Як розрахувати тепла підлога електричний

669

Електричний тепла підлога має безсумнівні переваги в плані комфорту і зручності. Ті приміщення, в яких обладнані теплі підлоги, відразу стають центром тяжіння всіх домочадців, адже залу можна не тільки ходити, але сидіти і навіть лежати на ньому. Але перш ніж їх монтувати та експлуатувати слід дізнатися, як розрахувати тепла підлога електричний самостійно або звернутися за допомогою до фахівців. В іншому випадку дорогі нагрівальні кабелі і мати можуть бути просто марно замуровані в бетон без можливості їх вилучення і відновлення.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Зміст статті

 • 1 Різновиди електричних теплих підлог і їх характеристики, що враховуються при розрахунках
  • 1.1 Резистивний нагрівальний кабель
  • 1.2 Нагрівальні мати
  • 1.3 Саморегулюючий нагрівальний кабель
  • 1.4 Плівкова інфрачервона тепла підлога
  • 1.5 Стрижневий інфрачервона тепла підлога
 • 2 Варіанти застосування теплих електричних підлог
 • 3 Розрахунок теплових втрат будівлі або приміщень
 • 4 Обґрунтованість застосування теплоізоляції в системах теплих електричних підлог
 • 5 Як розрахувати тепла підлога електричний
  • 5.1 Складання плану приміщення і обчислення опалювальної площі
  • 5.2 Розрахунок встановленої і питомої потужності електричного опалення
   • 5.2.1 Використання теплої підлоги в якості основного опалення
   • 5.2.2 Використання теплої підлоги в якості комфортного підігріву
  • 5.3 Вибір і розрахунок нагрівальних елементів теплої підлоги
   • 5.3.1 Вибір резистивного кабелю, що гріє і визначення кроку укладання
   • 5.3.2 Калькулятори розрахунку довжини нагрівального кабелю і кроку його укладання
   • 5.3.3 Вибір і розрахунок нагрівального мату
   • 5.3.4 Особливості розрахунків інфрачервоних плівкових підлог
   • 5.3.5 Відео: Кваліфікований монтаж плівкового інфрачервоного підлоги
   • 5.3.6 Особливості розрахунків стрижневих інфрачервоних підлоги
  • 5.4 Вимоги до підлогового покриття при експлуатації електричних теплих підлог
  • 5.5 Розрахунок електричної системи теплої підлоги
   • 5.5.1 Вибір терморегулятора
   • 5.5.2 Загальні правила проектування електропроводки теплої підлоги
 • 6 Підсумки
  • 6.1 Відео — Які розрахунки необхідні перед пристроєм теплої підлоги

Різновиди електричних теплих підлог і їх характеристики, що враховуються при розрахунках

Головними деталями будь-яких теплих підлог є нагрівальні елементи або їх поєднання. Вони мають різну конструкцію. Відзначимо особливість кожної системи.

Резистивний нагрівальний кабель

Системи теплих підлог на цій основі застосовується найчастіше, оскільки він простий за конструкцієюі і імає більш низьку, в порівнянні з іншими типами нагрівачів ціну. В його основі одно — або двожильний провідник, укладений в захисний екран і має певний опір. По своїй суті – це витягнутий нагрівальний елемент, який при підключенні до електричної мережі виробляє певну кількість теплової енергії. Резистивні кабелі завжди мають фіксовану довжину, яку не можна змінювати ні в якому разі, так як це в корені змінює всю налаштування системи. Будь-які спроби вкоротити резистивний кабель зменшують його опір, збільшується струм і це найчастіше призводить до виходу з ладу.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Резистивні кабелі — прості, надійні і невибагливі

Основними характеристиками резистивних кабелів є:

 • Конструкція кабелю (одножильний, двожильний, зональний) і його призначення.
 • Напруга живлення і потужність. Зазвичай виробники вказують два напруги живлення 220/230 вольт і відповідну їм потужність у Ватах, наприклад, гріючий кабель deviflex™ DTIP−18, довжиною 22 метри має потужність 360/395 Ват відповідно.
 • Дуже важливою характеристикою гріючих кабелів є погонна потужність, тобто, скільки Ватт випромінюється одним метром. У вищенаведеному прикладі кабелю погонна потужність становить 18 Вт/м при напрузі живлення 230 Ст. Цей показник вказано у маркуванні кабелю, але його можна і вирахувати. Якщо потужність 395 Вт поділити на довжину в 22 метри, то виходить 395/22=17,95 Вт/м.

