Ножиці по металу з пильного диска

23

Вітаю всіх любителів саморобок і тих, хто просто заглянув на сайт в пошуках цікавих ідей. Якщо до вас в руки потрапив старий пильний диск, який на перший погляд зовсім нікуди не годиться, не поспішайте його викидати, насправді йому ще можна дати друге життя і змайструвати з нього цілком корисне для гаража або майстерні пристосування. Як ви вже здогадалися, мова в статті піде про виготовлення ножиць по металу. Якось я вже розповідав ка змайструвати з листового металу ножиці-гільйотину, але та конструкція більш складна і вимагає більшої кількості матеріалів для виготовлення. Цей же варіант максимально простий у виготовленні і вимагає мінімальних витрат як в матеріалі, так і в часі. Зацікавилися, тоді милості прошу, читаємо статейку, дивимося відео від автора внизу і беремо на замітку.

Матеріали:

* старий диск від циркулярної пилки,* обрізок металевого куточка (у автор 32-й куточок, але можна взяти будь-який),* обрізок профільної труби перетином 15х15 мм (так само можна підбирати на свій розсуд),* малярський скотч,* фарба по металу,* болт з гайкою (необхідний для з’єднання ножів).

Інструменти:

* болгарка, * зварювальний апарат, * свердлильний верстат (можна дриль),* маркер для розмітки.

Крок 1.

Вибравши зі свого металобрухту відповідний пильний диск, автор очищає його від іржі за допомогою болгарки з пелюстковим кругом. Диск очищає з двох сторін.

Крок 2.

Після зачистки автор креслить на диску дві лінії уздовж отвору. Паралельність дотримуватися не обов’язково. По цих лініях він розрізає диска на дві частини.

Крок 3.

Далі автор зрізає з кожної половинки диска зуби з напайками, вони йому не знадобляться, а будуть тільки заважати. Зуби зрізає повністю по всій дузі кожної половини.

Крок 4.

Потім поєднавши обидві частини диска, автор намічає на кожній з одного боку приблизно на однаковій відстані від кромки і на одному рівні точки. У цих місцях будуть просвердлені отвори під з’єднувальний болт.

Крок 5.

Далі автор бере відрізок куточка, це так само раніше була якась деталь, про це говорять отвори на одній з полиць, полку у автора 32 мм, її товщина приблизно 4 мм.заготівлю автор розмічає по середині і по лінії розрізає на дві рівні частини.

Крок 6.

Поєднавши деталі з куточка, автор затискає між вертикальними полицями одну частину диска зубами вниз і зварює всі деталі. Ця основа ножиць. До речі полки з отворами знаходяться внизу, через ці отвори підстава буде кріпитися до верстата

Крок 7.

Тут автор знову відправляється до свого складу металобрухту і вибирає там відповідну профільну трубочку, в його випадку перетином 15 мм.далі автор креслить на заготівлі лінії, вибравши самий акуратний ділянку, і по ним обрізає зайве. Як ви вже напевно здогадалися, це буде ручка. З одного боку в цій заготівлі автор виконує пропив болгаркою. Після в це пропив поміщає другу частину диска, як показано на фото.знову ж деталі фіксує зварюванням.

Крок 8.

І так, обидві деталі ножиць готові. Тепер для естетичності їх необхідно пофарбувати. Спочатку автор бере основу, малярським скотчем обклеює диск. Фарбує тільки нижню частину з куточків. Так само надходить і з другою частиною пристосування, скотчем обклеює диск (вірніше його половинку), а ручку фарбує в червоний колір.

Крок 9.

Ось тепер все готово до збірки. Обидві частини ножиць автор з’єднує болтом з гайкою, з’єднання затягує ключами.

Далі готові ножиці саморізами, по два на сторону, закріплює їх на верстаті. Приступає до різання жерсті. Ножиці чикают, як годиться, при цьому, що кромки автор не заточував, в цьому немає необхідності. Якщо зір мене не підводить, ножиці справляються з листовим металом товщиною до 2 мм, що цілком достатньо для домашньої майстерні або гаража.

Ось власне і все, всім спасибі за увагу, так само спасибі автору за корисну саморобку, а я на цьому з вами прощаюся, всім удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!!джерело (source)

Ставайте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст. .