Як вибрати телевізор

4-24-2021

На перших погляд у виборі телевізорі немає нічого складного: досить визначитися з брендом і розміром діагоналі.  Але в магазині довірливого покупця чекають численні продавці-консультанти, які вміють майстерно переконувати. Також хочемо порекомендувати   купить бу телевизор на сайті по найкращій ціні .

В результаті споживач може стати гордим володарем дорого телевізора з набором абсолютно непотрібних функцій. Щоб не переплатити і не піддатися на вмовляння, потрібно чітко знати, яким критеріям повинен відповідати якісний телевізор. Дотримуючись кількох кроків, ви з легкістю підберете відповідну модель, а якщо у вас немає часу на ознайомлення, то дивіться рейтинг кращих телевізорів.

Визначаємося з місцем установки

1. В першу чергу слід визначитися, де буде встановлений телевізор. Від цього залежить розмір пристрою.

Варто виміряти стіну або нішу в шафі і записати отримані розміри, щоб за цими даними вибрати відповідну модель.

Вибираємо оптимальну діагональ. Рекомендуємо купити найкращий телевізор та не тільки на сайті besplatka , тут найкращі варіанти та доступні ціни та висока якість.

Кожен кіноман знає, що від розміру екрану залежить інтенсивність ефекту занурення. Але буде не дуже правильно витрачати всі гроші і купувати телевізор з максимальною діагоналлю екрану. Виробники рекомендують дивитися телевізор на відстані в півтора-два рази більше його діагоналі.

Наприклад, якщо діагональ телевізора становить 40 дюймів, комфортна відстань для перегляду становить 1,5-2,5 метра, а якщо діагональ велика і становить 65 дюймів, ця відстань збільшується до 4 метрів. Якщо дозволяє розмір кімнати, можна орієнтуватися на цю формулу. Якщо ж кімната невелика, а контент не завжди високої якості, доведеться шукати компромісне рішення.

У цьому допоможе кілька порад:

    • якщо хочеться купити телевізор з великою діагоналлю, краще подбає про якісне цифровому телебаченні, а при перегляді слід сідати далі від екрану, так як на близькій відстані помітні будь-які дефекти картинки.

6. У маленькій кімнаті забезпечити якісний перегляд найскладніше. Для цього потрібно не тільки підвищити якість сигналу і вибрати телевізор з невеликою діагоналлю.

  • якщо якість сигналу невисока, краще купувати маленький телевізор. На ньому огріхи картинки менш помітні. Цього ж ефекту можна досягти, сівши подалі від екрану.

Визначаємося з дозволом

Дозвіл екрану безпосередньо впливає на якість картинки. Чим вище дозвіл, тим детальніше буде зображення. Природно, ця умова актуально лише при наявності якісного сигналу.

У 2020 році на ринку представлені телевізори з чотирма варіантами дозволу. При цьому стандарт hd вже практично не зустрічається, а 8к поки доступний не всім. По факту, користувачеві доведеться вибирати між fullhd і 4к.

В даному випадку правило «більше-значить краще» не працює. Справа в тому, що телевізор з великою роздільною здатністю зможе показати всі свої можливості тільки при наявності якісного сигналу. Фактично, користувачеві слід заздалегідь визначитися, який контент він буде переглядати і вибирати пристрій виходячи з цих даних.

  • дозвіл hd (1280х720) вважається морально застарілим. Але при цьому такі пристрої як і раніше вважаються затребуваними, так як ідеально підходять для перегляду звичайних ефірних телеканалів. В цілому, телевізор з таким дозволом підходить для дачі або установки на кухні.
  • fullhd (1920х1080) довгий час вважався найсучаснішим дозволом, але зараз його поступово витісняє 4к. Проте, телевізори з роздільною здатністю full hd вважаються найпопулярнішими, так як велика частина контенту випускається в стандарті 1080р.
  • 4k і uhd (3840х2160) — це новий формат дозволу, який поступово набирає обертів. Експерти стверджують, що в найближчі роки саме він стане основним, адже він ідеально підходить для перегляду фільмів, серіалів і відео з youtube. Однак, телевізійний сигнал він відтворює погано.

Порівняно недавно на ринку з’явився новий стандарт 8к (7680х4320). Однак купувати такі телевізори поки не має сенсу через невелику кількість доступного контенту і високу вартість.