Резистивні кабелі виготовляються різної довжини (7—220 м), різної погонною і загальною потужністю, що цілком може задовольнити всі потреби. Природно, що кабель треба укладати за особливою схемою, для охоплення всієї площі приміщення, але про це буде детально розказано в наступних розділах.

Нагрівальні мати

Для зручності укладання були винайдені нагрівальні мати, де гріючий резистивний кабель вплетений в полімерну сітку і вже укладений з потрібним кроком. Сітка зазвичай має клейову основу і може приклеюватися до поверхні підлоги, що тільки додає зручності при монтажі. Особливо це добре при укладанні плитки, коли мати ховаються прямо в шарі плиткового клею або при ремонті, якщо роблять тільки самовирівнююча тонку стяжку, на яку можна згодом настелити ламінат або ковролін. Більшість гріючих матів випускається шириною 45 см і різної довжини, що дозволяє вибрати конкретну модель для будь-якого приміщення. При цьому не варто забувати, що в основі матів лежить резистивний, зазвичай двожильний кабель, тому відрізати мати по провідникам суворо заборонено!

Як розрахувати тепла підлога електричний

Нагрівальні мати дуже зручні в розрахунках і монтажі

Основними характеристиками нагрівальних матів є:

 • Напруга живлення, яке зазвичай становить 220/230 В і потужність нагрівального мату.
 • Довжина мата і рекомендована площа укладання, зазвичай від 0,5 м2 до 12 м2 при довжині від 1 до 24 м.
 • Один з головних показників – питома потужність, тобто, яку кількість тепла генерує нагрівальний мат на 1 метр квадратный. Вимірюється вона в Вт/м2 (Ватах на метр квадратный). Для теплої підлоги зазвичай випускаються мати з питомою потужністю 100-150 Вт/м2, дуже рідко 200 Вт/м2.

Саморегулюючий нагрівальний кабель

Основним недоліком резистивних кабелів і нагрівальних матів на їх основі є необхідність постійного тепловідведення від них, так як від температури навколишнього середовища практично не залежить їх опір і відповідно кількість генерованого тепла. Якщо від кабелю не відвести тепло, то він перегріється і вийде з ладу. Саме тому теплі підлоги резистивними кабелями можна обладнати під стаціонарно стоїть меблями без ніжок.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Саморегулюючий кабель в теплих підлогах застосовується вкрай рідко

Такого недоліку позбавлений саморегулюючий кабель, погонна потужність якого залежить від температури. Гріючим елементом є напівпровідниковий полімер, здатний змінювати свій опір залежно від температури Такі кабелі можна без страху відрізати будь-якої довжини, це не призведе до перегріву і виходу з ладу. Однак, висока ціна обмежує їх застосування в якості теплих підлог, тому їх використовують в основному для обігріву трубопроводів.

Плівкова інфрачервона тепла підлога

Порівняно новим видом підігріву підлоги є інфрачервоні (ІЧ) теплі підлоги, які мають у своїй основі випромінювачі у вигляді поперечних графітових смуг, підключених до поздовжніх мідно-срібним провідникам. Вся конструкція розташовується в поліестерової плівки, яка має товщину не більше 0,4 мм. Особливістю плівкових підлог є те, що велика частина генерованої енергії припадає на променеву складову — інфрачервоні хвилі в діапазоні від 4 до 20 нм. Відомо, що променеве інфрачервоне тепло нагріває не повітря, а оточуючі предмети, а це сприймається людиною дуже комфортно.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Плівкова інфрачервона підлога не любить «мокрих» процесів у будівництві

Основними характеристиками інфрачервоних плівкових підлог потрібних у розрахунках є:

 • Напруга живлення 220/230 В і питома споживана потужність, яка може становити 130, 150, 170, 200, 230 Вт/м2 — в залежності від приміщення і його призначення.
 • Ширина рулону плівкового ІНФРАЧЕРВОНОГО підлоги: 0,5, 0,8 або 1 метр. Довжина від 1 до 20 метрів. Це дозволяє «підігнати» плівку під будь-які приміщення.

Плівкова підлога також вимагає укладання лише на ту площу статі, яка не зайнята стаціонарної меблями без ніжок. Ще одним серйозним обмеженням застосування є неможливість укладання в стяжку, так як ІК плівки не «люблять» мокрих процесів у будівництві. Найкраще застосування для таких нагрівачів – це укладання «сухим» способом на абсолютно рівні поверхні з подальшим настилом ламінату, призначеного для теплої підлоги, лінолеуму або ковроліну.

