Як утеплити стіну всередині квартири

1130

Утеплення квартири зсередини найчастіше стає необхідним у будинках з панельними стінами, так як вони мають недостатню товщину, швидко вихолоджується, система опалення не може повноцінно впоратися зі своїми завданнями, і температура у приміщеннях знижується. Як утеплити стіну всередині квартири, і які способи і матеріали застосувати, це питання постає перед більшістю власників житла у бетонних багатоповерхівках. Зовнішні стіни в таких будинках особливо швидко стають холодними, і нерідко із-за перепадів температур починають відволожуються і покриваються цвіллю.

Як утеплити стіну всередині квартири

Іноді, коли є така можливість, термоізоляція стін проводиться зовні, так як це більш ефективний спосіб збереження тепла. Однак, цей варіант є досить дорогим з-за складності його виконання, та самостійно провести такі заходи, без використання спеціальної техніки, неможливо, якщо квартира знаходиться вище першого – другого поверху. Тому і приймається рішення утеплювати стіни зсередини, на шкоду загальної корисної площі. Але, як би те ні було, тепла квартира трохи меншої площі краще, ніж великі холодні кімнати. Внутрішні роботи можуть бути проведені своїми руками, без залучення фахівців. Головне підібрати правильний матеріал і мати потрібні інструменти.

Якщо ж у квартирі встановлено обладнання автономного опалення, утеплення стін допоможе заощадити енергоресурси, які стоять вельми недешево.

Зміст статті

 • 1 Недоліки внутрішнього утеплення
 • 2 Правильне утеплення
 • 3 Які утеплювачі і як використовують
  • 3.1 Мінеральна вата
  • 3.2 Відео: утеплення стіни всередині з застосуванням мінеральної вати
  • 3.3 Пінополістирол
  • 3.4 Відео: утеплення внутрішньої стіни панелями пінополістиролу
  • 3.5 Пінополіуретан
  • 3.6 Відео: утеплення стін зсередини напиленням пінополіуретану
  • 3.7 Пробка
  • 3.8 Відео: утеплення внутрішніх стін фольгованим матеріалом

Недоліки внутрішнього утеплення

У порівнянні з зовнішньою теплоізоляцією стін, внутрішнє утеплення квартири має свої досить суттєві недоліки:

 • Утеплена стіна не накопичує і не затримує тепло, а теплові втрати становлять від 8 до 15%.
Як утеплити стіну всередині квартири

При внутрішньому утепленні «точка роси» може опинитися всередині утеплювача, що веде до його відсиріванню

 • «Точка роси» при внутрішній термоізоляції знаходиться між утеплювачем і стіною, іноді всередині утеплювального шару. Це призводить до утворення конденсату і появу цвілевих колоній.
 • Неправильно утеплена зсередини стіна буде весь час промерзати, а це неминуче викликає з часом незворотні руйнівні процеси в товщі матеріалу.

Правильне утеплення

Щоб під термоізоляційним шаром не утворювався конденсат від перепадів температур у зимовий період, а також, як наслідок, на стінах не з’являлися плями цвілі, потрібно ретельно виконувати всі технологічні рекомендації з утеплення бетонних стін зсередини квартири.

Як утеплити стіну всередині квартири

Пароізоляція при внутрішньому утепленні має особливе значення

Важливим елементом у структурі термоізоляційного «пирога» є якісна пароізоляція. Вона повинна захистити утеплювач від проникнення вологи, що дозволить всієї конструкції ефективно виконувати свої функції довгий час.

Які ж роботи для досягнення поставленої мети потрібно виконати?

 • Необхідно придбати пароізоляційну плівку високої якості і водостійкий скотч для герметизації швів на з’єднанні її листів.
 • Для утеплювального шару потрібно вибирати матеріал, що має низьку паропроникність. Бажано, щоб цей показник був нижче паропроникності матеріалу стін. У цьому випадку випаровування вологи будуть відбуватися у бік вулиці, а не всередину квартири.
 • Приклеивании утеплювача, його поверхня повністю промащується клеєм з допомогою шпателя-гребінки, і він дуже щільно притискається до поверхні стіни, так, щоб не залишалося навіть невеликих порожнин між ними.
 • Щоб уникнути виникнення надмірно високої відносної вологості всередині приміщень, вони повинні бути обладнані додатковою вентиляцією природного або примусового типу. Наприклад, для цього на віконних рамах встановлюють клапана, через які в кімнату буде надходити повітря.
Як утеплити стіну всередині квартири