Вибираємо технологію матриці

Виробники постійно експериментують з типами матриці, щоб домогтися більш реалістичною передачі кольору, високої яскравості і контрастності.

Всі сучасні телевізори оснащені одним з трьох типів матриці: led, qled, oled. У кожної з них є свої особливості, переваги і недоліки, тому кожен тип матриці варто розглянути детальніше.

Led

Дана технологія заснована на використанні рідких кристалів. Фактично, це той же рідкокристалічний екран, але в якості підсвічування використовуються не флуоресцентні, а світлодіодні лампи. Така технологія дозволила заощадити місце в корпусі пристрою і зробити його більш тонким.

Led-телевізори вважаються найпоширенішими, але в цій категорії є два різновиди, які відрізняються один від одного розташуванням кристалів в матриці.

У ips панелях рідкі кристали завжди паралельні площині дисплея і розсіюють світло в різні боки. Це дозволяє забезпечити якісну передачу кольору і широкі кути огляду. Але від цього страждає контрастність, а чорний колір при слабкому освітленні більше схожий на темно-сірий.

У матрицях va кристали розташовані перпендикулярно екрану. Це дозволяє повністю блокувати світло і забезпечує чистий і глибокий чорний колір. Але при цьому, якщо кут огляду зміниться, постраждає якість картинки.

Обидві ці технології використовуються в бюджетних моделях. Матриці ips більше підходять для ігор і сімейного перегляду різного відео контенту. Телевізори з va матрицею краще вибирати тим, хто вважає за краще дивитися фільми вечорами на самоті або з другою половинкою.

Qled

Фактично, qled матриці є вдосконаленою версією попередньої технології.

Головна відмінність даної технології в тому, що для підсвічування використовуються сині світлодіоди. Вони формують додатковий червоний і зелений колір для створення більш яскравою і чіткою картинки. Телевізори з qled матрицями коштує дорожче, тому їх відносять до середнього цінового сегменту.

Oled

Це абсолютно нова технологія, заснована на використанні органічних світлодіодів. Їм не потрібна додаткова підсвічування, так як вони самостійно випромінюють світло і можуть повністю відключатися. Завдяки такій особливості oled телевізор відрізняються чудовим колірним охопленням і контрастністю.

Недоліки у таких телевізорів теж є. Зокрема, вони коштують дорожче led аналогів, але поступаються їм по яскравості. Крім того, такі телевізори схильні до вигорання. При цьому ці моделі варто купувати тим, хто планує переглядати фільми і серіали. Якщо телевізор беруть для ігор, перевагу варто віддати qled матриці.

Враховуємо тип підсвічування

У всіх моделях телевізорів, крім oled, використовується світлодіодне підсвічування. В даний момент виробники використовують технології edge led і direct led.

У першому випадку світлодіоди розташовуються по периметру екрану, а матриця висвітлюється через розсіює панель. Це один з найдешевших варіантів, але при цьому телевізори відрізняються мінімальною товщиною корпусу.

У телевізорах з підсвічуванням direct led світлодіоди розташовуються прямо за матрицею і рівномірно розподілені по всій її поверхні. Такі телевізори трохи товщі, але підсвічування виходить більш однорідною, а окремі ділянки екрану можуть гаснути для забезпечення більш якісного і глибокого кольору.

Вибираємо частоту розгортки

Даний критерій відповідає за швидкість оновлення екрану в секунду і вимірюється в герцах (гц). Іншими словами, якщо частота телевізора становить 60 гц, це означає, що за секунду картинка зміниться 60 разів.

При виборі телевізора цьому критерію варто приділити увагу. Справа в тому, що чим вище частота, тим більш плавними будуть виглядати динамічні сцени у відеоіграх і спортивних змаганнях. В цілому, дозволу 60 гц досить для комфортного перегляду фільмів і телепередач. Більш високі показники знадобляться тим, хто планує використовувати телевізор для відеоігор.

Визначаємося з операційною системою

Телевізори без вбудованої операційної системи самі бюджетні і зустрічаються нечасто. З одного боку це добре: користувач не переплачує за ос, а зробити телевізор «розумним» можна в будь-який момент, підключивши до нього приставку.

Проте, в більшості пристроїв передбачена та чи інша smart-платформа. Вони пропонують мінімальний набір функцій, який включає медіаплеєр, клієнти для онлайн-кінотеатрів, youtube і магазин додатків.