Фанера для підлоги балкона товщина. 3 товщина лаг для підлоги на балконі. Етапи виконання робіт:

12

Фанера для підлоги балкона товщина. 3 товщина лаг для підлоги на балконі. Етапи виконання робіт:

 1. укладаємо водоізоляційний матеріал. Можна використовувати нанесення мастики на бітумній базі пензлем або закріплення склеюванням стрічкою плівки. Також в якості гідроізоляції можна використовувати руберойд, спеціальну фарбу, водостійку штукатурку, рідке скло і гуму. Водоізоляційний матеріал повинен входити на стінки в 70-100 мм від рівня підлоги.
 2. обробляємо бруски просоченням для захисту від атмосферних впливів, комах і цвілі.
 3. укладаємо підлогу на лагах на балконі. Лаги укладаємо поздовжньо на відстані 500 мм один від одного, висота обрешітки повинна відповідати раніше виготовленим відміткам. Обрешітку підлоги кріпимо на довгасті дюбелі або анкера. Де висоти бруса не вистачає, піднімаємо до рівня, підкладаючи бруски потрібної товщини. Спочатку укладаються останні бруси, потім між ними натягується шнур і, орієнтуючись на висоту шнура, укладаємо лаги посередині.

укладайте лаги на відстані 500 мм один від одного

 • укладаємо між лагами утеплювач. Можна використовувати листовий або насипний. Листовий утеплювач (пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата) повинен щільно прилягати до брусків, з’єднання задуваем монтажною піною або обробляємо мастикою. Товщина утеплювача повинна бути така ж, як у бруса. Якщо використовуємо керамзит, то насипаємо його між лагами стільки, щоб не заважав укладанні наступного рівня підлоги.
 • на утеплювач стелимо пароізоляційний матеріал. Якщо це пінополістирол або пінопласт, то укладання пароізоляційного матеріалу не невідклоніма. Якщо на мінеральну вату не укласти утеплювач, вона може набратися вологи і втратити свої характеристики.
 • розмічаємо і відрізаємо фанеру або осб плиту розміром, беручи до уваги, що по краях необхідно залишати зазор в 3 мм.
 • за допомогою шурупів кріпимо на лаги фанеру, осб плиту або статеву дошку.
 • Листовий водоізоляційний матеріал накладаємо внахлест, заклеюємо скотчем з’єднання. Насипний утеплювач насипаємо шаром, більше 3 см.

Чим покрити фанеру на балконі. Дерев’яна підлога на балконі закритого типу

При виборі, чим покрити дерев’яну підлогу на лоджії, варто приділити увагу фанерному листу або дощатій підлозі.

Представлені варіанти на балконі можна встановити по-різному, а саме:

 1. у разі, якщо приміщення буде використовуватися лише в теплу пору, цілком підійде тонкий шар утеплювача, переважно — з фольгованим покриттям. Відображає шар буде направляти тепло до поверхні підлоги.першим етапом є настил утеплювального матеріалу зі спіненого поліетилену, що має товщину 2-5 мм.здійснювати настил краще після його прикріплення до зовнішніх стін балкона. І, як результат, стики стін і підлоги будуть мати подвійний шар перекриття.дошки-лаги, з товщиною 2-3 см, монтують поверх дерев’яного настилу. Лаги на балконі укладаються уздовж саме тієї стіни, де обладнані двері в приміщення. Варіація стане відмінним рішенням в тому випадку, якщо можливість підняття на необхідну висоту підлоги досить проблемна.потім нарізається масивна дошка з шип-пазом, по ширині балкона. Матеріал монтується на лаги і фіксується цвяхами.
 2. для здійснення другого варіанту потрібно більше часу і сил, так як в даному випадку підлога повинна бути одного рівня з порогом двері.в даному випадку на підготовлену поверхню також укладається тонкий прошарок утеплювача, як і в попередньому варіанті. Після необхідно визначитися, з використанням яких пристосувань або елементів лаги будуть підніматися на необхідну висоту. Читайте також: «як зробити підлогу на лоджії своїми руками – етапи обробки».