Стрижневий інфрачервоний тепла підлога

Найбільш інноваційною і сучасною системою теплої підлоги є стрижневі інфрачервоні підлоги, де застосовуються в якості нагрівачів гнучкі елементи композиції з карбону, графіту і срібла. Такі стрижні мають дуже корисні властивості – при підвищенні температури підлоги від 20 до 60°C їх пікова потужність зменшується в 1,5 рази. Це дозволяє використовувати підігрів підлоги навіть там, де буде стаціонарно розташована меблі, яку можна періодично переставляти.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Стрижневі інфрачервоні мати — найсучасніше рішення в підігріві підлоги

Гріючі стрижні паралельно підключені до поздовжніх мідним провідникам, утворюючи нагрівальний мат. Навіть якщо якийсь один з них вийде з ладу, то інші продовжать роботу. Ширина мата 83 см, крок між стрижнями може становити 9 або 10 див. Головними характеристиками ІК стрижневого підлоги є:

 • Пікова потужність, яка може вимірюватися або Вт/м2 або Вт/м. Вона може становити або 130, або 160 Вт/м2 при погонною потужністю 116 або 138 Вт/м відповідно. Ці дані наведені для системи UNIMAT RAIL або UNIMAT BOOST.
 • Мінімальна і максимальна довжина термомата – від 0,5 до 25 метрів.
 • Довжина хвилі ІЧ випромінювання: 8-14 мкм.
 • Напруга живлення 220/230 Ст.

Стрижневий ІК теплий пол призначений для монтажу в основному в тонкі — 2-3 см стяжки і в шар плиткового клею. Його новизна, технологічність та чудові характеристики визначають і високі ціни, тому й застосовується такий теплий пол поки досить рідко.

Варіанти застосування теплих електричних підлог

Фахівці-теплотехніки і виробники нагрівальних електричних систем теплої підлоги рекомендують використовувати кабельне опалення в двох основних режимах:

 • Кабельну систему опалення встановлюють в бетонну стяжку завтовшки не менше 3-5 см з можливістю її використання в якості повного опалення, без застосування додаткових обігрівальних приладів. В цьому випадку електричне опалення може компенсувати тепловтрати і підтримувати потрібну температуру повітря в приміщеннях. Ще одним варіантом є застосування кабельного опалення в термоаккумулирующих товстих бетонних підлогах (10-15 см), коли під час дії знижених тарифів на електроенергію йде підігрів підлоги, а в інший час за рахунок великою тепловою інерцією масивної стяжки, тепло віддається в приміщення.
Як розрахувати тепла підлога електричний

Кабельні системи обігріву можуть застосовуватися в масивних термоаккумулирующих бетонних стяжках

 • Систему опалення у вигляді електричних нагрівальних кабелів, матів, трубчастих нагрівачів або інфрачервоних плівкових підлог використовують в основному тільки для підтримки комфортної температури поверхні підлоги. При цьому теплі підлоги працюють спільно з основною системою опалення, яка компенсує левову частку тепловтрат квартири або будинку. Для цього застосовують нагрівальні кабелі і мати, монтуються прямо в шар плиткового клею або в повітряний зазор дерев’яних підлог, а також інфрачервоні плівкові підлоги, укладаються безпосередньо під покриття.

Розрахунок теплових втрат будівлі або приміщень

При проектуванні будь-якої системи опалення, в тому числі і електричного теплого статі в якості основного, дуже бажано розрахувати тепловтрати кожного приміщення в квартирі або в будинку. У цих розрахунках вихідними даними є:

 • Задана температура в кожному приміщенніі і іх взаємне розташування.
 • Географічне положення.
 • Конструкція стін: які матеріали, якої товщини застосовані в стінах, які саме стіни є зовнішніми.
 • Конструкція підлоги і стелі.
 • Наявність і площа вікон, їх конструкція і тепловтрати через них.
 • Орієнтація будинку по сторонах світу.
 • Зовнішня температура повітря (з урахуванням самих холодних температур року).
 • Втрати тепла через вентиляцію.

