Паркан з рабиці своїми руками

556

Дротяна сітка є ідеальним матеріалом для легких огорож. Вона не затінює світло, а тому широко використовується для огородження грядок, садів, позначення межі сусідніх ділянок. Щоб поставити паркан з рабиці своїми руками, не потрібно бути досвідченим майстром, достатньо просто ознайомитися з технологією установки і правильно підібрати матеріали.

Паркан з рабиці своїми руками

Зміст статті

 • 1 Матеріали для забору
 • 2 Як розрахувати кількість матеріалів
 • 3 Виготовлення натяжної огорожі
  • 3.1 Крок 1. Розмітка ділянки
  • 3.2 Крок 2. Підготовка ям під стовпи
  • 3.3 Крок 3. Монтаж несучих стовпів
  • 3.4 Крок 4. Кріплення сітки-рабиці
 • 4 Виготовлення забору секційного
  • 4.1 Крок 1. Збірка каркаса
  • 4.2 Крок 2. Підготовка сітки
  • 4.3 Крок 3. Монтаж секції
  • 4.4 Відео — Паркан з рабиці своїми руками

Матеріали для забору

Зовнішній вигляд, довговічність і вартість паркану з рабиці безпосередньо залежить від якості сітки. Металева сітка випускається в трьох варіантах:

 • неоцинкована;
 • оцинкована;
 • пластифікована.

Рабиця з простої чорної дроту найдешевша з усіх. Вона не підходить для постійних огорож, оскільки починає іржавіти після першого дощу. Зазвичай необроблена чорна сітка служить не більше 3-4 років. Щоб продовжити термін експлуатації, неоцинкований рабицю слід покрити або фарбою, або спеціальними складами, які після нанесення утворюють на сітці водовідштовхувальне покриття. Періодично таку обробку потрібно повторювати, що в результаті обходиться дорожче, ніж придбання оцинкованої сітки.

Паркан з рабиці своїми руками

Рабиця з простої чорної дроту

Рабиця оцинкована не боїться вологи і захисної обробки не вимагає. Вигляд у неї набагато привабливіше, особливо добре виглядає така сітка в секційних парканах. Вартість оцинкованої сітки вище, ніж звичайної чорної, але так як вона служить довше, і її не треба фарбувати кожні 2-3 роки, цей варіант є більш практичним.

Паркан з рабиці своїми руками

Рабиця оцинкована

Пластифікована сітка має спеціальне полімерне покриття, стійке до корозії. Покриття відрізняється не тільки міцністю, але і різноманітністю кольорів, тому можна підібрати сітку в тон основному паркану або даху будинку. Найбільш затребуваною вважається рабиця синього і зеленого кольору, рідше можна побачити білий, червоний або жовтий сітчастий паркан.

Паркан з рабиці своїми руками

Пластифікована сітка

Паркан з рабиці своїми руками

Порівняння сітки Рабиця ТМ Козачка з іншими

Окрему увагу потрібно приділити опорних стовпів огорожі. Сітку-рабицю можна закріпити на металевих трубах, сталевому профілі, бетонних стовпчиках і навіть дерев’яних стійках.

Найбільш зручними і практичними опорами є металеві труби квадратного перетину. Виробники пропонують труби з вже навареними гачками, спеціально для установки парканів з сітки. Щоб здешевити монтаж огорожі, використовують також труби б/у, а гачки наварюють самостійно. Крім того, кріплення на гачках є не єдиним варіантом, можна зафіксувати сітку з допомогою сталевого дроту.

Паркан з рабиці своїми руками

Металеві стовпи для сітки рабиця

Як розрахувати кількість матеріалів

Найбільш затребуваною для виготовлення парканів вважається сітка-рабиця шириною 1,5 м і розмірами комірок 40-50 мм. Стандартний рулон сітки має довжину 10 м. Щоб сітка не провисала, опорні стовпи необхідно встановлювати з кроком 2-2,5 м. Це означає, що на один рулон буде потрібно не більше 5 стовпчиків. Надземна частина опор повинна на 10 см перевищувати ширину сітки, а вкопувати стовпчики в грунт слід на 1/3 їх висоти.