Підлога на лоджії фанера або дсп. Дсп або фанера: що вибрати?

Коли постає питання обробки балкона, власникам квартир важко визначитися між фанерою або, інакше кажучи, клеєним шпоном, і дсп. У чому різниця і який матеріал краще? дсп або деревно-стружкова плита являє собою сучасний композиційний пресований матюкав з стружок і тирси, скріплених разом формальдегідними смолами. Фанера-це кілька склеєних один з одним шарів деревного шпону, скріплених спеціальним клеєм.

Обидва матеріали по-своєму гарні, але коли мова йде про те, з чого зробити підлогу на балконі — дсп або фанери, то краще зупинитися на другому варіанті. І ось чому:

 • фанера має кращі естетичні показники-вона бездоганно виглядає;
 • клеєний шпон в порівнянні з деревно-стружковими плитами краще протистоїть підвищеній вологості — якщо дсп просочиться водою, вона може втратити свою форму;
 • фанера краще справляється з механічним впливам, таким як стирання або навантаження вагою;
 • клеєний шпон відмінно тримає в собі цвяхи і шурупи.

Зрозуміло, і у дсп є свої плюси, такі як краща міцність на вигин або більш високі показники в звуко — і теплоізоляції. До того ж, дсп дешевше. Але мова йде про підлоговому покритті, для якого найважливіше міцність і збереження первісної форми. Тому якщо ви не знаєте з чого зробити підлогу на лоджії — дсп або фанери, краще вибрати фанеру.

Тепер давайте розглянемо докладніше нюанси вибору і покупки фанери для фанерної підлоги на балконі або в лоджії.

Фанера на підлогу товщина. Покласти на лаги

Якщо перепади по висоті на підлозі досить значні (від 5-10 ), то фанеру можна покласти і кріпити до спеціальних лагам. Вони не тільки дозволяють домогтися ідеально рівної підлоги, але і забезпечують повітряну подушку для теплоізоляції та гідроізоляції та й потім простіше підбирати розмір ламінатної дошки або іншого оздоблювального матеріалу.

Лаги застосовуються майже повсюдно. Єдиною перешкодою на цьому шляху є низька висота приміщення, так як укладання фанери на лаги «з’їдає» до 10 см висоти кімнати.

Бакелітова фанера розміри та інші технічні характеристики можна дізнатися з даної статті.

Ідеальна товщина фанери на лаги – 9-14 . Якщо застосовується один шар, то лист повинен бути не тонше 14-15 . Якщо два шари, то кожен фанерний лист може бути не товщі 8-9 .

Фанера для чорнового підлогового покриття відрізняється по ряду характеристик. У будівництві використовують 5 сортів фанери, від ідеально чистого класу e до дешевого четвертого класу. Всі вони відрізняються якістю і типом деревини, кількістю клею, влаговпитывающими властивостями і т.д.

Фанера фсф ціна за лист і інші дані можна прочитати з даної статті.

Гідність в тому і полягає, що один складається з декількох шарів. Це дозволяє істотно економити на обігріві підлоги, особливо в котеджах і будинках, де є холодний підвал. Чим більше шарів з різноспрямованими волокнами містить один лист, тим вище герметичні і теплоізоляційні властивості підлоги.

На

Як використовується фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу можна дізнатися в даній статті.

Для житлових приміщень використовують марки фсф і фк. Стандартні листи мають товщину від декількох міліметрів до двох з половиною сантиметрів. Який тип і яку товщину вибрати – вирішувати потрібно вже на місці, в залежності від вхідних умов – призначення кімнати, тип підлогового покриття, грошові витрати, кваліфікація майстра і ін.

Чим товще шар фанерної обробки, тим менше підлога буде прогинатися і «гуляти». А значить термін служби підлоги і всього, що на ньому, безпосередньо залежить від товщини фанери.

Як вирівняти підлогу на балконі лагами. Цементна стяжка

Цементну стяжку можна робити за умови, що шар буде від 3 до 5 см. Якщо висота стяжки підлоги на балконі буде менше 3 см є ймовірність виникнення тріщин, а якщо більше 5 см, то йде велике навантаження на балконну плиту.

