Почему шторы — это совсем не просто?

5-13-2018

Обіцяла про штори, нарешті зібралася. Почну з ліричного — для мене штори сильно важливі і найчастіше я намагаюся їх продумати на етапі проектування. Я чесно не розумію, як можна «потім підібрати що-небудь», особливо з урахуванням ціни на тканину, її вічне відсутність (чекати за 4 місяці навіть у великих постачальників вважається цілком собі нормально) і як наслідок не такий вже великий вибір. Тканина на штори я вибираю не менш прискіпливо, ніж сукні. Напевно всі знають різницю, як виглядає шовкове вбрання і поліестрова. Зі шторами абсолютно так само! Ну не може штора з дешевої тканини виглядати на мільйон. Я ще не кажу про фактурі і малюнку — чомусь не виходить у наших (та й китайських теж) фабрик копіювати кращих виробників. Але найбільше мене розчулюють поради з журналів «хочете оновити інтер’єр — поміняйте штори!». А редактори пробували коли-небудь їх замовляти? Чи вони теж у полоні ілюзій «купити готове» (знаю всього півтора магазину, де якість пристойне) або зшити самої» (напевно, тому, хто все життя цим займається, просто, але щиро мене захоплюють люди, які можуть зробити рівну десятиметрову рядок). Пропоную вибрати найкращі штори в магазин штор киев

Якщо ви думаєте, що я кажу про якісь супер-складні конструкції і багатоярусні ламбрекени, то я взагалі-то про саме просте і скромне, але при цьому якісне. Всіма улюблену икею я теж ніжно лю, але після першого прання штори вже не штори, а величезні петлі, які вони так люблять, взагалі за межею добра і зла. Тому моя казочка про те, що штори треба все-таки шити і бажано там, де в цьому розуміють. Я чесно прочитала багато книжок, але вгадати, яка тканина для якого фасону підійде, як все вірно розрахувати, до цих пір насилу уявляю. Мені пощастило, тому що для такого важливого і відповідального у мене є Віта, яка знає стільки нюансів про текстилі, що підручник позаздрить. Мені залишається тільки придумати і вибрати кілька варіантів (потім правда сто раз обговорити і вибрати зовсім інше). Далі — вам привіт від Віти і її історію про те, як насправді не просто зшити штори. В принципі, це пояснює, чому штори за 1000 рублів виглядають відповідно. Розповідаємо хором на прикладі недавніх проектів.

Почнемо з найулюбленіших — римських штор. Шиються вони в кілька етапів, досить кропітких. Дуже часто штора не проходить по ширині в одне полотно. Тканина або перевертається і зшивається, або розширюється за рахунок кантів. Кожна римська штора в процесі обов’язково вивішується вертикально кілька разів для того, щоб шви не тягнули і тканина висіла на карнизі рівним полотном. У недорогих тканин може бути перекіс в нитках плетіння, тоді доводиться неодноразово декатировать і методом осноровки обробляти краї. (Ці страшні слова і я не розумію, але це вона вас залякує) Тепер те ж саме російськими словами. Зазвичай кроять тканину, витягаючи одну з ниток і по утворився прогалині розрізають ножицями. Але уявіть, що буде, якщо тканина на верстаті натягнута нерівно. Нитка витягнута залишає кривий слід і кроїти так не можна. Осноровка полягає в тому, що виміряється кожен міліметр і тканина розрізається по прямій лінії, а не за напрямом ниток. Край в цьому випадку сильно обсипається,тому потрібно дуже акуратно і швидко його обробити. Декатирование — обробка тканини пором. У підсумку виходить ідеальна римська штора — з рівними лініями, смуги потрібної ширини і довгим терміном служби.

Одна з різновидів римських штор — рулонна на подхватах. З нею в принципі все просто, зробити її простіше, ніж звичайну римську, але ось зручного механізму відкривання у неї вже не буде. Найчастіше її вішають там, де не мається на увазі постійне піднімання/опускання штори. У нас такі висять у ванній.

Ще одна прекрасна річ — жорсткий ламбрекен. При слові «ламбрекен» не треба падати в непритомність, ніяких перекинуті через карниз хвиль тканини не буде. Ми говоримо лише про жорсткому ламбрекенів, який ідеально підходить для оформлення дверних прорізів і балдахінів. Він виготовляється з основи — бандо, яке являє собою нетканий матеріал з клейовою стороною, до которойткань приклеюється парогенератором. Потім вона пришивається по краях вузькою стрічкою. У нас в обробці — тонкий кант.

І ще пару слів про те, чому штори ми спочатку продумуємо. Планування спальні така, що штори там були чи не важливіше меблів, бо дві двері, три вікна і ще вхід в гардероб. Для ліжка єдиним можливим місцем була стіна з невеликим вікном, але при цьому залишався простінок був менше ширини ліжка і тумб. Придумали зшити портьєри від стіни до стіни, щоб стіна з вікном здавалася цілісною. А для того, щоб не отримати шторний магазин замість спальні, на решті вікон обмежилися простими римськими шторами без декору.