Все перераховане вище є далеко не повним переліком вихідних даних для оцінки тепловтрат. Ці розрахунки роблять фахівці-теплотехніки, але існує безліч спеціальних програм або онлайн-розрахунків в інтернеті, тому кожен може зробити оцінку самостійно. Головним завданням цих розрахунків є те, що будь-яка система опалення повинна повністю компенсувати теплові втрати, навіть з урахуванням самих холодних зимових днів.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Тепловтрати будівель або приміщень дуже зручно розраховувати за допомогою спеціальних програм

З аналізу статистичних даних про тепловтрати безлічі будинків і квартир можна сказати про те, що у більшості сучасних квартир і будинків, побудованих з урахуванням вимог по теплозахисту, питома потужність опалення на квадратний метр площади повинна становити 100-130 Вт/м2 для всіх приміщень, а у ванних і санвузлах 130-150 Вт/м2. У старих будинках питома потужність може сягати 180 Вт/м2 і в цьому випадку вже не обійтися без інших джерел тепла.

Обґрунтованість застосування теплоізоляції в системах теплих електричних підлог

Утеплення конструктивних елементів будівлі надалі буде сильно впливати на комфорт в приміщеннях і значно знизить витрати на опалення. І одним з головних є утеплення конструкції підлоги. Електричні теплі підлоги можуть монтуватися безпосередньо під підлогове покриття із застосуванням різних тонких утеплювачів, так і без них, що є найчастіше вимушеним заходом – коли неможливо пожертвувати висотою приміщення.

Втрати тепла через яку-небудь огороджувальну конструкцію відбуваються тим інтенсивніше, чим більша різниця температур і менше термічний опір. Навіть якщо в сусідніх приміщеннях між поверхами будуть однакові температури, тепло все одно неминуче буде передаватися бетонній плиті підлоги. Тому, якщо є можливість, то треба використовувати утеплювачі і чим вони товщі, тим краще. Наведена діаграма наочно демонструє це.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Застосування теплоізоляції підвищує ефективність теплих електричних підлог

Якщо система електричний «теплий пол буде використовуватися як основне опалення у вигляді термоаккумуліющого статі, то застосування утеплювачів обов’язково, так як потужностей нагрівальних кабелів і матів буде недостатньо для компенсації тепловтрат.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Після того як отримано уявлення про основні системах електричного теплого статі і їх характеристики, можна приступати до розрахунку.

Складання плану приміщення і обчислення опалювальної площі

Перш ніж переходити до розрахунків і вибору комплектуючих, бажано накреслити план кожного окремого приміщення квартири або будинку в зручному масштабі на міліметровому папері формату А3 або в комп’ютерній програмі.

Приклад самостійно намальованого приміщення з розстановкою меблів і схемою укладання кабельного теплої підлоги

Після цього обчислюється загальна площа приміщення – Sзаг. Далі, на тому ж плані робиться розстановка всій стаціонарної меблів без ніжок і вираховується площа, займана меблями – Sмеб. Відтепер можна отримати площа, на яку буде укладатися електричний тепла підлога – Sу:

Sу=Sзаг Sмеб.

Бажано, щоб опалювальна площа займала не менше 50% від загальної площі приміщення, а краще 70-80%, тобто повинна дотримуватися умова:

Sв*100%/Ѕобщ≥50%.

Якщо в якості опалювальних приладів будуть використані стрижневі ІК підлоги, то їх можна укладати по всій площі, тобто:

Sу=Sзаг.

Наведемо приклад. Є кухня загальною площею 12 м2, а площа зайнята меблями та обладнанням 5 м2, значить: Sв=125=7 м2.

Розрахунок встановленої і питомої потужності електричного опалення

При розрахунках електричних теплих підлог обов’язково треба обчислити встановлену потужність, звану ще приєднаною потужністю, того електронагрівального елемента, який буде обігрівати підлогу. Як це можна зробити?

Використання теплої підлоги в якості основного опалення

Якщо електричний тепла підлога буде використовуватися як основна система опалення, то встановлена потужність Pвуст повинна бути, принаймні, не менше потужності тепловтрат в цьому приміщенні Pп, які отримують в процесі теплотехнічних розрахунків. Фахівці рекомендують встановлену потужність обчислювати з запасом на 30%:

Pвуст=1.3* Pп.

Якщо нагрівальний кабель прокладений в термоаккумулирующей стяжці, то коефіцієнт запасу слід застосовувати 1,4:

Pвуст=1.4* Pп.

Наприклад, у вищеописаній кухні тепловтрати становлять 1000 Вт, значить, для їх компенсації з урахуванням запасу знадобиться обігрівач з встановленою потужністю: Pвуст=1.3*1000 Вт=1300 Вт, а у випадку з термоаккумулирующими статями Pвуст=1.4*1000 Вт=1400 Вт.

Питому потужність Pуд можна визначити як відношення встановленої потужності до площі, що обігрівається:

Pуд=Pвуст/Sу.