Як вирівняти підлогу за допомогою цементної стяжки своїми руками:

Площа балкона в даному прикладі становить 3,7 квадратним метра. Для отримання стяжки висотою 3-4 см знадобилося 6 мішків по 40 кг піско-бетону.

Розчин замішується перфоратором з насадкою міксер.

 1. очищаємо поверхню від пилу і сміття.
 2. насамперед необхідно зробити маяки з розчину за допомогою кельми або іншого зручного інструменту.на маяки необхідно покласти тверду поверхню (шматочки гіпсокартону, керамічної плитки або іншого подібного підручного матеріалу).далі за допомогою будівельного рівня робимо маяки одного рівня між собою і залишаємо на добу сохнути. Це потрібно для того що б вирівняти один маяк щодо іншого по горизонталі. Завдяки даній дії підлогу на лоджії або балконі в кінцевому підсумку буде рівним.в даному прикладі маяки знаходяться на відстані приблизно 90 см один від одного так як використовувався рівень довжиною в метр.
 3. після того як маяки підсохли з’єднуємо їхРозчином між собою за допомогою кельми і вирівнюємо цей розчин по горизонталі за допомогою правила. Таким чином вийшли маякові лінії. Знову залишаємо висихати на добу.
 4. далі розподіляємо розчин між м’ясними лініями і правилом вирівнюємо всю поверхню. Там, де розчин встиг застигнути, а вийшло не рівно, то можна в цьому місці змочити поверхню водою для кращого вирівнювання. Де розчину виявилося недостатньо його необхідно додати і вирівняти правилом. Головне що б в результаті підлогу балкона був рівним.
 5. на третій день за допомогою шпателя акуратно дістаємо шматочки матеріалу з маяків, а що залишилися після них поглиблення закладаємо розчином і рівняємо за допомогою кельми і правила. Залишилося дочекатися повного висихання і можна приступати до фінішної обробки підлоги на балконі. Зразкове висихання стяжки 25 днів (7 днів на кожні 10 мм шару).

Підлога на балконі з фанери. Як на балконі зробити підлогу з фанери?

Фанера використовується дуже багато де-при зведенні будівель – щоб отримати рівну площину і навіть в якості декоративного оздоблення. Саме її універсальність дозволяє зібрати підлогу на балконі з фанери. В цьому випадку, матеріал буде виступати, як підстава для подальшої обробки або може стати фінішним покриттям підлоги.

Чому саме цей матеріал

Дуже багато хто може сказати, що дошки або навіть листи осб в такій ситуації стануть набагато кращим рішенням. Це не завжди вірно. Вибираючи, що краще на балконі для складання підлоги-дсп, фанера або осб, потрібно врахувати кілька факторів:

 • будова матеріалу. Фанеру отримують шляхом склеювання декількох шарів деревини з чергуванням напрямку волокон. Це забезпечує їй відмінну міцність і еластичність. Осб і дсп при рівній товщині і однакових навантаженнях програють по міцності фанері.
 • дсп коштує дешевше, осб поставляється листами великих, ніж у інших видів матеріалу розмірів, а у фанери в цьому плані ситуація не настільки хороша – вона дорожче дсп і розмірність деталей менше, ніж у осб.
 • стійкість до вологи на балконі-одна з основних важливих характеристик. Фанера виграє у дсп і буде на рівних позиціях з осб.
 • монтаж всіх видів покриттів відбувається за однією схемою і тут лідерів не буде.
 • головна відмінність-фанера не виділяє шкідливих речовин, на відміну від склеєних з стружки або тирси матеріалів. При виробництві осб і дсп використовують суміші, що містять формальдегід. Деяка кількість цієї шкідливої речовини залишається в матеріалі і поступово виділяється в повітря приміщення.

Останній пункт повністю перекреслює всі достоїнства аналогів і виводить фанерні конструкції на лідируючу позицію. Ніякі переваги не можуть стати причиною усвідомлено купити шкідливі для здоров’я матеріали.

