залежності від конструкції воріт. Решетування повинна кріпитися до силової рами полотна воріт: профільної сталевої труби або куточка. Для виготовлення дерев’яної обрешітки необхідно:

 • Заготовити необхідну кількість дерев’яних брусків. При покупці треба вибирати тільки суху деревину.
 • Бруски дворазово обробляються антисептичним складом, для запобігання їх гниття в складних умовах перепадів температур і підвищеної вологості.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Дерев’яні частини решетування обробляються антисептичними складами

 • На силові елементи воріт кріпляться бруски за допомогою шурупів. Для цього після розмітки треба накернить місця майбутніх отворів, а потім свердлом діаметром відповідного шурупу, робляться наскрізні отвори. При кріпленні брусків не варто забувати в них попередньо робити тонким свердлом отвору, щоб завинчиваемый шуруп не розколов їх.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Варіант кріплення обрешітки

 • При наявності на полотні воріт вентиляційного отвору, його треба обійти латами по периметру. Це також стосується замків і засувів.
 • Якщо на центральній частині полотна воріт немає сталевих силових елементів, то бруски можуть кріпитися один з одним будь-яким зручним способом: в торець, за допомогою куточків і т. д.

Утеплення гаражних воріт мінеральною ватою

Якщо вже прийнято рішення утеплювати ворота мінеральною ватою, то краще вибирати базальтову вату від відомих виробників. Але перед тим як укладати утеплювач, треба подбати про гідроізоляцію, так як мінеральна вата дуже гігроскопічний матеріал. Для цих цілей можуть застосовуватися:

 • Внутрішня сторона воріт може бути покрита гідроізоляційної мастикою, наприклад, бітумно-полімерної.
 • Дуже хороші результати дають самоклеючі матеріали Ізолон або будь-які інші.

Після гідроізоляції поверхні воріт утеплювач можна нарізати на частини такого розміру, щоб вони входили дуже щільно між брусками обрешетування. Мінеральна вата може з часом злежуватися, тому чим щільніше, тим краще. Після укладання всього поверх утеплювача розтягується пароізоляційна плівка і кріпиться до брусків обрешітки будівельним степлером. Після цієї операції, можна сказати, що ворота готові до остаточної облицювання.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Процес утеплення воріт мінеральною ватою

Утеплення воріт пінопластом

Якщо при утепленні воріт буде використаний звичайний пінопласт ПСБ, то застосування гідроізоляції також бажано. Цей матеріал здатний, хоч і не так, як мінеральна вата, вбирати вологу, що знижує його теплоізоляційні властивості. Бажано використовувати ЕППС, який не володіє гігроскопічністю. Екструдований пінополістирол хоч і дорожче, але не вимагає гідроізоляції. Для монтажу пінопласту на поверхню воріт необхідно:

 • Після виміру простору між брусками решетування, складається план розкрою пінопластових листів. Головне правило – мінімум стиків. При цьому необхідно врахувати, що розмір відрізуваних листів повинна бути на 2-3 мм більше, ніж розмір комірки – пінопласт повинен ставати на своє місце дуже щільно. Різати пінопласт можна будівельним ножем за допомогою лінійки.
Відео: Як правильно різати пінопласт ножем

 • Пінопластові листи можна приклеювати на поверхню воріт монтажною піною. Краще використовувати професійну піну, що подається пістолетом, так як об’ємне розширення її мало. Для приклеювання на тильну сторону листа безперервно наноситься піна по всіх краях аркуша і одну лінію по центру паралельно довгій стороні. Далі, лист встановлюється на своє місце і міцно притискається бруском або правилом. Постукуванням можна скорегувати положення аркуша. Через кілька хвилин становище перевіряється і при необхідності коригується.
Відео: Як приклеїти пінопласт монтажною піною

 • Після монтажу всіх листів, монтажною піною обробляються всі стики і порожнини. Після висихання піни надлишки зрізуються, і поверхню можна злегка обробити теркою. Ворота готові до облицювання.

Утеплення пінополіуретаном воріт

При утепленні воріт цим способом вже не обійтися без залучення кваліфікованої робочої сили та спеціального обладнання. Пінополіуретан наноситься спеціальною установкою методом розпилення у кілька шарів. Дерев’яна обрешітка все ж потрібна, так як на неї зручно кріпити фінішну облицювання воріт.

Утеплення воріт методом розпилення пінополіуретану має явні переваги:

 • Пінополіуретан (ППУ) має прекрасну адгезію практично до всіх поверхонь, причому згодом його властивості не змінюються.
 • Теплоізоляційні властивості ППУ дуже високі – його коеффициент теплопроводности 0,019—0,035 Вт/м*°K.
 • При нанесенні ППУ методом розпилення не залишається ніяких порожнин і не утворюються «містки холоду».
 • ППУ є відмінним гідро — і паробар’єром, тому додаткова гідроізоляція не потрібно.
 • Термін служби теплоізоляції з ППУ по завіреннях виробників становить не менше 70 років.
Відео: Нанесення пінополіуретанового покриття на ворота гаража

Перед тим як наносити покриття слід закрити петлі воріт, замки, засуви і вентиляційні отвори плівкою, обклеївши її по краях малярським скотчем. Нанесення покриття проводиться тільки в захисному одязі, окулярах і респіраторі. Після нанесення розрахункового шару утеплювача і його повного висихання, надлишки на решетуванні можна підрізати будівельним ножем. Після цього ворота готові до облицювання.

