Решетування підлоги на балконі під фанеру. Гідроізоляція

12

Щоб захистити дерев’яні лаги і утеплювач від вологи, балконну плиту покривають гідроізоляцією. Монтаж її залежить від обраного матеріалу.

Види гідроізоляції:

 1. обмазувальна . Наноситься пензлем, застигаючи, створює безшовне вологостійке покриття. Для захисту можна використовувати «рідку гуму». Однак для адгезії обмазувальної гідроізоляції необхідна температура на балконі не нижче +15 c.
 2. обклеювальна . Виконується рулонними матеріалами: плівкою пвх, «пенофолом». Це найекономічніший спосіб, проте він вимагає надійного з’єднання стиків. Існує також самоклеящаяся гідроізоляція» техноніколь», для укладання якої не потрібен скотч і пальник. Обклеювальну технологію вологозахисту можна використовувати при будь-яких температурах.
 3. склади глибокого проникнення . Потрапляючи в пори бетону, утворюють бар’єр для вологи. Використовувати їх можна в суху погоду при температурі від +15 c. Ще один недолік таких складів – висока вартість.

Перед укладанням лаг на бетонну підлогу, попередньо поверхню гідроізолюється

Найбільш економні і часто використовувані види гідроізоляції на балконі – руберойд і пвх плівка. Однак матеріали застаріли. Термін служби руберойду-не більше 5 років, при нагріванні і заморожуванні він плавиться і розтріскується. А пвх плівка легко пошкоджується від механічних впливів.

Перед проведенням гідроізоляції слід очистити бетонну підлогу від бруду і пилу. На стяжку під будь-який вид гідроізоляції наноситься бітумно-полімерний праймер. Час висихання складу від 20 до 30 хвилин. Вологозахисним матеріалом покривають поверхню підлоги балкона і нижні частини стін на висоту 15 см.зробити розмітку на вертикальних конструкціях під гідроізоляцію можна малярським скотчем.

Самоклеючу рулонну плівку «техноніколь» нарізають під розміри приміщення. Сусідні листи укладаються внахлест не менше 10 см.мінімальна ширина торцевої стикування – 15 см. При т-образному з’єднанні листів, кут середнього покриття підрізається. Нахлест смужок гідроізоляції стін — 10 см.кожне з’єднання обробляється бітумно-полімерним праймером.

Подібним чином укладають і інші рулонні матеріали. Однак місця з’єднань при цьому заклеюють гідроізоляційної стрічкою.

Дсп на підлогу балкона. Причини для укладання плитних матеріалів

Перед тим як приступити до вибору плитного матеріалу і до його монтажу, визначимося з тим, наскільки необхідна таке укладання.

Причин для настилу фанери три, а саме:

 • необхідність у вирівнюванні підлоги;
 • можливість прихованої укладання теплоізоляції і комунікацій;
 • естетична привабливість підлоги.

Не секрет, що бетонна основа балконів в будинках радянської забудови після декількох десятиліть не ідеально рівне. Замість того щоб вирівнювати підставу додатковою стяжкою, можна настелити плити фанери і отримати ідеально рівну поверхню.

Між підставою підлоги на балконах і порогом є значний перепад, який в деяких випадках досягає 10 см.таким чином, по всій підлозі можна своїми руками викласти лаги в проміжки, між якими укладаються плити теплоізоляції. Зверху укладена ізоляція закривається листовою фанерою або іншими плитними матеріалами.

І нарешті, сучасні плитні матеріали, такі як шліфована фанера або орієнтовано-стружкові плити привабливо виглядають, а значить можуть укладатися не тільки як чорнове підставу, але і як фінішна обробка.

Отже, з причинами, за якими виконується укладання, ми ознайомилися, розглянемо, яка інструкція монтажних робіт на прикладі фотозвіту.

Технологія укладання

Як приклад пропоную фотозвіт по монтажу чорнової підлоги на балконі з довжиною 3 метри і шириною 80 см.це стандартні розміри балконів для багатоквартирних будинків, побудованих в 70 роки минулого століття.