Вентиляційні клапани на вікнах

 • Далі, необхідно точно розрахувати необхідну товщину утеплювача. Вона буде залежати від середньодобової температури в даному регіоні в зимовий час. Товщина термоізоляційного матеріалу не повинна бути менше тих параметрів, які вийшли при здійсненні розрахунків, інакше буде порушений паротепловой баланс.
 • Перед установкою системи утеплення, стіни необхідно обробити спеціальними ґрунтувальними складами. Вони «пролікують» стіну, не дозволять утворитися на ній цвілевим колоніях, а також збільшать адгезію приклеивании теплоізоляції.
 • Монтаж утеплювача можна починати тільки після повної просушки стіни.
 • Не можна допускати утворення «містків холоду», які можуть звести нанівець весь утеплювальний процес. Особливо великий ризик їх виникнення на стиках стін і перекриттів.

Які утеплювачі і як використовують

Для процесу утеплення зсередини стіни застосовуються кілька видів утеплювачів. Який з них вибрати вирішувати власнику житла, після того, як він ближче познайомиться з їх характеристиками і способами монтажу.

Мінеральна вата

Мінвата це традиційний матеріал для утеплювальних внутрішніх робіт, але для бетонних зовнішніх стін потрібно вибирати таку різновид термоізолятору, яка має дуже високу щільність це створює паронепроникність, а вона в цьому випадку необхідна. Властивість мінеральної вати пропускати повітря, т. е. «дихати» у даній ситуації, швидше шкідливо, так як при перепадах температур на стіні буде утворюватися конденсат. Щоб уникнути цього необхідно вибирати мінеральну вату з високою щільністю, порівнянної з пінополістиролом.

Як утеплити стіну всередині квартири

Використовувати мінеральну вату для внутрішнього утеплення стін слід з особливою обачністю

Крім цього необхідний якісний монтаж пароізоляції. При недотриманні цих умов, робота буде виконана даремно, так як після появи грибка і запаху вогкості в приміщеннях, конструкцію доведеться демонтувати. Тому для утеплення зовнішніх стін, неутеплених з вулиці, від застосування мінеральної вати краще відмовитися, або ж застосовувати тільки щільні її типи із створенням необхідного повітряного зазору для вентиляції. Детальніше про це – в пропонованому відеосюжеті:

Відео: утеплення стіни всередині з застосуванням мінеральної вати

Пінополістирол

Пінопласт, пінополістирол або пеноплекс в більшій мірі підходять для утеплення зовнішніх стін зсередини квартири. Ці матеріали володіють всіма необхідними властивостями, головне з яких це низька теплопровідність. Крім цього якості, пінополістиролу притаманні й інші важливі характеристики, які зумовлюють можливість його застосування для внутрішніх термоізоляційних робіт:

Як утеплити стіну всередині квартири

Екструдований пінополістирол — чудовий утеплювач, але «з’їдає» чимало корисної площі

 • Маса матеріалу невелика, а це полегшує монтаж. Крім того, жорстка і рівна поверхня дозволяє добре закріпити його на стіні.
 • Пінополістирол легко піддається обробці його, при необхідності, можна різати за допомогою будівельного ножа.
 • Матеріал здатний протистояти разрывающим зусиллям і сильному стисненню, які нерідко виникають в стінах, наприклад, при перепадах температур або усадки конструкції.

Так як звичайний або екструдований пінополістирол практично не вбирає вологу, він не допустить її попадання в «точку роси», тому застосовуючи цей матеріал, можна не використовувати пароізоляцію. На стиках стін і плит перекриття містки холоду можна ізолювати за допомогою монтажної піни. Закріплювати плити на поверхню стіни також можна піною вона, розширюючись, заповнить всі щілини між плитами утеплювача і стіною, зробивши поверхню герметичною. Зробити поверхню цілісної допоможуть спеціальні замкові пази і шипи, наявні на плитах екструдованого пінополістиролу.