У нашому прикладі: Pуд=1300 Вт/7=186 Вт/м2.або для акумулюючих підлоги Pуд=1400 Вт/7=200 Вт/м2.

Використання теплої підлоги в якості комфортного підігріву

У цьому випадку мається на увазі, що теплі підлоги створені для комфорту, а компенсацію тепловтрат здійснює основна система опалення. Розрахунок встановленої потужності виробляють від питомої, яка прописана в нормативах і рекомендаціях виробників теплих підлог. Дані про вимоги до питомої потужності в залежності від виду приміщення зведені в наступну таблицю.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Зведена таблиця вимог до питомої і погонною потужності в залежності від призначення приміщення і виду опалення

В цьому випадку треба обрану з таблиці питому потужність помножити на опалювальну (встановлюється) площа:

Pвуст=Pуд*Sу.

У нашому прикладі кухні для створення теплого комфортного підлоги вибираємо Pуд=100 Вт/м2, а опалювальна площа Sу=7м2 отримуємо: Pвуст=100*7=700 Вт.

Вибір і розрахунок нагрівальних елементів теплої підлоги

Після визначення необхідної встановленої потужності електричного теплого статі необхідно визначитися з тим, які нагрівачі найбільш доцільно використовувати в кожному конкретному випадку. Для основного опалення слід застосовувати резистивні кабелі, а для комфорту: нагрівальні мати, плівкові або стрижневі ІК підлоги. Розглянемо особливості вибору.

Вибір резистивного кабелю, що гріє і визначення кроку укладання

Розглянемо такий вибір на нанашому прикладі опалення кухні з використанням асортименту гріючих кабелів deviflex™ компанії Devi. Методика вибору абсолютно однакова для всіх резистивних кабелів усіх виробників.

Припустимо, що запланована термоаккумулирующая стяжка в якості основного джерела тепла. Раніше було з’ясовано, що встановлена потужність повинна бути не менш Pвуст=1400 Вт. З вищенаведеної таблиці видно, що кабелі повинні застосовуватися з погонною потужністю 18-20 Вт/м. в асортименті компанії Deviє кабелі deviflex™ DSIG−20 (20 Вт/м при 230 В), які краще підходять для вирішення поставленого завдання.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Асортимент гріючих резистивних кабелів deviflex™ DSIG−20

Із запропонованого переліку слід вибирати кабель, потужність якого не менше встановленої потужності. Цій вимозі підходить кабель з потужністю 1465 Вт при 230 В і завдовжки 74 метри: Lкаб=74 м

Для гріючих кабелів існує дуже важливий параметр – крок укладання (h) відстань між лініями кабелю в укладанні. Він вимірюється в сантиметрах. Для його знаходження слід обігрівається площа в квадратних метрах Sу помножити на 100 і поділити на довжину кабелю в метрах Lкаб:

h= Sв*100/ Lкаб.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Наочне уявлення кроку укладання

У розглянутому прикладі h=7*100/74=9,46 див. Часто при укладанні використовують спеціальну монтажну стрічку, сильно спрощує монтаж. Крок кріплення кабелю на монтажній стрічці становить 2,5 див. Найближче значення 10 см, яке і потрібно використовувати. Якщо крок укладання буде лежати десь посередині діапазону, то можна чергувати сусідні петлі теплої підлоги з кроками 7,5 і 10 див.

Розрахунок резистивного кабелю для комфортного обігріву підлоги здійснюється за тією ж методикою. Нагадаємо її покроково.

 • Виходячи з вимог до питомої і погонною потужності, типу приміщення і виду опалення (повне або комфортне) вибирається у будь-якого виробника тип кабелю, який відповідає всім умовам.
 • Виходячи з раніше розрахованої встановленої потужності, вибирається конкретний кабель, потужність якого не менше встановленої.
 • Виходячи з опалювальної площі приміщення і довжини обраного кабелю, розраховується крок укладання.

На цьому етапі може сильно прислужитися план приміщення, намальований на міліметровому папері. Можна олівцем намалювати різні варіанти укладання нагрівального кабелю, а потім вибрати оптимальний.