Поетапний перелік робіт з вирівнювання та утеплення підлоги на балконах і лоджіях

Інструкція виконання монтажних робіт наступна:

 • стик між огорожею балкона і підставою підлоги ретельно заповнили монтажною піною;
 • розмітили підставу по довжині на проміжки по 60 см;

Точність розмірів лаг непринципова головне, щоб їх поверхня була рівною і була виведена на один рівень

 • на кордоні проміжків за допомогою анкерних болтів довжиною 10 см були закріплені бруски з перетином 50х100 мм;

Установка лаг — це унікальна можливість вирівняти підлогу. Для цього положення лаг перевіряємо рівнем і в міру необхідності підкладаємо під них необхідну кількість фанерних вкладишів. В окремих випадках допускається стесиваніе деревини з лаг за допомогою рубанка.

Плити пеноплэкса, незалежно від їх товщини, розкроюються звичайним гострим ножем з довгим лезом

 • у проміжки між лагами на монтажну піну були покладені шматки пеноплэкса завтовшки 50 мм;
 • зазори між утеплювачем і лагами були заповнені монтажною піною;

Знову ж таки, акуратність дощок не має принципового значення, головне, щоб їх поверхня була виведена на один рівень

 • на відстані 10 см від огорожі і від протилежної стінки були на саморізах закріплені 2-3 дошки товщиною 50 мм;

Для того щоб готовий підлогу не гуляв під ногами, перевіряємо положення лаг ватерпасом і тільки після цього їх фіксуємо

 • у проміжку між дошками на монтажну пінку були покладені шматки пеноплекса;

Не бійтеся того, що між шматками утеплювача залишаться зазори, ви їх зможете заповнити монтажною піною

 • шматки пеноплекса розміром поменше були покладені на піну в зазори між дошкою і стінкою і між дошкою і огорожею ;

Кожен перерахований етап виконувався після повного висихання монтажної піни, використаної при виконанні попереднього етапу.

Для розкрою фанери використовуємо електролобзик, але можна застосувати звичайну ножівку, правда з дрібним зубом і з мінімальним розлученням

 • далі були зняті точні розміри балкона і перенесені на цілісний лист вологостійкої фанери товщиною 1,3 см;
 • фанера була підігнана по розміну включаючи виготовлення зазорів під прути огорожі;

Позиціонуючи плиту, не боїмося на неї наступати, так як якщо правильно укладені лаги, фанера напевно витримає вашу вагу

 • підготовлена плита була покладена на лаги;
 • відразу ж перевіряємо щоб плита однаково рівно лежала по всій своїй площі, ніде не прогиналася і не скрипіла;
 • якщо є прогини або скрип, треба визначити це місце, зняти плиту, виявити нерівність на лагах і усунути її;

Щоб саморізи простіше вкручувалися, можна просвердлити наскрізні отвори діаметром в 2 мм

 • покладену фанеру кріпимо саморізами так, щоб головки розташовувалися на одному рівні з поверхнею плити;

Для того щоб головки шурупів розташовувалися врівень з рівнем нового статі, в фанері потрібно висвердлити потаї по діаметру головки і на глибину 2-3 мм.

Не переживайте, якщо піна лягла неакуратно, адже її плотом можна буде зрізати врівень з поверхнею плити

 • всі зазори, що утворилися між фанерою і прилеглими поверхнями, заповнюємо монтажною піною;
 • після повного висихання, надлишки піни зрізають гострим ножем на один рівень з поверхнею нової підлоги;

В якості фінішної обробки можна застосувати ось такий ковролін

 • заключним етапом є укладання фінішного покриття, яким може бути ковролін або лінолеум.

Розглянутий спосіб влаштування підлоги актуальний тільки на засклених балконах. Виконувати аналогічні роботи на відкритих лоджіях не можна, так як фанера швидко прийде в непридатність внаслідок негативного впливу факторів навколишнього середовища.

Чим покрити фанеру на балконі. Гідроізоляція бетонної основи

Гідроізоляція — це дуже важливий момент в влаштуванні підлог на балконі. Від того, наскільки ретельно буде проведено цей процес, буде залежати, чи проникне волога в утеплювальні шари. Якщо подібне станеться, то в товщі утеплювача і на дерев’яних елементах можуть з’явитися грибок і гниль, які не тільки здатні пошкодити конструкцію, але і принести на балкон неприємний запах, а він згодом обов’язково стане проникати і в квартиру.