Як підготувати підставу

Щоб все вийшло так, як потрібно, до операцій підготовчого плану необхідно поставитися уважно. Тим більше, що всі роботи не займуть багато часу і не зажадають значних зусиль з вашого боку.

 • підстава оглядається і всі помічені тріщини, щілини та інші подібні вади усуваються.
 • підлога грунтується і гідроізолюється. Обидві процедури обов’язкові, якщо вам потрібен хороший результат робіт.
 • укладається тонкий утеплювач. У більшості випадків в цій ролі виступає ізолон-фольгований спінений поліетилен.

Підготовка на цьому закінчується і починається процес установки підтримують лаг, на які буде укладатися все інше. Листи фанери перед використанням можна піддати обробці особливим засобом – розчином на основі полівінілацетату. Він значно підвищить їх вологостійкість.

Збірка конструкції

Лаги це товсті дошки або бруски з дерева, товщиною від чотирьох до п’яти сантиметрів. Велика товщина не буде потрібно і до того ж, вона «з’їсть» занадто багато вільного простору. Бруски укладаються на відстані в п’ять сантиметрів від стін, по довжині приміщення. Між укладеними лагами відстань повинна скласти не більше п’ятдесяти сантиметрів. Кількість елементів розраховується, виходячи з ширини простору — для ширини. Меншою або рівною метру, досить двох лаг а для великих просторів необхідно збільшити їх кількість.

Лаги потрібно кріпити до основи. Деякі «майстри» цього не роблять і виходить в результаті нестійка і рухома конструкція. Щоб з зафіксувати, досить використовувати анкера кожні п’ятдесят-шістдесят сантиметрів по довжині лаг. Для анкерів в брусках потрібно заздалегідь просвердлити отвори, через які вони будуть вставлятися. Рівень установки всіх деталей повинен бути строго горизонтальним, а для корекції положення лаг можна використовувати підкладки.

Наступний крок-утеплення. Тут кожен вибирає для себе найбільш підходящий матеріал, зазвичай, застосовується мінеральна вата, з двох сторін ізольована гідроізоляційної плівкою і паропроникною мембраною або піноплекс. Всі осередки і порожнечі заповнюється утеплювачем. Далі залишається лише розкроїти і настелити покриття. Тут важливий один момент-між стінами і листовим покриттям повинні залишатися невеликі, до п’яти міліметрів, зазори.

Щоб підлога згодом не прогинався і не «грав» під ногами, фанера на підлогу балкона підбирається таким чином, щоб її товщина перевищувала один сантиметр. Більш тонкі листи не здатні нормально витримувати навантаження, які можуть виникнути при ходьбі по підлозі або розміщенні на ньому важких предметів. Розкрій здійснюється електролобзиком або ножівкою. Фіналом виконуваного ремонту стане заповнення всіх вільних проміжків і зазорів монтажною піною.

Осб або фанера на балкон. Порівняльні характеристики фанери і осб

Фанера і осб-шаруваті листові матеріали, склеєні з продуктів деревини. Компоненти розташовані особливим чином з урахуванням напрямку волокон, щоб надати більше міцності готовому виробу.

технології виробництва схожі. В обох випадках натуральна сировина просочується синтетичними смолами і пресується під високою температурою. Фанера склеєна з тонких, рівних шарів деревини товщиною близько міліметра. Шари — так званий шпон-повернені на 90° відносно один одного; в результаті волокна в готовому аркуші перетинаються перпендикулярно. Це надає йому більше міцності.

Фанеру поділяють на п’ять сортів залежно від якості поверхні. Сорти позначаються цифрами від 1 до 4. Чим більше цифра, тим більше дефектів: сучків, тріщин, зайвих або відсутніх фрагментів шпону. Якщо дефектів немає зовсім, то матеріал відносять до елітного сорту.

Осб правильніше називати» осп » – орієнтовано-стружкова плита. По-англійськи-osb. Вона схожа на дсп, але складається не з дрібної стружки, а з великих трісок. Тріски, як і в фанері, розташовані з перпендикулярним перетином деревних волокон для збільшення міцності.