Облицювання внутрішньої поверхні воріт

Головне вже зроблено! Гаражні ворота вже забезпечені теплоізоляцією, але естетику і практичність ще ніхто не відміняв, тому краще облицювати яким-небудь матеріалом. Що може служити облицюванням?

 • Облицювання профнастилом – практичне рішення, але виходячи з досвіду людей зробили це, на поверхні може конденсуватися волога.
 • Облицювання пластиковою вагонкою – виглядає добре, простий монтаж, але поверхня дуже легко пошкодити.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Ворота гаража, оброблені вагонкою

 • Облицювання дерев’яною вагонкою – одне з найбільш практичних і красивих рішень, але потрібна обробка деревини антисептиками і антипіренами.
 • Облицювання листами ОСП (орієнтовано-стружкових плит). Цей варіант, мабуть, найкращий, так як листи ОСП не схильні до гниття, мають потрібну міцність і мають гарний зовнішній вигляд. При бажанні можна пофарбувати поверхню в будь-який бажаний колір.
Як утеплити ворота гаража зсередини

Облицювання воріт плитами ОСП і практична, і красиво

Кріплення облицювання здійснюється до брусків обрешітки шурупами з прес-шайбою.

Додаткові заходи щодо утеплення воріт гаража

Ущільнювачі стулок воріт

Один з основних шляхів втрати дорогоцінного тепла з приміщення гаража – це нещільне прилягання стулок воріт. Дуже рідко вони настільки щільно прилягають один до одного, що виключають будь-який рух повітря. Тому завжди необхідно застосовувати ущільнювачі, які бувають різних профілів і розмірів.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Гумовий ущільнювач стулок воріт

Для щільного прилягання стулок воріт і хвіртки найкраще себе зарекомендував гумовий ущільнювач круглого перерізу діаметром 20 мм За рахунок гумового хвоста цей ущільнювач легко кріпиться на будь-які двері. Для цього береться перфорована сталева смуга і в заздалегідь наміченому місці нею притискається хвіст ущільнювача і прикручується саморізами із кроком 15-20 см до стулки воріт. Хвіст стрічки бажано до монтажу намазати клеєм №88.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Ущільнювач дуже зручно кріпити за допомогою монтажної стрічки

Ще одну ділянку, де тепло може випаровуватися з гаража – це низ воріт. Природно, що без зазору в цьому місці не обійтися. Гумові ущільнювачі не підходять для цих цілей, але існують спеціальні щіткові профілі, спеціально призначені для ущільнення низу воріт. Монтаж цього профілю досить простий – його треба з кроком 15-20 см прикрутити до нижньої частини воріт саморізами. При цьому, при повному закритті щітки повинні згинатися приблизно на третину своєї довжини.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Для ущільнення нижньої кромки воріт існують спеціальні щітки

Гаражна штора

Вагомий плюс в заощадженні тепла в гаражі в зимовий час вносить гаражна штора, яка вішається безпосередньо відразу за воротами. Матеріал штори повинен відповідати певним вимогам:

 • Матеріал повинен бути щільним, так як легкі матеріали мало перешкоджають витоку тепла.
 • Стійкість до впливу підвищеної вологості і цвілі.
 • Вогнестійкість.
 • Міцність і еластичність.

Всім цим вимогам якнайкраще відповідає звичайний брезент, щоправда, з невеликим застереженням – він повинен мати водовідштовхувальне просочення. Роблять ще штори з важкої тканини ПВХ, але брезент все одно поза конкуренцією.

Як утеплити ворота гаража зсередини

Кращий матеріал для гаражної штори — брезент. Його варто купувати разом з люверсами

Разом з брезентом слід придбати і люверси, які вставляють в тканину на відстані 20 см. полотнище підвішують на тросі або (що краще) металевою карнизної трубі за допомогою кілець, заведених у люверси штори. Навпроти хвіртки в тканини штори треба зробити розріз для вільного переміщення без відсунення всього полотнища.

Висновок

 • Утеплення гаража та гаражних воріт не є зайвою. Ці заходи дозволять краще зберегти автомобіль, комфортно знаходиться в приміщенні гаража як холодної взимку, так і жарким літом.
 • Гаражні ворота утеплюють тільки зсередини.
 • Кращий спосіб утеплення – напилення пінополіуретанового шару теплоізоляції.

Відео: Варіант утеплення воріт гаража

Відео: Ще один варіант утеплення