 • для гідроізоляції цього приміщення квартири можна використовувати кілька видів матеріалів. Так, це може бути всім знайомий руберойд або його сучасний аналог — ізопласт .

Гідроізоляція підлоги рулонними матеріалами

Рулонний гідроізолятор укладається на спеціальну мастику. Його обов’язково піднімають на стіни на висоту до 20 сантиметрів. Листи руберойдуУкладають внахлест на 10-15 сантиметрів, заздалегідь промазавши цю ділянку мастикою. В результаті має створитися абсолютно герметичне простір для влаштування підлоги, тому найкраще матеріал укладати в два шари. Промазавши перший, вже покладений шар руберойду мастикою, на нього укладають другий, змінюючи напрямок листів на перпендикулярний. Особливу увагу потрібно приділити стиках стіни і підлоги і «глухим» кутах.

Фанера

Іноді, при наявності відповідного обладнання, можна нанести рулонний матеріал і «гарячим» способом, наплавляючи його за допомогою газового пальника або будівельного фена.

 • крім рулонних ізоляційних матеріалів, застосовуються різного виду рідкі і сметаноподібні склади, які наносяться на поверхні за допомогою широкої кисті і валика в кілька шарів . Але, потрібно відзначити, що для нанесення таких обмазувальних гідроізоляторів потрібно мати рівні поверхні і ідеально закладені стики.

Гідроізоляція підлоги обмазкою спеціальними складами

 • крім цих матеріалів, використовують для гідроізоляційних цілей епоксидні компонентні склади, а також рідке скло або інші силікатні або літіумні просочення. Вони наносяться на підготовлену поверхню в кілька шарів , після повного застигання кожного.

Перший шар утеплювача і розмітка

 • так як балкон — це найчастіше холодне приміщення, яке не має опалення, його рекомендовано утеплити по максимуму. Тому на гідроізоляцію підлоги і стіни найкраще спочатку закріпити тонкий фольгований пінополіетилен, який допоможе зберегти тепло всередині приміщення і не дозволить теплу витрачатися на непотрібний прогрів будівельних конструкцій.

Приміщення балкона, покрите фольгованим піноізолом

Його розстеляють по по лу із заходом матеріалу на нижню частину стіни, або навіть , в умовах тісноти балкона, прокладка матеріалу на стіни і підлогу проводиться одним цілим листом. Якщо використовується кілька окремих листів, їх укладають з невеликим нахлестом і скріплюють спеціальним скотчем.

Коли цей етап роботи буде завершено , можна переходити до розмітки підлоги, яка буде потрібно для правильного укладання лаг.

 • лаги зазвичай укладаються уздовж балконної підлоги, тому і розмітку потрібно проводити відповідно. Щоб лінії були ідеально рівні, їх найкраще відбити, використовуючи пофарбовану синькою мотузку .

Якщо балкон вузький, досить трьох покладених рядів, якщо ж більш широкий, то доведеться закріпити чотири ряди. Вони повинні знаходитися на відстані один від одного в 40 – 60 сантиметрів. Крайні ряди лаг розташовують на відстані 5 см від стін, так як уздовж стін по всьому периметру балкона укладаються смужки утеплювача.

Підлога на балконі з осб. Порівняння з іншими матеріалами

Порівняння технічних характеристик osb з аналогічними матеріалами, змушує зробити висновок, що плити виграють по всіх позиціях. Більшість схожих будматеріалів мають основний недолік: їх рекомендовано застосовувати тільки в якості фінішного покриття.

Осб-матеріал, навпаки, можна встановлювати на чорнову підлогу навіть при наявності нерівностей та інших проблем. Універсальність матеріалу дозволяє проводити монтаж osb для підлоги на дерев’яних лагах, що значно здешевлює процес.