Як утеплити стіну всередині квартири

Замкова пазо-гребінь частина значно спрощує монтаж утеплювача

Встановивши ряд плит, їх прикріплюють до стіни за допомогою спеціальних кріплень-«грибків». Для цього змонтовані панелі просвердлюють наскрізь, роблячи отвір і стіни, а потім забивають у нього кріплення.

Як утеплити стіну всередині квартири

Кріплення плит пінополістиролу до стіни

Потрібно відзначити, що пінопласт недостатньо заглушає шум і це є одним з його недоліків. Крім цього, будь-який з типів пінополістиролу горючий, в тій чи іншій мірі, і при займанні виділяє небезпечні для здоров’я людини речовини.

Як утеплити стіну всередині квартири

Плити пінополістиролу зверху можна обштукатурити або заклеїти гіпсокартоном

Після установки плит і «запечатування» усіх щілин і швів, термоізоляційний шар може бути отштукатурен або закритий листами гіпсокартону.

Відео: утеплення внутрішньої стіни панелями пінополістиролу

Пінополіуретан

Пінополіуретан це одна з форм вспенивающихся полімерів, яка нашаровується за допомогою спеціального обладнання на підготовлену стіну. На побутовому рівні практично всі зустрічалися з ним, якщо використовували монтажну піну.

На утеплять стіну заздалегідь закріплюється решетування з дерев’яного бруса, яка послужить опорними напрямними для напилюваного матеріалу, а також основою для кріплення декоративного оздоблення чи ж обшивки гіпсокартонними листами.

Як утеплити стіну всередині квартири

Процес напилення пінополіуретану

Пінополіуретан хороший тим, що проникає у всі щілини і нерівності, створюючи безшовну герметичну поверхню, яка щільно, без всяких «кишень» і порожнеч прилягає до несучої стіни, не залишаючи порожнин для скупчування конденсату.

Цей матеріал вологостійкий і має дуже низький показник теплопровідності. При вирішенні використовувати саме пінополіуретан, можна сміливо відмовитися від гідро — і пароізоляції.

Монтаж пінополіуретану проводиться досить швидко, але, не маючи спеціального обладнання зробити його самостійно не вийде, тому доведеться запрошувати фахівців.

Як утеплити стіну всередині квартири

Утеплення пінополіуретаном — дуже ефективне, але його можуть провести тільки фахівці

Крім перерахованих вище позитивних якостей цього матеріалу, можна назвати такі:

 • Після напилення пінополіуретан швидко набуває об’ємні форми і застигає. Таким чином, провівши монтаж такого термоізоляційного шару, вже на наступний день можна сміливо приступати до монтажу гіпсокартону.
 • Утеплювач відмінно герметизує «містки холоду» на стиках площин.
 • Пінополіуретан має хороші адгезивні якості з будь-якими, рівними і нерівними поверхнями і відмінно ізолює точку роси від проникнення до неї вологи зсередини.
 • Матеріал зручний для утеплення приміщень, що мають нестандартні форми, наприклад, якщо перехід від стіни до стелі має конструкцію арки або стіни виконані з криволінійної конфігурації.
 • Таке покриття може мати будь гіпсокартонну або штукатурну зовнішню обробку, на вибір власників до житла.

Відео: утеплення стін зсередини напиленням пінополіуретану

Пробка

Ще одним матеріалом для утеплення, монтаж якого може здійснюватися самостійно, є пробка.

Як утеплити стіну всередині квартири

Пробка — відмінний натуральний матеріал для термоізоляції

Виготовляють такий термоізолятор у вигляді плит чи рулонів з кори особливої різновиди дуба – коркового дерева. Тому це екологічно чистий, безпечний утеплювач, що дуже важливо для внутрішньої обробки приміщень.

Використовуючи матеріал високої якості, можна вирішити одразу три проблеми це шумо і звукоізоляція, а також декоративне оформлення стін.

