5 способів зробити свій будинок екологічніше, чистіше і безпечніше

14

Зробити будинок екологічніше досить просто — достатньо піти для початку нашим простим радам.

Меблі з перероблюваних матеріалів

Наприклад, натуральний матеріал – палети – виготовляються з міцної і довговічної деревини. Екологічність тренда в тому, що піддони не обробляються лакофарбовими матеріалами. Вони функціональніше, креативніше і при цьому дешевше звичайних меблів. З палет можна зробити зону відпочинку на дачній ділянці, садову літню альтанку або ігровий будиночок для дітей.

екологічні меблі з піддонів

Натуральне зволоження повітря

Промислові зволожувачі повітря витрачають багато електроенергії і не завжди виправдані з точки зору здоров’я. Багато рослин відмінно очищають повітря в домашніх умовах, збираючи пил, дим і інші частинки і важкі сполуки. Хлорофітум (фільтрує фромальдегід з повітря, виділяє велику кількість кисню), спатифіллум (збирає/переробляє спори цвілі в повітрі), сансевієрія- «тещин язик» (поглинає оксиди азоту і формальдегіду), бегонія (поглинає пил і зволожує повітря), диффенбахія (знищує токсини, що виділяються лакофарбовими покриттями), драцена (зволожує повітря, знищує шкідливі мікроби), алое (очищає повітря, насичує повітря киснем, антисептик).

Вимикати електроприлади з мережі

Побутова техніка споживає електрику не тільки в робочому режимі. Відключайте від мережі все, що не використовуєте – світильники, телевізори, комп’ютери, зарядні пристрої. У новорічному декорі можна використовувати автономні гірлянди, що працюють на батарейках. Це дозволяє економити не тільки електроенергію, а й витрати на відплату за неї.

сонячні батареї-альтернативний і екологічнийсточник електроенергії

Розібрати і розібратися з «непотрібними речами»

Основне призначення речей – функціональність або декор. Якщо речі не служать вам, не радують око, ви їх не використовуєте, значить, це мотлох. Вони захаращують приміщення так само, як і життя. Незатребуваним старим речам можна дати нове життя, здавши їх в благодійні фонди або на фрімаркети, на переробку, використовуючи повторно в новій якості (в якості домашнього декору).

Використовувати універсальні і натуральні миючі засоби

Існують універсальні миючі засоби у великих упаковках, які замінять безліч пластикових баночок з хімією. Поєднання оцту і соди дає відмінний результат в прибиранні будинку. До того ж, на відміну від хімічних речовин, воно володіє більшою ефективністю, не пошкоджуючи покриттів.

Про те, як навчитися вибирати справжні еко — та біо — продукти, читайте тут>>>>>>

Підключитися до роздільного збору сміття

З 1 січня 2019 року набрав чинності новий закон №89-фз «про відходи виробництва і споживання». Торкнувся він і дачників. Так що ж змінилося? хто повинен оплачувати вивезення сміття з дачних ділянок? відповідь тут однозначна-власник нерухомості. Не залежно від її типу. Квартира, будинок або дача – в будь-якому випадку доведеться оплачувати вивезення сміття.

Мама, я екологіст! акція молоді для підтримки роздільного збору сміття

за роздільним збором сміття-майбутнє