Отже, якщо потрібно встановити паркан з рабиці довжиною 30 м і висотою 1,5 м, для роботи буде потрібно 3 рулону сітки і 16 стовпчиків довжиною 2,3-2,5 м. На кожному стовпі має кріпитися 3 гачка – зверху, знизу та посередині. Помноживши кількість опор на 3, дізнаються, скільки знадобиться гачків. Якщо паркан буде секційним, додатково розраховують кількість металевих куточків для каркаса. Висота кожної секції дорівнює ширині сітки, а довжина прогону становить 2-2,5 м. Самий зручний куточок для каркаса 40х40 мм завтовшки 5 мм

Паркан з рабиці своїми руками

Вирішили побудувати паркан із сітки рабиці?

Рекомендуємо в обов’язковому порядку ознайомитися з іншими різновидами парканів. Наприклад, прочитайте про будівництво металевого паркану, паркан з полікарбонату, відмінною підмогою паркану з сітки рабиці буде надійний паркан з цегли.

А також прочитайте про будівництво дерев’яного паркану!

Виготовлення натяжної огорожі

Паркан з рабиці своїми руками

Паркан із сітки рабиці

Натяжний огорожу з сітки-рабиці виконується швидше, ніж секційне, і обходиться дешевше. Процес установки включає розмітку, підготовку ям під стовпи, монтаж стовпів і полотна огорожі.

Для роботи знадобиться:

 • сітка-рабиця;
 • металеві труби діаметром 60-80 мм;
 • металеві гачки;
 • ручний бур;
 • рівень і рулетка;
 • антикорозійна грунтовка;
 • фарба;
 • болгарка;
 • зварювальний апарат;
 • бетонний розчин;
 • щебінь;
 • пісок.

  Паркан з рабиці своїми руками

  Як кріпити сітку-рабицю

Крок 1. Розмітка ділянки

Беруть дерев’яні кілочки і довгу мотузку і приступають до розмітки. Для початку слід визначити розташування крайніх стовпів. У цих місцях забивають кілочки, натягують між ними мотузку на висоті 10 см над землею. Якщо лінія огорожі має злами, на кожному з них також ставлять маячок і закріплюють мотузку. Далі по лінії розмітки необхідно вбити кілочки там, де будуть стояти проміжні опори. Відстань між кілочками обов’язково має бути однаковим і відповідати ширині прогону.

Крок 2. Підготовка ям під стовпи

Паркан з рабиці своїми руками

Буріння отворів під стовпчики

У місцях, зазначених кілочками, з допомогою садового бура роблять отвори завглибшки від 80 до 120 див. Чим щільніше грунт, тим менше глибина. Діаметр отворів повинен бути трохи більше діаметру стовпів. На дні кожної ями влаштовують піщану подушку товщиною 10 див.

Крок 3. Монтаж несучих стовпів

Паркан з рабиці своїми руками

Монтаж несучих стовпів

Паркан з рабиці своїми руками

Робимо паркан із сітки рабиці

Готують труби: поверхню очищають їх від масляних плям та іржі, шліфують, приварюють гачки. Місця зварювання зачищають, знімають окалину, а потім труби грунтують і фарбують. Після цього стовпчики опускають у ями, виставляють їх за рівнем, зміцнюють розпірками. Якщо все опори мають однакову висоту і розташовані строго по одній лінії, можна заливати бетонний розчин. В процесі заливки розчин кілька разів протикають сталевим прутом, щоб видалити повітряні бульбашки з бетону.

Паркан з рабиці своїми руками

Монтаж стовпів для паркану з рабиці

Іноді металеві опори не встановлюють, а вбивають у землю: отвори роблять невеликої глибини, приблизно 30-40 см, опускають в них труби і кувалдою забивають їх на потрібну глибину. Щоб не розбити верхню крайку, на стовпи одягають обрізок сталевої труби з завареним дном. Цей спосіб дозволяє заощадити матеріали, і на щільних кам’янистих грунтах цілком виправданий, але якщо грунт піщаний і нестійкий, опори може повести в бік. Посилання на статтю про бетонування стовпів для паркану.