Важливою умовою для монтажу коркового покриття є рівність стіни, тому перш, ніж приступати до його наклеювання, необхідно ретельно підготувати поверхню. Цей процесс проводится наступним чином:

 • Зі стіни повністю зчищається старе покриття.
 • Потім вся поверхня обробляється антисептичної грунтовкою, яка захистить стіну від ураження грибком або цвіллю.
Як утеплити стіну всередині квартири

Вирівнювання стін штукатуркою

 • Наступним етапом поверхню необхідно вирівняти штукатуркою.
 • Можна облагородити стіни і гіпсокартоном, але в цьому випадку, лист повинен бути повністю промазан водостійким клеєм або монтажною піною, так, щоб під ним не залишилося порожнеч. Гіпсокартон міцно притискається до стіни і додатково фіксується анкерними кріпленнями або пластиковими «грибками».
 • На висохлу стіну можна наклеювати корковий матеріал. Для цього використовують спеціальний, призначений для подібних цілей клей.
Як утеплити стіну всередині квартири

Спеціальний клей для роботи з пробкою

До позитивних якостей матеріалу, крім його екологічності, низької теплопровідності і хорошого шумопоглинання можна віднести:

 • Легкість монтажу коркового покриття стін при дотриманні акуратності в роботі.
 • Естетично привабливий респектабельний вигляд.
 • Завжди тепла і приємна на дотик поверхня матеріалу.
 • Різноманітність форм випуску, фактурних малюнків і відтінків.
Як утеплити стіну всередині квартири

Пробка — не тільки відмінний термоізолятор. Вона додасть кімнаті особливу декоративність

 • Корковий утеплювач не має великої товщини, тому не робить площа приміщення менше цим якістю він вигідно відрізняється від інших термоізоляційних матеріалів.

Пенофол

Пенофол по своїй суті це рулонний спінений поліетилен товщиною від 2 до 10 мм, з однієї сторони якого нанесено фольговані покриття, що сприяє відображенню тепла всередину приміщення.

Як утеплити стіну всередині квартири

Пенофол — спінений поліетилен з фольгованим покриттям

 • Перед монтажем поверхню підготовляють так само, як і під коркове покриття.
 • На рівні стіни пенофол можна закріпити за допомогою будівельного двостороннього скотчу. Матеріал при будь-яких обставин розташовується фольгированной стороною в приміщення. Це створює своєрідний термос для ефективного утримання тепла.
 • Смуги пінофол укладаються встик. Між собою вони склеюються спеціальним скотчем, також мають фольговану відбивну поверхню, так як всі покриття повинно бути герметичним.
Як утеплити стіну всередині квартири

Обрешітка встановлюється поверх пінофол, покладеного фольгированной стороною всередину приміщення

 • Поверх закріпленого до стіни пінофол встановлюють решетування з рейок, брусків або металевих оцинкованих профілів. Цей каркзтанет підставою для монтажу вагонки або обшивки стіни гіпсокартонними листами. Гіпсокартонну поверхню згодом можна покрити штукатуркою, обклеїти шпалерамиабо ретельно зашпатлевать і відшліфувати, а потім пофарбувати.
 • Дуже важливо при установці гіпсокартону або вагонки зверху і знизу конструкції залишити щілину, яка буде служити вентиляційним отвором для циркуляції повітря, щоб не накопичувалася волога.
Як утеплити стіну всередині квартири

Облицювання утепленої стіни вагонкою

Незважаючи на свою невелику товщину, пенофол є прекрасним тепло — і шумоізолятором. Його використовують як окремий утеплювач, але цілком можна його застосовувати і в комплексі з іншими матеріалами. Приваблює він простотою і швидкістю укладання на стіни, підлогу або стелю, а також тривалим терміном експлуатації.

Відео: утеплення внутрішніх стін фольгованим матеріалом

Вибираючи матеріал для утеплення житлового приміщення зсередини, потрібно попередньо обстежити всі поверхні стін, на які буде проходити монтаж термоізоляції. Якщо стіна суха і на ній немає цвілевих плям, то можна приступати до підготовки поверхні і закуповувати утеплювальний матеріал. Проводити такі роботи на непідготовленому підставі – категорично забороняється. Мало того що подібне утеплення не дасть потрібного ефекту можна грунтовно зіпсувати квартирну атмосферу, зробити її сирої, нездорової, так як спори багатьох видів цвілі або грибка є надзвичайно небезпечними для здоров’я людей, особливо для страдающих хроническими хворобами органів дихання або схильністю до алергічних реакцій.

В цілому ж, будь-який з представлених у публікації методів утеплення квартири зсередини не потребує якого-небудь складного додаткового обладнання, і цей технологічний процесс вполне можна провести самостійно.