Покриття зроблено з деревної тріски, що гарантує не тільки високий рівень звукоізоляції, але також теплопровідності. Щоб не бути голослівними, слід вивчити порівняльні цифри, які наочно вказують на перевагу матеріалу перед аналогами.характеристики плит джерело kprofil.ru

У таблиці проведено аналіз матеріалів, які мають ідентичне призначення і схожі за ціною. Оцінка (від 1 до 5):

Щоб отримати рівну підлогу, не розбираючи конструкцію до чорнового варіанту, допоможе матеріал osb. Тоді не буде потрібно вивіряти горизонтальні площини, враховувати виступи і допрацьовувати проблемні ділянки.

Настил паркету або лінолеуму не завжди може виправити становище. Максимум: закрити явні похибки або поліпшити зовнішній вигляд приміщення.

Особливості застосування

Залежно від товщини і маркування, плити можуть застосовуватися на будь-якому етапі ремонту підлогового покриття.

Особливості та нюанси застосування:

 • ідеально рівна поверхня osb дозволяє обійтися тільки цим будматеріалом під час ремонтних робіт або застосувати в якості чорнової підлоги під ламінат.

Підлога на лоджії фанера або дсп. Підлога на балконі з фанери: вибір матеріалу і монтаж

Підлога на балконі з фанери вважається найпопулярнішим варіантом утеплення та обробки даного приміщення. Чому саме склеєний шпон, а не дсп? таке питання виникає у багатьох, «який краще підлогу на балконі дсп або фанера? щоб відповісти на це питання необхідно знати, що собою являє фанера і чим вона відрізняється від дсп.

Утеплення балкона

Фанера і дсп — в чому відмінності

Лист фанери являє собою кілька шарів хвойного/листяного шпону, з’єднаного за допомогою спеціальних клеїв. До основних переваг його можна віднести:

 • високу міцність;
 • довговічність;
 • простий догляд;
 • швидкий і легкий монтаж;
 • мала вага;
 • проста різка;
 • пластичність;
 • екологічність.

Види фанери

За рахунок того, що такий матеріал має підвищену міцність, його часто вибирають для виготовлення опалубки і утеплення підлог. Він також як і дсп буває з шпунтовими / гладкими краями.

Листи фанери стелять практично також як і деревно-стружкові плити, але з деякими відмінностями:

 • товщина листа не повинна перевищувати п’ятнадцять міліметрів;
 • щоб в подальшому підлогу не скрипів листи з гладкими краями, не повинні стикатися;
 • другий і другий і третій сорт відмінно підійдуть для чорнової підлоги.

На відміну від дсп склеєний шпон більш міцний і зносостійкий. Фанера краще тримає кріпильні елементи і переносить великі навантаження. Після контакту з водою вона не втрачає своїх властивостей і характеристик, на відміну від деревно-стружкової плити.

Умови при покритті підлоги на балконі фанерою

Для того щоб зробити монтаж підлоги на балконі / лоджії з фанери необхідно:

 • провести скління;
 • провести теплоізоляцію даного приміщення.

Підготовка поверхонь

Процес:

 1. здійснюють огляд підлоги і стін. Всі дірки і щілини законопачують.
 2. проводять демонтаж старого покриття (якщо воно було).
 3. поверхня підлоги ретельно очищають від пилу і бруду.
 4. відколи на стиках закладають.
 5. поверхню заґрунтовують.

Підготовка балкона

Після того, як підставу підготували необхідно покласти теплоізоляційний матеріал. Як утеплювач найкраще підійде пенофол.

Важливо! товщина фанери для підлоги на балконі повинна бути більше 15 мм.

Гідро і теплоізоляція

Після того, як зробили завмер балкона необхідно розпиляти бруски. Брус для підлоги балкона з фанериукладивают з кроком 50 см.

Після того як всі лаги закріпив, починають утеплювати підлогу. Для цього, між дошками і укладають утеплювач.

Важливо! для розпилювання фанерного листа найкраще використовувати фрезерне обладнання. Справа в тому, що застосування лобзика може привести до розшарування матеріалу.

Між встановленими листами має дотримуватися відстань-5-10 мм. Від стіни до листа проміжок повинен становити 15 мм.це необхідно для того щоб повітря циркулював.

Утеплення піноізолом

Особливості установки

До того як почати укладати листи необхідно:

 • розрізати фанеру на шматки потрібного розміру;
 • відрізані частини розкласти по всій підлозі;
 • розкладати шматки слід з урахуванням похибок;
 • визначитися з методом кріплення фанери до основи.