Калькулятори розрахунку довжини нагрівального кабелю і кроку його укладання

Пропонуємо читачеві скористатися вбудованим калькулятором — від швидко і точно підрахує і довжину необхідного кабелю, і крок укладання:

Розрахунок довжини кабелю обігрівального
Введіть потрібні значення і вкажіть плановану функціональність «теплої підлоги».
Встановіть движком расчитанную площа укладання обігрівального кабелю в кв. м.
Виберіть функціональне призначення «теплої підлоги»
Основне джерело опалення. Пол на грунті або над неопалюваним приміщенням
Основне джерело опалення. Внизу розташовано опалювальне приміщення
Додатковий джерело опалення. Пол на грунті або над неопалюваним приміщенням
Додатковий джерело опалення. Внизу розташовано опалювальне приміщення
Введіть паспортне значення питомої теплової потужності вибраної моделі обігрівального кабелю (Вт/м)

За отриманим значенням вибирається потрібний комплект з довжиною кабелю, найбільш близькою до знайденого показника. Тепер залишилося тільки розрахувати крок укладання:

Ще раз введіть площа укладання кабелю
Введіть довжину обраного комплекту обігрівального кабелю
Вибір і розрахунок нагрівального мату

Гріють мати в теплих підлогах використовуються в основному як додатковий або комфортне опалення, вмонтоване в тонких бетонних стяжках або шарі плиткового клею. Вибір потрібного мата сильно спрощується, так у виробників представлений широкий асортимент таких нагрівачів. Розглянемо нанашому прикладі.

Для комфортного обігріву підлоги кухні раніше було встановлено, що досить питомої потужності Pуд=100 Вт/м2. На опалювальної площі в 7 м2 встановлена потужність буде Pвуст=700 Вт. З асортименту компанії Devi вибираємо гріють мати devimat™ DТVF-100 (100 Вт/м2).

Як розрахувати тепла підлога електричний

Асортимент гріючих матів devimat™ DТVF−100

Для наших цілей як не можна краще підходить нагрівальний мат потрібної площі 7 м2. Розрахунку кроку укладання гріють мати не вимагають, так як на них вже закріплений кабель з потрібним кроком. Але при укладанні в приміщеннях, особливо складної конфігурації, виникають деякі нюанси.

Для того щоб укласти нагрівальний мат в приміщеннях існують певні прийоми, які дозволять зробити це. Головне правило – можна розрізати тільки полімерну сітку, але не сам кабель! Прийоми укладання наочно представлені на рисунку.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Гріють мати можна укласти в будь-якому приміщенні, навіть самої складної конфігурації

Очевидно, що вибір і розрахунок нагрівального мату для опалення підлоги набагато простіше, ніж резистивного кабелю. Для вибору правильної тактики укладання допоможе план на міліметровому папері. Тут як не можна краще підходить прислів’я: «Сім разів відміряй і один раз відріж!»

Особливості розрахунків інфрачервоних плівкових підлог

Плівкові теплі підлоги мають ряд особливостей, які вимагають грамотного підходу.

 • По-перше, вони, як і резистивний кабель повинні укладатися тільки на вільному від меблів місці.
 • По-друге, мінімальна дистанція від плівки до країв (стін або стаціонарною меблів) повинна становити 20 див.
 • По-третє, плівкові підлоги можуть укладатися тільки «сухим» способом під підходящі для цього покриття (ламінат, лінолеум, ковролін). Хоч і існують технології укладання плитки на плівкові підлоги, але це передбачає наявність проміжного гідроізоляційного шару. В результаті вартість теплої підлоги з ІК плівками буде набагато вище, ніж з резистивними кабелями або матами.
 • По-четверте, плівкові підлоги можуть різатися з певною кратністю – найчастіше 25 див. Це не вплине на питому потужність.
 • І, нарешті, удавана легкість розрахунку і особливо монтажу плівкового підлоги оманлива. Під поверхнею ІЧ підлоги знаходиться маса електричних з’єднань, які вимагають тільки висококваліфікованого монтажу.
Відео: Кваліфікований монтаж плівкового інфрачервоного підлоги

Для правильного розрахунку плівкового підлоги необхідно виконати ряд кроків:

 • Розраховується площа обігріву приміщення. Для цього на аркуші міліметрового паперу викреслюється план, «розставляються» стаціонарна меблі і враховуються мінімальні 20 см відступи від кордонів. У результаті повинна вийти опалювана площа Sу. припустимо, що в конкретному прикладі Sу=15 м2, а загальна площа 24
 • Вираховується частка обігрівається площі до загальної площі приміщення: Sв*100%/Sзаг=15 м2*100%/24 м2=62,5%. Якщо цей показник більше 60% (як у нашому випадку), то питома потужність обігрівальних ІК плівок може бути від 160 до 220 Вт/м2. Якщо ж частка площі, що обігрівається менше 60%, то Pуд=220 Вт/м2. Для нашого випадку вибираємо Pуд=160 Вт/м2.
 • Для приміщень, які мають великі тепловтрати через підлогу: перші поверхи, приміщення над арками, будинки старої забудови з підлоги без теплоізоляції, — у будь-якому випадку Pуд=220 Вт/м2.
 • Розраховується встановлена потужність теплої підлоги. Для цього питому потужність перемножують з площі, що обігрівається, площею: Pвуст=Pуд* Sу=160 Вт/м2*15 м2=2400 Вт.
 • З асортименту будь-якого виробника ІК плівок вибираються з заданою питомою потужністю потрібної довжини і ширини, які можуть повністю покрити всю обігрівається площа. Потрібно врахувати, що ширина рулонів плівок 50, 80 і 100 см, а кратність різання плівки – через кожні 25 див. При цьому існують обмеження, представлені в таблиці. При цьому краще не вибирати максимальну довжину, а набирати меншими відрізками. Головне правило менша кількість окремих плівок (план на міліметровому папері буде великою підмогою).
Як розрахувати тепла підлога електричний

Максимальна довжина відрізка інфрачервоної плівки залежно від ширини

 • На кожний окремий відрізок плівки підбирається з’єднувальний комплект, а на весь комплект – терморегулятор, рекомендований виробником.
Особливості розрахунків стрижневих інфрачервоних підлоги

Головною відмінною рисою стрижневих ІК статей є те, що вони саморегулюючі, тобто при підвищенні зовнішньої температури їх пікова потужність знижується приблизно в 1,5 рази. Це дозволяє застосовувати їх на всій площі приміщення, незалежно від положення меблів. Для розрахунку стрижневих теплих підлог скористаємося попереднім прикладом кімнати з Sзаг=24 м2 і розрахуємо їх для всієї площі: Sв=Sзаг=24 м2.

 • Для комфортного обігріву підлоги вибирається система теплих стрижневих ІК підлог UNIMAT RAIL, що має пікову погонну потужність 116 Вт/м. Ширина мата дорівнює 83 см, вони укладаються з інтервалом до 10 см, тому їх довжина вибирається виходячи з необхідної площі, що обігрівається.
 • З асортименту UNIMAT RAIL вибирається комплект UNIMAT HR-S-2500, довжиною в 25 метрів, піковою потужністю 2900 Вт, здатний опалити площа до 25 м2.
 • На плані приміщення, заздалегідь намальованим на міліметровому папері, робиться розкладка нагрівальних матів. Причому силові кабелі можуть розрізатися в будь-якому місці посередині між нагрівальними стрижнями. Нагрівальні стрижні розрізати не можна.
Як розрахувати тепла підлога електричний

Приклад розкладки стрижневих інфрачервоних нагрівальних матів зі схемою підключення

 • Визначається кількість додаткових комплектуючих.
 • Вибирається терморегулятор, рекомендований виробником.

Вимоги до підлогового покриття при експлуатації теплих електричних підлог

При проектуванні електричної системи обігріву підлоги часто забувають про те, що з нею можуть працювати далеко не всі покриття. І до цього питання треба поставитися з усією увагою і серйозністю. З якими покриттями робота теплих електричних підлог протипоказана:

 • Лінолеум на гумовою або повстяною основі.
 • Товсті килими або килими на гумовій основі.
 • Дощана підлога товщиною більше 25 мм.

При виборі лінолеуму, ламінату, паркетної дошки або ковроліну слід обов’язково поцікавитися, чи можуть працювати ці покриття з системою теплих підлог. Провідні виробники вказують це завжди на маркуванні і в супровідній документації.

Як розрахувати тепла підлога електричний

Такими значками позначаються підлогові покриття, здатні працювати з теплою підлогою

Для контролю опалення дерев’яних підлог, а також тонких підлог рекомендується використовувати терморегулятори з двома датчиками температури поверхні підлоги і повітря в приміщенні. Якщо відомо термічний опір підлогового покриття RT, яка може бути зазначено в документації, то краще керуватися наступними правилами:

 • При питомій потужності 150 Вт/м2 максимальна термічний опір(RTmax) може бути до 0,13 м2*K/Вт.
 • При Pуд=125 Вт/м2 – RTmaxне більше 0,16 м2*K/Вт.
 • При Pуд=100 Вт/м2 – RTmaxне більше 0,18 м2*K/Вт.

Якщо в конструкції підлоги застосовуються багатошарові покриття, наприклад – ламінат з підкладкою, то їх термічні опору складаються, і перевіряється відповідність перерахованим вище умовам.