Орієнтовано-стружкова плита підрозділяється на чотири класи (які не мають нічого спільного з сортами). Називаються вони, відповідно, osb-1, osb-2 і так далі. Чим більше цифра, тим вище клас і тим краще характеристики.

Порівняння осб і фанери за технічними параметрами

І фанера, і osb досить міцні. Не вдаючись в незрозумілі цифри і терміни, можна сказати, що фанера в середньому в два з половиною рази міцніше osb. Особливо вона виграє по міцності на вигин і на стиск – в чотири рази і більше. Міцність фанери майже не залежить від сорту.

А ось стружкова плита буває різна. Osb — 1 призначена тільки для ненавантажених конструктивних елементів. Другий і третій класи витримують звичайне навантаження, четвертий — підвищену.

По вологостійкості фанера ділиться на кілька типів. Найпопулярніші з них-це фк (вологостійка) і фсф (підвищеної вологостійкості). На ділі навіть фсф-фанера витримує постійну вологість до 68%. Фк — не вище 60%. Після короткочасних атак вогкості необхідна просушка. При багатогодинному контакті з вологою фанера набухне, покоробиться і може навіть розшаруватися.

Осп 3-го класу вважається вологостійкою, 4-го – практично водонепроникною. Але при тривалому контакті з водою вони також набухають (при цьому не втрачаючи в міцності). Різниця лише в тому, що стружкова плита набухає нерівномірно, горбами. Фанера ж, вбираючи воду, набирає товщину однаково по всій площі.

Розміри фанерних листів, представлених на російському ринку:

 • 1,525 х 1,525 м (найпоширеніший);
 • 1,22 х 2,44;
 • 1,25 х 2,5;
 • 1,5 х 3;
 • 1,525 х 3,05.

У будівництві найчастіше застосовується фанера товщиною від 6 до 22 мм.

Розміри листів osb, що зустрічаються в російських магазинах:

 • 1,25 х 2,5 м (найпоширеніший);
 • 1,22 x 2,44;
 • 1,25 х 2,8;
 • 1,25 х 3 (значно рідше і дорожче).

Товщина — від 6 до 22, рідше 25 мм.

Порівняння по зовнішньому

Зовнішній вигляд фанери залежить від сорту. Рівна, гладка поверхня приємного світлого кольору натуральної деревини розбавлена сучками і невеликими дефектами. Чим нижче сорт, тим їх більше. Матеріал елітного сорту взагалі не містить дефектів; він маркується не цифрою, а буквою «е».

Поверхня орієнтовано-стружкової плити куди більш строката і неоднорідна, шорстка на дотик. Вона сформована безліччю трісок всіляких форм, розмірів і відтінків в оточенні смолистого клейового складу.

Зробити вибір на користь суворої, лаконічною фанери або більш яскравою і незвичайною osb – багато в чому справа смаку. Якщо, звичайно, ви не закриєте поверхню матеріалу фінішною обробкою.

Фанера або осб: що екологічніше

В даному випадку у екологічності є два аспекти:

 1. небезпека для здоров’я людини і домашніх тварин;
 2. небезпека для навколишнього середовища.

Хімічні компоненти osb і фанери токсичні, а що з них шкідливіше? обидва матеріали випаровують в повітря приблизно однакову кількість шкідливих речовин, в межах встановлених законодавством норм. Є нюанс: osb в перші два місяці життя виділяє дещо більше токсичних парів, ніж згодом.

А ось навантаження на навколишнє середовище при виробництві цих матеріалів неоднакова. Шпон для фанери виготовляють з великих і рівних колод порівняно цінних порід деревини – сосна, береза, бук. На тріску для osb переробляються не тільки хвойні, але і менш цінні, швидкозростаючі дерева – осика, тополя та інші. Так що вибір на користь osb допоможе зберегти ліс.

Порівняння осб і фанери за ціною: що дешевше

Osb помітно дешевше фанери. Як ціна фанери залежить від сорту, так і ціна osb залежить від її класу. Стружкова плита 3-го класу за ціною наближається до фанери четвертого, найгіршого сорту. В середньому osb дешевше приблизно вдвічі.