Методи кріплення:

 • приєднати фанеру до основи можна за допомогою двокомпонентного клею;
 • також можна використовувати водний клей (при його використанні треба подумати про додаткове кріплення);
 • найнадійніший і перевірений часом спосіб-кріплення за допомогою дюбелів;
 • також іноді використовують клейовий склад розбавлений розчинниками (сохне він близько тижня).

Листи фанери можна покласти декількома способами:

 • на бетонну основу (такий метод має на увазі під собою кріплення листок з бетонній підлозі за допомогою клею і дюбелів);
 • на підставу з лаг (такий метод є найпоширенішим і одночасно трудомістким);
 • на дерев’яну основу (кріплення здійснюють за допомогою клею, саморізів і дюбелів);

Укладання фанерних листів на основу з лаг

Процес:

 1. Готують бруски з перетином 40х40 мм
 2. підбирають теплоізоляційний матеріал.
 3. по водяному рівню встановлюють бруски. Відстань між лагами залежить від ваги чорнової підлоги.
 4. після того як бруски встановили, починають укладати чорнову підлогу. Для того щоб повітря циркулював між дошками залишають відстань в 5-10 мм.

Монтаж лаг і покриття їх фанерою

Паркет з фанери

Для того щоб створити паркет на підлозі на балкона, фанера з підставою під ламінат підійде якнайкраще.

Процес:

 1. для роботи буде потрібно першосортна фанера з берези / сосни.
 2. фанерні листи розпилюють на квадрати. Всі відрізані деталі обробляють морилкою.
 3. попередньо на комп’ютері створюють малюнок.
 4. за допомогою пилки/лобзика з фанерного листа вирізують геометричні фігурки.

Готовий підлогу

Що робити якщо підлога з фанери скрипить

Перш за все, треба з’ясувати причину, по якій виникає скрип. Найчастіше це відбувається через неправильне монтажу/конструкції підлоги.

Фанера на підлогу товщина. Покласти на лаги

Якщо перепади по висоті на підлозі досить значні (від 5-10 ), то фанеру можна покласти і кріпити до спеціальних лагам. Вони не тільки дозволяють домогтися ідеально рівної підлоги, але і забезпечують повітряну подушку для теплоізоляції та гідроізоляції та й потім простіше підбирати розмір ламінатної дошки або іншого оздоблювального матеріалу.

Лаги застосовуються майже повсюдно. Єдиною перешкодою на цьому шляху є низька висота приміщення, так як укладання фанери на лаги «з’їдає» до 10 см висоти кімнати.

Бакелітова фанера розміри та інші технічні характеристики можна дізнатися з даної статті.

Ідеальна товщина фанери на лаги – 9-14 . Якщо застосовується один шар, то лист повинен бути не тонше 14-15 . Якщо два шари, то кожен фанерний лист може бути не товщі 8-9 .

Фанера для чорнового підлогового покриття відрізняється по ряду характеристик. У будівництві використовують 5 сортів фанери, від ідеально чистого класу e до дешевого четвертого класу. Всі вони відрізняються якістю і типом деревини, кількістю клею, вологопоглинаючими властивостями і т. Д.

Фанера фсф ціна за лист і інші дані можна прочитати з даної статті.

Гідність в тому і полягає, що один складається з декількох шарів. Це дозволяє істотно економити на обігріві підлоги, особливо в котеджах і будинках, де є холодний підвал. Чим більше шарів з різноспрямованими волокнами містить один лист, тим вище герметичні і теплоізоляційні властивості підлоги.

На

Як використовується фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу можна дізнатися в даній статті.

Для житлових приміщень використовують марки фсф і фк. Стандартні листи мають товщину від декількох міліметрів до двох з половиною сантиметрів. Який тип і яку товщину вибрати – вирішувати потрібно вже на місці, в залежності від вхідних умов – призначення кімнати, тип підлогового покриття, грошові витрати, кваліфікація майстра і ін.

Чим товще шар фанерної обробки, тим менше підлога буде прогинатися і «гуляти». А значить термін служби підлоги і всього, що на ньому, безпосередньо залежить від товщини фанери.