Бетон vs тротуарна плитка у дворі

52

Облаштовуючи ділянку, власники встають перед вибором — викласти двір, патіо і під’їзну доріжку плиткою або забетонувати. Вибір насправді складний і неоднозначний. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси. Сайт rmnt порівняв бетон і тротуарну плитку у дворі за різними критеріями.

Що легше встановити

В цілому обидва процеси досить трудомісткі. У будь-якому випадку майданчик потрібно вирівняти, прибрати верхній шар грунту, позначити межі, зробити засипку з гравію і піску. Якщо обраний бетон, додатково потрібно буде провести армування, щоб покриття прослужило довго. Зате сама заливка розчину займає менше часу, ніж укладання плитки, особливо, якщо використовувати бетономішалку. І шви заповнювати потім не потрібно. Однак ходити по тротуарній плитці або бруківці можна відразу, а з бетоном доведеться чекати його повного застигання, а це може зайняти і тиждень. Трапляються казуси, коли дитина або домашній вихованець пробігся по незастиглому бетону і зіпсував результати роботи.

При укладанні плитки, як вже писав портал rmnt.ru, можна взагалі обійтися без бетонування. Виходить, що обидва процеси в цілому мають свої особливості, однозначно сказати, що простіше, не виходить.

Що дешевше

Дуже важливе питання і тут тротуарна плитка явно програє. Вона дорожче приблизно на 20-30%. А якщо наймати професіоналів, які проведуть всі роботи з укладання, то різниця в ціні між бетонним покриттям і плиткою може скласти і 100%. Так що в даному випадку, якщо мова йде виключно про економію — вибирайте бетон.

Що довговічніше

За цим критерієм виграє тротуарна плитка. Бетонне покриття служить в середньому до 10 років. Вібролита плитка служить приблизно стільки ж, однак якщо вибрати вібропресовану від великого виробника, термін служби покриття збільшується до 40 років. Різниця дуже помітна.

Що простіше в обслуговуванні

На монолітному бетонному покритті можуть залишатися калюжі, якщо не забезпечений ухил. Крім того, з часом з’являться тріщини, це практично неминуче. Зате крізь бетон точно не проростуть наполегливі бур’яни, що трапляється з плитковим покриттям. Крім того, якщо бетон зіпсується, його потрібно буде демонтувати і заливати заново. А плитки можна міняти штучно, не цілком. Так, нові ділянки будуть відрізнятися від старих, адже з часом плитка змінюється. Але все одно не буде необхідності займатися мощенням всього двору. Мити зі шланга можна і бетонне, і плиткове покриття. Сніг зчищати з плитки потрібно акуратніше, ніж з бетону, потрібна дерев’яна або пластикова лопата.

Важливо! якщо під двором або зоною відпочинку проходять інженерні комунікації, то вибору у вас немає — тільки тротуарна плитка. Її при необхідності куди простіше зняти, щоб викопати і замінити труби. Бетон в такому випадку доведеться демонтувати повністю і це досить трудомісткий процес.

Що красивіше

Звичайно, на перший погляд відповідь однозначна — плитка. Вона може бути самої різної форми і кольору, є можливість створити малюнки та візерунки, комбінувати різні варіанти, зробити покриття двору або патіо унікальним. Але не забувайте, що є штампований бетон, який теж дуже декоративний і привабливий. Крім того, деяким власникам подобається лаконічність сірого бетонного покриття, на тлі якого елементи ландшафтного дизайну виглядають особливо яскраво.

В цілому обидва варіанти облаштування покриття у дворі, повторимося, заслуговують на увагу. Хочете заощадити тут і зараз-вибирайте бетон. Хочете довговічне покриття-вібропресовану плитку.