Крок 4. Кріплення сітки-рабиці

Паркан з рабиці своїми руками

Установка огорож з сітки

Щоб закріпити сітку на стовпах, рулон розмотувати не потрібно. Його піднімають вертикально, приставляють до першої опори і чіпляють на гачки. Якщо гачки відсутні, сітку прикручують сталевий дротом в трьох-чотирьох місцях. Між поверхнею землі і нижнім краєм сітки рекомендується залишати 10-15 див. Можна кріпити і впритул до грунту, але тоді осередку швидко опутает трава, під парканом буде накопичуватися сміття, гілки, опале листя.

Паркан з рабиці своїми руками

Схеми кріплення

Закріпивши рабицю на першому стовпі, переходять до другого. Рулон розмотують на 2-2,5 м, приставляють до опори і натягують сітку. Щоб натяг було рівномірним, по висоті рулону в осередку протягують сталевий прут довжиною 1,5 м. Виконувати цей процес найкраще з помічником: одна людина натягує сітку, інший прикручує її дротом або чіпляє на гачки.

Навіть туго натягнута рабиця з часом провисає, особливо у верхній частині. Уникнути цього допоможе арматурна дріт або довгі сталеві прути, продетые в осередку по периметру паркану на відстані 5-7 см від верху і приварені до стовпів. Іноді дріт протягують і зверху, і знизу, відступивши від землі 20 див. завершення кінці дроту і гачки загинають всередину, на всі опорні стовпчики надягають заглушки.

Паркан з рабиці своїми руками

Паркани з сітки-рабиці

Виготовлення забору секційного

Паркан з рабиці своїми руками

Паркан із сітки рабиці

Розмітка і монтаж опорних стійок для забору секційного проводиться за описаною вище технологією. Єдина відмінність в тому, що стовпчики повинні бути не з гачками, а з привареними металевими пластинами. Ці пластини мають розміри 15х5 см і товщину від 5 мм; приварюють їх зверху і знизу на стійки, відступивши від країв по 20 див.

Паркан з рабиці своїми руками

Монтаж паркану з сітки рабиці

Для складання секцій потрібно:

 • сітка-рабиця;
 • сталеві куточки 40х40 мм;
 • болгарка;
 • рулетка;
 • зварювальний апарат;
 • прути арматури.

Крок 1. Збірка каркаса

Вимірюють відстань між несучими стовпчиками і віднімають від нього 15-20 см – це буде ширина каркаса з куточків. Висота секції дорівнює ширині сітки або висоті стовпа мінус 20 див. Сталеві куточки обрізають за розміром секції і зварюють в прямокутник. Потім окалину знімають, внутрішню і зовнішню поверхню каркаса шліфують.

Паркан з рабиці своїми руками

Паркан із сітки рабиці

Крок 2. Підготовка сітки

Рулон рабиці укладають на землю, відмотують 2-2,5 м і акуратно обрізають болгаркою по ширині. Тепер в крайні ряди клітинок з кожної сторони протягують арматурні прути. Між собою прути з’єднувати не потрібно.

Крок 3. Монтаж секції

Сітку укладають на каркас приварюють верхню арматуру до внутрішньої сторони куточка. Далі добре натягують сітку вниз і приварюють нижній прут, після чого закріплюють бічні сторони. Готову секцію піднімають вертикально до стовпів і приварюють до металевим пластинам. Можна закріпити секцію і болтами, просвердливши отвір потрібного діаметру в виступаючій частині пластини.

При монтажі наступної секції необхідно стежити за тим, щоб краї сусідніх каркасів знаходилися на одній лінії. Навіть перепад в 1-2 см буде помітний і додасть огорожі неохайний вигляд. На завершення секції грунтують і фарбують. Таким чином можна без особливих клопотів зробити паркан будь-яких розмірів.

Паркани з рабиці по функціональності не поступаються дерев’яним або металевим

Паркан з рабиці своїми руками

Паркан з зварних секцій

Паркан з рабиці своїми руками

Секційний паркан із сітки

Відео — Паркан з рабиці своїми руками