Розрахунок електричної системи теплої підлоги

При самостійному проектуванні системи електричних теплих підлог іноді забувають про те, що не всяка електропроводка витримає навантаження від потужного споживача енергії. До того ж не всяка енергопостачальна організація выдаст технические умови на виділення необхідної потужності. Саме тому проект електропостачання і отримання усієї дозвільної документації необхідно довірити професіоналам, а зосередитися тільки на те, що під силу зробити самому.

Вибір терморегулятора

Серцем системи теплих підлог є терморегулятор, який стежить за температурою поверхні чи повітря, чи за тим і іншим одночасно, — і на підставі цього виробляє включення або відключення контурів обігріву. Крім цього, терморегулятор може мати вбудований таймер і включати обігрів в призначений час або мати програму включення в певні дні тижня та години. У терморегуляторах бувають ще й інші корисні і некорисні функції. При його виборі, насамперед треба керуватися набором правил:

Як розрахувати тепла підлога електричний

Без терморегулятора немислима робота електричного теплого статі

 • Кожен виробник будь-якої системи теплих полоузавжди рекомендує певні моделі терморегуляторів і працюють з ними датчиків. Краще цими рекомендаціями не нехтувати.
 • Всі терморегулятори можуть працювати тільки з певною струмом навантаження: 10 A для обігрівачів з встановленою потужністю до 2300 Вт, 16 Ас Руст≥2300 Вт. Саме за цими показниками насамперед треба вибирати терморегулятор.
 • Якщо планується використовувати систему теплий пол тільки для комфорту, то потрібно вибирати терморегулятор з датчиком температури підлоги.
 • Якщо тепла підлога використовується в цілях повного опалення, то необхідно використовувати терморегулятор з датчиком температури повітря або з комбінацією датчиків температури підлоги і повітря.
 • Для роботи систем опалення з дерев’яним покриттям обов’язково використовувати терморегулятори з комбінацією датчиків температури повітря і підлоги.
 • Якщо в прилеглих приміщеннях теж планується система електричних теплих підлог, то доцільно використовувати многозональный терморегулятор з виносними датчиками.
Загальні правила проектування електропроводки теплої підлоги

При проектуванні електропроводки теплої підлоги слід обов’язково врахувати декілька правил:

 • Всі з’єднання кабелів системи тепла підлога між собою і з електропроводкою повинні виконуватися тільки на спеціальних клемах, на контактах терморегуляторів, в розподільних коробках і електричних щитах. Слід уникати будь-яких з’єднань в конструкції підлоги крім тих, що неминучі, і рекомендовані виробником.
 • Екрани нагрівальних кабелів і матів повинні з’єднуватися з проводом захисного заземлення (PE) і повинні бути включені в загальну систему зрівнювання потенціалів – СУП.
 • Живлячі проводи і кабелі повинні бути площею поперечного перерізу не менше, ніж підводять «холодні» кінці нагрівачів теплої підлоги. При встановленій потужності до 2300 Вт площа поперечного перерізу мідного дроту повинна бути 1,5 мм2, а понад 2300 Вт – 2,5 мм2.
 • Для захисту людини від ураження електричним струмом обов’язково застосування пристроїв захисного відключення (УЗО) з диференціальним струмом спрацьовування не більше 30 мА, а для санвузлів – 10 мА. Не менше 1 разу на місяць слід проводити випробування УЗО.
Як розрахувати тепла підлога електричний

Без УЗО експлуатація електричних теплих підлог заборонена

 • Проводка для живлення системи електричного теплого статі повинна бути прокладена безпосередньо від електрощитів або ввідно-розподільних пристроїв (ВРП) до терморегуляторів. При цьому в щитах для захисту проводки обов’язково повинні стояти автоматичні вимикачі: для мідних кабелів з площею поперечного перерізу 1,5 мм2 номіналом в 10 A, а для 2,5 мм2 16 A.
 • Якщо нагрівальні елементи теплої підлоги укладаються на металеву сітку, то вона обов’язково повинна бути підключена до загальної системи зрівнювання потенціалів.

Підсумки

 • Розрахувати тепла підлога електричний цілком під силу самостійно, користуючись рекомендаціями виробника обладнання.
 • Електричний тепла підлога є системою підвищеної небезпеки, тому при проектуванні і монтажі обов’язково керуватися Правилами пристрою електроустановок останньої редакції.

Відео — Які розрахунки необхідні перед пристроєм теплої підлоги