5 столярних порад і хитрощів на кожен день

9

Займаючись з деревом, часто доводиться стикатися з дрібними складнощами, типу викручуванням саморізів із зіпсованою головкою, їх закручуванням у великі отвори ніж потрібно, і іншими негараздами. Більшість з них вирішуються елементарно, потрібно просто знати деякі хитрощі. Розглянемо 5 столярних лайфхаків, які можуть стати в нагоді найчастіше.

1. Як закручувати саморізи з торця деталей, щоб ті не розколювалися

Якщо закрутити саморіз дуже близько від краю деталі, то вона розколеться по волокнах. Цього не буде, якщо відкусити або обламати у самореза вістря.

Тупий кріплення загортається трохи складніше, але деревину він не розколює.

2. Як вкрутити саморіз в розбитий отвір

Якщо вам потрібно закрутити саморіз в отвір з великим діаметром, тоді вставте в нього одну або кілька сірників.

Після обломите їх урівень. Тепер закручуємо саморіз. По надійності кріплення цей саморіз буде не поступатися тому, що спочатку вкручений в маленький отвір без вставок.

3. Як накреслити коло косинцем

Якщо вам потрібно розмітити на заготівлі коло, але у вас немає циркуля або круглого предмета щоб його обвести, то можна використовувати косинець. Для цього в деталь вбивається 2 цвяха. Відстань між ними має бути рівним діаметру необхідного кола.

Тепер приставляємо косинець так, щоб один з цвяхів виявився в кутку. Тут же ставимо біля нього вістря олівця або маркера. Після цього провертаємо косинець, не відриваючи, щоб дійти кутом до другого цвяха. У підсумку отримуємо ідеальну половинку кола. Переставляємо інструмент, і малюємо таку ж з іншого боку.

4. Як помітити точки свердління при установці шкантів

При з’єднанні двох готових струганих деталей може знадобитися розмітити місця для свердління під шканти. Якщо вони не співпадуть, то між заготовками утворюється сходинка, або ж вони будуть зміщені відносно один одного в поздовжньому напрямку.

Просто прикладіть і приклейте на одну з деталей маленькі цвяхи малярською стрічкою. Їх капелюшки повинна виявитися в точках свердління. Потім зверху прикладається друга деталь, вирівнюється і сильно притискається.

В результаті залишаться відмітини. Просвердливши по ним, ми отримаємо повний збіг отворів для установки шкантів.

5. Як викрутити саморіз із зіпсованою капелюшком

Якщо шліци на капелюшку самореза зірвані, то викрутка або біта шуруповерта не зможе його викрутити. В такому випадку допоможе ізолента. Потрібно приклеїти її шматочок на головку, і використовуючи як прокладку приставити інструмент.

Необхідно сильно впертися, і викрутити саморіз. Ізолента запобіжить прокручування, так що з нею все вийде.

Дивіться відео